Jump to content

Vodafone VoLTE/voWiFi


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δοκιμάσω να την ενεργοποιήσω,να δούμε αν θα παίζει χωρίς την εφαρμογή σε Xiaomi
Σε redmi note 5 (whyred) που έχω βάλει και της COSMOTE και της Vodafone, η Cosmοte λειτουργεί άψογα και το Vowifi και το VoLTE ενώ στην Vodafone εμφανίζεται μεν το VoLTE αλλά με το που το σηκώσει ο άλλος η γραμμή πέφτει το δε Vowifi δεν εμφανίζεται για κανένα λόγο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλεον υπαρχει και στη σελιδα του vodafone CU https://www.vodafonecu.gr/wificallingios/#IOSwifi

 

Εξακολουθεί να μην είναι επίσημο; Εάν πλοηγείσαι κανονικά στη σελίδα, μπορείς να βρεις το μενού;

 

Έχουν βγει οδηγίες πως το ενεργοποιεί κάποιος ή πρέπει να γίνει μέσω chat?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε δοκιμαστικό στάδιο. Αν θέλετε να κάνετε τεστ του alpha (τα το έλεγα εγώ με αυτά που ακούω) πηγαίνετε στο chat της Vodafone. Και εγώ ενδιαφέρομαι, αλλά όταν θα λειτουργήσει πιο... κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε δοκιμαστικό στάδιο. Αν θέλετε να κάνετε τεστ του alpha (τα το έλεγα εγώ με αυτά που ακούω) πηγαίνετε στο chat της Vodafone. Και εγώ ενδιαφέρομαι, αλλά όταν θα λειτουργήσει πιο... κανονικά

 

Μα εννοείται..Γι' αυτό και ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επικοινώνησα εχθές μέσω chat ζητώντας αν γίνεται να το ενεργοποιήσουν. Με κάλεσε κάποιος μετά από το 13830 και μου είπε πως λόγω κάποιου τεχνικού προβλήματος που αντιμετωπίζουν δεν μπορούσε να γίνει, ωστόσο κράτησαν τον αριθμό μου και θα γίνει μέσα στη βδομάδα λέει. Για να δούμε..

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Για vowifi ζήτησα να με ενεργοποιήσουν. Το volte δεν με απασχολεί καθόλου.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα μαζί τους για ένα ακόμα νούμερο που ήθελα να ενεργοποιήσω και μου είπε ότι κάποιοι πρόλαβαν και τους έγινε ενεργοποίηση αλλά τώρα έχουν εντολή να μην προχωρήσουν σε νέες ενεργοποιήσεις wifi calling.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο και σε εμένα, απλά μόλις είναι διαθέσιμο θα είμαι από τους πρώτους που θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είπαν και σε μένα αν ήθελα να αφήσω τα στοιχεία μου αλλά πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Αν ενεργοποιηθεί δεν θα γίνει αυτόματα για όλους;
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα marketing πιστεύω σύντομα θα το έχουμε χωρίς προβλήματα περιμένετε να βγει η διαφήμιση πρώτα στην τηλεόραση.. Τι να πω που εδώ και κάτι μήνες που μου χαλασε το full σήμα με τα βίας έχω μια γραμμή σήμα σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα marketing πιστεύω σύντομα θα το έχουμε χωρίς προβλήματα περιμένετε να βγει η διαφήμιση πρώτα στην τηλεόραση.. Τι να πω που εδώ και κάτι μήνες που μου χαλασε το full σήμα με τα βίας έχω μια γραμμή σήμα σπίτι.
Και γιατί δεν πήρες να στο αντικαταστήσουν εμένα μέσα σε 2 μέρες μου στείλανε άλλο!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πήρες να στο αντικαταστήσουν εμένα μέσα σε 2 μέρες μου στείλανε άλλο!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται ότι πήρα πόσες φορές το τεχνικό τμήμα που δεν κατάφεραν να το φτιάξουν όπως και όταν του ζήτησα αντικατάσταση μου είπαν πριν 3 μήνες ότι θα έρθει το WiFi calling και για αυτό δεν υπάρχει καν απόθεμα συσκευών πλέον

Link to comment
Share on other sites

Τρέχα γύρευε η Vodafone ...

Η θυγατρική ντροπή

 

Είσαι υπερβολικός. Έχει βγει η υπηρεσία επίσημα και δεν το γνωρίζουμε;

 

Εφόσον η ίδια η εταιρεία θεωρεί ότι δεν είναι έτοιμη για πιο λόγο να δώσει την υπηρεσία;;; Για να γκρινιάζεις μετά ότι δεν λειτουργεί;

 

Μια χαρά το πάει η Vodafone όταν είναι έτοιμη θα μπεις στην εφαρμογή να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου το ενεργοποίησαν, αλλά...

Ήρθε μήνυμα για WiFicalling. Δεν έπαιζε, και μετά από επανεκκίνηση βλέπω να έχει volte αλλά όχι vowifi...

91aa6ef3d62ab66e2dc4ce1919f3c6cf.jpg746965af50e7a9269ac0fe0960487c14.jpg

 

 

Edit : άκυρο, μπήκα σε flight mode και άνοιξα WiFi και δουλεύει.

Τέλεια. Πήρα τηλέφωνο και από 4G και από WiFi.

Sent from my SM-G970F

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το WiFi calling λειτουργεί μόνο σε flight mode με WiFi ανοιχτό. Χωρίς flight mode μόνο volte. Δεν βγάζει καν επιλογή στον dialer για προτίμηση σε δίκτυα κινητής ή WiFi, όπως με την κάρτα της Cosmote. Πάντως εμφάνισε ένδειξη HD κατά την ομιλία, που δεν θυμάμαι να είχε βγει ξανά στο S10e.

878e17ca6c63ccee2d130d721f291f6b.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θυμάστε, είχα θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις ύστερα από την ενεργοποίηση του Wifi Calling. Μου απενεργοποίησαν την υπηρεσία και σήμερα μου την ξανά ενεργοποίησαν σήμερα. Το πρόβλημα φτιάχτηκε αλλά όταν η κλήση είναι από VoLte με κόβει στα 7 δευτερόλεπτα

 

Πάλι καλά που το VoWifi δουλεύει άψογα (και η αναγνώριση των εισερχομένων)

Link to comment
Share on other sites

Μου το ενεργοποίησαν, αλλά...

Ήρθε μήνυμα για WiFicalling. Δεν έπαιζε, και μετά από επανεκκίνηση βλέπω να έχει volte αλλά όχι vowifi...

91aa6ef3d62ab66e2dc4ce1919f3c6cf.jpg746965af50e7a9269ac0fe0960487c14.jpg

 

 

Edit : άκυρο, μπήκα σε flight mode και άνοιξα WiFi και δουλεύει.

Τέλεια. Πήρα τηλέφωνο και από 4G και από WiFi.

Sent from my SM-G970F

 

Το access point στις ρυθμίσεις έχει αλλαξει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι θυμάστε, είχα θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις ύστερα από την ενεργοποίηση του Wifi Calling. Μου απενεργοποίησαν την υπηρεσία και σήμερα μου την ξανά ενεργοποίησαν σήμερα. Το πρόβλημα φτιάχτηκε αλλά όταν η κλήση είναι από VoLte με κόβει στα 7 δευτερόλεπτα

 

Πάλι καλά που το VoWifi δουλεύει άψογα (και η αναγνώριση των εισερχομένων)

 

τι συσκευή έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Το access point στις ρυθμίσεις έχει αλλαξει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι συσκευή έχεις;

OnePlus 6

Το ενεργοποίησα με το ίδιο πρόγραμμα (και κόλπο) που έχει για την Cosmote (που δουλεύει άψογα)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποιήθηκα και μάλιστα το δοκίμασα επιτυχώς με airplane mode και ανοικτό wifi όπου πραγματοποιήθηκε κλήση αλλά δεν απαντήθηκε. Τους πίεσα αρκετά να το ενεργοποιήσουν καθώς είχα ανοικτή βλάβη για χαμηλό σήμα στην περιοχή μου το Δεκέμβρη του 18, παραδέχτηκαν ότι έχουν πρόβλημα κάλυψης στην ευρύτερη περιοχή αλλά τελικά έφταιγε η συσκευή. Περισσότερες δοκιμές από το σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...