Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για κάποιο λόγο με την 10.2.2 έχει απίστευτο drain. Ακόμα και σε stand by. Χάνω σχεδόν 40% το βράδυ χωρίς να χρησιμοποιείται

 

Υπαρχει drain σε πολλους με το MIUI 10, ειναι γνωστο γενικα αν δεις σχολια στο forum της xiaomi. Oμως το 40% σε αναμονη ειναι τεραστιο και αδικαιολογητο. Αν δεν φταιει καποια συγκεκριμενη εφαρμογη κανε ενα hard reset και θα λυθει.

 

Κατα τ'αλλα επιτελους 60fps -> https://www.gizmochina.com/2019/01/31/xiaomi-mi-8-will-get-ota-update-to-usher-in-support-for-4k-60fps-soon-official/

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Για το drain πατηστε *#*#4636#*#* και βάλτε και στις 2 Σιμ της ρύθμιση LTE/WCDMA

Να ξερετε θα πρέπει να το κάνετε σε κάθε επανεκκίνηση και ότι με αυτή την ρύθμιση δεν θα πιάνουμε 2g

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο αλλα το 40% δεν δικαιολογειται. Επισης πολλοι δεν εχουν δει διαφορα.

 

Μαλλον δεν εχει κατσει καλα η αναβαθμιση η φταιει καποια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να ανεβασει ρυθμισεις απο gcam και απο στοκ cam για εμας που δεν σκαμπαζουμε και πολλα?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να ανεβασει ρυθμισεις απο gcam και απο στοκ cam για εμας που δεν σκαμπαζουμε και πολλα?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Και εγώ αυτό περιμένω ,κάποιος να μοιράσει τα settings του gcam

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό περιμένω ,κάποιος να μοιράσει τα settings του gcam
Μήπως βρήκες ρυθμίσεις αδελφέ στην gcam?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως βρήκες ρυθμίσεις αδελφέ στην gcam?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω βάλει αυτες http://miblog.co/xiaomi-mi8-google-camera/

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προστατευτικό κάμερας.. ταιριάζει απόλυτα3b66847c66f1178f27663e0b03a63a11.jpged84751aa1928929cea90fee7e564665.jpg3e4aa25a874b6c26afb14fb04322dc5c.jpg442566d0d9957c02af5df1b25cde3ad6.jpg75376f8bfbaac2a1052b69c3b7fc05eb.jpg2911f60636c9cbe46ad08a773d77bfbd.jpg

Το έχω αγοράσει και εγώ πολύ ωραίο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω μία ερώτηση γιατί έχω αυτό WiFi calling μόνο στο Wi-Fi του σπιτιού μου και δεν γίνεται σε κάποιο άλλο Wi-Fi που συνδέομαι?

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και εγω τις ρυθμισεις της gcam. ✌️

Επισης εχω παραγγειλει εδω και 1 μηνα ισως και περισσοτερο αυτο το προστατευτικο της καμερας και αναρωτιομουν αν θα χωραει μαζι με τη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερα μνμ είχε αναφέρει φίλος ότι έβλεπε 4g+ σε 2600 και το είχα επιβεβαίωση και γω, από χθες είδα και σε 1800 και μ έκανε εντύπωση!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διάφορες έχει η developer rom με την stable στο mi 8 ; Θέλω να μου πείτε μερικές διαφορές να δω αν αξίζει
Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιωνω και εγω οτι με Vodafone δεν εχω δει ποτε 4G+.

Και εγώ με cosmote και είχα ισχυρό σήμα και με τις 3 συχνότητες. (800, 1800, 2600)

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-2019-02-03-23-20-13-377-cz-mroczis-netmonster.png

 

 

 

Και έχω πολύ ισχυρό σήμα..

Έχω άγνοια από το App αυτό, η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι στο CID έχω 3 ενώ στο δικό σου έχει 2,, τώρα τα db και τα υπόλοιπα έχω άγνοια, μπορεί όντως στο Download να έχεις καλύτερη ταχύτητα, απλά με κάνει εντύπωση τις τελευταίες ημέρες έχω ένδειξη 4g+!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ταχύτητες έχω καλές δεν μπορώ να πω. Έχω περίπου 110 download και 60 upload. Απλά δεν μου βγάζει το + !!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα πεις στον επόμενο παροχο ίντερνετ και τηλεφωνίας (σταθερό) να δω τι θα σε πούνε!!!!! :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν μπορώ να δω 4G+ πουθενά ενώ παλιότερα με το LG είχα στα περισσότερα σημεία. Μήπως παίζει κάποια ρύθμιση η οποία μας διαφεύγει?
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν μπορώ να δω 4G+ πουθενά ενώ παλιότερα με το LG είχα στα περισσότερα σημεία. Μήπως παίζει κάποια ρύθμιση η οποία μας διαφεύγει?

 

Oχι. Ειναι θεμα υποστηριξης συχνοτητων 4G+ απο την Xiaomi, απ'οτι εχω καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Oχι. Ειναι θεμα υποστηριξης συχνοτητων 4G+ απο την Xiaomi, απ'οτι εχω καταλαβει.
Σωστός τίποτα άλλο απλά δεν το υποστηρίζει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, τελικά μάλλον η cosmote πρέπει να κάνει κάτι με τις κεραίες γιατί τώρα μόλις και στην 800 έχω ένδειξη 4g+, δεν εξηγείται αλλιώς!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...