Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πάρω μια θήκη και μου αρέσει αυτό το στυλ, αλλά θα ήθελα την γνώμη σας αν κάποιος την έχει!

Αν πέσει κάτω το κινητό υπάρχει περίπτωση να φύγει μέσα από την θήκη; Απο κραδασμούς απορροφά; Και μπορώ να βαλω tempered glass;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ σωστά τα λες! Αλλά λύσε μου μια απορία:

Με το καλώδιο που έχει το κινητό μας μέσα στην συσκευασία, γιατί όταν το βάζω με τον ταχυφορτιστη δεν κάνει γρήγορη φόρτιση ;

 

Καλημέρα η συγκεκριμένη θήκη μετά από ένα μήνα εσπασε .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Θέλω να πάρω μια θήκη και μου αρέσει αυτό το στυλ, αλλά θα ήθελα την γνώμη σας αν κάποιος την έχει!

Αν πέσει κάτω το κινητό υπάρχει περίπτωση να φύγει μέσα από την θήκη; Απο κραδασμούς απορροφά; Και μπορώ να βαλω tempered glass;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ σωστά τα λες! Αλλά λύσε μου μια απορία:

Με το καλώδιο που έχει το κινητό μας μέσα στην συσκευασία, γιατί όταν το βάζω με τον ταχυφορτιστη δεν κάνει γρήγορη φόρτιση ;

 

Για κάποια δευτερόλεπτα στην αρχή, γράφει charging slowly και εν συνεχεία αλλάζει σε charging rapidly...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η συγκεκριμένη θήκη μετά από ένα μήνα εσπασε .

 

Μπορείς αν δε σε κουράζω να μου εξηγήσεις, διότι με προλαβες στο τσακ να την παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν δε σε κουράζω να μου εξηγήσεις, διότι με προλαβες στο τσακ να την παραγγείλω.

 

την είχα πάρει για την γυναίκα μου .με κανα δυο φορές που την έβγαλε εσπασε στα πλάγια δίπλα στα κουμπια του τηλεφώνου. μπορει και να έτυχε βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες! Αλλά λύσε μου μια απορία:

Με το καλώδιο που έχει το κινητό μας μέσα στην συσκευασία, γιατί όταν το βάζω με τον ταχυφορτιστη δεν κάνει γρήγορη φόρτιση ;

Εννοείς το καλώδιο Type-C του Mi A2;

Δεν ξέρω. Κανονικά θα έπρεπε να δουλέψει. Ίσως υπάρχει και κάτι "άλλο" που μας διαφεύγει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το καλώδιο Type-C του Mi A2;

Δεν ξέρω. Κανονικά θα έπρεπε να δουλέψει. Ίσως υπάρχει και κάτι "άλλο" που μας διαφεύγει.

 

Ναι με το δικό του! Το άλλο που χρησιμοποιώ τώρα είναι και αρκετά χοντρό σε σχέση με της μάνας του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την είχα πάρει για την γυναίκα μου .με κανα δυο φορές που την έβγαλε εσπασε στα πλάγια δίπλα στα κουμπια του τηλεφώνου. μπορει και να έτυχε βέβαια

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Επειδή είναι 3 κομμάτια, πιστεύεις αν φάει καμία τούμπα το τηλ θα το προστατέψει ;

Και χωράει να μπει και τζαμακι προστασίας ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το δικό του! Το άλλο που χρησιμοποιώ τώρα είναι και αρκετά χοντρό σε σχέση με της μάνας του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Επειδή είναι 3 κομμάτια, πιστεύεις αν φάει καμία τούμπα το τηλ θα το προστατέψει ;

Και χωράει να μπει και τζαμακι προστασίας ;

 

τζαμάκι προστασιας μπαινει. τωρα το πόσο θα το προστατεψει σε πτωση , εξαρταται από πολλούς παράγοντες. μου εχει τυχει κινητο χωρις θήκη να πεσει απο ύψος και να μην παθει τιποτα και με θήκη να γίνει κομμάτια η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

τζαμάκι προστασιας μπαινει. τωρα το πόσο θα το προστατεψει σε πτωση , εξαρταται από πολλούς παράγοντες. μου εχει τυχει κινητο χωρις θήκη να πεσει απο ύψος και να μην παθει τιποτα και με θήκη να γίνει κομμάτια η οθόνη

 

Θα την πάρω να δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει απειλητικά το επίσημο update.

:-)

 

http://blog.mi.com/en/2018/11/26/android-9-pie-update-now-available-for-mi-a2/

 

from my Mi A2

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ANDROID 9 PIE UPDATE NOW AVAILABLE FOR MI A2!

 

http://blog.mi.com/en/2018/11/26/android-9-pie-update-now-available-for-mi-a2/

Edited by guzel
Link to comment
Share on other sites

"Καλησπέρα, είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του. Στα 200 ευρώ με προτεραιότητα την κάμερα θεωρώ ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Συμφωνείτε? Κάθε άλλη πρόταση δεκτή

Επίσης λέω να το πάρω από Γερμανό για τα 2 χρόνια εγγύηση,έχει κανείς πάρει από Γερμανό και έχει αντιμετωπίσει θέμα με τα γνωστά bugs που παίζουν? Ευχαριστώ!"

 

 

Τελικα το παρηγγειλα παιδια!

Παρηγγειλα κ την θηκη της spigen.την εχει καποιος?ειναι ευχαριστημενος?

Κ το βασικο,χωραει τζαμακι η θα το πιεζει απο τα πλαινα?σκεφτομαι της nilkin το τζαμι.οποια γνωμη ευπροσδεκτη.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

 

τπτ ακόμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμα, αυτό έγραψα και πιο πάνω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

κάτοχος του 6GB, 128GB,

παρατήρησα σήμερα με τα ακουστικά ότι ο ήχος είναι χάλια. Διαβάζω ότι φταίει ο αντάπτορας usb σε 3.5

Επειδή δεν μπορώ με τον αντάπτορα καθόλου, υπάρχει περίπτωση με Bluetooth να πάρω καλύτερο ήχο, π.χ έχω flacc 24 bit αρχεία τα οποία στο s7(Samsung) ακουγόντουσαν απίστευτα. Υπάρχει τρόπος να πάρω κάπως ίδιο ήχο?

Αν υπάρχει πιο Bluetooth να αγοράσω;

 

ps: Είμαι με android version 9 (Security patch November 5 2018)

Edited by KofoE
Link to comment
Share on other sites

https://in.c.mi.com/thread-1671225-1-0.html

 

Do note,

You must update to V9.6.17.0.ODIMIFE in order to receive the Android 9 Pie update.

The update will gradually be available to all Mi A2 users by Christmas.

 

Πάλι καλά έβγαλαν επίσημη ενημέρωση.. να δω τι θα λένε και τι θα λέμε τα Χριστούγεννα ..

 

Δε ξέρω πως κάνουν την επιλογή των χωρών πάντως θεωρητικά και όπως λένε ήδη έχει αρχίσει να διανέμεται

Link to comment
Share on other sites

https://in.c.mi.com/thread-1671225-1-0.html

 

Do note,

You must update to V9.6.17.0.ODIMIFE in order to receive the Android 9 Pie update.

The update will gradually be available to all Mi A2 users by Christmas.

 

Πάλι καλά έβγαλαν επίσημη ενημέρωση.. να δω τι θα λένε και τι θα λέμε τα Χριστούγεννα ..

 

Δε ξέρω πως κάνουν την επιλογή των χωρών πάντως θεωρητικά και όπως λένε ήδη έχει αρχίσει να διανέμεται

Εγώ ακόμα είμαι με την 15. Ποτε θα έρθει η 16 και μετά η 17 και μετά η 9;

Μπλεξαμε μου φαίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 16 και η 17 είναι του Νοεμβρίου ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα είμαι με την 15. Ποτε θα έρθει η 16 και μετά η 17 και μετά η 9;

Μπλεξαμε μου φαίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 16 και η 17 είναι του Νοεμβρίου ;

 

Κάπου στα fora του miui.com κάποιο μέλος του xiaomi-miui hellas ρώτησε σχετικά με το update Νοεμβρίου και κάποιος απάντησε πως σταμάτησε προσωρινά σε εμάς γιατί είχε προβλήματα με το LTE κάποιου παρόχου: https://prnt.sc/lmr5rv

 

Τρέχα γύρευε...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στα fora του miui.com κάποιο μέλος του xiaomi-miui hellas ρώτησε σχετικά με το update Νοεμβρίου και κάποιος απάντησε πως σταμάτησε προσωρινά σε εμάς γιατί είχε προβλήματα με το LTE κάποιου παρόχου: https://prnt.sc/lmr5rv

 

Τρέχα γύρευε...

 

Κατάλαβα. Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όλες οι εταιρείες παιδιά τις αναβαθμίσεις τις δίνουν σταδιακά και ανά χώρα. Η Samsung π.χ που θεωρείται κορυφαία εταιρία, ξεκινάει μια αναβάθμιση τον Ιανουάριο και μπορεί να φτάσει Απρίλιος και ακόμα να μην έχει δώσει παντού.

Δεν είναι χούι της Xiaomi δηλαδή που τα δίνει σταδιακά...προφανώς υπάρχουν θέματα με παρόχους σε κάθε χώρα ξεχωριστά, και κάποια άλλα ανάλογα με το region τα οποία εμποδίζουν την μαζική αναβάθμιση.

 

Είναι γενικό το φαινόμενο δηλαδή. Μην τα χώνουμε στην Xiaomi όλα. Για κάποια πράγματα φταίει...για κάποια άλλα όχι.

 

from my Mi A2

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όλες οι εταιρείες παιδιά τις αναβαθμίσεις τις δίνουν σταδιακά και ανά χώρα. Η Samsung π.χ που θεωρείται κορυφαία εταιρία, ξεκινάει μια αναβάθμιση τον Ιανουάριο και μπορεί να φτάσει Απρίλιος και ακόμα να μην έχει δώσει παντού.

Δεν είναι χούι της Xiaomi δηλαδή που τα δίνει σταδιακά...προφανώς υπάρχουν θέματα με παρόχους σε κάθε χώρα ξεχωριστά, και κάποια άλλα ανάλογα με το region τα οποία εμποδίζουν την μαζική αναβάθμιση.

 

Είναι γενικό το φαινόμενο δηλαδή. Μην τα χώνουμε στην Xiaomi όλα. Για κάποια πράγματα φταίει...για κάποια άλλα όχι.

 

from my Mi A2

Περιμένουμε που περιμένουμε για την αναβάθμιση, αλλά τουλάχιστον να αξίζει!

Να μην έχει bugs και τρέχουμε.

Εγώ να ρωτήσω κάτι:

Είμαι στην 15 Οκτωβρίου. Η 16 και η 17 είναι και οι 2 Νοεμβρίου ;

Και θα τις πάρω μαζεμένες και με τα την 9;

Επίσης που έχω στο τηλέφωνο μου εγκατεστημένο το adguard μπορεί να καθυστερεί την όποια αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 5 Οκτωβρίου.

Δεν το έχω πειράξει.

Περιμένω να δω τα επίσημα τι και πως...

 

from my Mi A2

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε που περιμένουμε για την αναβάθμιση, αλλά τουλάχιστον να αξίζει!

Να μην έχει bugs και τρέχουμε.

Εγώ να ρωτήσω κάτι:

Είμαι στην 15 Οκτωβρίου. Η 16 και η 17 είναι και οι 2 Νοεμβρίου ;

Και θα τις πάρω μαζεμένες και με τα την 9;

Επίσης που έχω στο τηλέφωνο μου εγκατεστημένο το adguard μπορεί να καθυστερεί την όποια αναβάθμιση ;

 

Είναι πολύ πιθανό το update Νοεμβρίου να έρθει μαζί με το Pie. Αλλά αυτό θα δούμε στην πράξη. Άιντε λίγη υπομονή ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν φταίει το lte με αφαίρεση sim και ίσως VPN οποιασδήποτε άλλης χώρας θα έπαιρνε το update του Νοεμβρίου

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν φταίει το lte με αφαίρεση sim και ίσως VPN οποιασδήποτε άλλης χώρας θα έπαιρνε το update του Νοεμβρίου

 

Και σε άλλες χώρες έχουν "κολλήσει" στο update Οκτωβρίου πάντως

 

https://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4679096&extra=page%3D1&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update είναι το μοναδικό που έδωσε στο android 9 δεν υπάρχει άλλο το διαπίστωσα χθές..5 Νοεμβρίου v10.0.1.0.PDIMIFJ stable το ονομάζει (προσωπικά δεν έχει προβλήματα τουλάχιστον σοβαρά η συσκευή μου) .. Όποιος θέλει το παίρνει και τώρα μέσω VPN (υπάρχει σε προηγούμενο post η διαδικασία) τα δεδομένα θα χαθούν, υπάρχουν και άλλοι τρόποι π χ : https://forum.xda-developers.com/mi-a2/development/rom-mi-a2-android-9-ota-stable-t3869307

(πάλι χάνονται τα δεδομένα εφόσον απαιτεί ξεκλειδωτο BT & αυτή) και αυτός : https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-mi-a2-update/

Αυτό είναι πάντως το update δεν έχει δώσει άλλο νεότερο .. (Χρειάζεται εγκατασταση πρώτα η 9.6.17 / 8.1 ) Το fastboot αρχείο πάντως δεν το έχει δώσει ακόμα ! γιατι θα μπορούσε όποιος ήθελε να φλασαρει & με Mi flash tool στην επίσημη σελίδα της ακόμη υπάρχει μόνο το 9.16

http://en.miui.com/download-353.html

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...