Jump to content

[S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται, ότι χρήση κι αν κάνουμε το νούμερο ένα για να έχουμε καλή ή κακή αντίστοιχα μπαταρία είναι το σήμα του δικτύου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

S10e μετά από 10 κύκλους πλήρους φόρτισης. Απίστευτη να είναι καλά ο swind 97ba5b76a5c629c8a65e7c450d2859ce.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από αρκετές μέρες χρήσης της συσκευής,

δηλώνω υπέρ ευχαριστημένος από την απόδοση της μπαταρίας..

 

Να πω ότι έχω κάνει στήσιμο από την αρχή σύμφωνα (σχεδόν)

με τις οδηγίες του s wind..

 

80/20 Wi-Fi/data.

2k ανάλυση.

2 συσκευές συνδεμένες με Bluetooth (ρολόι και ακουστικό) 13 εκ των 15 ωρών.

1μιση ώρα ομιλία.

Συγχρονισμός ανοιχτός.

Aod και τοποθεσία κλειστά όπως πάντα.

Νυχτερινή λειτουργία.

Φωτεινότητα αυτόματο.

 

Αυτά και νύχτωσε πάλι με 40% υπόλοιπο.

Το παρακολουθώ λίγες μέρες τώρα,

Αργά το βράδυ που το βάζω για φόρτιση δύσκολα να είναι κάτω από 25%.

 

Και με το Note 9 έβγαζα μέρα,

δεν μπορώ να προσδιορίσω πόσο καλύτερα τα πάει το s10 plus,

Το μόνο που ήθελα εξ αρχής ήταν να τα πάει τουλάχιστον σαν το Note 9.

 

Αυτό όμως δείχνει αρκετά καλύτερο! :)

https://www.dropbox.com/s/87vj2u71oz7mexv/Screenshot_20190513-223046_Settings.jpg?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

S10e μετά από 10 κύκλους πλήρους φόρτισης. Απίστευτη να είναι καλά ο swind [

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εντάξει δεν κάνεις και καμιά τρελή χρήση.. ούτε aod ανοιχτό βλέπω ούτε κλήσεις ούτε messenger και γενικά τίποτα ενεργοβόρο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

S10e χωρίς κανένα πείραγμα και αντί αυτού ενεργοποιημένη την μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας. Με την CPU περιορισμένη στο 70% δεν βλέπω να ζορίζεται πουθενά. Χρήση κυρίως με WiFi αυτή τη φορά και όχι πολλές κλήσεις (8 λεπτά). Νομίζω δεν είναι άσχημα.

ec6d928dd834e01a9cfccea76b72e10d.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

S10e χωρίς κανένα πείραγμα και αντί αυτού ενεργοποιημένη την μέτρια εξοικονόμηση ενέργειας. Με την CPU περιορισμένη στο 70% δεν βλέπω να ζορίζεται πουθενά. Χρήση κυρίως με WiFi αυτή τη φορά και όχι πολλές κλήσεις (8 λεπτά). Νομίζω δεν είναι άσχημα.

ec6d928dd834e01a9cfccea76b72e10d.jpg

 

Sent from my SM-G970F

 

μια χαρα, αλλα για μενα ειναι κριμα τετοια κινητα να τα βαζετε σε εξοικονομηση, εκτος αν δεν βγαζετε μερα. αν βγαινει η μερα θεωρω οτι αξιζει να τα δουλευετε στο μεγιστο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ δεν βλέπω καμιά διαφορά στην χρήση που του κάνω.

 

Sent from my SM-G970F

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά οκ, ναυαρχίδα παίρνεις και είναι κρίμα το βασικό spec να το κουρευεις.. Και εγώ αντίστοιχα πχ οθόνη δουλεύω στα 1080 αλλά εκεί πραγματικά μπορείς να βάλεις 2 ίδια κινητά δίπλα δίπλα να δεις αν υπάρχουν διαφορές σε διάφορα σενάρια και εγώ δεν κατάφερα να δω. Στον επεξεργαστή όμως θα υπάρχουν στιγμές μες τη μέρα που θέλει το κάτι παραπάνω.απο εκεί και πέρα, απλά είπα μια άποψη, τίποτα περισσότερο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

S10+ snapdragon με νορμαλ χρηση, wifi και 4g, το δουλευω με μονη καρτα, χωρις παιχνιδια ,

τις ειχα ανεβασει και στο θεμα που αφορα τον snapdragon,

αλλα αποτι βλεπω υπαρχει ιδικο θεμα για την μπαταρια οποτε τα ξαναβαζω και εδω..

 

 

XhUmFO.jpg

 

3c3ZLi.jpg

 

EPclh9.jpg

 

38lkw3.jpg

Link to comment
Share on other sites

εδω ενα διημερο με το s10+ με πιο λιγη ομιλια απο τα συνηθισμενα μου και με αρκετο 4G το σαββατο αλλα και χωρις σημα για 3-4 ωρες:

40917462633_65fe889a80_c.jpgS10 plus snapdragon by Nikos Bletas, on Flickr

 

40917462593_479c11a5a4_c.jpgS10 plus snapdragon by Nikos Bletas, on Flickr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εδω ενα διημερο με το s10+ με πιο λιγη ομιλια απο τα συνηθισμενα μου και με αρκετο 4G το σαββατο αλλα και χωρις σημα για 3-4 ωρες: /QUOTE]

Βράχος η μπαταρία του +.

Μαθαίνω κι εγώ το δικό μου S10 σιγά σιγά μπας και στρώσει. Είναι πολύ καλή η διαχείριση μπαταρίας στην αναμονή, αλλά σε SOT θέλει λίγη δουλειά ακόμη. Ελπίζω να φτιάξει αυτό με τον καιρό λειτουργίας / φόρτισης.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά παρατηρώ μια αστάθεια στην κατανάλωση και δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται...

Βρίσκομαι στην 8η ή 9η φόρτιση...

Την μια εχω 2 μέρες χρήση με 5,5 ώρες οθόνη και την άλλη (οπως σήμερα) η μπαταρία φεύγει νεράκι χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Παραθέτω 2 στατιστικά με διαφορά 3 ή 4 μέρες μεταξύ τους με την ίδια ρομ και στισιμο...

Αν καποιος μπορεί να διαβάσει τα παρακάτω και να βρει μια άκρη καλός...

Παντως φαίνεται ότι το "Σύστημα Android" μάλλον κάνει την ζημιά αλλα δεν ξέρω τι περιλαμβάνει αυτό...

Screenshot-20190602-224323-Settings.jpg"]Screenshot-20190602-224323-Settings.jpg[/url]

 

Και σήμερα

Screenshot-20190604-190533-Settings.jpg"]Screenshot-20190604-190533-Settings.jpg[/url]

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανα αναφερθει οτι για να μην υπαρχουν περιεργα σε ενα στησιμο μια και η google αλλαζει κατευθυνσεις και πολιτικες σε ενα λειτουργικο να κανουμε στησιμο συμφωνα με τον οδηγο στο νημα του S9-S9+ .

 

Οταν τελιωσουμε το αφηνουμε και κανα 2-3 μερες συμφωνα με τον οδηγο .

 

Στην συνεχεια κανουμε τις δικες μας αλλαγες εφοσον δεν θελουμε να τηρησουμε καποιες ρυθμισεις του οδηγου μς αποτελεσμα να καταλαβαινουμε ευκολα και γρηγορα τι μπορει να δημιουργει μεγαλυτερη καταναλωση .

 

Επισης για οσους βαζουν θεματα και δεν θελουν το στανταρ βραδυνο θεμα ,προτεινω του Dev Saurabh Gupta εχει πολλα , τα οποια ειναι αρκετα λειτουργικα κανει καλη δουλεια στον framework του system και δεν προκαλει απωλεια μπαταριας .

 

62135108_2235415963389131_4124932676077486080_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=9706bbc9e88eb55c446519a80f39e30a&oe=5D9948D1

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανα αναφερθει οτι για να μην υπαρχουν περιεργα σε ενα στησιμο μια και η google αλλαζει κατευθυνσεις και πολιτικες σε ενα λειτουργικο να κανουμε στησιμο συμφωνα με τον οδηγο στο νημα του S9-S9+ .

 

Οταν τελιωσουμε το αφηνουμε και κανα 2-3 μερες συμφωνα με τον οδηγο .

 

Στην συνεχεια κανουμε τις δικες μας αλλαγες εφοσον δεν θελουμε να τηρησουμε καποιες ρυθμισεις του οδηγου μς αποτελεσμα να καταλαβαινουμε ευκολα και γρηγορα τι μπορει να δημιουργει μεγαλυτερη καταναλωση .

Εχω διαβάσει και συμβουλευτεί αρκετές φορές το θέμα που έχεις ανοίξει για την μπαταρία και εχω ενσωματώσει αρκετά από εκεί με πολύ καλά αποτελέσματα... Είναι ένας από τους λόγους που πετυχαίνω 49 ώρες χρήσης με 6 ώρες περίπου οθονη...

Η μόνες αλλαγές που έγιναν μετά απο την 4η φόρτιση (που είχα τα παραπάνω νούμερα) είναι ότι εγκατέστησα το "MI HOME" το app της xiaomi για να χειριζομαι και να παρακολουθώ απο εκει μια κάμερα που τοποθέτησα στο σπίτι. Αλλα μετά που την έστησα - ρύθμισα και είδα ότι λειτουργεί οκ έβαλα την εφαρμογή σε αδράνεια με κλειστά δεδομένα - παρασκήνιου...

Η αλλη αλλαγή που έγινε είναι η αναβάθμιση της εφαρμογής AOD NOTIFY η οποία ενεργοποιεί και αντίστοιχα απενεργοποιει την AOD κατά την λήψη ειδοποιήσεων (αυτό έχει σαν αποτέλεσμα η AOD να μην ξεπερνάει στα στατιστικά το 2% σε 24 ωρες)

Το ίδιο το app (aodnotify) δεν υπάρχει καν στα στατιστικά...

Μου κάνει εντύπωση η μεγάλη κατανάλωση του "Σύστημα Android" οπως και το περίεργο "com.android.systemui"το οποίο δεν εχω καν ιδέα τι εοναι και τι κάνει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκινάς με ένα wipe partition από recovery mode καλού κακού.

Δεν ξέρω αν διορθώσει κάτι στο system android, αλλά θα ήταν το πρώτο που θα έκανα σε αυτή την περίπτωση.

Μέχρι στιγμή το system android είναι κολλημένο στα 11% στο δικό μου τηλέφωνο.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν εφαρμογες που ανηκουν στο Android-system .Το συγκεκριμενο ειναι ενα συνολο εφαρμογων του συστηματος δεν ειναι μια εφαρμογη .Ετσι εφαρμογες που μπορει να προκαλουν καταναλωση ενω δεν φαινονται στα στατιστικα ξεχωριστα ανηκουν στο android-system . Το email , η Aod και αλλες ανηκουν η ειναι μερος του . Δηλαδη οταν δουλευουμε το mail της Sammy μερος του ανηκει και στο android-system . Το Gmail αντιθετα οχι ειναι της Google .Το com android systemui ειναι η κουρτινα που κατεβαζεις που σημαινει οτι κατι εχει εγκατασταθει και ανεβηκε η καταναλωση .

 

Επισης μιαμιση ωρα τηλεφωνικες κλησεις αντιστοιχει περιπου σε μια ωρα Sot εται ενημερωτικα να το προσθετουμε και αυτο για να μη νομιζουμε οτι χανουμε Sot για καποιο αλλο λογο .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το aod notify είδα ότι μου έγραψε κάτι 6% και 2 % η aod. Δεν ξέρω γιατί και πως

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανα αναφερθει οτι για να μην υπαρχουν περιεργα σε ενα στησιμο μια και η google αλλαζει κατευθυνσεις και πολιτικες σε ενα λειτουργικο να κανουμε στησιμο συμφωνα με τον οδηγο στο νημα του S9-S9+ .

 

Οταν τελιωσουμε το αφηνουμε και κανα 2-3 μερες συμφωνα με τον οδηγο .

 

Στην συνεχεια κανουμε τις δικες μας αλλαγες εφοσον δεν θελουμε να τηρησουμε καποιες ρυθμισεις του οδηγου μς αποτελεσμα να καταλαβαινουμε ευκολα και γρηγορα τι μπορει να δημιουργει μεγαλυτερη καταναλωση .

 

Επισης για οσους βαζουν θεματα και δεν θελουν το στανταρ βραδυνο θεμα ,προτεινω του Dev Saurabh Gupta εχει πολλα , τα οποια ειναι αρκετα λειτουργικα κανει καλη δουλεια στον framework του system και δεν προκαλει απωλεια μπαταριας .

 

Ειναι ευκολο να δωσεις το link για τις οδηγιες που λες??

Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να δωσεις το link για τις οδηγιες που λες??

Thank you!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Πολύ καλή η δουλειά του s_wind!

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής που χρησιμοποιώ είναι ο EP-NG930 της Samsung, εδώ και πολλά χρόνια από την εποχή του S7 edge, και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Είχα διαβάσει και δει βιντεο που αναφέρουν πως το κινητό υπερθερμαίνεται κατά την ασύρματη φόρτιση.

Δεν έδωσα την πρέπουσα σημασία μέχρι σήμερα που είχα κάποια προβλήματα με την φόρτιση του κινητού.

 

Στο παρακάτω γράφημα είναι μια ασύρματη φόρτιση που έκανα πριν από λίγες ημέρες και βλέπω μια σωστή και σταθερή φόρτιση του κινητού με τις θερμοκρασίες φόρτισης κοντά στους 40, αλλά σταθερούς:

 

Screenshot-20190606-194952-GSam-Battery-Monitor.jpg

 

Και ερχόμαστε στην χθεσινή φόρτιση... που ξεκινάνε τα παράλογα!!!

Η θερμοκρασία φόρτισης δεν είναι σταθερή, όπως και η τάση που δέχεται το κινητό.

Το έβαλα για φόρτιση στις 11 το βράδυ και κατάφερε να φορτίσει πλήρες το πρωί στις 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει γι'αυτό. Οι θερμοκρασίες βρίσκονται περίπου στα ίδια επίπεδα με την παλιότερη φόρτιση, αλλά για κάποιον λόγο το κινητό αρνείται να πάρει τα σωστά watts για να φορτίσει, σαν να περιμένει να πέσει η θερμοκρασία του για να συνεχίσει στην κανονική φόρτιση:

 

Screenshot-20190606-194710-GSam-Battery-Monitor.jpg

 

Γενικό συμπέρασμα: Ή ο φορτιστής έχει πρόβλημα (ενδεχομένως να μην δούλεψε ο ανεμιστήρας ψύξης του), ή κάποια εφαρμογή κόλλησε και γονάτισε την φόρτιση για κάποιον λόγο.

 

Εν κατακλείδι: Δεν μπορώ πια να εμπιστευθώ τον παλιό μου ασύρματο φορτιστή για το S10 μου, οπότε αντικαταστάθηκε με τον EP-N5100B, ο οποίος στήθηκε με τον γνήσιο φορτιστή και καλώδιο του S10.

Αν και τώρα το πρόβλημα δεν λυθεί, οι δυο ασύρματοι φορτιστές και το κινητό μου πάνε για πούλημα!!!! :(

Η ασύρματη φόρτιση στα κινητά για μένα είναι ότι καλύτερο έχει επιδείξει η τεχνολογία και δεν μπορώ δίχως αυτή... δυστυχώς....

:(

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής που χρησιμοποιώ είναι ο EP-NG930 της Samsung, εδώ και πολλά χρόνια από την εποχή του S7 edge, και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Είχα διαβάσει και δει βιντεο που αναφέρουν πως το κινητό υπερθερμαίνεται κατά την ασύρματη φόρτιση.

Δεν έδωσα την πρέπουσα σημασία μέχρι σήμερα που είχα κάποια προβλήματα με την φόρτιση του κινητού.

 

Στο παρακάτω γράφημα είναι μια ασύρματη φόρτιση που έκανα πριν από λίγες ημέρες και βλέπω μια σωστή και σταθερή φόρτιση του κινητού με τις θερμοκρασίες φόρτισης κοντά στους 40, αλλά σταθερούς:

 

Screenshot-20190606-194952-GSam-Battery-Monitor.jpg

 

Και ερχόμαστε στην χθεσινή φόρτιση... που ξεκινάνε τα παράλογα!!!

Η θερμοκρασία φόρτισης δεν είναι σταθερή, όπως και η τάση που δέχεται το κινητό.

Το έβαλα για φόρτιση στις 11 το βράδυ και κατάφερε να φορτίσει πλήρες το πρωί στις 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει γι'αυτό. Οι θερμοκρασίες βρίσκονται περίπου στα ίδια επίπεδα με την παλιότερη φόρτιση, αλλά για κάποιον λόγο το κινητό αρνείται να πάρει τα σωστά watts για να φορτίσει, σαν να περιμένει να πέσει η θερμοκρασία του για να συνεχίσει στην κανονική φόρτιση:

 

Screenshot-20190606-194710-GSam-Battery-Monitor.jpg

 

Γενικό συμπέρασμα: Ή ο φορτιστής έχει πρόβλημα (ενδεχομένως να μην δούλεψε ο ανεμιστήρας ψύξης του), ή κάποια εφαρμογή κόλλησε και γονάτισε την φόρτιση για κάποιον λόγο.

 

Εν κατακλείδι: Δεν μπορώ πια να εμπιστευθώ τον παλιό μου ασύρματο φορτιστή για το S10 μου, οπότε αντικαταστάθηκε με τον EP-N5100B, ο οποίος στήθηκε με τον γνήσιο φορτιστή και καλώδιο του S10.

Αν και τώρα το πρόβλημα δεν λυθεί, οι δυο ασύρματοι φορτιστές και το κινητό μου πάνε για πούλημα!!!! :(

Η ασύρματη φόρτιση στα κινητά για μένα είναι ότι καλύτερο έχει επιδείξει η τεχνολογία και δεν μπορώ δίχως αυτή... δυστυχώς....

:(

 

 

καποιες φορες συμβαινει να μην εχει τοποθετηθει σωστα πανω στη βαση και ενω αρχικα φορτιζει σωστα , μετα απο μιση ωρα μπορει να δεις να αναβοσβηνει το μπλε λαμπακι ,που σημαινει οτι δεν φορτιζει και πρεπει να το κουνησεις λιγο για να ερθει στη σωστη θεση. μπορει ενω εσυ κοιμοσουν να ειχε διακοπει η φορτιση για καποιες ωρες και να αρχισε παλι απο μονη της μετα.

ισως να φταιει η βαση του s7 και εγω αυτη εχω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες συμβαινει να μην εχει τοποθετηθει σωστα πανω στη βαση και ενω αρχικα φορτιζει σωστα , μετα απο μιση ωρα μπορει να δεις να αναβοσβηνει το μπλε λαμπακι ,που σημαινει οτι δεν φορτιζει και πρεπει να το κουνησεις λιγο για να ερθει στη σωστη θεση. μπορει ενω εσυ κοιμοσουν να ειχε διακοπει η φορτιση για καποιες ωρες και να αρχισε παλι απο μονη της μετα.

ισως να φταιει η βαση του s7 και εγω αυτη εχω

Αυτό είχα στο μυαλό μου την πρώτη φορά που το έκανε. Παρόλ'αυτά δεν την είχα πατήσει ποτέ με το S7.

Δοκίμασα 2 φορτίσεις με τον νέο ασύρματο φορτιστή. Από 45%-100% όλα πήγαν καλά. Οι θερμοκρασίες φόρτισης ήταν γύρω στους 35 βαθμούς.

Στην δεύτερη φόρτιση, από 25%-100% είχα πάλι το ίδιο φαινόμενο και βάση του γραφήματος, το κινητό περίπου στα 90% ξέφυγε από τους 35-36 βαθμούς κελσίου και ανέβηκε στους 40 και μάλλον αυτό μείωσε την τάση που δέχεται το κινητό κατά την φόρτιση (από το γράφημα που ανέβασα και πριν, φαίνεται πως μειώνεται η τάση φόρτισης όταν το κινητό φτάσει σ'αυτό το σημείο και συνεχίζει μόλις ξαναπέσει στους 30 βαθμούς). Επίσης, όταν έγινε αυτό στην οθόνη AOD είχα μόνο το κείμενο "Γρήγορη Ασύρματη Φόρτιση" και απλά σταμάτησε να μου δείχνει τον υπολειπόμενο χρόνο φόρτισης.

Το μόνο που ξύπνησε το κινητό ήταν οι ενημερώσεις του PlayStore και τίποτε άλλο. Εκτός κι αν αυτό ευθύνεται για την αύξηση της θερμοκρασίας του κινητού την συγκεκριμένη στιγμή.

Τις επόμενες δύο φορτίσεις θα τις κάνω με κλειστά WiFi, δεδομένα και BT.

Αν είναι αυτό που φοβάμαι και είμαι αναγκασμένος να κλείνω όλα αυτά για να φορτίζω ασύρματα το κινητό... τότε καλύτερα η Sammy να βγάλει έναν ασύρματο φορτιστή με air condition. :lol:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα στο μυαλό μου την πρώτη φορά που το έκανε. Παρόλ'αυτά δεν την είχα πατήσει ποτέ με το S7.

Δοκίμασα 2 φορτίσεις με τον νέο ασύρματο φορτιστή. Από 45%-100% όλα πήγαν καλά. Οι θερμοκρασίες φόρτισης ήταν γύρω στους 35 βαθμούς.

Στην δεύτερη φόρτιση, από 25%-100% είχα πάλι το ίδιο φαινόμενο και βάση του γραφήματος, το κινητό περίπου στα 90% ξέφυγε από τους 35-36 βαθμούς κελσίου και ανέβηκε στους 40 και μάλλον αυτό μείωσε την τάση που δέχεται το κινητό κατά την φόρτιση (από το γράφημα που ανέβασα και πριν, φαίνεται πως μειώνεται η τάση φόρτισης όταν το κινητό φτάσει σ'αυτό το σημείο και συνεχίζει μόλις ξαναπέσει στους 30 βαθμούς). Επίσης, όταν έγινε αυτό στην οθόνη AOD είχα μόνο το κείμενο "Γρήγορη Ασύρματη Φόρτιση" και απλά σταμάτησε να μου δείχνει τον υπολειπόμενο χρόνο φόρτισης.

Το μόνο που ξύπνησε το κινητό ήταν οι ενημερώσεις του PlayStore και τίποτε άλλο. Εκτός κι αν αυτό ευθύνεται για την αύξηση της θερμοκρασίας του κινητού την συγκεκριμένη στιγμή.

Τις επόμενες δύο φορτίσεις θα τις κάνω με κλειστά WiFi, δεδομένα και BT.

Αν είναι αυτό που φοβάμαι και είμαι αναγκασμένος να κλείνω όλα αυτά για να φορτίζω ασύρματα το κινητό... τότε καλύτερα η Sammy να βγάλει έναν ασύρματο φορτιστή με air condition. :lol:

 

Καλησπέρα καταρχάς στο κινητό έχεις θήκη? με το s8 plus το είχα πάθει να ζεσταίνεται και έφταιγε η θήκη και μου έκανε και διακοπές από όταν αγόρασα γνήσια τις samsung δεν είχα τέτοιο θέμα η θήκη ήταν τύπου βιβλίο μια τελείως απλή από ebay

δεύτερον ο φορτιστής που πήρες δεν είναι αυτός που προτείνει η samsung για το s10 είναι μέχρι s9 για το s10 έχει βγάλει άλλον που είναι fast charge 2 Wireless Charger Duo Pad.

Εγώ είχα αυτόν EP-PG950BD από όταν είχα το s8+ στο s10+ δεν είχα διακοπές καθόλου με γνήσια θήκη samsung αλλά έκανε πάρα πολύ να φορτίσει και το ανεμιστηράκι τις βάσεις ακουγόταν πάρα πολύ εδώ και 2 μέρες έχω πάρει τον καινούριο έχω κάνει και 2 φορτίσεις χωρίς κανένα πρόβλημα

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ενσυρματα και στην λειτουργια αργη φορτιση παλικαρια ειναι ψηλες οι θερμοκρασιες τωρα η γρηγορη ανεβαζει μεγαλες θερμοκρασιες...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...