Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετάτην τελευταία αναβάθμιση του facebook η εφαρμογή δεν την παλεύει έχει lag αλλά μόνο το facebook.

 

κατα τα άλλα το κινητό πετάει

Έλα ρε φίλε και νόμιζα ότι είμαι ο μόνος.

Να παρηγορηθω τουλάχιστον.

Μιλάμε ότι ώρες ώρες δεν παλεύεται.

Το αναφέρουν πολλοί και στις αξιολογήσεις του ps, αλλά δεν είχα ακούσει κανέναν εδώ μέσα και είχα αρχίσει να ανησυχώ.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πετάξει το Facebook εδώ και καιρό, δουλεύω Facebook lite και πετάει ακόμα και σε 5 χρόνον τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις αγόρασα και εγώ το εν λόγω κινητό.

Προσπάθησα χθες να το συνδέσω στο wifi του σπιτιού και αμέσως μου κόλλαγε τον router.

Το έχει πάθει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το Xiaomi RedMi Note 7 Metal Rear Lens Protective Ring

 

Πολυ καλη εφαρμογη εχει και προστατευει απο γρατζουνιες τη καμερα.

Το δηθεν τζαμακι που δινουν μαζι ειναι για το καδο σκουπιδιων μη το τοποθετησετε :P

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το Xiaomi RedMi Note 7 Metal Rear Lens Protective Ring

 

Πολυ καλη εφαρμογη εχει και προστατευει απο γρατζουνιες τη καμερα.

Το δηθεν τζαμακι που δινουν μαζι ειναι για το καδο σκουπιδιων μη το τοποθετησετε :P

 

Από Ebay το πήρες;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού, τι θηκη και τζαμακι έχετε βάλει? Η θήκη που έχει μέσα, δεν νομιζω ότι λέει και πολλά. Θα ήθελα μια που απλά να προεξέχει λίγο ώστε να να μην ακουμπάει η οθόνη.

Όσο αφορά την κάμερα. Δεν φοβάστε τις γρατσουνιές?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού, τι θηκη και τζαμακι έχετε βάλει? Η θήκη που έχει μέσα, δεν νομιζω ότι λέει και πολλά. Θα ήθελα μια που απλά να προεξέχει λίγο ώστε να να μην ακουμπάει η οθόνη.

Όσο αφορά την κάμερα. Δεν φοβάστε τις γρατσουνιές?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Μαλλον δεν εχεις διαβασει το νημα καθολου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού, τι θηκη και τζαμακι έχετε βάλει? Η θήκη που έχει μέσα, δεν νομιζω ότι λέει και πολλά. Θα ήθελα μια που απλά να προεξέχει λίγο ώστε να να μην ακουμπάει η οθόνη.

Όσο αφορά την κάμερα. Δεν φοβάστε τις γρατσουνιές?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Θήκη έχω την Spigen Rough Armour η οποία καλύπτει την κάμερα,φυσικά του δίνει όγκο και δεν φαίνεται το καταπληκτικό μπλε χρώμα της συσκευής,αλλά δεν με πειράζει καθόλου και τζαμακι πήρα το πιο φτηνό που είχε με 2,10€ αν θυμάμαι καλά και είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ναι είναι διάβασα για την συγκεκριμένη θήκη. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κάτι σε αυτό το στυλ ώστε να να φαίνεται το κινητό. Την έχει κανείς? Καλύβες την κάμερα? Και προεξέχει της οθόνης?

https://www.skroutz.gr/s/18190630/Nillkin-Nature-TPU-Διάφανο-Xiaomi-Redmi-Note-7-7-Pro.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ναι είναι διάβασα για την συγκεκριμένη θήκη. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κάτι σε αυτό το στυλ ώστε να να φαίνεται το κινητό. Την έχει κανείς? Καλύβες την κάμερα? Και προεξέχει της οθόνης?

https://www.skroutz.gr/s/18190630/Nillkin-Nature-TPU-Διάφανο-Xiaomi-Redmi-Note-7-7-Pro.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έχω εγώ φίλε από Κίνα όμως 1.5 ευρώ. Παρά πολύ καλή. Καλύπτει την κάμερα καλα, έχει ενισχυμένες γωνίες και ακόμη και στα υπόλοιπα σημεία είναι πιο στιβαρή από τη θήκη που έστειλε η xiaomi. Τέλος κάτι που ήταν ζητούμενο αφήνει το πανέμορφο χρώμα να φαίνεται κανονικά. Μπροστά καλύπτει την οθόνη κανονικά κ προεξέχει ίσως θα ήθελα να κάνει λίγο πιο στενή εφαρμογή. Η μαμά θήκη εφαρμόζει πιο σφιχτά. Ικανοποιημένος παρόλα αυτά.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το πληκτρολόγιο μονο εμενα ενοχλει; Μονο σ εμενα φαίνεται αργο; Εισης κατι παιζει με το γραμμα α. Οταν γραφω μια λεξη παντα εμφανιζεται καθυστερημενα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ναι είναι διάβασα για την συγκεκριμένη θήκη. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κάτι σε αυτό το στυλ ώστε να να φαίνεται το κινητό. Την έχει κανείς? Καλύβες την κάμερα? Και προεξέχει της οθόνης?

https://www.skroutz.gr/s/18190630/Nillkin-Nature-TPU-Διάφανο-Xiaomi-Redmi-Note-7-7-Pro.html

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενώ τις nillkin τις εμπιστεύομαι για κάθε μου κινητό, στο redmi note 7 τα έχει θαλασσώσει λιγάκι.

Είναι πολύ χοντροκομμένη κι έχει άσχημες γωνίες.

Εγώ, μαζί με κάποιες άλλες, παρήγγειλα και την παρακάτω imak για διάφανη. Τη βρίσκω πιο περιποιημένη και πιο κομψή από τη nillkin.

Δεν είναι σιλικόνης βέβαια. Είναι σκληρή.

 

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-7-Note7-Pro-IMAK-Brand-Crystal-Clear-Hard-Back-Cover-Skin-Case/303133724230?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=602066734361&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τις nillkin τις εμπιστεύομαι για κάθε μου κινητό, στο redmi note 7 τα έχει θαλασσώσει λιγάκι.

Είναι πολύ χοντροκομμένη κι έχει άσχημες γωνίες.

Εγώ, μαζί με κάποιες άλλες, παρήγγειλα και την παρακάτω imak για διάφανη. Τη βρίσκω πιο περιποιημένη και πιο κομψή από τη nillkin.

Δεν είναι σιλικόνης βέβαια. Είναι σκληρή.

 

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-7-Note7-Pro-IMAK-Brand-Crystal-Clear-Hard-Back-Cover-Skin-Case/303133724230?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=602066734361&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Ίσως καλύτερα που είναι σκληρή. Την κάμερα την καλύβει? Δηλαδή προεξέχει της κάμερας?

 

Για το πληκτρολόγιο, και εμένα με ενοχλεί, όχι αργό κτλ, απλά μπερδεύω τα γράμματα για κάποιο λόγο. Μέχρι να το συνηθίσω πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο με την imak ειναι πανω και κατω η οθονη δεν προσταυτευεται

πληκτρολογιο βαζω το swift key απο την πρωτη ωρα

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Hello. Λοιπον νομίζω οτι πλέον έχουμε την καλυτερη εναλλακτική επιλογή για gcam. Εχει οτι πιο κοντινό σε αποτέλεσμα σε σχέση με την προτεινόμενή μου. Συνεχίζει βέβαια να χάνει λιγο στα πορτρέτα (κυριως στα χρώματα). Αλλα σε σχέση με του bsg έχει σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα και πιο ανοιχτές σκιές (λιγότερο contrast => πιο φυσικές) ενώ είναι εξίσου σταθερή και πλήρης (πχ λειτουργικό ψηφιακό ζουμ, night sight, κλικ με την πρωτη κλπ). Σε τέρμα σκοτάδια παιζει να ειναι καλύτερη και απο την προτεινόμενη.

 

Αυτή ειναι η έκδοση που λέω https://mega.nz/#!bSoTzAgA!HTEAitMDIUk-0Lf7fSVy9UcKf43mzTct-lf0gMsvG_0

Και εδώ οι ρυθμίσεις που χω βάλει https://photos.app.goo.gl/WQ7tbgnBHSBvjuzh9

 

Προσωπικά την έχω παράλληλα με την 1η προτεινόμενη. Τη 1η συνήθως συνεχίζω να την προτιμώ για πρόσωπα (πιάνει τέλεια το skin tone).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, για τη συνεχιζόμενη σημαντική προσφορά σου στο θέμα της φωτογραφίας του κινητού.

Κατέβασα το apk και το έτρεξα αλλά δεν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση.

Μήπως κάτι δεν πάει καλά; Έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έγινε η εγκατάσταση κανονικά,έβαλα και τις ρυθμίσεις από τις φωτογραφίες.ολα κομπλε.

 

Ευχαριστούμε!

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, για τη συνεχιζόμενη σημαντική προσφορά σου στο θέμα της φωτογραφίας του κινητού.

Κατέβασα το apk και το έτρεξα αλλά δεν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση.

Μήπως κάτι δεν πάει καλά; Έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα;

 

Έχει ίδιο package name με του bsg. Οπότε είτε σβήνεις του bsg (που ειλικρινά πλέον δεν υπάρχει λόγος να την κρατήσεις) είτε κάνεις κλώνο μέσω του appcloner

 

Μην ξεχάσετε να κάνετε εκκαθάριση της εφαρμογής πριν να βάλετε τις ρυθμίσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hello. Λοιπον νομίζω οτι πλέον έχουμε την καλυτερη εναλλακτική επιλογή για gcam. Εχει οτι πιο κοντινό σε αποτέλεσμα σε σχέση με την προτεινόμενή μου. Συνεχίζει βέβαια να χάνει λιγο στα πορτρέτα (κυριως στα χρώματα). Αλλα σε σχέση με του bsg έχει σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα και πιο ανοιχτές σκιές (λιγότερο contrast => πιο φυσικές) ενώ είναι εξίσου σταθερή και πλήρης (πχ λειτουργικό ψηφιακό ζουμ, night sight, κλικ με την πρωτη κλπ). Σε τέρμα σκοτάδια παιζει να ειναι καλύτερη και απο την προτεινόμενη.

 

Αυτή ειναι η έκδοση που λέω https://mega.nz/#!bSoTzAgA!HTEAitMDIUk-0Lf7fSVy9UcKf43mzTct-lf0gMsvG_0

Και εδώ οι ρυθμίσεις που χω βάλει https://photos.app.goo.gl/WQ7tbgnBHSBvjuzh9

 

Προσωπικά την έχω παράλληλα με την 1η προτεινόμενη. Τη 1η συνήθως συνεχίζω να την προτιμώ για πρόσωπα (πιάνει τέλεια το skin tone).

 

Εκανα δοκιμη με bsg που ειχα πριν και με αυτη που προτεινεις σε ευκολες indoor συνθηκες. H μονη διαφορα που ειδα ηταν οτι του bsg ειχε λιγοτερη λεπτομερεια. Το μεγεθος εικονας ειναι ιδιο το μονο που αλλαξε ηταν το iso που τραβηξε πιο ψηλα η νεα οποτε απο 13>15 Quality HDR+ τραβαει στα ιδια με bsg.

 

Ευχαριστουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα δοκιμη με bsg που ειχα πριν και με αυτη που προτεινεις σε ευκολες indoor συνθηκες. H μονη διαφορα που ειδα ηταν οτι του bsg ειχε λιγοτερη λεπτομερεια. Το μεγεθος εικονας ειναι ιδιο το μονο που αλλαξε ηταν το iso που τραβηξε πιο ψηλα η νεα οποτε απο 13>15 Quality HDR+ τραβαει στα ιδια με bsg.

 

Ευχαριστουμε...

 

Λίγο το λες να έχει περισσότερη λεπτομέρεια ; Και μάλιστα με γρηγοτερο κλείστρο (μικρότερο motion blur, camera shake).

 

Έχει και λιγότερο contrast με τα libs του savitar (ότι έχω στο screenshot). Οπότε πιο ανοιχτές σκιες. Θα το δεις με το καιρό. Σε τέρμα σκοτάδια (τελικιασμα iso) βάζει και πιο αργό κλείστρο και τελικά καταφέρνει καλύτερο αποτέλεσμα (μιλάω πάντα για hdr+ enhanced). Γενικά είναι η πιο all around gcam δεδομένου ότι δουλεύει και zoom, night sight.

 

Καλά κλικς :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια μολις παρελαβα 4 θηκες που ειχα παραγγειλει και oring για το πλαισιο της καμερας και tempered glass για την πισω καμερα.μετην πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο
Link to comment
Share on other sites

@ Antretng

Έχει γεμίσει το mailbox σου και πρέπει να διαγράψεις λίγα για να δεχθείς νέα.

Link to comment
Share on other sites

@ Antretng

Έχει γεμίσει το mailbox σου και πρέπει να διαγράψεις λίγα για να δεχθείς νέα.

 

Δεν σας προλαβαίνω!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hello. Λοιπον νομίζω οτι πλέον έχουμε την καλυτερη εναλλακτική επιλογή για gcam. Εχει οτι πιο κοντινό σε αποτέλεσμα σε σχέση με την προτεινόμενή μου. Συνεχίζει βέβαια να χάνει λιγο στα πορτρέτα (κυριως στα χρώματα). Αλλα σε σχέση με του bsg έχει σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα και πιο ανοιχτές σκιές (λιγότερο contrast => πιο φυσικές) ενώ είναι εξίσου σταθερή και πλήρης (πχ λειτουργικό ψηφιακό ζουμ, night sight, κλικ με την πρωτη κλπ). Σε τέρμα σκοτάδια παιζει να ειναι καλύτερη και απο την προτεινόμενη.

 

Αυτή ειναι η έκδοση που λέω https://mega.nz/#!bSoTzAgA!HTEAitMDIUk-0Lf7fSVy9UcKf43mzTct-lf0gMsvG_0

Και εδώ οι ρυθμίσεις που χω βάλει https://photos.app.goo.gl/WQ7tbgnBHSBvjuzh9

 

Προσωπικά την έχω παράλληλα με την 1η προτεινόμενη. Τη 1η συνήθως συνεχίζω να την προτιμώ για πρόσωπα (πιάνει τέλεια το skin tone).

Αντρεα κατεβασα την εφαρμογη και ζηταει κλειδι.Τι πρεπει να κανω? Και ενημερωτικα με τους κινεζους για την αλλαγη οθονης ,μετα απο αλλεπαληλα email ενω η αρχικη προταση τους ηταν η επισκευη απο εμενα και να μου δωσουν εως 60 ευρω ( εγω οπως θυμασαι ζητουσα 75, ολο το ποσο επισκευης), επειδη δεν δεχτηκα χθες επανηλθαν με προταση για μερικη επιστροφη 75 ευρω. τελικα μαλλον δεν ειναι καλα.Υ.Γ Η ρακι θα περιμενει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...