Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Παιχνίδια N-Gage σε όλα τα κινητά Series 60


pentraks
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

s2000 to x-men paizei sto 6600?

mono to beta kikloforei?

 

 

 

nai

oxi ektos apo to beta prin liges meres bgike kai i final ekdosi

(an den kseris pou na katebasis poli apla mirc-efnet-aivanet)

N-GAGE PIRATE GAMES

EFNET RULEZZZ

:devil: :devil: :devil:

:knife: :knife: :knife:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο iphone to site εχει γραψει καποιος πως να παιζουν παιχνιδια του n-gage στο 7610!φυσικα δεν λεω για τα κλασικα παιχνιδια που παιζουν αλλα για αυτα που δεν τρεχουν!μεχρι και το tomb raider ετρεξε καποιος αλλα δεν μπορω να καταλαβω τισ οδηγιες!μπορει καποιος να βγαλει ακρη?συγκεκριμενα οποιος ειναι μελος ας παει στο φορουμ και μετα στιν ενοτητα που λεει symbian s60/70/80/90 games και στο θεμα με τιτλο COMPLETE GUIDE TO N-GAGE ON NOKIA 7610 & 6670!thanks

 

Οι οδηγίες δείχνουν ιδιαίτερα απλές αλλά δε τις έχω δοκιμάσει ακόμα μιας και θα πάω για ανάβαθμιση το κινητό και θα τα περάσω μετά. Λοιπόν στο forum υπάρχει ειδικό θέμα "ALL NGAGE GAMES WORKING ON MAIN SYSTEM ! update 02-02-05"

http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=22241

. Εκεί υπάρχουν τέσσερις φάκελοι με όλα τα libs, programs, data, shared data. Από τι έχω καταλάβει έχουν μαζέψει όλα τα αρχεία που είναι απαραίτητα για να παίζει κάθε παιχνίδι και έτσι τοποθετώντας αυτά τα αρχεία στο system του κινητού μπορείς να παίζεις κανονικά κάθε παιχνίδι χωρίς να χρειάζεται να αναβαθμίζεις τα libs σε κάθε εγκατάσταση και να κάνεις restart το τηλέφωνο μετά από κάθε εγκατάσταση. Μάλιστα μετά από κάθε νέα κυκλοφορία παιχνιδιού αναβαθμίζεται ο φάκελος των libs ώστε να υποστηρίζει και το νέο παιχνίδι. Φαίνεται ιδιαίτερα απλό και όπως υποστηρίζουν όλοι δουλεύει άψογα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες δείχνουν ιδιαίτερα απλές αλλά δε τις έχω δοκιμάσει ακόμα μιας και θα πάω για ανάβαθμιση το κινητό και θα τα περάσω μετά. Λοιπόν στο forum υπάρχει ειδικό θέμα "ALL NGAGE GAMES WORKING ON MAIN SYSTEM ! update 02-02-05"
http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=22241

. Εκεί υπάρχουν τέσσερις φάκελοι με όλα τα libs, programs, data, shared data. Από τι έχω καταλάβει έχουν μαζέψει όλα τα αρχεία που είναι απαραίτητα για να παίζει κάθε παιχνίδι και έτσι τοποθετώντας αυτά τα αρχεία στο system του κινητού μπορείς να παίζεις κανονικά κάθε παιχνίδι χωρίς να χρειάζεται να αναβαθμίζεις τα libs σε κάθε εγκατάσταση και να κάνεις restart το τηλέφωνο μετά από κάθε εγκατάσταση. Μάλιστα μετά από κάθε νέα κυκλοφορία παιχνιδιού αναβαθμίζεται ο φάκελος των libs ώστε να υποστηρίζει και το νέο παιχνίδι. Φαίνεται ιδιαίτερα απλό και όπως υποστηρίζουν όλοι δουλεύει άψογα

αφου το εχεις καταλαβει δεν μου το στελνεις σε pm στα ελληνικα οτι εχεις καταλαβει μπας και το καταλαβω κ εγω?thanks

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

NEO παιχνίδι (τύπου RPG)....

 

XANADU NEXT για ΝGAGE

 

http://img140.exs.cx/img140/3813/xanadu6gm.gif

 

Το δοκίμασε κανείς σε 6630 ??? Διαβάζω ότι τρέχει κανονικά :D Κανά link (εκτός irc) ???

 

Περιμένω ενυπώσεις... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

NEO παιχνίδι (τύπου RPG)....

 

XANADU NEXT για ΝGAGE

 

http://img140.exs.cx/img140/3813/xanadu6gm.gif

 

Το δοκίμασε κανείς σε 6630 ??? Διαβάζω ότι τρέχει κανονικά :D Κανά link (εκτός irc) ???

 

Περιμένω ενυπώσεις... :)

 

h**p://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=24369

 

cheers!:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/predatorGR/21242/260346/0/prdtlogo_small.gif
Link to comment
Share on other sites

αφου το εχεις καταλαβει δεν μου το στελνεις σε pm στα ελληνικα οτι εχεις καταλαβει μπας και το καταλαβω κ εγω?thanks

 

Δεν είναι τίποτα, το δοκίμασα σήμερα και όντως όλα τα παιχνίδια που υποστηρίζονται παίζουν κανονικά με τα συγκεκριμένα αρχεία.

 

ΒΗΜΑ 1ο

Μπαίνεις εδώ

http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=22241

Από εκεί κατεβάζεις τους τέσσερις φακέλους σε μορφή rar και τους αποσυμπιέζεις. Οι φάκελοι που προκύπτουν είναι

*Share data

*Programs

*Data

*Libs

Σε αυτούς ουσιαστικά υπάρχουν όλα τα απαραίτητα αρχεία για να μπορέσει να τρέξει το κινητό τα περισσότερα παιχνίδια.

 

ΒΗΜΑ 2ο

Τοποθετώντας αυτά τα αρχεία στο system του κινητού μπορείς να παίζεις κανονικά κάθε παιχνίδι χωρίς να χρειάζεται να αναβαθμίζεις τα libs σε κάθε εγκατάσταση και να κάνεις restart το τηλέφωνο μετά από κάθε εγκατάσταση. Οπότε ανοίγουμε τη mmc κάρτα μας μέσω ενός card reader εκεί βλέπουμε το φάκελο system μέσα σε αυτόν υπάρχουν οι παραπάνω φάκελοι, το μόνο που χρειάζεται είναι να κάνουμε ένα copy το περιεχόμενο κάθε φακέλου και paste μέσα στον αντίστοιχο φάκελο του system. Πχ. αντιγράφουμε τα περιεχόμενα του φακέλου libs και το κάνουμε paste στο Ε:system/libs

 

Aπλή διαδικασία πιστεύω για οποιαδήποτε απορία στείλε μου ένα pm και θα τη λύσουμε αμέσως.

 

 

 

Η δικιά μου απορία τώρα είναι ότι όλα καλά με τα παιχνίδια με αυτή τη διαδικασία, όσα είναι να παίξουν παίζουν αλλά το πρόβλημα που παραμένει είναι αυτό της διαθέσιμης RAM, γιατί και πάλι πολλά παιχνίδια θέλουν κοντά στα 8ΜΒ RAM. Εγώ έχω διαθέσιμη περίπου στα 6,3ΜΒ υπό φυσιολογικές συνθήκες πως μπορώ να κερδίσω μνήμη, χρησιμοποιώ μεν το appman αλλά και πάλι κλείνοντας κατά το δυνατόν τις περισσότερες εφαρμογές που δεν είναι του συστήματος και φτάνω μετά βίας τα 6,5ΜΒ, πως μπορώ να απελευθερώσω κι άλλη μνήμη, δε μπορώ να κλείσω άλλα προγράμματα μιας και είναι του συστήματος και όταν το επιχείρησα κόλλησε το κινητό. Το θέμα είναι ότι αρχικά είχα κοντά στα 8,8ΜΒ ελεύθερη που πηγαίνουν περίπου 2,5ΜΒ αρχικά δε τρέχανε οι εφαρμογές του συστήματος δηλαδή;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

h**p://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=24369

 

cheers!:)

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου! Μόνο διόρθωσε αν μπορείς το λινκ που έδωσες (πχ. όπως το δίνω εγώ στο quote) γιατί παραμονεύει backtracing και ίσως από αυτό κλείσει το site :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

ok το έφτιαξα!:)

enjoy!:)

 

Φίλε predatorGR, ακόμη το λινκ σου συνδέεται κατευθείαν στο site :worry: Διόρθωσέ το έτσι ώστε όταν κάνεις κλικ να μην σε οδηγεί στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα. Είναι κρίμα να κλείσει το site από τέτοια direct links :O

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

αντε με την τρίτη το πέτυχα!:D

τελικά το παιχνιδάκι το έπαιξες; καλό;

 

Πετάει "OUT OF MEMORY" μήνυμα λάθους στη διάρκεια του εισαγωγικού κλιπ γ@μώτο ενώ έχω στο 6630 σίγουρα 8 ΜΒ και κάτι ελεύθερη μνήμη :mad: Τελικά κατάφερα να μπω με κάποια από τις επιλογές του μενού... Καλό φαίνεται και καλά γραφικά (και σωστά χρώματα :) ) αλλά μετά από λίγο πετάει πάλι "OUT OF MEMORY" μήνυμα λάθους και με πετάει έξω στο μενού... ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΤΟ XANADU ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ????

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ωραιο το xanadu ΑΛΛΑ δεν μπορεις να τελειωσεις τον πρωτο κοσμο διοτι το D-pad ειναι μονο για 5 directions.Κριμα γιατι ανηκει στο ειδος των games που γουσταρω
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αν και δεν είναι παιχνίδια για n-gage έβγαλε κάτι παιχνιδάρες εχθές και σήμερα η synergenix (rally 3d pro contest αν σας λέει κάτι) fatal arena,golf 3d pro contest,anarchy boxing 3d και Joys tq adventure. Και τα 4 απίστευτα...:cool:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω περάσει στο κινητό το παιχνίδι IQ! Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλό... Έχω κολλήσει όμως στο 14 επίπεδο ενώ έχω λύσει μέχρι και το 18... Μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνουμε;

Επίσης είχα διαβάσει και για κάποια προβλήματα με αυτό το παιχνίδι... Μήπως το 14 επίπεδο είναι ένα από αυτά;

 

Ευχαριστώ!

ΧΧΧ

 

Υ.Γ: Μάλλον ξαναέκανα λάθος topic και έβαλα αυτό το παιχνίδι εδώ ενώ έπρεπε να πάει στο ¨Παιχίδια¨σκέτο... Μη με "μαλώσετε" moderators το έβαλα και εκεί... Σβήστε τις 2 βλακείες αν γίνεται... Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο 14 υπάρχει ένα bug αν θυμάμαι καλά, που ακόμα και αν το λύσεις δεν το παίρνει ως σωστό και δεν σε περνάει στην επόμενη πίστα! Στην επόμενη έκδοση (η 1.01; ) το διορθώσανε :) Θυμάμαι είχα κολλήσει άγρια σ'αυτό το παιχνίδι :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

wp μάλλον εδώ ταιριάζει, έχει καταφέρει κανείς το ultra tennis σε 6260 ή κάποιο series 60?

Κανένα άλλο τένις;

Έχει βγει καμια λίστα με ποια παιχνίδια του ngage παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Για τους χρήστες του 6630.Παιχνίδια του N-Gage που παίζουν στο 6630(με ή χωρίς το πακέτο του Dmoe).-Rayman3,Splinter cell,Ashen,Sonic,Puyo pop,Puzzle bobble.Παιχνίδια που δεν παίζουν (με ή χωρίς το πακέτο του Dmoe).-Asphalt Urban GT,Bomberman,Crash Nitro Kart,Ghost Recon,Red faction,Spiderman 2,Pandemonium.Για να μην κατεβάζουμε τσάμπα MB εμείς οι χρήστες PSTN :p Ελπίζω αύτη η λίστα να μεγαλώσει :)
Link to comment
Share on other sites

Για τους χρήστες του 6630.Παιχνίδια του N-Gage που παίζουν στο 6630(με ή χωρίς το πακέτο του Dmoe).-Rayman3,Splinter cell,Ashen,Sonic,Puyo pop,Puzzle bobble.Παιχνίδια που δεν παίζουν (με ή χωρίς το πακέτο του Dmoe).-Asphalt Urban GT,Bomberman,Crash Nitro Kart,Ghost Recon,Red faction,Spiderman 2,Pandemonium.Για να μην κατεβάζουμε τσάμπα MB εμείς οι χρήστες PSTN :p Ελπίζω αύτη η λίστα να μεγαλώσει :)

το Red faction παίζει σε εμένα, όπως και το spiderman 2 kai to bomberman (κυκλοφορεί fix για το bomberman!;) ) μα καλά τοσο δυσκολο είναι να κάνετε τα παιχνίδια να τρέξουν??

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

το Red faction παίζει σε εμένα, όπως και το spiderman 2 kai to bomberman (κυκλοφορεί fix για το bomberman!;) ) μα καλά τοσο δυσκολο είναι να κάνετε τα παιχνίδια να τρέξουν??

Μήπως θυμάσαι από που κατέβασες τα Red faction και Spiderman 2?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τους φακέλους με τα libs fixes του Dmoe πως τους στέλνω με bluetooth στο κινητό?

ένα ένα αρχειακι?

πως μπορώ να στείλω ολόκληρο τo folder να τελειώνω?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/predatorGR/21242/260346/0/prdtlogo_small.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...