Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το υπόλοιπο ισχύει μέχρι τις 23:59 της ημερομηνίας λήξης όπως στην κόκκινη;

 

Γιατί με τους ανενημέρωτους υπαλλήλους στο chat δεν βγήκε άκρη.:p

 

Γράφει λήξη υπολοίπου 18/06, πρέπει σήμερα να ανανεώσω ή μπορώ και αύριο;

 

Μπορείς και μέχρι αύριο μεσάνυχτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω έναν αριθμό κινητού cosmote που δεν το χρησιμοποιώ εγώ άλλα η μητέρα μου. Επειδή έχω σταθερό ΟΤΕ στο σπίτι πρόσφατα μου είπαν στα πλαίσια μιας προσφοράς ότι θα μου βάζουν 120 λεπτά κάθε μήνα στο κινητό που έχω (120 λεπτά είναι αριθμός που υπερκαλύπτει τις ανάγκες της μητέρας μου που θα κάνει 3-4 τηλέφωνα όλο το μήνα απο το κινητό).

 

Έχω μερικές ερωτήσεις πάνω σε αυτό:

1) αν δεν ανανεώνω το υπόλοιπο θα χάνω τα 120 λεπτά;

2) σε περίπτωση που η απάντηση στην ερώτηση 1 είναι ΝΑΙ και πρέπει να ανανεώνω με ποιόν συνδυασμό θα μου βγαίνει όσο το δυνατόν οικονομικότερα; πχ έχω ακούσει άλλα δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ότι αν ανανεώσω με 10 ευρώ το ποσό αυτό έχει διάρκεια 2 μηνών ενώ με 12 ευρώ η διάρκεια πάει στους 3 μήνες.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω έναν αριθμό κινητού cosmote που δεν το χρησιμοποιώ εγώ άλλα η μητέρα μου. Επειδή έχω σταθερό ΟΤΕ στο σπίτι πρόσφατα μου είπαν στα πλαίσια μιας προσφοράς ότι θα μου βάζουν 120 λεπτά κάθε μήνα στο κινητό που έχω (120 λεπτά είναι αριθμός που υπερκαλύπτει τις ανάγκες της μητέρας μου που θα κάνει 3-4 τηλέφωνα όλο το μήνα απο το κινητό).

 

Έχω μερικές ερωτήσεις πάνω σε αυτό:

1) αν δεν ανανεώνω το υπόλοιπο θα χάνω τα 120 λεπτά;

2) σε περίπτωση που η απάντηση στην ερώτηση 1 είναι ΝΑΙ και πρέπει να ανανεώνω με ποιόν συνδυασμό θα μου βγαίνει όσο το δυνατόν οικονομικότερα; πχ έχω ακούσει άλλα δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ότι αν ανανεώσω με 10 ευρώ το ποσό αυτό έχει διάρκεια 2 μηνών ενώ με 12 ευρώ η διάρκεια πάει στους 3 μήνες.

Για το 1) ναι

2) Οσο μικροτερη ανανεωση(10€ καθε διμηνο)

Μετα το ενα ετος ομως σταματαει.

Μετα η λυση ειναι Frog

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτό https://www.digitallife.gr/cosmote-anakoinosi-meiosis-diarkeias-ischyos-karton-ananeosis-eos-e12-kai-loipon-allagon-gia-syndromites-kartokinitis-38915 που διάβασα για την περίπτωση ανανέωσης για 3 μήνες με 12 ευρώ και πάνω δεν ισχύει πλέον, έτσι;

 

επισης θέλω να ξακαθαρίσω ότι μετά απο 2 μήνες απο την τελευταία ανανέωση χάνονται τα χρήματα της ανανέωσης (αυτό είναι σίγουρο) άλλα και όλες οι προσφορές που έχεις και είναι ενεργές εκείνη τη στιγμή (τα 120 λεπτά στην περίπτωση μου).

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να κάνω μεταφορά υπολοίπου από έναν αριθμό cosmoκαρτα σε έναν what's up αλλά μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη προσωρινά και να προσπαθήσω αργότερα. Το ίδιο μου έγραψε και εχθές είτε ζητώντας από το ένα νούμερο είτε στέλνοντας από το άλλο. Υπάρχει κάποια προϋπόθεση που δεν είδα ή όντως δεν γίνεται αυτές τις μέρες;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να κάνω μεταφορά υπολοίπου από έναν αριθμό cosmoκαρτα σε έναν what's up αλλά μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη προσωρινά και να προσπαθήσω αργότερα. Το ίδιο μου έγραψε και εχθές είτε ζητώντας από το ένα νούμερο είτε στέλνοντας από το άλλο. Υπάρχει κάποια προϋπόθεση που δεν είδα ή όντως δεν γίνεται αυτές τις μέρες;

 

Αυτά τα 20€ τις τελευταίες 120 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Βάζει κάθε μήνα ο αριθμός που στέλνει. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι επείδή ο δεύτερος αριθμός που δέχεται έχει λήξει το υπόλοιπό του και θα θέλει 5 ευρώ και πάνω...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Βάζει κάθε μήνα ο αριθμός που στέλνει. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι επείδή ο δεύτερος αριθμός που δέχεται έχει λήξει το υπόλοιπό του και θα θέλει 5 ευρώ και πάνω...
Καλησπέρα. Τα whatsup ή cosmoκαρτα διπλασιασμού τους τρεις πρώτους μήνες, δεν μπορούν να στείλουν χρήματα γενικά. Επίσης δεν μπορείς να λάβεις χρήματα αν έχει μπει φραγή. Αν έχει λήξει το υπόλοιπο σου μέχρι να επέλθει η φραγή στο μήνα μπορείς να λάβεις χρήματα από μεταφορά. Ενημερωσε αν θες να δούμε τι έγινε με το πρόβλημα σου. Σε τρεις μέρες θα χρησιμοποιήσω την υπηρεσία και θα μπορώ να σου πω αν είναι γενικευμένο πρόβλημα. Ελπίζω να μην έκοψε την υπηρεσία η cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθείς να μεταφέρεις 2 ευρώ θα σου λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο . Προσπάθησε με 5 ευρώ και με 10
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου συνεβη με τα 2€ αλλα το εκανα αντίστροφα και δούλεψε. Δηλ.εστειλα μηνυμα απο τον αποδέκτη 2 απο το 69... και ήρθε μήνυμα στον δοτη ο οποιος πρεπει να εγκρίνει τη μεταφορα απαντωντας ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι ποσά μπορούν (αν μπορούν) να μεταφερθούν από καρτοκινητό σε καρτοσυμβόλαιο ;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι για όλα τα ΣΚΔ του Ιουνίου; Μου το εμφανίζει ακόμα. 3fa6d17be48b4a1d42480b353b7d7e1c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι ποσά μπορούν (αν μπορούν) να μεταφερθούν από καρτοκινητό σε καρτοσυμβόλαιο ;

 

Δεν μπορεί να κάνει μεταφορά καρτοκινητό σε καρτοσυμβολαιο, μόνο το αντίστροφο μπορεί να γίνει

Link to comment
Share on other sites

Μετά το σημερινό Update του cosmote app είδα αυτό ea1295d6c72f5c1e3b84e5f267b57f23.jpg
Οι 15 μέρες είναι τυπογραφικό, θα έπρεπε να εμφανίζονται μόνο σε όσους έχουν Κοσμοκαρτα.

 

Η αυτόματη ανανέωση είναι καινούρια, μπορείς μια συγκεκριμένη μέρα κάθε μήνα να τραβάει αυτόματα χρήματα και να σου βάζει το ποσό της ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Για τι έκδοση μιλάμε; Έβαλα από περιέργεια την τελευταία από το play store και είναι η 7.7.1 . Η αυτόματη ανανέωση δεν εμφανίζεται σε αριθμούς frog και whatsup , cosmokarta δεν έχω .
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κατα λάθος έναν κωδικό για προσφορές (το παλιό cosmote deals for you, experiences όπως το λέει τώρα)… το ερώτημα είναι μπορώ να το δώσω σε άλλον να το εξαργυρώσει ή είναι δεμένος με το νούμερο του τηλεφώνου μου? Μπορεί να εξαργυρωθεί σε οποιαδήποτε προσφορά από τις διαθέσιμες?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Ο κάθε κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί από μια φορά σε όλες τις προσφορές μέχρι να ληξει, δεν εχει σχέση με τον αριθμό που την πήρε.

Deals for you λέγεται ακόμα, experiences είναι οι διαγωνισμοί για συναυλίες κλπ απο το Whatsup ;)

Link to comment
Share on other sites

Για τι έκδοση μιλάμε; Έβαλα από περιέργεια την τελευταία από το play store και είναι η 7.7.1 . Η αυτόματη ανανέωση δεν εμφανίζεται σε αριθμούς frog και whatsup , cosmokarta δεν έχω .
Έκδοση 7.7.2
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε κωδικός reload it "γενεθλίων" και σκέφτομαι να βάλω τα 2 γίγα για μία εβδομάδα μιας και έχω ήδη κάνει το μηνιαίο reload it μου.

τα δεδομένα από το reloadit μου λήγουν 7/7

 

η απορία μου είναι αν:

- θα μου προσθέσει μια εβδομάδα άρα 14/7

- δε θα κερδίσω χρόνο στη λήξη των δεδομένων άρα μένω 7/7

- ή χειρότερα να μου το πάει μια βδομάδα από τώρα 28/6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιο νόημα να έχεις και το cosmote app και το what's up app ;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...