Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει και από τη μάνα του. Και μάλιστα με 2 τρόπους.

Είτε μέσω Game launcher, είτε μέσω GoodLock με module.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Screen recorder από την μάνα του λέμε παιδιά όπως note 10, όχι τρίτες εφαρμογές, χαίρω πολύ!!

 

Μηπως τυχον σας κανει αυτο το οποιο γινεται μαμισιο γιατι ειναι της Sammy; :grin: Δουλευει στα S9-Note9 ευχομαι και δω.Βγαζει και icon στην κουρτινα.

------> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665&page=18#

 

Οδηγιες στο νημα με τις ρυθμισεις σελιδα 18.

 

68930185_2277882392475821_1603338414315274240_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQnavk5cQWCCywf17bi7mZIh4xqpqDQSXsGI1-tQzACRWo165iRXwHKrd1JQ2hcQHBI&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=1574fd65ccdad6c168e01a64b8e5810e&oe=5DDF39B8

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τυχον σας κανει αυτο το οποιο γινεται μαμισιο γιατι ειναι της Sammy; :grin: Δουλευει στα S9-Note9 ευχομαι και δω.Βγαζει και icon στην κουρτινα.

------> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665&page=18#

 

Οδηγιες στο νημα με τις ρυθμισεις σελιδα 18.

 

68930185_2277882392475821_1603338414315274240_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQnavk5cQWCCywf17bi7mZIh4xqpqDQSXsGI1-tQzACRWo165iRXwHKrd1JQ2hcQHBI&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=1574fd65ccdad6c168e01a64b8e5810e&oe=5DDF39B8

Πολύ καλό να είσαι καλά φίλε!!έχει και ηχογράφηση των ήχων συστήματος κατά την εγγραφή βίντεο κάτι που στις τρίτες εφαρμογές έχει απαγορευθεί και στις οποίες βρίσκεις μόνο ηχογράφηση μικροφωνου(τώρα μένει το βίντεο με θολό background χεχεχε)

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Ε θα το βρουμε και αυτο σιγα-σιγα να κυκλοφορησει το λειτουργικο ,θα την βρουμε την ακρη:grin:
Link to comment
Share on other sites

Έχει και από τη μάνα του. Και μάλιστα με 2 τρόπους.

Είτε μέσω Game launcher, είτε μέσω GoodLock με module.

 

bill, έχω το nicelock, δεν το πολυχρησιμοποιω, δεν ξέρω δηλαδή πως ακριβώς δουλεύει.., υπάρχει module στο nicelock ;

Αυτά τα apk, που είναι πιο πάνω στο mega, είναι δυνατόν να είναι official ; μην έχω κρασαρισμα και γενικά πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην εκραγει η συσκευη:p

Ελα ρε συ...2 apk της σαμμυ ειναι τα κανεις εγκατασταση και reboot.

Δεν σου αρεσουν τα κανεις απεγκατασταση και reboot ξανα.

Τιποτα το κακο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το ένα apk, δείχνει ότι έχει πρόβλημα,, όχι για όλα τα antivirus...

 

https://postimg.cc/jDJpwBBd

 

https://postimg.cc/hQtLB9WQ

 

https://postimg.cc/YLFpjPw5

 

https://postimg.cc/fttsgPkV

 

https://postimg.cc/z3h5C49M

 

https://postimg.cc/cgnqc85Y

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέβασα και ένα screenshot, το 1ο λανθασμένα, σορυ.

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.cc/jLym87QQ

 

Σκαναρισμα και του .zip, μάλλον καθαρό είναι, . Πάρα πολλά antivirus το δείχνουν ένταξει.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι καλή προσθήκη αν μας Έρθει κ Επίσημα το θόλωμα στο βίντεο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα ο αδερφός μου που έχει το note9 και ενώ τα έχω δίπλα δίπλα εμένα δεν μου πιάνει wifi λογο απόστασης ενώ το note 9 πιάνει 2 γραμμές αν παω ποιο κοντά με το s10 πιάνει πως γίνεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα ο αδερφός μου που έχει το note9 και ενώ τα έχω δίπλα δίπλα εμένα δεν μου πιάνει wifi λογο απόστασης ενώ το note 9 πιάνει 2 γραμμές αν παω ποιο κοντά με το s10 πιάνει πως γίνεται αυτο?

 

Οχι οτι ξερω στάνταρ την απάντηση, αλλα θεωρω οτι φορανε αλλο hardware, οποτε απ την μια εχει λογικη.. Γενικα, εδω μεσα εχω ξαναδιαβάσει για διαφορες σήματος wifi μετα του s10, κ s9, note 9 κ αλλα ....

Link to comment
Share on other sites

Είχε γράψει σε προηγούμενο post ένας που ήθελε να αγοράσει το κινητό και ρωτούσε: " παιδιά λύθηκε το θέμα με το wifi ; "

Δούλεψε το κινητό, δεν έχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλαω με καποιον πως γινετε να μην μαυριζει η οθονη;;; δεν βλεπω τιποτα και θα πρεπει να την κανω ταπ με το δαχτυλο 2 -3 φορες

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην Εγγραφή φωνής τέρμα δεξιά στην ομιλία σε κείμενο μπορούμε να βάλουμε να γράφει ελληνικά ή όχι? Ρωτάω γιατί στο Samsung store έχει Greek TTS. Γίνεται??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια νεος κατοχος κι εγω ενος s10+.Μεχρι ωρας το τηλεφωνο με εχει ικανοποιησει χωρις να με εχει ενθουσιασει.Ειναι ενα ακομα τηλεφωνο της σειρας S. Καλη φωτογραφικη χωρις τρομερες δυνατοτητες για το κοστος του(αν σκεφτει καποιος οτι μια παρα πολυ καλη φωτο μπορει να εχει με τηλεφωνα που εχουν τα μισα λεφτα απο αυτο).Γρηγορο δεν κολαει πουθενα.Καταπληκτικη οθονη που χορταινει το ματι σου.Γενικα με ικανοποιει σε ολους τους τομεις εκτος απο τη μπαταρια.Δεν ειναι οσο τραγικη παρουσιαζεται εδω κατα τη γνωμη μου αλλα θα μπορουσε να κραταει παραπανω.Αυτο που ειναι εντυπωσιακο ειναι το βιντεο του.Ο στεροφωνικος ηχος που ειναι και ενας απο τους λογους που το διαλεξα εναντι του p30 pro δεν με εχει εντυπωσιασει χωρις να εχω και παραπονο ομως.Γενικα η καμερα του ειναι παραπολυ καλη αλλα υστερει στις νυχτερινες χωρις αυτες να ειναι χαλια.Γενικα δηλαδη οτι εχει υποθει κατα καιρους στο forum που παρακολουθω καιρο αλλα δεν εγραφα με βρισκει συμφωνο.Σε γενικες γραμμες μετα απο 2 μηνες περιπου χρησης δεν εχω βρει κατι να μου λειψει εκτος απο αυτα τα 2 ου σας εγραψα.Ειμαι ακομα με μαμα μεμβρανη αλλα εχω αγορασει ηδη της rinkee αν τη γραφω σωστα .Επισης εχω τη θηκη της spigen liguid crystal
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update του Αυγούστου και μόλις τέλειωσε και έκανε restart μου έβγαλε μήνυμα ότι έχει update η LED θήκη και σε 60 δευτερόλεπτα θα είναι ok (έχω LED cover view) το update δεν γίνετε με τίποτα και η θήκη είναι νεκρή. Aν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει, τώρα αν έχει κάποιος την ίδια θήκη προσοχή μην είναι κανένα γενικό πρόβλημα και έχει το ίδιο θέμα.

 

PS: μετά από 10+ αποτυχημένες προσπάθειες με restart από το τηλέφωνο με βγάλε βάλε την θήκη, έκανα μια τελευταία προσπάθεια πιέζοντας το τηλέφωνο την ώρα που κάνει το update και έπιασε και πέρασε κανονικά, δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση πάντως το αποτέλεσμα μετράει και όλα ok.

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια νεος κατοχος κι εγω ενος s10+.Μεχρι ωρας το τηλεφωνο με εχει ικανοποιησει χωρις να με εχει ενθουσιασει.Ειναι ενα ακομα τηλεφωνο της σειρας S. Καλη φωτογραφικη χωρις τρομερες δυνατοτητες για το κοστος του(αν σκεφτει καποιος οτι μια παρα πολυ καλη φωτο μπορει να εχει με τηλεφωνα που εχουν τα μισα λεφτα απο αυτο).Γρηγορο δεν κολαει πουθενα.Καταπληκτικη οθονη που χορταινει το ματι σου.Γενικα με ικανοποιει σε ολους τους τομεις εκτος απο τη μπαταρια.Δεν ειναι οσο τραγικη παρουσιαζεται εδω κατα τη γνωμη μου αλλα θα μπορουσε να κραταει παραπανω.Αυτο που ειναι εντυπωσιακο ειναι το βιντεο του.Ο στεροφωνικος ηχος που ειναι και ενας απο τους λογους που το διαλεξα εναντι του p30 pro δεν με εχει εντυπωσιασει χωρις να εχω και παραπονο ομως.Γενικα η καμερα του ειναι παραπολυ καλη αλλα υστερει στις νυχτερινες χωρις αυτες να ειναι χαλια.Γενικα δηλαδη οτι εχει υποθει κατα καιρους στο forum που παρακολουθω καιρο αλλα δεν εγραφα με βρισκει συμφωνο.Σε γενικες γραμμες μετα απο 2 μηνες περιπου χρησης δεν εχω βρει κατι να μου λειψει εκτος απο αυτα τα 2 ου σας εγραψα.Ειμαι ακομα με μαμα μεμβρανη αλλα εχω αγορασει ηδη της rinkee αν τη γραφω σωστα .Επισης εχω τη θηκη της spigen liguid crystal

 

 

Η καμερα του είναι δυνατή είναι μια πληρέστατη συσκευή. Αν δει κάποιος τις φώτο μου με την κατάλληλη επεξεργασία δείχνουν πολύ ωραίες, σε μέτριο προς χαμηλό φωτισμό με τη λειτουργία νύχτας βγάζει αρκετα καλες φωτογραφιες... Σε πολύ χαμηλο φωτισμό με την gcam κάνει παπάδες κ δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από καμιά άλλη συσκευή.. Ναι θα ήθελα Ναμη χρειάζεται να κατεβάσω κ την gcam αλλά έστω κ έτσι είναι καλυμμένος κάποιος που δεν θέλει να χρησιμοποιεί φλας.. Ο ήχος του είναι σούπερ με τα δύο ηχεία που έχει . Το βίντεο του με καλό φωτισμό εξαιρετικό, ααα παίρνει κ τηλέφωνο...

Ο υπερευρυγωνιος με έχει σώσει πολλές φορές κ δεν θα μπορούσα να γυρίσω ξανά σε συσκευή με μια η 2 Καμερες,

Ίσως ανεβάσω φωτογραφίες κάποια στιγμή για να εκτιμήσουν κάποιοι το διαμάντι μας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

1.το κινητό το πήρα από το top store Δεν έγραφε eu και πριν από μέρες έγραφε κάποιος ότι αν δεν γράφει EU δεν έχει εγγύηση από την Samsung και κάτι τέτοια να αρχίσω να ανησυχώ? Δεν έχω πάρει την αντιπροσωπεία για να επιβεβαιωθω απλά θέλω ξέρω τι γίνεται.

 

2. Έχω κατεβάσει κατι gcam από το xda για νυχτερινές φωτο αλλά μου κρασάρει η εφαρμογή.εσεις ποιες χρησιμοποιείται για βράδυ και για απόλυτο σκοτάδι?

 

Συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί ξανά επειδή δουλεύω σε νησί δεν έχω πολύ χρόνο να διαβάζω.ευχαριστω πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του είναι δυνατή είναι μια πληρέστατη συσκευή. Αν δει κάποιος τις φώτο μου με την κατάλληλη επεξεργασία δείχνουν πολύ ωραίες, σε μέτριο προς χαμηλό φωτισμό με τη λειτουργία νύχτας βγάζει αρκετα καλες φωτογραφιες... Σε πολύ χαμηλο φωτισμό με την gcam κάνει παπάδες κ δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από καμιά άλλη συσκευή.. Ναι θα ήθελα Ναμη χρειάζεται να κατεβάσω κ την gcam αλλά έστω κ έτσι είναι καλυμμένος κάποιος που δεν θέλει να χρησιμοποιεί φλας.. Ο ήχος του είναι σούπερ με τα δύο ηχεία που έχει . Το βίντεο του με καλό φωτισμό εξαιρετικό, ααα παίρνει κ τηλέφωνο...

Ο υπερευρυγωνιος με έχει σώσει πολλές φορές κ δεν θα μπορούσα να γυρίσω ξανά σε συσκευή με μια η 2 Καμερες,

Ίσως ανεβάσω φωτογραφίες κάποια στιγμή για να εκτιμήσουν κάποιοι το διαμάντι μας

Φιλε μου μην αρπαζεσαι δεν το εβγαλα αχρηστο.Ειπα οτι με εχει ευχαριστησει,απλα οταν παιρνεις ενα τηλεφωνο του χιλιαρικου θες να τα εχει ολα..Να μαθετε να ακουτε και τη γνωμη των αλλων δεν ειναι κακο να ειναι αντικκημενικος καποιος.Οσο για το τηλεφωνο που ειπες αυτο ελειπε να σχολιαζουμε και τα αυτονοητα.Επιδη ομως λογω δουλειας μιλαω πολυ ρουφαει τη μπαταρια για πλακα.

Edited by Ferb
Λαθος
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

1.το κινητό το πήρα από το top store Δεν έγραφε eu και πριν από μέρες έγραφε κάποιος ότι αν δεν γράφει EU δεν έχει εγγύηση από την Samsung και κάτι τέτοια να αρχίσω να ανησυχώ? Δεν έχω πάρει την αντιπροσωπεία για να επιβεβαιωθω απλά θέλω ξέρω τι γίνεται.

 

2. Έχω κατεβάσει κατι gcam από το xda για νυχτερινές φωτο αλλά μου κρασάρει η εφαρμογή.εσεις ποιες χρησιμοποιείται για βράδυ και για απόλυτο σκοτάδι?

 

Συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί ξανά επειδή δουλεύω σε νησί δεν έχω πολύ χρόνο να διαβάζω.ευχαριστω πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. Δεν τίθεται καμία τέτοια περίπτωση. Είσαι καλυμμένος κανονικότατα με την Ευρωπαϊκή εγγύηση για 2 χρόνια.

 

2. Για απόλυτο σκοτάδι την Night Vision από την εφαρμογή Gcam. Η εφαρμογή από XDA δεν μου κρασάρει, αλλά κράτησα και μια διαφορετική έκδοση μόνο για το Night Vision.

Την έκδοση αυτή μπορείς να την βρεις εδώ:

https://mackytravel.com/gcam-6-1-night-sight-samsung-s10-exynos/

Υπ'όψιν, δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί στο κινητό σου, εμένα για κανονικές λήψεις κράσαρε σαν δαιμονισμένο, αλλά για λειτουργίες Night Vision έστεκε σαν βράχος (και έβγαζε φωτό ακόμη και στο μαύρο πίσσα σκοτάδι).

Για να ρυθμίσεις την Night Vision μπορείς να ακολουθήσεις το παρακάτω video:

https://www.youtube.com/watch?v=QnMr3uIdE_Q

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα το update του Αυγούστου και μόλις τέλειωσε και έκανε restart μου έβγαλε μήνυμα ότι έχει update η LED θήκη και σε 60 δευτερόλεπτα θα είναι ok (έχω LED cover view) το update δεν γίνετε με τίποτα και η θήκη είναι νεκρή. Aν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει, τώρα αν έχει κάποιος την ίδια θήκη προσοχή μην είναι κανένα γενικό πρόβλημα και έχει το ίδιο θέμα.

Παράξενο...

Μόλις πέρασα το update, ενημερώθηκε κανονικά, δεν μου έβγαλε ακόμη κάτι για ενημέρωση LED Cover και η θήκη μου δουλεύει κανονικότατα...

Εύχομαι να μην μου κάνει καμιά τέτοια αηδία στις επόμενες ώρες και ξενυχτήσω να το φτιάχνω χρονιάρα μέρα!

:lol::lol::lol:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

1.το κινητό το πήρα από το top store Δεν έγραφε eu και πριν από μέρες έγραφε κάποιος ότι αν δεν γράφει EU δεν έχει εγγύηση από την Samsung και κάτι τέτοια να αρχίσω να ανησυχώ? Δεν έχω πάρει την αντιπροσωπεία για να επιβεβαιωθω απλά θέλω ξέρω τι γίνεται.

 

" Δεν έχω πάρει την αντιπροσωπεία για να επιβεβαιωθω απλά θέλω ξέρω τι γίνεται ¨" , τηλεφωνησε σαμσουνγκ αθηνα, δωσε ιμει κλπ, από τις πρωτες ενεργεις που κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μην αρπαζεσαι δεν το εβγαλα αχρηστο.Ειπα οτι με εχει ευχαριστησει,απλα οταν παιρνεις ενα τηλεφωνο του χιλιαρικου θες να τα εχει ολα..Να μαθετε να ακουτε και τη γνωμη των αλλων δεν ειναι κακο να ειναι αντικκημενικος καποιος.Οσο για το τηλεφωνο που ειπες αυτο ελειπε να σχολιαζουμε και τα αυτονοητα.Επιδη ομως λογω δουλειας μιλαω πολυ ρουφαει τη μπαταρια για πλακα.
Κάτι του έγραψες τώρα....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...