Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον κατι δεν παει καλα με το δικο μου,διαβασα τα λεγομενα σου και αγορασα ενα μπλε απο το ιδιο καταστημα,τα παντα οκ με το βιβλιαρακι και το αυτοκολλητο απο info,καλω σημερα το κεντρο υποστιριξης,δινω το imei και μου λενε οτι δεν το βλεπουν στο συστημα τους,επιμενω για το καταστημα και αυτα που αναφερει σχετικα,αλλα επαναλαμβανουν οτι μονο με imei θα ειναι 100% σιγουροι και θα το δουν απο Δευτερα παλι γιατι εχει γινει αυτο.

Ξερεις τι εχει γινει?

Να ανησυχώ για καποιον λογο?

Εχω αγορασει και αλλες φορες απο παρομοια καταστηματα αλλα παντα ελεγαν για εγγυηση καταστηματος.

Εις γνωση μου λοιπον αγοραΖα,και ηξερα οτι δεν ειχα επισημη υποστιριξη.

 

Κατα τα αλλα εξαιερετικη συσκευη,αλλα η καμερα εξεχει παρα πολυ,θελει προσοχη.

 

Ηταν σφραγιστο με ζελατινα γραφει γκλομπαλ στα πλαγια?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας, τα καταφέρατε θαυμάσια εδώ και σελίδες να ασχολείστε με τις εγγυήσεις της ίνφο και των σκρουτζ. Φίλος μου που ψάχνει και σκεφτόταν να πάρει το Mi 8, τον απέτρεψα λέγοντας περίμενε το Mi 9 ή 9Τ να πέσουν λίγο οι τιμές από Σεπτέμβριο. Είχε γλυκαθεί πολύ με το Mi 8 Lite που έχω γιατί τον Αύγουστο που θα πάει διακοπές θέλει κάτι καλύτερο από φωτό και βίντεο από το ανάξιο Honor X8 που έχει (θέλει βέβαια και ρουτ όχι μόνο για gcam) οπότε του πρότεινα να κοιτάξει προσωρινά να πάρει το RN7 λόγω μπαταρίας κι ευκολίας gcam και να το δώσει μετά να πάρει το καλύτερο που θέλει όπως το σκεφτήκαμε. Του έβαλα το στάτους σας αλλά του τα πρήξατε εδώ και τόσες σελίδες τα μέζεα οπότε ήδη παρήγγειλε σήμερα το Mi 8 Lite σε μπλε εννοείται. Μπράβο σας. Είστε μεγάλη βοήθεια. Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας, τα καταφέρατε θαυμάσια εδώ και σελίδες να ασχολείστε με τις εγγυήσεις τη ίνφο και των σκρουτζ. Φίλος μου που ψάχνει και σκεφτόταν να πάρει το Mi 8, τον απέτρεψα λέγοντας περίμενε το Mi 9 ή 9Τ να πέσουν λίγο οι τιμές από Σεπτέμβριο. Είχε γλυκαθεί πολύ με το Mi 8 Lite που έχω γιατί τον Αύγουστο που θα πάει διακοπές θέλει κάτι καλύτερο από φωτό και βίντεο από το ανάξιο Honor X8 που έχει (θέλει βέβαια και ρουτ όχι μόνο για gcam) οπότε του πρότεινα να κοιτάξει προσωρινά να πάρει το RN7 λόγω μπαταρίας κι ευκολίας gcam και να το δώσει μετά να πάρει το καλύτερο που θέλει όπως το σκεφτήκαμε. Του έβαλα το στάτους σας αλλά του τα πρήξατε εδώ και τόσες σελίδες τα μέζεα οπότε ήδη παρήγγειλε σήμερα το Lite σε μπλε εννοείται. Μπράβο σας. Είστε μεγάλη βοήθεια.

 

Να περιμένει το 9Τ πες του....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας, τα καταφέρατε θαυμάσια εδώ και σελίδες να ασχολείστε με τις εγγυήσεις τη ίνφο και των σκρουτζ. Φίλος μου που ψάχνει και σκεφτόταν να πάρει το Mi 8, τον απέτρεψα λέγοντας περίμενε το Mi 9 ή 9Τ να πέσουν λίγο οι τιμές από Σεπτέμβριο. Είχε γλυκαθεί πολύ με το Mi 8 Lite που έχω γιατί τον Αύγουστο που θα πάει διακοπές θέλει κάτι καλύτερο από φωτό και βίντεο από το ανάξιο Honor X8 που έχει (θέλει βέβαια και ρουτ όχι μόνο για gcam) οπότε του πρότεινα να κοιτάξει προσωρινά να πάρει το RN7 λόγω μπαταρίας κι ευκολίας gcam και να το δώσει μετά να πάρει το καλύτερο που θέλει όπως το σκεφτήκαμε. Του έβαλα το στάτους σας αλλά του τα πρήξατε εδώ και τόσες σελίδες τα μέζεα οπότε ήδη παρήγγειλε σήμερα το Lite σε μπλε εννοείται. Μπράβο σας. Είστε μεγάλη βοήθεια.

Δεν πρεπει να αναφερουμε δηλαδη αυτο που βιωνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.

Γιατί ενώ είμαι σε eu δε γίνεται να περάσω global;

Συνεχώς μου την απορρίπτει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένει το 9Τ πες του....

 

Εννοείται ότι είναι η καλύτερη λύση για τα οικονομικά του, θέλει να δώσει παραπάνω για καλό Xiaomi. Αλλά έλεος με τα ινφοσκρούτζ εγγυήσεις, που καταλάβατε δεκάδες σελίδες και του πρότεινα το 7, απηύδησε και λόγω ότι βάλαμε δίπλα τα Honor 8X και Lite. Το παίρνει τώρα να κάνει τη δουλειά του προσωρινά.

 

Κάντε ξεχωριστό τόπικ για τα ινφοσκρούτζ, έλεος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν πρεπει να αναφερουμε δηλαδη αυτο που βιωνουμε?

 

Κάντε ξεχωριστό τόπικ γιατί αυτό αφορά ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα Xiaomi. Όχι το δικό σας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι η καλύτερη λύση για τα οικονομικά του, θέλει να δώσει παραπάνω για καλό Xiaomi. Αλλά έλεος με τα ινφοσκρούτζ εγγυήσεις, που καταλάβατε δεκάδες σελίδες και του πρότεινα το 7, απηύδησε και λόγω ότι βάλαμε δίπλα τα Honor 8X και Lite. Το παίρνει τώρα να κάνει τη δουλειά του προσωρινά.

 

Κάντε ξεχωριστό τόπικ για τα ινφοσκρούτζ, έλεος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάντε ξεχωριστό τόπικ γιατί αυτό αφορά ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα Xiaomi. Όχι το δικό σας.

 

Eγω το redmi 7 αγορασα μετα απο αυτα που διαβασα στο παρων νημα,και μετα απο προτασεις πολλων σχετικα με τα καταστηματα.

Εδω δεν πρεπει να το αναφερω?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατι δεν παει καλα με το δικο μου,διαβασα τα λεγομενα σου και αγορασα ενα μπλε απο το ιδιο καταστημα,τα παντα οκ με το βιβλιαρακι και το αυτοκολλητο απο info,καλω σημερα το κεντρο υποστιριξης,δινω το imei και μου λενε οτι δεν το βλεπουν στο συστημα τους,επιμενω για το καταστημα και αυτα που αναφερει σχετικα,αλλα επαναλαμβανουν οτι μονο με imei θα ειναι 100% σιγουροι και θα το δουν απο Δευτερα παλι γιατι εχει γινει αυτο.

Ξερεις τι εχει γινει?

Να ανησυχώ για καποιον λογο?

Εχω αγορασει και αλλες φορες απο παρομοια καταστηματα αλλα παντα ελεγαν για εγγυηση καταστηματος.

Εις γνωση μου λοιπον αγοραΖα,και ηξερα οτι δεν ειχα επισημη υποστιριξη.

 

Κατα τα αλλα εξαιερετικη συσκευη,αλλα η καμερα εξεχει παρα πολυ,θελει προσοχη.

 

Η κάμερα όντως εξέχει πολύ,γι'αυτό παραγγειλα μια Spigen θήκη...Εμένα παντος το πρωί έστειλα mail με το IMEI και μετά από 30' είχα απάντηση ότι είναι δικιά τους συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρα στο σωστό νήμα; Ρε μας κοροϊδεύετε;

Xiaomi Redmi note 7 4/64 sta 192 euro,κεκτημενη ταχυτητα,λαθος μου.

Δεν εχω καμια διαθεση να σε κοροιδεψω φιλε.....

Edited by pantela1980
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.

Γιατί ενώ είμαι σε eu δε γίνεται να περάσω global;

Συνεχώς μου την απορρίπτει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Χα, χα, χα...... κλαίω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Τουλάχιστον εσύ έκανες μια σοβαρή ερώτηση εντός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα όντως εξέχει πολύ,γι'αυτό παραγγειλα μια Spigen θήκη...Εμένα παντος το πρωί έστειλα mail με το IMEI και μετά από 30' είχα απάντηση ότι είναι δικιά τους συσκευή...

Eυχομαι να εκαναν λαθος,εστειλα και e-mail για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Στις κόρης μου αρνείται να φόρτιση.... Δοκίμασα και άλλα καλώδια και φορτιστές..... #@@ρια μεντολες...... Μου το φάγατε Ρε το κντακι γκαντεμηδες εδώ μέσα....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στις κόρης μου αρνείται να φόρτιση.... Δοκίμασα και άλλα καλώδια και φορτιστές..... #@@ρια μεντολες...... Μου το φάγατε Ρε το κντακι γκαντεμηδες εδώ μέσα....
Κρίμα :( εγγύηση από που?
Link to comment
Share on other sites

Στις κόρης μου αρνείται να φόρτιση.... Δοκίμασα και άλλα καλώδια και φορτιστές..... #@@ρια μεντολες...... Μου το φάγατε Ρε το κντακι γκαντεμηδες εδώ μέσα....
Ξέρεις τι λένε στο χωριό μου;

Στον φαφουτη τυχαίνει το παξιμάδι.

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι λένε στο χωριό μου;

Στον φαφουτη τυχαίνει το παξιμάδι.

 

Τώρα εάν σου πω τι λένε για τέτοια σχόλια στο χωριό μου θα πέσει τρελό μπαν......

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις δοκιμασει με αλλο φορτιστη/καλωδιο;

 

Ναι εννοείται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρίμα :( εγγύηση από που?

Είμαι από τούς γραφικούς παμπλικ αύριο θα το πάω, το είχα πάρει με προσφορά στα 200 ευρό.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Κάποια θήκη σκληρή με stand έχετε να προτείνετε; Διάφανη κατά προτίμηση για να φαίνεται και η ωραία πλάτη του κινητού.

Πήρα μια από ενα μαγαζί αλλά έχει αστοχία στο κενό της κάμερας και δεν κάθετε με τίποτα

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Κάποια θήκη σκληρή με stand έχετε να προτείνετε; Διάφανη κατά προτίμηση για να φαίνεται και η ωραία πλάτη του κινητού.

Πήρα μια από ενα μαγαζί αλλά έχει αστοχία στο κενό της κάμερας και δεν κάθετε με τίποτα

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θελω και εγω μια.Αυτη απο το εργοστασιο ειναι πολυ απλη και δεν καλυπτη την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Στις κόρης μου αρνείται να φόρτιση.... Δοκίμασα και άλλα καλώδια και φορτιστές..... #@@ρια μεντολες...... Μου το φάγατε Ρε το κντακι γκαντεμηδες εδώ μέσα....

 

Μου έτυχε πρόσφατα στο redmi note 3... Αφού το άφησα κλειστό για λίγη ώρα μετά φόρτιζε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Πάμε ενα έμμεσο συγκριτικο (τραβηχτηκαν διαφορετική μέρα) των Redmi Note 7 gcam, 1+6t gcam, lg v30 stock (είχε καλύτερη λεπτομέρια από gcam), lg g7 gcam, s9+ stock και τέλος p20 pro

 

Η gcam ήταν πάντα σε default shutter και με hdr+ enhanced στα 12 frames εκτός από 1+6t που ήταν στα 15. Κάποια κερδίζουν στο φώς και άλλα στις σκιές. Κατα τα άλλα το έβαλα για να μην νομιζετε οτι υπερβάλλω όταν λεω οτι κοντράρει ναυαρχίδες.

 

Για το wb υπενθυμιζω οτι μπορειτε να ενεργοποιήσετε το pixel 3 awb για πιο λευκές. Κατα τα τη γνώμη μου ομως ήταν πολυ επιθετικό και τις έκανε πιο "λευκες" (ψυχρές) από οτι έβλεπαν τα μάτια μου.

 

RN7 gcam hdr+ enhanced

47819692491_e424a7dbf1.jpgIMG_20190510_211624 by Andreas L., on Flickr

 

1+6t gcam hdr+ enhanced

44986955742_afe29a9a1a.jpgn6bsgfix by Andreas L., on Flickr

 

LG V30 stock auto

45413759395_7ff172713e.jpg20181215_174617 by Andreas L., on Flickr

 

LG G7 gcam hdr+ enhanced

33774980078_0ffdd53df8.jpggcam by Andreas L., on Flickr

 

S9+ auto

47531765212_891da7629f.jpg20190411_011701 by Andreas L., on Flickr

 

P20 pro auto

48208290876_e82a160cbe.jpgIMG_20190626_214738 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λίγο καλύτερα τα πάει τονp20 pro και μετά το rn7 με βάση αυτά που μπορώ να δω από το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Όντως p20 pro και μετά RN7

 

Το κινητό φαίνεται να μη κοιμάται ποτέ, κοιτάξτε τη μπάρα της ενεργής οθόνης και του ενεργού. Με μια ώρα οθόνη ήμουν στο 93%!! και επειτα από 3 ώρες ξύπνησα στο 86!! 526041e76cb11934f555763f40eb5177.jpg581e381b4fa8c35ead069cb84a13a5cd.jpg

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...