Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταίες 3 βδομάδες, παρατηρούσα ότι υπάρχει τρομερά μεγάλο και έντονο edge bleed και από τις 2 πλευρές της οθόνης (φως δλδ μεταξύ γυαλιού και μετάλλου). Είπα να το πάω στο κοντινότερο service που είναι το Αβραμίδης στην Θεσ/νίκη. Αφού τους είπα το θέμα που αντιμετωπίζει η συσκευή, μου είπαν ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και (δυστυχώς) δεν έβλεπαν κάτι οι ίδιοι. Παρ'αυτά, προθυμοποιήθηκαν να το κάνουν ένα τεστ στεγανότητας. Μετά από 15 λεπτά, μου είπαν ότι απέτυχε και θα χρειαστεί να περάσει από το service. Δεν μου ζήτησαν ούτε απόδειξη ούτε τίποτα και με είπαν ότι θα με κρατήσουν ενήμερο καθώς σε 1-2 μέρες, θα είναι έτοιμο.

Πολύ εξυπηρετικοί και υπομονετικοί κυρίως με άλλους που ήταν δίπλα μου και είχαν θέματα με την "επίδοση" του κινητού τους

 

Το edge bleed το παρατήρησα μετά την εγκατάσταση του T-Max (πιστεύω τυχαίο συμβάν) αλλά είπα να ενημερώσω την κοινότητα μήπως κάποιος έχει το θέμα αυτό, για να το κοιτάξει λίγο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα 128gb τελικά δε μου αρκούν και θέλω να πάρω το 512 αν κάποιος ενδιαφέρεται για το δικό μου το μπλεδάκι αγορασμένο από Public ας μου στείλει ένα μήνυμα. Είμαι Καλαμάτα αλλά στέλνω παντού με κούριερ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 3 βδομάδες, παρατηρούσα ότι υπάρχει τρομερά μεγάλο και έντονο edge bleed και από τις 2 πλευρές της οθόνης (φως δλδ μεταξύ γυαλιού και μετάλλου). Είπα να το πάω στο κοντινότερο service που είναι το Αβραμίδης στην Θεσ/νίκη. Αφού τους είπα το θέμα που αντιμετωπίζει η συσκευή, μου είπαν ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και (δυστυχώς) δεν έβλεπαν κάτι οι ίδιοι. Παρ'αυτά, προθυμοποιήθηκαν να το κάνουν ένα τεστ στεγανότητας. Μετά από 15 λεπτά, μου είπαν ότι απέτυχε και θα χρειαστεί να περάσει από το service. Δεν μου ζήτησαν ούτε απόδειξη ούτε τίποτα και με είπαν ότι θα με κρατήσουν ενήμερο καθώς σε 1-2 μέρες, θα είναι έτοιμο.

Πολύ εξυπηρετικοί και υπομονετικοί κυρίως με άλλους που ήταν δίπλα μου και είχαν θέματα με την "επίδοση" του κινητού τους

 

Το edge bleed το παρατήρησα μετά την εγκατάσταση του T-Max (πιστεύω τυχαίο συμβάν) αλλά είπα να ενημερώσω την κοινότητα μήπως κάποιος έχει το θέμα αυτό, για να το κοιτάξει λίγο καλύτερα

τρομεροι σε ολα τους,παρα πολυ εξυπηρετικοι σε οτι χρειαστηκα και εγω στο s8+ και αλλαγη οτι χρειαστηκε! το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον το σκεφτεται για εκει!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα 128gb τελικά δε μου αρκούν και θέλω να πάρω το 512 αν κάποιος ενδιαφέρεται για το δικό μου το μπλεδάκι αγορασμένο από Public ας μου στείλει ένα μήνυμα. Είμαι Καλαμάτα αλλά στέλνω παντού με κούριερ.

Γιατί δεν βάζεις κάποια sd? Μεγάλη ευκολία.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και η ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου.. Άντε τώρα να δούμε και την Καλή σε καμία 20 μέρες.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις κάποια sd? Μεγάλη ευκολία.

Αν θέλεις 2 sim και χώρο το 512 είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις 2 sim και χώρο το 512 είναι μονόδρομος.

Ακριβώς αυτό. Η συσκευή μου πάντως είναι ακόμη διαθέσιμη και θα τη δώσω στη χαμηλότερη τιμή απ'όλες τις αγγελίες που βλέπω εδώ. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και η ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου.. Άντε τώρα να δούμε και την Καλή σε καμία 20 μέρες.

Πολύ αισιόδοξος :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου βάλτην χθες. Μάλιστα αφού την πέρασα, έκανα και επαναφορά το backup που είχα κρατήσει μέσω smartswitch στον υπολογιστή, όλα απροβλημάτιστα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το smartswitch επαναφέρει και ρυθμίσεις συσκευής όπως ringtones, ξυπνητήρι, quick toggles, fonts και ρυθμίσεις εφαρμογών πχ Twitter, Gmail, κλπ?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ καλό νέο.

Επειδή μεγάλωσα πολύ για να ασχολούμαι με σκαλίσματα, θα κάνω ένα μήνα υπομονή μέχρι το official launch της Pie.

Προς το παρόν έχω βρεί προσωρινή λύση με παλιότερη έκδοση του Auto, στην οποία τουλάχιστον οι χάρτες δεν κολλάνε.

 

Σήμερα δοκίμασα εκτεταμένα το Android auto.

Γρήγορες εναλλαγές μεταξύ Google maps, Spotify και στο ενδιάμεσο κλήσεις και αραιά και που φωνητική ανάγνωση μηνυμάτων whatsap... Όλα γρήγορα, αγογγυστα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 3 βδομάδες, παρατηρούσα ότι υπάρχει τρομερά μεγάλο και έντονο edge bleed και από τις 2 πλευρές της οθόνης (φως δλδ μεταξύ γυαλιού και μετάλλου). Είπα να το πάω στο κοντινότερο service που είναι το Αβραμίδης στην Θεσ/νίκη. Αφού τους είπα το θέμα που αντιμετωπίζει η συσκευή, μου είπαν ότι είναι απολύτως φυσιολογικό και (δυστυχώς) δεν έβλεπαν κάτι οι ίδιοι. Παρ'αυτά, προθυμοποιήθηκαν να το κάνουν ένα τεστ στεγανότητας. Μετά από 15 λεπτά, μου είπαν ότι απέτυχε και θα χρειαστεί να περάσει από το service. Δεν μου ζήτησαν ούτε απόδειξη ούτε τίποτα και με είπαν ότι θα με κρατήσουν ενήμερο καθώς σε 1-2 μέρες, θα είναι έτοιμο.

 

Πολύ εξυπηρετικοί και υπομονετικοί κυρίως με άλλους που ήταν δίπλα μου και είχαν θέματα με την "επίδοση" του κινητού τους

 

 

 

Το edge bleed το παρατήρησα μετά την εγκατάσταση του T-Max (πιστεύω τυχαίο συμβάν) αλλά είπα να ενημερώσω την κοινότητα μήπως κάποιος έχει το θέμα αυτό, για να το κοιτάξει λίγο καλύτερα

Πέρα από το πρόβλημα σου μια κι έχω περάσει πολλά dome, αν η uv glue κόλλα τρέξει στα πλάγια, μένει ανάμεσα στο bezzel και την οθόνη, και αν μετά την στεγνώσεις έτσι όπως είναι μ με την λάμπα θα αντανακλά το φως της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσκασε αναβάθμιση στο Play store για το Samsung internet.

Την έκανα και από τότε δε λειτουργεί καθόλου κι εμφανίζεται όπως να'ναι.

Έκανα και clear cache και data στην εφαρμογή αλλά τίποτα.

Έχει κι άλλος το ίδιο θέμα;

Η έκδοση είναι η 8.2.01.2.f1911c7e8d55ec9f46aa94885338b78e.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα εκτεταμένα το Android auto.

Γρήγορες εναλλαγές μεταξύ Google maps, Spotify και στο ενδιάμεσο κλήσεις και αραιά και που φωνητική ανάγνωση μηνυμάτων whatsap... Όλα γρήγορα, αγογγυστα... ;)

Τέλεια, το κρατάω λοιπόν το κινητό και περιμένω την πολυπόθητη αναβάθμιση που -απ ό,τι βλέπω στο youtube και διαβάζω κι εδώ- είναι άψογη.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω από μαγαζί Skroutz το Samsung Note 9 αντί για Πλαίσιο, Κωτσόβολο κτλ. θα προκύψει κάτι αρνητικό που πρέπει να προσέξω;

Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη... Προφανώς θα έχει συζητηθεί αυτό αλλά δεν το γνωρίζω και ήθελα μια γνώμη. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω από μαγαζί Skroutz το Samsung Note 9 αντί για Πλαίσιο, Κωτσόβολο κτλ. θα προκύψει κάτι αρνητικό που πρέπει να προσέξω;

Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη... Προφανώς θα έχει συζητηθεί αυτό αλλά δεν το γνωρίζω και ήθελα μια γνώμη. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Τίποτα δε θα προκύψει. Εγγύηση σε καλύπτει κανονικά. Το doa ισχύει κανονικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δε θα προκύψει. Εγγύηση σε καλύπτει κανονικά. Το doa ισχύει κανονικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Να σαι καλά.

Μου κάνει εντύπωση η μεγάλη διαφορά τιμής για αυτό το ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά.

Μου κάνει εντύπωση η μεγάλη διαφορά τιμής για αυτό το ρώτησα.

Ναι προχώρα άφοβα. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με οποιαδήποτε αγορά από μαγαζί που συνεργάζεται με το Sktoutz. Πριν παραγγείλεις, μπες στη σελίδα του μαγαζιού να δει τη διαθεσιμότητα. Κάποιες φορές δεν έχουν άμεσα διαθέσιμο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω από μαγαζί Skroutz το Samsung Note 9 αντί για Πλαίσιο, Κωτσόβολο κτλ. θα προκύψει κάτι αρνητικό που πρέπει να προσέξω;

Η διαφορά τιμής είναι μεγάλη... Προφανώς θα έχει συζητηθεί αυτό αλλά δεν το γνωρίζω και ήθελα μια γνώμη. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Το μονο αρνητικο ειναι οτι τα μικρα μαγαζια δεν τηρουν το νομιμο δικαιωμα για υπαναχωρηση εντος 14ων ημερων. Συμφωνα με το νομο, εφοσον η αγορα γινει απο αποσταση (ηλεκτρονικα) ο αγοραστης εχει δικαιωμα να υπαναχωρησει απο την αγορα, χωρις κανενα λογο μεσα σε 14 ημερες. Οι αλυσιδες κατα κανονα, το τηρουν αυτο. Τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα οχι. Και ειναι πολυ βολικο οταν θελεις να παρακαμψεις σερβις, εγγυηση, ελεγχους, ¨δεν βλεπω καποιο προβλημα κυριε¨ κλπ κλπ....

Απλως υπαναχωρεις καΙ τελος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο ειναι οτι τα μικρα μαγαζια δεν τηρουν το νομιμο δικαιωμα για υπαναχωρηση εντος 14ων ημερων. Συμφωνα με το νομο, εφοσον η αγορα γινει απο αποσταση (ηλεκτρονικα) ο αγοραστης εχει δικαιωμα να υπαναχωρησει απο την αγορα, χωρις κανενα λογο μεσα σε 14 ημερες. Οι αλυσιδες κατα κανονα, το τηρουν αυτο. Τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα οχι. Και ειναι πολυ βολικο οταν θελεις να παρακαμψεις σερβις, εγγυηση, ελεγχους, ¨δεν βλεπω καποιο προβλημα κυριε¨ κλπ κλπ....

Απλως υπαναχωρεις καΙ τελος.

 

Γιάννη για να υπαναχωρησεις σε αγορά από μεγάλη αλυσίδα, ακόμα κι αν έγινε ηλεκτρονικά, θα σου βγει η πίστη... Το μόνο που θα καταφέρεις είναι ένα πιστωτικό και σπίτι σου... Αυτη είναι η πραγματικότητα στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη για να υπαναχωρησεις σε αγορά από μεγάλη αλυσίδα, ακόμα κι αν έγινε ηλεκτρονικά, θα σου βγει η πίστη... Το μόνο που θα καταφέρεις είναι ένα πιστωτικό και σπίτι σου... Αυτη είναι η πραγματικότητα στην Ελλάδα...

 

Και το πιστωτικο αρκει (και γινεται ευκολα, τουλαχιστον σε 2-3 αλυσιδες που εχω υποψη). Σε σκρουτζ παιζει να γινεται μονο σε ελαχιστα.

 

Θεωρω οτι αυτος ειναι και ο βασικοτερος παραγοντας στο θεμα της πωλησης. Το αν, αντι σε 3 μερες, το προιον παραδωθει σε 5, δεν εγινε και τιποτα. Αλλα η μετα την αγορα υποστηριξη, ειναι το Α και το Ω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό περιμένεις να πάρεις από Amazon σε τιμή skroutz.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το skroutz υπάρχουν και οι αγγελίες.. όπου επίσης κάποιος μπορεί να πουλάει σφράγισμενο από μεγάλη αλυσίδα σε τιμή ποιό κάτω από το skroutz και όχι σε 5-10 μέρες που με τις γιορτές θα γίνουν 20 μέρες, αλλά άμεσα διαθέσιμο.. ;)

Ναι promo για την αγγελία μου ήταν αυτό αλλά παιδιά Παρασκευή το ανοίγω και γίνομαι μέλος και εγώ της παρέας γιατι αγοραστής Δεν..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το πρόβλημα σου μια κι έχω περάσει πολλά dome, αν η uv glue κόλλα τρέξει στα πλάγια, μένει ανάμεσα στο bezzel και την οθόνη, και αν μετά την στεγνώσεις έτσι όπως είναι μ με την λάμπα θα αντανακλά το φως της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι δεν είχε μείνει τίποτα μέσα από κόλλα. Ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα.

Τι συμβουλή μου δίνεις για να μην τρέξει καθόλου κόλλα στα πλάγια, όταν πάρω το κινητό πάλι στα χέρια μου?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...