Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με paypal ή κάρτα? Μήπως ανανέωσες με τα ίδια και σε κινητό wind σήμερα? Ειδικά στο paypal υπάρχει περιορισμός.
Link to comment
Share on other sites

paypal κάρτα η ίδια επιλογή είναι. Δεν έχω καρτοκινητό wind, μόνο το simplefi, το οποίο πήρα αρχές του μήνα και του έχω κάνει μόνο μια ανανέωση πριν 7-8 μέρες περίπου με κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

paypal κάρτα η ίδια επιλογή είναι. Δεν έχω καρτοκινητό wind, μόνο το simplefi, το οποίο πήρα αρχές του μήνα και του έχω κάνει μόνο μια ανανέωση πριν 7-8 μέρες περίπου με κάρτα.

 

Ηλεκτρονικά μεσω web επιτρέπει έως 4 τον μήνα. Επικοινώνησέ με τους φωστήρες της εταιρίας που έχουν χάσει την μπάλα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Οι δυνατότητες ανανέωσης είναι είτε ηλεκτρονικά είτε μέσω καταστήματος;

Από περίπτερα κλπ γίνεται ανανέωση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικά μεσω web επιτρέπει έως 4 τον μήνα. Επικοινώνησέ με τους φωστήρες της εταιρίας που έχουν χάσει την μπάλα.

 

Για γέλια και η τεχνική υποστήριξη.

Λέει όταν το πήρα το simplefi είχε 0,10 ευρώ υπόλοιπο μέσα :blink: και εγώ αφού τελείωσα τα πακέτα 10GB και τα αρχικά 20GB που είχα, έφαγα και τα 10 σέντς :lol: και μπλόκαρε λέει, γι αυτό δε μπορώ να κάνω ανανέωση και έχει μπλοκάρει το νούμερο. Και θα μου βάλει τώρα 10 σεντς μέσα να ξεμπλοκάρει και θα μπορώ να κάνω ανανέωση αλλά όχι 25 ευρώ, μέχρι 20.

ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για γέλια και η τεχνική υποστήριξη.

Λέει όταν το πήρα το simplefi είχε 0,10 ευρώ υπόλοιπο μέσα :blink: και εγώ αφού τελείωσα τα πακέτα 10GB και τα αρχικά 20GB που είχα, έφαγα και τα 10 σέντς :lol: και μπλόκαρε λέει, γι αυτό δε μπορώ να κάνω ανανέωση και έχει μπλοκάρει το νούμερο. Και θα μου βάλει τώρα 10 σεντς μέσα να ξεμπλοκάρει και θα μπορώ να κάνω ανανέωση αλλά όχι 25 ευρώ, μέχρι 20.

ΜΙΑ ΤΡΕΛΑ:lol:

 

Το έχουν κάψει εντελώς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω λίγο πώς γίνεται.

Όταν παίρνει κάποιος το πακέτο Simplefi On The Go με κάρτα έχει μέσα κάποια αρχικά gigabytes;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα μου είπαν είναι δωρεάν, άρα προφανώς δεν θα έχει μέσα Gbs.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα μου είπαν είναι δωρεάν, άρα προφανώς δεν θα έχει μέσα Gbs.

 

Ναι δεν έχει αρχικά μέσα GB.

Απλά σε σχέση με τα ποσά ανανέωσης - και τα gb που προσφέρουν αντίστοιχα, συμφέρει το πακέτο 18euros - 20GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο που προσφέρει 20 GB με 18 ευρώ είναι μόνο για την πρώτη φορά που θα το παραγγείλεις ή μπορεί να συνεχίσεις να αγοράζεις αυτό ακριβώς το πακέτο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο που προσφέρει 20 GB με 18 ευρώ είναι μόνο για την πρώτη φορά που θα το παραγγείλεις ή μπορεί να συνεχίσεις να αγοράζεις αυτό ακριβώς το πακέτο;

 

Ειναι μονο για την πρωτη φορα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα το ίδιο μήνυμα παίρνω όταν πάω να κάνω ανανέωση.

Πήγα σε κατάστημα έβαλα ένα 25άρι (30GB) και ησύχασα.

Είναι όμως σπαστικό αυτό. Γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστείς ανανέωση και αν θα έχεις πρόσβαση σε κατάστημα ή και αν θα είναι ανοιχτό εκείνη την ώρα.

Ας ελπίσουμε να το φτιάξουνε.

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα το ίδιο μήνυμα παίρνω όταν πάω να κάνω ανανέωση.

Πήγα σε κατάστημα έβαλα ένα 25άρι (30GB) και ησύχασα.

Είναι όμως σπαστικό αυτό. Γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστείς ανανέωση και αν θα έχεις πρόσβαση σε κατάστημα ή και αν θα είναι ανοιχτό εκείνη την ώρα.

Ας ελπίσουμε να το φτιάξουνε.

Τελείως χαζομάρα πάντως αυτό. Δεν μου έχει τύχει ακόμα άλλα αν τύχει θα τα ακούσουν πάλι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα το ίδιο μήνυμα παίρνω όταν πάω να κάνω ανανέωση.

Πήγα σε κατάστημα έβαλα ένα 25άρι (30GB) και ησύχασα.

Είναι όμως σπαστικό αυτό. Γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστείς ανανέωση και αν θα έχεις πρόσβαση σε κατάστημα ή και αν θα είναι ανοιχτό εκείνη την ώρα.

Ας ελπίσουμε να το φτιάξουνε.

 

δινεις ενα λινκ? απο ποια σελιδα προσπαθεις? Γιατι θυμαμαι οτι παλι κατι προβληματα υπηρχαν και το συζηταγαμε εδω στο παρελθον.Αυτη τη φορα ποσα προσπαθησες να βαλεις,20 ή 25 online?

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κάτοχος και εγώ του Simplefi On The Go με κάρτα, αλλά ακόμη δεν βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ.

Καταρχάς, για να μπορώ να κάνω online ανανεώσεις θα πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή; Είναι απαραίτητο να κατεβασω το myWIND;

Γινεται επίσης να εντάξω την κάρτα αυτήν στο MyF2G app;

Τι πρέπει να ξέρω ώστε να κάνω online ανανεώσεις;

Τα φώτα σας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ανανεωση απο εδω

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/fast-topup/

 

τι παιρνεις με καθε ανανεωση φαινεται εδω

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

 

επι της ουσιας με τα λεφτα αγοραζεις τα αντιστοιχα gb,δεν μενει καποιο υπολοιπο μεσα. Δεν μπαινει αυτος ο αριθμος σε καμμια εφαρμογη,βλεπεις το υπολοιπο data με μηνυμα ΥΠ ή ΥP στο 1228 και τον αριθμο σου με μηνυμα ΑΡΙΘΜΟΣ στο 1280

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μου ήρθε και ένα sms από τη Wind που λέει:

Καλωσορίσατε στο Wind mobile broadband με κάρτα με αρχική δωρεάν χρήση δεδομένων 500 mb. Με την ενεργοποίηση της σταθερής σας γραμμής θα έχετε δωρεάν 1 Gigabyte το μήνα όσο παραμένετε συνδρομητές Wind σταθερής. Το θέμα όμως είναι ότι εγώ δεν είμαι συνδρομητής σταθερής στη Wind και φαντάστηκα ότι είναι ένα τυπικό μήνυμα καλωσορίσματος που έρχεται διότι παρόμοιες κάρτες SIM δίνονται και στους συνδρομητές Wind σταθερής. Πράγματι λοιπόν ρώτησα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν να αγνοήσω το μήνυμα γιατί έρχεται σε όλους...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δινεις ενα λινκ? απο ποια σελιδα προσπαθεις? Γιατι θυμαμαι οτι παλι κατι προβληματα υπηρχαν και το συζηταγαμε εδω στο παρελθον.Αυτη τη φορα ποσα προσπαθησες να βαλεις,20 ή 25 online?

Από εδώ

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/fast-topup/

 

Δεν αφήνει να επιλέξεις καν ποσό, όταν πας στο 2ο βήμα και επιλέγεις "Paypal ή πιστωτική κάρτα" πετάει το σφάλμα.

Και δεν προχωράει παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μεγαλη ελλειψη σε sim διαπιστωσε ο αδερφος μου οταν εκανε συνδεση για να παρει το 1γιγα που μπαινει καθε μηνα λογω του σταθερου.

 

υγ η σιμ τελικα λεει SimpleFi ON THE GO

αρα αυτο που λεγαμε ισχυει.

ειναι ιδιες οι sim λογω σταθερου και λογω καρτοσυνδεσης.

 

υγ

YG5E39U.jpg

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν το δοκιμάσεις πες μας.

 

η σιμ λογω σταθερου που ειχα πιθανολογω οτι ηθελε λιγες μερες για να κλεισει 12μηνο οποτε ειπα να βαλω το πακετο με τα 5ε που δινει 2 γιγα για να μην τρεχω για νεα σιμ σε καταστημα (αυτο εκανα καθε χρονο αφου ''εληγε'' η προσφορα...δεν εδινα 5ευρω ανανεωσης αλλα τους ζητουσα δωρεαν νεα σιμ) γιατι οπως εγραψα πριν εχουν ελλειψη και για να ανανεωθει το αυτοματο 1γιγα για αλλο ενα ετος.

ειχαν μεινει καποια λιγα mb (177.45) μεχρι 31/12/18.

 

οπως θα δεις κανονικα μπηκαν τα αλλα 2γιγα απο την ενεργοποιηση του πακετου.

 

Fkopywx.jpg

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες παρατήρησα τις τιμές και τα πακέτα που δίνει η Wind με το SimpleFi και μου φαίνονται too good to be true

Έχει καμία παγίδα η όλη υπόθεση ή ψιλά γράμματα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες παρατήρησα τις τιμές και τα πακέτα που δίνει η Wind με το SimpleFi και μου φαίνονται too good to be true

Έχει καμία παγίδα η όλη υπόθεση ή ψιλά γράμματα?

Ευχαριστώ

 

 

Όχι δεν έχει κάτι κρυφό αυτές είναι οι τιμές.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η Sim που δίνουν στους συνδρομητές με το 1gb κάθε μήνα θέλει ανανέωση; Γιατί δούλεψε ένα μήνα και σταμάτησε να παίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...