Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ένσταση μόνο έχω

το xz3 φωνάζει από μακρυά ...Έλα Πιάσε με ...είμαι τηλέφωνο,το note 9 επίσης ...Έλα ...είμαι εργαλείο....p20 pro ....εντάξει μωρέ έχει και αλλού

δεν έχω κανένα από τα 3 ...., :p :cool:

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα αυτονομιας μπαταριας πως παει?

 

Σαφως θα δεις καλυτερους χρονους αυτονομιας.

 

@akalos Κωστη, :) Την σειρα ΝΟΤΕ την θεωρω ξεχωριστη λογω της γραφιδας, εν τουτης ενα βελτιωμενο Νοτε 8 ειναι.

Το ΧΖ3 με δυο τρεις προσθηκες που επρεπε να κανει η Σονυ λογω ανταγωνισμου θα ηταν κορυφαιο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται το ΧΖ4 να δωσει οτι αναφερουμε ως μειονεκτηματα του ΧΖ3. Οχι επισημα, 6GB ram,855 snapdragon, αποτυπωμα στο πλαι, τριπλη καμερα, 3900mAh μπαταρια, 6.5 ιντσες.
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται το ΧΖ4 να δωσει οτι αναφερουμε ως μειονεκτηματα του ΧΖ3. Οχι επισημα, 6GB ram,855 snapdragon, αποτυπωμα στο πλαι, τριπλη καμερα, 3900mAh μπαταρια, 6.5 ιντσες.

 

Αμα βγουν οι φήμες τότε θα μιλάμε για κινητάρα. Αν και θα μοιάζει σαν κασετίνα λόγω της οθόνης 21:9 .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερχεται το ΧΖ4 να δωσει οτι αναφερουμε ως μειονεκτηματα του ΧΖ3. Οχι επισημα, 6GB ram,855 snapdragon, αποτυπωμα στο πλαι, τριπλη καμερα, 3900mAh μπαταρια, 6.5 ιντσες.

 

6,5 ίντσες σε αναλογία οθόνης 21:9; Θα απογοητευτείς...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζουν ουτε τα νουμερα του ΧΖ4 ουτε τοσο μεγαλη οθονη. Και οι 6'' ειναι πολλες.

Αυτα που εχω στο ΧΖ3 με υπερκαλυπτουν οπως και το 99% των χρηστων που κανουμε φυσιολογικη χρηση.

Απλα μαλωνουμε (ευτυχως οχι σε αυτο το τοπικ) ποιανου το εγω και η γνωμη ειναι η σωστοτερη για νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζουν ουτε τα νουμερα του ΧΖ4 ουτε τοσο μεγαλη οθονη. Και οι 6'' ειναι πολλες.

 

Μα αυτό θέλω να πω... οι 6,5 ίντσες είναι πλασματικές στην πραγματική χρήση όταν η αναλογία οθόνης φτάνει τα 21:9.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το xz1 με pie.

Μηπως εννοείς στην ασφαλεια και οθονη κλειδώματος μετα προτειμησεις οθόνης κλειδώματος το μύνημα οθόνης κλειδώματος;

Εκει εγω εχω βαλει ένα τηλέφωνο της γυναίκας μου και το ονομα μου.

Σε περίπτωση λέμε τώρα εαν το χάσω ο καλός άνθρωπος που θα το βρει να παρει τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια επιλογη να βαλεις να φαινονται καποια στοιχεια σε περιπτωση αναγκης. Οχι αυτο που γραφεις απλα ενα κειμενο. Εχει πεδιο μεχρι ομαδα αιματος και προσθήκη επαφών οι οποιες μπορουν να κληθουν απο την συσκευη απο την οθονη κλειδωματος.
Link to comment
Share on other sites

Για να φανούν οι πληροφορίες έκτακτης ανάγκης θα πρέπει να κάνετε πως πάτε να ξεκλειδώσετε το κινητό. Κάτω από τα νούμερα εμφανίζεται ένα κουμπί που γράφει έκτακτη ανάγκη, αν πατήσεις εκεί πάνω πάνω έχει άλλο κουμπί που γράφει πληροφορίες έκτακτης ανάγκης και εκεί είναι τα στοιχεία που έχετε δώσει. Δυστυχώς αν όντως υπάρξει έκτακτη ανάγκη δύσκολα κάποιος να τα βρει, οπότε Θεός φυλάξει!

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Για να φανούν οι πληροφορίες έκτακτης ανάγκης θα πρέπει να κάνετε πως πάτε να ξεκλειδώσετε το κινητό. Κάτω από τα νούμερα εμφανίζεται ένα κουμπί που γράφει έκτακτη ανάγκη, αν πατήσεις εκεί πάνω πάνω έχει άλλο κουμπί που γράφει πληροφορίες έκτακτης ανάγκης και εκεί είναι τα στοιχεία που έχετε δώσει. Δυστυχώς αν όντως υπάρξει έκτακτη ανάγκη δύσκολα κάποιος να τα βρει, οπότε Θεός φυλάξει!

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Respect. Ετσι ακριβως δουλευει. Το δοκιμασα. Πολυ δυσχρηστο

Σκεφτομαι να γραψω στο ελευθερο κειμενο κατι για τις πληροφοριες εκτακτης αναγκης ωστε καπως να καθοδηγεισαι

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε φιλε,και πραγματικα ειχα σπασει το κεφαλι μου για το που ειναι.

απο τις λιγες φορες που η μαμα google η το youtube δε με βοηθησε.

παντως οντως ειναι αχρηστο εκει.

για αυτο και μπροστα εχω βαλει ενα απλο μηνυμα με το ονομα μου και ενα τηλεφωνο δικου μου ανθρωπου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν Τελευταίες μέρες τα sot...κάτι γίνεται 60db13e5da5bce0b0dd3de96f6a3b4a8.jpg

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεο update περιπου 305 ΜΒ, εκδοση 52.0.A.3.126 (οσο οι ανταγωνιστες παλευουν να βαλουν την 9)

Κατεβανει ηδη μετα απο restart

 

Security θεματα κυριως http://www.xperiablog.net/2018/12/07/xperia-xz3-and-xz2-family-receive-december-2018-security-patches-52-0-a-3-126/

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση και ναι η μπάρα ειδοποιήσεων έγινε πάλι σκούρο γκρι.. Κρίμα και ήταν μοναδικό το κινητάκι μου
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα πως σας φαίνεται? Είναι επιπέδου p20 (ή έστω κοντά)? Ισχύει ότι δεν αποθηκεύει raw?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από κάμερα πως σας φαίνεται? Είναι επιπέδου p20 (ή έστω κοντά)? Ισχύει ότι δεν αποθηκεύει raw?

 

H κάμερα είναι καλύτερη από τις προηγούμενες γενιές της Sony αλλά δεν φτάνει το P20.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα είναι καλύτερη από τις προηγούμενες γενιές της Sony αλλά δεν φτάνει το P20.

 

Και έρχομαι να ρωτήσω τώρα εγώ, πώς γίνεται σε κάθε νέο μοντέλο να διαβάζω ότι η κάμερα είναι καλύτερη από το προηγούμενο άλλα κάθε φορά υπολείεπται του ανταγωνισμού; Ή σε κάθε νέα συσκευή η βελτίωση είναι απειροελάχιστη ή ο ανταγωνισμός είναι τόσο μπροστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...