Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το adguard ειναι το χειρότερο. Kαι μονο που θέλει vpn είναι αστείο. Stealth tracking :lol::lol::lol: Kαλύτερα να είσαι χωρίς blocker παρα με adguard. Eκτος του ότι πέφτει η μπαταρία νερό και εχεις απίστευτο drain απο το vpn. Eίναι τόσο άσχημα γραμμένο που σου τρώει ότι πόρους εχεις. Mην βάζετε adguard και antivirus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Tο vpn σου αλλάζει την ip σου. Δεν κάνει αυτό που ψάχνεις. Η android 9 το μονο που προσφέρει είναι χάσιμο χρόνου για να την κανεις flash και τίποτα άλλο. Απλά έπρεπε να βγει νέο android γιατί κάθε χρόνο βγαίνει. Στην ουσία δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, και ακόμα χειρότερα δεν έχει τίποτα καλύτερο του android 8. Tο ότι η samsung έκανε νέο theme δεν είναι τίποτα. Υπάρχουν πολύ καλύτερα και χωρίς root σε αλλα sites και με μεγαλύτερο support. Αμα βιάζεσαι τότε κανεις flash με odin. Aμα έχει βγει flashable rom για odin.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο xda δουλεύουμε πάνω στο night sight. Αλλα είναι νωρίς ακόμα. Για να δουλέψει σωστά το night sight χρειάζεται android 9. Γιατί ο κώδικας του είναι για android 9. Τώρα που έχουμε android 9 θα γίνει σωστά η δουλειά. Το θέμα είναι να λειτουργεί όπως πρέπει όχι απλά να κάνουμε port μια google camera και το 50% τον settings να μην λειτουργεί σωστα η να ειναι full bugs.

Adaway δούλευα τα τελευταία 6 χρόνια αλλά το adguard 3 μήνες που το δουλεύω σε 3 κινητά χωρίς ρουτ κάνει αρκετά καλύτερη δουλειά παντού. Drain δεν έχω παρατηρήσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το Adguard είναι τραγικό. Είχα πληρώσει τσάμπα 1 χρόνο συνδρομή και σε όλες τις συσκευές είχε battery draining (S8+, S9+, Note 9).

Δεν υπάρχει χειρότερο φιλτράρισμα από αυτό που γίνεται μέσω VPN.

Το AdHell (όπως και το SABS στο παρελθόν) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί γιατί χρησιμοποιεί το Knox που τόσο κράζουν όσοι δε γνωρίζουν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Adguard είναι τραγικό. Είχα πληρώσει τσάμπα 1 χρόνο συνδρομή και σε όλες τις συσκευές είχε battery draining (S8+, S9+, Note 9).

Δεν υπάρχει χειρότερο φιλτράρισμα από αυτό που γίνεται μέσω VPN.

Το AdHell (όπως και το SABS στο παρελθόν) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί γιατί χρησιμοποιεί το Knox που τόσο κράζουν όσοι δε γνωρίζουν.

Σε κινητά εκτός Samsung δεν γίνεται να μπει adhell όμως. Αγορασμένο adguard έχω και κανένα battery drain το φιλτράρισμα που γίνεται είναι απίστευτο. Ίσως έχεις πολλά χρόνια να το δουλέψεις η έκδοση 3 είναι μοναδική.

Link to comment
Share on other sites

Το Adguard είναι τραγικό. Είχα πληρώσει τσάμπα 1 χρόνο συνδρομή και σε όλες τις συσκευές είχε battery draining (S8+, S9+, Note 9).

Δεν υπάρχει χειρότερο φιλτράρισμα από αυτό που γίνεται μέσω VPN.

Το AdHell (όπως και το SABS στο παρελθόν) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί γιατί χρησιμοποιεί το Knox που τόσο κράζουν όσοι δε γνωρίζουν.

Δεν περιστρέφετε ολη η Γη γύρω απο την Samsung bill_viper:shifty::lol::cool:

Εγω το εχω 3 χρονια σε ios,windows και android(δοκιμασμενο σε 4-5 διαφορετικους OEM) και το πλέον αποτελεσματικο και αξιόπιστο για μπλοκάρισμα διαφημίσεων και σε app και Browser χωρις διαχωρισμό πουθενά.

Και απο την αλλη εχεις ανώνυμη πρόσβαση στο ιντερνετ και πρόσβαση σε σελιδες που εχουν απαγορευτεί πχ πολλα γνωστα torrent,υποτίτλων.

 

Απλα επειδη οι μισες και πλεον εφαρμογες που εχω ειναι paid αρα ad free το βαζω off και το ανοιγω σε εφαρμογες που εχουν παντα διαφημίσεις η σε browsers με το αντιστοιχο on-off widget που βαζω επιφανεια εργασιας η αντιστοιχα σε notification center.

 

Τωρα σε root βαζω adAwαy αλλα παραλληλα εχω και το adguard παντα διοτι το πρωτο σε data δεν μπλακαρει τοσο αποτελεσματικα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιστρέφετε ολη η Γη γύρω απο την Samsung bill_viper:shifty::lol::cool:

Εγω το εχω 3 χρονια σε ios,windows και android(δοκιμασμενο σε 4-5 διαφορετικους OEM) και το πλέον αποτελεσματικο και αξιόπιστο για μπλοκάρισμα διαφημίσεων και σε app και Browser χωρις διαχωρισμό πουθενά.

Και απο την αλλη εχεις ανώνυμη πρόσβαση στο ιντερνετ και πρόσβαση σε σελιδες που εχουν απαγορευτεί πχ πολλα γνωστα torrent,υποτίτλων.

 

Απλα επειδη οι μισες και πλεον εφαρμογες που εχω ειναι paid αρα ad free το βαζω off και το ανοιγω σε εφαρμογες που εχουν παντα διαφημίσεις η σε browsers με το αντιστοιχο on-off widget που βαζω επιφανεια εργασιας η αντιστοιχα σε notification center.

 

Τωρα σε root βαζω adAwαy αλλα παραλληλα εχω και το adguard παντα διοτι το πρωτο σε data δεν μπλακαρει τοσο αποτελεσματικα.

 

Το adaway και εγω πιστευα οτι ειναι το καλυτερο. Μεχρι που δοκιμασα το adguard. Stealth tracking παρα πολλα φιλτρα περνανε ολα απο φιλτραρισμα και πραγματικα ξεγνοιαζεις απο τα παντα. Vanced youtube και τελος. Διαφημισεις απο το 2010 εχουμε να δουμε. Επισης opera touch για απιστευτα γρηγορο browsing και ευχρηστο με δικο του adblocker και night mode. Επισης αρκετες εφαρμογες ad free στελνουν δεδομενα στη google η ακομα και τα google play services. Με το adguard απλα κοβονται τα παντα. Solid explorer/mx player/poweramp/nova launcher επισης στελνουν δεδομενα αλλου με το adguard κοβονται ολα αυτα. Με το adaway δεν κοβονταν. Με το adhell δεν γνωριζω τι φιλτραρισμα πεφτει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γινεται...Ο πολεμος των Adblock...Χαμος... Εχει πολυ ντουρου-ντουρου εδω:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι γινεται...Ο πολεμος των Adblock...Χαμος... Εχει πολυ ντουρου-ντουρου εδω:p:p:p

 

Aστα ειναι κατι που σχεδον κανεις δεν χρησιμοποιει εκτος απο ενα 3-4% και οποτε πιανω ενα κινητο και βλεπω μεσα ******ες οπως cleaners διαφημισεις παντου antivirus και γενικα να σερνονται καινουργια τηλεφωνα τρελαινομαι. Οποτε 20λεπτα δουλιτσα και τα στρωνω. Ignorance is bless λενε αλλα δεν το νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Το adaway και εγω πιστευα οτι ειναι το καλυτερο. Μεχρι που δοκιμασα το adguard. Stealth tracking παρα πολλα φιλτρα περνανε ολα απο φιλτραρισμα και πραγματικα ξεγνοιαζεις απο τα παντα. Vanced youtube και τελος. Διαφημισεις απο το 2010 εχουμε να δουμε. Επισης opera touch για απιστευτα γρηγορο browsing και ευχρηστο με δικο του adblocker και night mode. Επισης αρκετες εφαρμογες ad free στελνουν δεδομενα στη google η ακομα και τα google play services. Με το adguard απλα κοβονται τα παντα. Solid explorer/mx player/poweramp/nova launcher επισης στελνουν δεδομενα αλλου με το adguard κοβονται ολα αυτα. Με το adaway δεν κοβονταν. Με το adhell δεν γνωριζω τι φιλτραρισμα πεφτει.

Πρώτο πράγμα κανω debloat οταν σεταρω μια συσκευή και το εχω σε επιπεδο nano απλα εντάξει κάποια δεδομένα να φεύγουν απο τις εφαρμογές ειναι αναπόφευκτο απλα φροντιζω ξεχωριστά σε καθε εφαρμογή να κλεινω τα send usage στατιστικά,background activity κλπ.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Aστα ειναι κατι που σχεδον κανεις δεν χρησιμοποιει εκτος απο ενα 3-4% και οποτε πιανω ενα κινητο και βλεπω μεσα ******ες οπως cleaners διαφημισεις παντου antivirus και γενικα να σερνονται καινουργια τηλεφωνα τρελαινομαι. Οποτε 20λεπτα δουλιτσα και τα στρωνω. Ignorance is bless λενε αλλα δεν το νομιζω.

 

Ναι απο τετοια χαμος:lol: Και γω στην εργασια μου βγαλαν την πιστη τιγκα ολα στις διαφημισεις.Εχω τυχει συσκευη να μη μπορω να κανω τιποτα απο τα συνεχομενα διαφημιστικα.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο πράγμα κανω debloat οταν σεταρω μια συσκευή και το εχω σε επιπεδο nano απλα εντάξει κάποια δεδομένα να φεύγουν απο τις εφαρμογές ειναι αναπόφευκτο απλα φροντιζω ξεχωριστά σε καθε εφαρμογή να κλεινω τα send usage στατιστικά κλπ.

 

Νομος alex. Καποια μονο με mod εκδοσεις κοβονται τα παντα πχ mx player imdb αλλιως στελνονται τα παντα στους servers.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι απο τετοια χαμος:lol: Και γω στην εργασια μου βγαλαν την πιστη τιγκα ολα στις διαφημισεις.Εχω τυχει συσκευη να μη μπορω να κανω τιποτα απο τα συνεχομενα διαφημιστικα.:lol::lol::lol:

 

Πως χειριζονται τετοια κινητα ειναι η απορια μου. Δεν τους σπανε τα νευρα? Καθε τρεις και λιγο διαφημισεις. Η τα cleaners που εχουν που εκει γινεται ο χαμος. Sd maid pro δουλευω μονιμα με αυτοματο καθαρισμα σε ωρες που κοιμαμαι. Η χαζομαρα ειναι τους λες μερικους οτι δεν χρειαζεται antivirus δεν χρειαζεται εκεινο το αλλο και σου λενε οχι χρειαζονται το γραφουν ολοι.

 

Για να γυρισουμε και λιγο στο θεμα. Το adhell μπορει να ειναι τοπ για κινητα που εχουν knox. Αλλα το adguard το παει σε αλλο επιπεδο με τα stealth mode κτλ φιλτραρισματα που κανει. Τα αλλα επεμβαινουν απλα σε επιπεδο host και βαζουν μια blacklist εκει.

Link to comment
Share on other sites

Νομος alex. Καποια μονο με mod εκδοσεις κοβονται τα παντα πχ mx player imdb αλλιως στελνονται τα παντα στους servers.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως χειριζονται τετοια κινητα ειναι η απορια μου. Δεν τους σπανε τα νευρα? Καθε τρεις και λιγο διαφημισεις. Η τα cleaners που εχουν που εκει γινεται ο χαμος. Sd maid pro δουλευω μονιμα με αυτοματο καθαρισμα σε ωρες που κοιμαμαι. Η χαζομαρα ειναι τους λες μερικους οτι δεν χρειαζεται antivirus δεν χρειαζεται εκεινο το αλλο και σου λενε οχι χρειαζονται το γραφουν ολοι.

 

Για να γυρισουμε και λιγο στο θεμα. Το adhell μπορει να ειναι τοπ για κινητα που εχουν knox. Αλλα το adguard το παει σε αλλο επιπεδο με τα stealth mode κτλ φιλτραρισματα που κανει. Τα αλλα επεμβαινουν απλα σε επιπεδο host και βαζουν μια blacklist εκει.

 

Στην δευτερη Εργασια την απογευματινη εχω 1500+ πελατες .Οι 1499 μπαινουν σε τσοντοσαιτ.Το antivirus το ζητανε λογω συνηθειας απο το pc και φυσικα φοβου.:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στην δευτερη Εργασια την απογευματινη εχω 1500+ πελατες .Οι 1499 μπαινουν σε τσοντοσαιτ.Το antivirus το ζητανε λογω συνηθειας απο το pc και φυσικα φοβου.:lol:

 

Χαχαχα ωραιους μαθητες εχεις. Μαθε τους τα κολπα. Και στον υπολογιστη απο το 2003 εχω να βαλω antivirus κατι δεν εχω κολλησει. Εδω εχω φιλο 35αρη που φοβατε να βαλει την χρεωστικη του σε site Ελλαδας η εξωτερικου και θελει να βγαλει εικονικη για να μη του φανε τα λεφτα. Ο Ελληνας κανει τον ξυπνιο στις βλακειες και σε πραγματα που θα του εκαναν τη ζωη πιο ευκολη κανει χαζομαρες γιατι φοβατε.

Link to comment
Share on other sites

Νομος alex. Καποια μονο με mod εκδοσεις κοβονται τα παντα πχ mx player imdb αλλιως στελνονται τα παντα στους servers.

 

Πλεον με Pie δεν χρειάζεσαι απαραίτητα και το adguard app για οσον αφορά προστασία προσωπικών δεδομένων

https://www.androidpolice.com/2018/12/29/adguard-officially-releases-its-own-dns-service-and-it-works-with-android-pie/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ωραιους μαθητες εχεις. Μαθε τους τα κολπα. Και στον υπολογιστη απο το 2003 εχω να βαλω antivirus κατι δεν εχω κολλησει. Εδω εχω φιλο 35αρη που φοβατε να βαλει την χρεωστικη του σε site Ελλαδας η εξωτερικου και θελει να βγαλει εικονικη για να μη του φανε τα λεφτα. Ο Ελληνας κανει τον ξυπνιο στις βλακειες και σε πραγματα που θα του εκαναν τη ζωη πιο ευκολη κανει χαζομαρες γιατι φοβατε.

 

χαχαχαχα σωστα.

 

Πλεον με Pie δεν χρειάζεσαι απαραίτητα και το adguard app για οσον αφορά προστασία προσωπικών δεδομένων

https://www.androidpolice.com/2018/12/29/adguard-officially-releases-its-own-dns-service-and-it-works-with-android-pie/

 

Ναι δεν χρειαζεται Αλεξ .Σε Samsung συσκευες με Pie πας ρυθμισεις / συνδεσεις / περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης /προσωπικο Dns / ονομα κεντρικου υπολογιστη παροχου προσωπικου Dns και γραφεις testdns.adguard.com

Πατας αποθηκευση και εχεις Adblock χωρις κανενα εγκατεστημενο προγραμμα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα σωστα.

 

 

 

Ναι δεν χρειαζεται Αλεξ .Σε Samsung συσκευες με Pie πας ρυθμισεις / συνδεσεις / περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης /προσωπικο Dns / ονομα κεντρικου υπολογιστη παροχου προσωπικου Dns και γραφεις testdns.adguard.com

Πατας αποθηκευση και εχεις Adblock χωρις κανενα εγκατεστημενο προγραμμα.:rolleyes:

 

Πλεον με Pie δεν χρειάζεσαι απαραίτητα και το adguard app για οσον αφορά προστασία προσωπικών δεδομένων

https://www.androidpolice.com/2018/12/29/adguard-officially-releases-its-own-dns-service-and-it-works-with-android-pie/

 

 

Ισχυει αλλα με αυτη τη μεθοδο απλα εχουμε dns της adguard που κοβουν τις διαφημισεις. Με την εφαρμογη γινονται πολλα παραπανω για stealth tracking κτλ φιλτραρισματα για https κτλ. Αυτο δεν γινεται απλα με αλλαγη dns.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αλλα με αυτη τη μεθοδο απλα εχουμε dns της adguard που κοβουν τις διαφημισεις. Με την εφαρμογη γινονται πολλα παραπανω για stealth tracking κτλ φιλτραρισματα για https κτλ. Αυτο δεν γινεται απλα με αλλαγη dns.

Σίγουρα η εφαρμογή εχει μεγαλύτερο πλήθος εργαλείων συνολικής προστασίας,αλλα πολλοι θέλουν στο τζάμπα να την βγαλουν και τους αρκεί απλα διαφημίσεις να μπλοκαρει:lol:

Εδω φορα παρτίδα βγάζουν οικειοθελώς σε facebook,intsagram ακομα και οταν είναι να πανε τουαλέτα,οσο περισσότερο ιδιωτική ζωη μοιράζονται τοσο πιο γεμάτοι είναι,σιγα μην τους νοιαζει που Google,OEM οι developers τους γδύνουν με το να μαζεύουν "πραγματια".:lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η εφαρμογή εχει μεγαλύτερο πλήθος εργαλείων συνολικής προστασίας,αλλα πολλοι θέλουν στο τζάμπα να την βγαλουν και τους αρκεί απλα διαφημίσεις να μπλοκαρει:lol:

Εδω φορα παρτίδα βγάζουν οικειοθελώς σε facebook,intsagram ακομα και οταν είναι να πανε τουαλέτα,οσο περισσότερο ιδιωτική ζωη μοιράζονται τοσο πιο γεμάτοι είναι,σιγα μην τους νοιαζει που Google,OEM οι developers τους γδύνουν με το να μαζεύουν "πραγματια".:lol:

 

Ειχε προσφορα το adguard για 1 χρονια 30% κατω. Σιγουρα τα αξιζει. Η πλειοψηφια ειναι unroot οποτε δεν ειναι τιποτα ενα 10αρικο το χρονο για ενα καθαρο κινητο απο τα παντα. Πολλοι δινουν τα παντα στα social media χωρις να τους νοιαζει τιποτα. Μετα λεμε κυριαρχει η google στο διαδικτυο η μας κλεβει τα δεδομενα. Απο μας ξεκινανε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Tο adguard κάνει αυτό που υπόσχεται. Kάνει block τις διαφήμισης. Η ανώνυμη πρόσβαση οφείλεται στο ότι εχει ανοιχτό vpn. Kαι ένα free vpn του playstore το ίδιο πράγμα προσφέρει. Για τα κινητά που δεν έχουν adhell,sabs και δεν είναι root. Eίναι μονόδρομος η σαβούρα του adguard. Tο ότι κάνει block τις διαφήμισης δεν σημαίνει πως είναι και καλο. Το adguard έχει έναν παρα πολύ βάρη κώδικα για να μπορεί να ξεπερνά τα protections τον spams και να τα κανει block χωρις root. Κατανοητό ότι τα spams χρειάζονται κάποιο blocker και πολύ σωστά που υπάρχει κάποιος που κάνει block σε non root κινητά. Αλλα εχει τόσο βάρη κώδικα μαζί με το vpn που όση έχετε facebook,messenger στο κινητό σας είναι σαν να έχετε αλλα 2.5 facebook,messenger μέσα στο κινητο extra. Το drain κυμαίνεται 30%-40% σε όλους. Δεν κάνει εξαίρεσης το vpn. Και γιαυτο δεν το κανει block η google και το Playstore γιατι ειναι ενα vpn. Αν ηταν ενα καθαρο bloker θα ειχαι φαει ban απο την google οπως ολα τα blockers. Tο μονο καθαρό blocker και disabler είναι το sabs,adhell "παράνομο" για την samsung. Oποιος τον βολεύει το αγοράζει εγώ προτιμώ τα spams παρα το adguard σε non samsung. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Tο adguard κάνει αυτό που υπόσχεται. Kάνει block τις διαφήμισης. Η ανώνυμη πρόσβαση οφείλεται στο ότι εχει ανοιχτό vpn. Kαι ένα free vpn του playstore το ίδιο πράγμα προσφέρει. Για τα κινητά που δεν έχουν adhell,sabs και δεν είναι root. Eίναι μονόδρομος η σαβούρα του adguard. Tο ότι κάνει block τις διαφήμισης δεν σημαίνει πως είναι και καλο. Το adguard έχει έναν παρα πολύ βάρη κώδικα για να μπορεί να ξεπερνά τα protections τον spams και να τα κανει block χωρις root. Κατανοητό ότι τα spams χρειάζονται κάποιο blocker και πολύ σωστά που υπάρχει κάποιος που κάνει block σε non root κινητά. Αλλα εχει τόσο βάρη κώδικα μαζί με το vpn που όση έχετε facebook,messenger στο κινητό σας είναι σαν να έχετε αλλα 2.5 facebook,messenger μέσα στο κινητο extra. Το drain κυμαίνεται 30%-40% σε όλους. Δεν κάνει εξαίρεσης το vpn. Και γιαυτο δεν το κανει block η google και το Playstore γιατι ειναι ενα vpn. Αν ηταν ενα καθαρο bloker θα ειχαι φαει ban απο την google οπως ολα τα blockers.

 

Εγω οταν το εβαζα ως εφαρμογη δεν ειχα ποτε προβληματα .Βεβαια δεν εβαζα το adguard του google-play μια φορα το εβαλα και το ξηλωσα αμεσως ηταν πολυ προβληματικο.Οι περισσοτεροι χωρις να το γνωριζουν κατεβαζουν αυτη την εκδοση του play η οποια ειναι χαλια .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Tο adguard κάνει αυτό που υπόσχεται. Kάνει block τις διαφήμισης. Η ανώνυμη πρόσβαση οφείλεται στο ότι εχει ανοιχτό vpn. Kαι ένα free vpn του playstore το ίδιο πράγμα προσφέρει. Για τα κινητά που δεν έχουν adhell,sabs και δεν είναι root. Eίναι μονόδρομος η σαβούρα του adguard. Tο ότι κάνει block τις διαφήμισης δεν σημαίνει πως είναι και καλο. Το adguard έχει έναν παρα πολύ βάρη κώδικα για να μπορεί να ξεπερνά τα protections τον spams και να τα κανει block χωρις root. Κατανοητό ότι τα spams χρειάζονται κάποιο blocker και πολύ σωστά που υπάρχει κάποιος που κάνει block σε non root κινητά. Αλλα εχει τόσο βάρη κώδικα μαζί με το vpn που όση έχετε facebook,messenger στο κινητό σας είναι σαν να έχετε αλλα 2.5 facebook,messenger μέσα στο κινητο extra. Το drain κυμαίνεται 30%-40% σε όλους. Δεν κάνει εξαίρεσης το vpn. Και γιαυτο δεν το κανει block η google και το Playstore γιατι ειναι ενα vpn. Αν ηταν ενα καθαρο bloker θα ειχαι φαει ban απο την google οπως ολα τα blockers.

 

Δεν παρατηρω drain ρε συ ομως. Mi max/mi8/nova 3i βγαζουν sot τις ωρες που υποσχονται. Ολα με premium ad guard χωρις ρουτ. Το 30-40% που γραφεις δεν το βλεπω σε καμια περιπτωση. Και στο note 3 adaway ειχα τοσα χρονια αλλα το γυρισα και εκει σε adguard και εχω πολυ καλυτερο blocking παντου. Το κινητο σφαιρα εννοειται και η μπαταρια τα ιδια οπως ειχα με adaway.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω οταν το εβαζα ως εφαρμογη δεν ειχα ποτε προβληματα .Βεβαια δεν εβαζα το adguard του google-play μια φορα το εβαλα και το ξηλωσα αμεσως ηταν πολυ προβληματικο.

 

Ισως εδω οφειλετε το draining που αναφερετε. Ποτε δεν εβαλα το adguard του playstore. Eχω official premium χωρις σαβουρα χωρις τιποτα απο adguard.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα σας. Νοτε 9 φίλου παρουσιασε το προβλημα στην οθονη με τη διαρροή φωτός στο πλάι. Εχει ασχοληθεί κανείς μαυτο; Βγαινει ακρη στο σερβις;
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά υπάρξει ,δες στο νήμα με το σέρβις Samsung ,νομίζω σε μέλος από Θεσσαλονίκη. Δεν πέρασε τα τεστ αδιαβροχοποίησης και του άλλαξαν την οθόνη αν θυμάμαι καλά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Tο adguard κάνει αυτό που υπόσχεται. Kάνει block τις διαφήμισης. Η ανώνυμη πρόσβαση οφείλεται στο ότι εχει ανοιχτό vpn. Kαι ένα free vpn του playstore το ίδιο πράγμα προσφέρει. Για τα κινητά που δεν έχουν adhell,sabs και δεν είναι root. Eίναι μονόδρομος η σαβούρα του adguard. Tο ότι κάνει block τις διαφήμισης δεν σημαίνει πως είναι και καλο. Το adguard έχει έναν παρα πολύ βάρη κώδικα για να μπορεί να ξεπερνά τα protections τον spams και να τα κανει block χωρις root. Κατανοητό ότι τα spams χρειάζονται κάποιο blocker και πολύ σωστά που υπάρχει κάποιος που κάνει block σε non root κινητά. Αλλα εχει τόσο βάρη κώδικα μαζί με το vpn που όση έχετε facebook,messenger στο κινητό σας είναι σαν να έχετε αλλα 2.5 facebook,messenger μέσα στο κινητο extra. Το drain κυμαίνεται 30%-40% σε όλους. Δεν κάνει εξαίρεσης το vpn. Και γιαυτο δεν το κανει block η google και το Playstore γιατι ειναι ενα vpn. Αν ηταν ενα καθαρο bloker θα ειχαι φαει ban απο την google οπως ολα τα blockers. Tο μονο καθαρό blocker και disabler είναι το sabs,adhell "παράνομο" για την samsung. Oποιος τον βολεύει το αγοράζει εγώ προτιμώ τα spams παρα το adguard σε non samsung.

Δυστυχώς βλεπω ακομα και χρήστες που υποτίθεται ειναι ψαγμένοι(η ημιμάθεια βασιλεύει προφανώς)να μην γνωρίζουν το αυτονόητο οτι adguard βάζουμε ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ απο το ιδιο το site.

adguard app σε Play store ΔΕΝ υφιστατε εδω και πολλά χρόνια,αν ηταν απλά ενα vpn όπως τα αλλα που λες θα κυκλοφορούσε ακομα και σήμερα,αλλά επειδή είναι πολυ περισσότερο για αυτο κόπηκε επισημα απο play store διοτι η Google βγαίνει ζημιωμένη.

 

Αυτο που κυκλοφορεί σε play store δεν είναι καν app οπως αναφέρεις ειναι ενα content blocker που θέλει browser για να δουλέψει και παραδόξως υποστηριζεται απο Sammy browser.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adguard.android.contentblocker&hl=en

Ουτε προσπασια παρέχει με το να φιλτράρει, ουτε κόβει διαφημίσεις απο αλλα browser,ουτε κόβει διαφημίσεις απο app

 

Μάνο και μονο που αποτελεί το δημοφιλεστερο block ads on σε chrome σε windows οπως και σε samsung browser λεει παρα πολλα και για την αποτελεσματικοτητα του και φυσικα με πολυ φιλικό τρόπο χωρις να ασχολείται ο χρήστης με το δαίδαλο του adshel που σήμερα υπάρχει αύριο δεν υπάρχει.

 

Και φυσικα το μεγάλο πλεονέκτημα ο universal χαρακτήρας του μιας και δουλεύει σε ολα τα OS ειτε σε μορφη app με τεράστιο πλούτο απο επιλογές προστασίας ειτε σε μορφή custom dns εξισου σε ολα τα OS

 

Και απο την αλλη είναι αστείο να διαβάζουμε οτι ειναι βαρύ οταν κυκλοφορούν τέτοια τέρατα σε ισχυ κινητά σημερα.

 

Πιο πολυ drain προκαλεί ολη η τεράστια σαβούρα που τρέχει σε Sammy out of box παρα οποιοδήποτε app ακόμα και το βαρύτερο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά υπάρξει ,δες στο νήμα με το σέρβις Samsung ,νομίζω σε μέλος από Θεσσαλονίκη. Δεν πέρασε τα τεστ αδιαβροχοποίησης και του άλλαξαν την οθόνη αν θυμάμαι καλά.

 

Ευχαριστω, το διαβασα. Άρα η Samsung δεν αναγνωρίζει το πρόβλημα σε 1200 ευρώ κινητό.. Μαλιστα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...