Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Απ τους πρώτους που δούλεψαν pie όσο ήταν beta.

 

5 ώρες και 10 λεπτά το περισσότερο.

 

Απο αποψη προτιμησης κ όχι αποκλειστικά μπαταρίας??? Με ποιο εισαι περισσότερο ευχαριστημενος ?? Πιο θεωρείς πιο ολόκληρομενο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο αποψη προτιμησης κ όχι αποκλειστικά μπαταρίας??? Με ποιο εισαι περισσότερο ευχαριστημενος ?? Πιο θεωρείς πιο ολόκληρομενο?

 

Oreo VS Pie ;

Εννοείται pie.

 

Ό,τι μικροπροβλήματα υπήρχαν με την oreo (πχ χαμηλά notification) στην Pie διορθώθηκαν.

Βραδινές φωτογραφίες επίσης τώρα είναι μακράν ανώτερες.

Δεν θα κάτσω να τα αναλύσω όλα, αλλά ναι, αξίζει με 1000 η μετάβαση σε Pie. Ειδικά από άποψη ταχύτητας και πιο smooth εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι κ η μπαταρία έχει μια βελτίωση στην pie! Γενικά θεωρώ εξαιρετική την αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοειται στην pie ειναι καλυτερο οχι μονο απο μπαταρια,σαν συνολο!ας περιμενουμε καποια patch να δουμε και αλλες διορθωσεις!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω νομιζω με ολους σας... Απλα δεν προλαβα κ να δουλεψω αρκετα την oreo γιαυτο ρωταω...

 

Δεν χάνεις και τίποτα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάθει σήμερα και δεν λεει να πέσει η μπαταρία

https://ibb.co/YX9WjST

S_WIND τα σέβη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/LSbmXXb

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάθει σήμερα και δεν λεει να πέσει η μπαταρία

https://ibb.co/YX9WjST

S_WIND τα σέβη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/LSbmXXb

 

Πες μας τωρα οτι ειναι κ με data 4g να πετάξω το s9 στο ποταμι που εχω διπλα ...

Link to comment
Share on other sites

75%wifi 25% 4g

 

Αν έχεις την καλοσύνη να μας πεις και αν κάνεις γρήγορη η κανονική φόρτιση?

Εχθές φορτίζα με power bank σε γρήγορη φόρτιση και έχω την εντύπωση ότι τελείωσε ποιό γρήγορα η μπαραρια σε σχέση με την χρήση που κάνω 1 ώρα sot κάτω..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την καλοσύνη να μας πεις και αν κάνεις γρήγορη η κανονική φόρτιση?

Εχθές φορτίζα με power bank σε γρήγορη φόρτιση και έχω την εντύπωση ότι τελείωσε ποιό γρήγορα η μπαραρια σε σχέση με την χρήση που κάνω 1 ώρα sot κάτω..

 

Δεν ηταν η ιδεα σου... 2 συνεχομενα βραδια το φορτισα με power bank η μπαταρία με συγκεκριμένη χρηση ολόιδια, κράτησε ΠΟΛΥ λιγοτερο απ οτι με φορτιστη κανονικο..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!! Γρήγορη φόρτιση μόνο σε περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης, απλά η γνώμη μου. Ποτέ μου δεν αντιμετώπισα προβλήματα με την μπαταρία του κινητού μου είτε αυτό ήταν το 7edge είτε το s8 plus.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από άδειο (τύπου 5%) σε μπαταρία, μέχρι να γεμίσει στο 100%, είναι εύκολο κάποιος να μας πει πόσο χρόνο του κάνει σε γρήγορη και πόσο σε κανονική φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει πάθει σήμερα και δεν λεει να πέσει η μπαταρία

https://ibb.co/YX9WjST

S_WIND τα σέβη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/LSbmXXb

 

Εχεις ξεφυγει απλα δεν παιζεσαι...

Εγω με φουλ 4G μονιμα Bt και κλεισιμο με σχεδον δυο μερες χρησης μιας φορτισης στην Pie.Ακομα ειμαι στην ερευνα λειτουργιας :

50546853_1055854604586684_4861955682615689216_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=a5539936bf8e455666de857b00774715&oe=5CBFD2CB

 

 

Πες μας τωρα οτι ειναι κ με data 4g να πετάξω το s9 στο ποταμι που εχω διπλα ...

 

Χαχαχαχ κορυφη οπως παντα!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ξεφυγει απλα δεν παιζεσαι...

Εγω με φουλ 4G μονιμα Bt και κλεισιμο με σχεδον δυο μερες χρησης μιας φορτισης στην Pie.Ακομα ειμαι στην ερευνα λειτουργιας :

50546853_1055854604586684_4861955682615689216_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=a5539936bf8e455666de857b00774715&oe=5CBFD2CB

 

 

 

 

Χαχαχαχ κορυφη οπως παντα!

 

Που πηγε το adguard ??

Το εβγαλες για δοκιμη ??

Link to comment
Share on other sites

Που πηγε το adguard ??

Το εβγαλες για δοκιμη ??

Βρε δεν σου εκανα ποστ που σου ειπα οτι πλεον στην Pie εχει ενσωματωμενη λειτουργια να βαζεις dns .Βαζοντας τους σερβερ του adguard εχεις adblock χωρις να τρεχει το προγραμμα.

50327277_1055900757915402_8354968540532441088_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=8bf352abdd4f7fb715052fbeae749333&oe=5CC42B0F

Πηγαινε ρυθμισεις/συνδεσεις/περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης/προσωπικο Dns μπες και γραψε οτι εχω ανεβασει στην φωτο.:ninja::ninja::ninja:

Ας το βαλω τωρα φορτιστη γιατι ηρθε η ωρα του.

50058864_1055916274580517_5848454020615634944_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=fa94eb7549fbf3f5be93073398b9a62b&oe=5CC3460E

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε S_WIND

Ειλικρινά δεν ξέρω πώς να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια σας. Από το πρωί μέχρι τώρα είμαι αυτή την στιγμή με 54% μπαταρία.

Screenshot δεν ανεβάζω πάλι γιατί κάποιοι θα πετάξουν τα κινητά τους στο ποτάμι.

Όταν γυρίσω θα σας στείλω μήνυμα να κερασω καφε.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε S_WIND

Ειλικρινά δεν ξέρω πώς να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια σας. Από το πρωί μέχρι τώρα είμαι αυτή την στιγμή με 54% μπαταρία.

Screenshot δεν ανεβάζω πάλι γιατί κάποιοι θα πετάξουν τα κινητά τους στο ποτάμι.

Όταν γυρίσω θα σας στείλω μήνυμα να κερασω καφε.

Ευχαριστω πολυ φυσικα για καφε λεμε παντα Ναι:D

Σημασια εχει οτι κατανοησες βασικες συμβουλες αλλα και οτι το πηγες ακομα καλυτερα ειμαι σιγουρος οτι θα πετυχαινεις.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

S_wind .... Κ να φανταστείς οτι το εκανα.... Χαχαχαχα αλλα ειχα ξεχαστει τελειως...

 

Spithas11 ... Ευχαριστω αδερφε.... Δεν υπαρχει μια για αλλο κινητο... Καταλαβε με ...

 

Στο facebook lite γιατι βλέπω ακομα διαφήμισεις ??

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε πάνω κάτω την ίδια χρήση γιαυτο καποιοι δεν μπορούν να δουν αυτά τα νούμερα.

Εμένα με βοήθησες αρκετά με αυτά που έγραψες. Κάποιοι άλλοι που κάνουν διαφορετική χρήση πρέπει να ψάχνουν διαφορετικά.

Εγώ χρησιμοποιώ την νυχτερινή λειτουργία και Facebook και messenger lite. Σε συνδυασμό με αυτά που έχεις πει με βοήθησαν αρκετά γι'αυτό έχω αυτά τα νούμερα.

Κάνε αυτό που είπε ο S_WIND με τους DNS

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που είπε ο S_WIND με τους DNS

 

https://imgur.com/a/M1bXelv

 

Αυτο λεω... Οτι το εχω κανει... Κ βλεπω ακομα διαφήμισεις στο facebook ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...