Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα, σου ήρθε ? Το 8μηνο σου, πότε ξεκίνησε ? ΙΟΥΝΙΟ ?

 

Τελευταία φορά που μου ήρθε δεν πήρα. Σήμερα μου ήρθε. Το πόσταρα για να δοκιμάσει όποιος το θέλει. Τελευταία φορά που το είχα πάρει, δε μου είχε έρθει σμσ.

Link to comment
Share on other sites

ζητημα να το εχω λαβει μια φορα ολα αυτα τα χρονια που το στελνουν.Παρ'ολα αυτα καθε φορα που χρειαστηκε να το βαλω,δουλεψε κανονικα. Και τωρα σε αριθμο που δεν το ελαβε απανταει οτι το υπολοιπο δεν επαρκει (οποτε αν ειχα 8 ευρω θα το εδινε κανονικα)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω λάβει ποτέ SMS. Τελευταία μάλιστα ζήτησα να μην ενημερώνομαι για προσφορές γιατί είχαν γίνει ενοχλητικές.

Το δοκίμασα αλλά πήρα απάντηση ότι τρέχει ήδη η προσφορά στον αριθμό μου.

Πράγματι αλλά δεν θυμάμαι πότε λήγει. Είμαι από τους πρώτους που ενεργοποίησε την προηγούμενη φορά.

είναι και ο μόνος λόγος που κρατάω τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

με τα τωρα δεδομενα παντως δεν συμφερει να κρατας εναν αριθμο μονο γι'αυτο γιατί πρέπει να βάζεις κάρτα κάθε 2μηνο. Ουσιαστικα 40 κοστιζει αντι για 8. Αν καποιος το ειχε ενεργοποιησει την προηγουμενη φορα δεν μπορει να το ξαναπαρει.Τελος Οκτώβρη ήταν η προηγούμενη,τέλος Μαίου θα μπει η τελευταία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να προσθεσω πως,κανοντας login απο το myq.gr φαινονται κι εκει πλεον οι προσφορες απο τα μωβ δωρακια.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά το κρατάω επειδή έχει καλύτερο σήμα 4G εντός των κτηρίων που κινούμαι εδώ στην Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

1GB KAΘE MHNA ΓIA 8 MHNEΣ MONO ME 8€! ΣTEIΛE TΩPA 8G ΣTO 12000. H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI EΩΣ KAI 5/3! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Ηρθε και σε μένα, πρωτη φορά, δεν το ειχα λάβει ποτέ τόσα χρόνια. Επειδή πριν λίγες μέρες έκανα το σταθερό μου wind με φορητότητα, σκέφτηκα μήπως μου ήρθε λόγω του 1G στην SimpleFi On the Go SIM κάρτα που θα πάρω δώρο. Οι υπόλοιποι που παιρνετε την προσφορά, έχετε σταθερό στη wind ή τα 8G είναι για όλους τους συνδρομητές;

Link to comment
Share on other sites

για ολους ειναι. Το 1 γιγα απο το συνδυασμο της σταθερης ειναι αλλη sim,τυπου broadband δεν εχει σχεση με την q. Αλλωστε αυτο με τα 8 γιγα το πληρωνεις κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει αλλος προβλημα με την εφαρμογη? δεν κανει refresh. Γενικα σημερα πότε παίζει πότε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μετέτρεψα το f2g του θείου μου σε Q , δεν πλήρωσα ούτε 30€ ούτε άλλες υπερβολές που λέτε ορισμένοι εδώ πέρα. 10€ ζήτησαν και έχω 1000 προς Κίου 200 προς όλους κάτι σμς και κάτι μβ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ηταν 30 ευρω η συγκεκριμενη αλλαγη. Απο δωρεαν ως 5 ευρω για την σιμ ζητουσαν. Τα 10 φανταζομαι μπηκαν στο λογαριασμο και με οτι εμεινε (8,57) ενεργοποιηθηκε το q supreme ή q star οπως το λενε τωρα,αξίας 8,5€. Προσεξε να μην εχουν ενεργοποιησει την αυτόματη ανανέωση γιατι καθε φορα που θα βαζεις δεκαρικο θα τα παιρνει για να το ενεργοποιει.

30 ευρω κοστιζε η αλλαγη απο αλλο δικτυο αλλα εδω και κατι μηνες γινεται με πολυ λιγοτερα ή και δωρεαν online με μονο κοστος την πρωτη ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν ηταν 30 ευρω η συγκεκριμενη αλλαγη. Απο δωρεαν ως 5 ευρω για την σιμ ζητουσαν. Τα 10 φανταζομαι μπηκαν στο λογαριασμο και με οτι εμεινε (8,57) ενεργοποιηθηκε το q supreme ή q star οπως το λενε τωρα,αξίας 8,5€. Προσεξε να μην εχουν ενεργοποιησει την αυτόματη ανανέωση γιατι καθε φορα που θα βαζεις δεκαρικο θα τα παιρνει για να το ενεργοποιει.

30 ευρω κοστιζε η αλλαγη απο αλλο δικτυο αλλα εδω και κατι μηνες γινεται με πολυ λιγοτερα ή και δωρεαν online με μονο κοστος την πρωτη ανανεωση.

Πώς καταργείται αυτό με την αυτόματη ενημέρωση που λες; Θέλω να τσεκαρω μήπως μου κάναν μια τέτοια μπαγαμποντια διότι μέσα έχω 3,13€ χωρίς αγορά κάποιου πακέτου και ενώ μου είπε ότι όλα αυτά που μπήκαν είναι δωράκια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ευρω υπαρχουν οταν κανεις αλλαγη σε q ως αρχικος χρόνος. Τα υπολοιπα πήγαν μάλλον για αυτο που σου ειπα,200' προς Ελλαδα/εξωτερικο και καπου 500 mb αν δεν κανω λαθος. Δεν μπορω να στο δειξω τωρα γιατι ολο το site της q ειναι εκτος. Απενεργοποιση γινεται με το μηνυμα NO στο 12000 αν σου εχουν βαλει το αυτοματο πακετο. Δοκιμασε και αν ειναι θα απενεργοποιηθεί.
Link to comment
Share on other sites

3 ευρω υπαρχουν οταν κανεις αλλαγη σε q ως αρχικος χρόνος. Τα υπολοιπα πήγαν μάλλον για αυτο που σου ειπα,200' προς Ελλαδα/εξωτερικο και καπου 500 mb αν δεν κανω λαθος. Δεν μπορω να στο δειξω τωρα γιατι ολο το site της q ειναι εκτος. Απενεργοποιση γινεται με το μηνυμα NO στο 12000 αν σου εχουν βαλει το αυτοματο πακετο. Δοκιμασε και αν ειναι θα απενεργοποιηθεί.

Ναι και η εφαρμογή που ανανεώθηκε δεν βελτιώθηκε, αντιθέτως δεν ανοίγει.

Θα σου έστελνα σκρηνσοτ. Ναι θα στείλω μήνυμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και η εφαρμογή που ανανεώθηκε δεν βελτιώθηκε, αντιθέτως δεν ανοίγει.

Θα σου έστελνα σκρηνσοτ. Ναι θα στείλω μήνυμα.

 

Καλησπέρα. Και εμένα δεν μου ανοίγει η εφαρμογή. Νόμιζα πως το ίντερνετ αργεί, αλλά πάει μια χαρά στον browser. Έλεος αυτή η κιου.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια κολλάει το app σέρνεται και Δεν δείχνει καμία πληροφορία
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις αλλαγή από f2g σε Q, πρέπει να πας σε κατάστημα, η γίνεται και μέσω internet ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το app μιλούσε για countdown την ΤΕΤΑΡΤΗ 27-02!!!! Άλλαξε αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

σε καταστημα. Αλλαζεις σιμ,χανεται το υπολοιπο και φυσικα οτι προσφορα ειχες.Αντιμετωπιζεται στο συστημα ως νεα συνδεση. Αλλαγη γινεται επι τοπου ή μετα από λίγη ώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυριο εχει 27 ο μηνας.

Link to comment
Share on other sites

για ολους ειναι. Το 1 γιγα απο το συνδυασμο της σταθερης ειναι αλλη sim,τυπου broadband δεν εχει σχεση με την q. Αλλωστε αυτο με τα 8 γιγα το πληρωνεις κανονικα.

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

εχει αλλος προβλημα με την εφαρμογη? δεν κανει refresh. Γενικα σημερα πότε παίζει πότε όχι.

Ευχαριστώ! Αρα πρέπει να δω αν με συμφέρει το 8G που είναι καλό πακέτο, ή να ξεθάψω το παλιό μου dual sim και να χρησιμοποιώ το (πιο φτηνό) 1g του broadband. :rolleyes:

---

Γενικά η εφαρμογή σήμερα είναι οφ. Και τωρα ειναι κι η σελίδα. Ελπίζω να τα φτιάξουν μέχρι αυριο που εχει countdown.

Link to comment
Share on other sites

ή θυμήθηκαν οτι ειναι Τσικνοπέμπτη και θέλουν να το συνδυάσουν ή βλέπουν οτι το downtime θα διαρκεσει αρκετά ακομα :p
Link to comment
Share on other sites

Πώς καταργείται αυτό με την αυτόματη ενημέρωση που λες; Θέλω να τσεκαρω μήπως μου κάναν μια τέτοια μπαγαμποντια διότι μέσα έχω 3,13€ χωρίς αγορά κάποιου πακέτου και ενώ μου είπε ότι όλα αυτά που μπήκαν είναι δωράκια.

 

Αυτό σου κάνανε..Μου το κάνανε και μένα όταν πήρα έναν αριθμό Q για συγγενή και μου είπαν ότι είναι δώρα αλλά μου είχαν βάλει το πακέτο αυτό.Εστειλα ένα ωραιότατο email στη Wind με όλα τα στοιχεία και τις αποδείξεις και μου δωσαν πίσω τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7786281#post7786281

 

Χαίρετε,

Έχω ένα q καρτοκινητό με €40 υπόλοιπο μέσα του. Αξίζει να το παρατήσω και να χάσω τα €40 ή να μπω στο τριπάκι να στάζω ένα €10ευρο κάθε 2 μήνες. Δεν είναι ο βασικός αριθμός μου και είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να το σκοτώσω τώρα και να περιορίσω την χασούρα μου στα €40 ή αν πρέπει να το κρατήσω ζωντανό γιατί μπορεί να έχει κάποια χρησιμότητα μελλοντικά. Τι λέτε;

Μας ανάψανε φωτιές με την ελάχιστη ανανέωση των €10 ανά 2 μήνες.

 

 

Wind100.jpg...Wind2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εαν κατάλαβα καλά με βάση την προηγούμενη ανάρτηση στο παρόν νήμα του forum, μπορούμε να πάμε σε ένα κατάστημα WIND και να ζητήσουμε να διακόψουμε το καρτοκινητό μας και να μπουν τα χρήματα που έχει μέσα σε ένα ΙΒΑΝ μας;
.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...