Jump to content

Cu Around 1+1 Προσφορες


Nikolas14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη ειδα ενα θεμα με τα 1+1 προσφορες στο νημα της κοσμοτε εκανα και εγω ενα αντιστοιχο για την Vodafone.Ο σκοπος ειναι να μαζεψουμε εδω ολες τις αποριες που εχει ο καθενας και να τις απαντησουμε.

https://www.vodafonecu.gr/cu-around/

Οι Κωδικοι αποδιδονται μεσω sms με το αναλογο λεκτικο στο 54646 ή μεσα απο το MyCU App.Η χρεωση ειναι 0,20€ απο το υπολοιπο της καρτας μας.Για ολες τις προσφορες εκτος blue star μπορειτε να την χρησιμοποιησετε μια φορα την εβδομαδα.Στην προσφορα της blue star ειναι περιορισμενοι κωδικοι ανα μηνα.Ισχυουν φυσικα οροι και προυποθεσεις,οποτε διαβαζουμε τα ψιλα γραμματα πριν βρεθουμε προ εκπληξεως στο μαγαζι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στα Simply Burger κάθε 30 μέρες μπορεί να πάρεις κωδικό που ισχύει για 15 μέρες.:

 

Δυστυχώς (σε αντίθεση με C-Ote deals4U):

α) Για κάθε προσφορά (πχ Milkel, Simply Burger, BSF κλπ) πρέπει να πάρεις ξεχωριστό κωδικό (με τα 0,20€), ενώ στο C-Ote ο ίδιος κωδικός ισχύει για όλα.

β) Και για 2 βδομάδες της deals 4U.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι με το 1+1 στα Μικέλ. Στους όρους λέει πως μπορείς να πάρεις κωδικό για τη συγκεκριμένη προσφορά, μια φορά την εβδομάδα.

 

Ωστόσο στους όρους δεν βρήκα πόσες φορές μπορώ να τον χρησιμοποιήσω. Γνωρίζεις κάποιος;

 

Χθες που πήρα 1+1 στα Μικέλ, πριν τον χρησιμοποιήσω, μου έδειχνε τον κωδικό στους ενεργούς της νέα εφαρμογής CU. Μόλις τον έδωσα στο ταμείο, δεν τον εμφάνιζε άλλο στο app.

 

Οπότε με αυτό συμπεραίνω πως πλέον δεν ισχύει και πως η προσφορά είναι για μια φορά την εβδομάδα. Τα φωτάκια σας παρακαλώ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ Τώρα διάβασα το post του Νικόλα που ξεκαθαρίζει το τοπίο. Άρα μια φορά την εβδομάδα, πλην τα ακτοπλοϊκά.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε κωδικός CU Around ισχύει:

α) Για χρήση μέσα στο χρονικό διάστημα που αναφέρεται στον κάθε κωδικό.

β) Για μια χρήση και μια ΜΟΝΟ φορά (για όπου αναφέρεται ο κάθε κωδικός με -0,20€ : πχ για Mikel).

γ) Μπορείς να πάρεις κωδικό κάθε χρονικό διάστημα που αναφέρει στις "Προϋποθέσεις": Πχ για Mikel παίρνεις 1 κωδικό κάθε 7 μέρες, για Simply Burgers κάθε 30 μέρες κλπ.

 

Υ.Γ.> Δοκίμασα να δώσω σε MIkel κωδικό προχθές που είχε -0,50€ σε κάθε ρόφημα και να πάρω 2 ροφήματα με 1€ (1,5€ αρχικά το κάθε ρόφημα) και η υπάλληλος μου απάντησε:

"Δε μπορείτε να έχετε κ τις 2 εκπτώσεις"!!!!

 

Είναι λίγο ό,τι να'ναι στο Mikel!!! : Στο "Τι κέρδισες" από το MyVodafone άλλοι υπάλληλοι είχαν περάσει τιμή 1,5€ (κανονικά για 1 ρόφημα που παίρνω) και άλλοι 1€!!

ΑΝ δοκίμαζα προχθές Black Friday -0,5€ σε κάθε ρόφημα σε άλλο κατάστημα: 2 ροφήματα με 1€ από Mikel , ίσως το δέχονταν!!

 

Έπεσα κ σε γυναίκα προχθές, βέβαια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι με το 1+1 στα Μικέλ. Στους όρους λέει πως μπορείς να πάρεις κωδικό για τη συγκεκριμένη προσφορά, μια φορά την εβδομάδα.

 

Ωστόσο στους όρους δεν βρήκα πόσες φορές μπορώ να τον χρησιμοποιήσω. Γνωρίζεις κάποιος;

 

Χθες που πήρα 1+1 στα Μικέλ, πριν τον χρησιμοποιήσω, μου έδειχνε τον κωδικό στους ενεργούς της νέα εφαρμογής CU. Μόλις τον έδωσα στο ταμείο, δεν τον εμφάνιζε άλλο στο app.

 

Οπότε με αυτό συμπεραίνω πως πλέον δεν ισχύει και πως η προσφορά είναι για μια φορά την εβδομάδα. Τα φωτάκια σας παρακαλώ.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Υ.Γ Τώρα διάβασα το post του Νικόλα που ξεκαθαρίζει το τοπίο. Άρα μια φορά την εβδομάδα, πλην τα ακτοπλοϊκά.

 

Ναι και το Simply Burgers που ανεφερε ο jimmiss.

Αφου τον χρησιμοποιησεις στο νεο app παει απο τους ενεργους στους ληγμενους.Ενω αν στειλεις μηνυμα λεει οτι χρησιμοποιηθηκε.Π.χ. Βγαζω κωδικο σημερα κυριακη στις 4 το απογευμα και τον χρησιμοποιω μεσα στην ημερα.

Μεχρι την επομενη κυριακη στις 4 το απογευμα θα λεει εχεις παρει τον κωδικο ταδε και τον εχεις χρησιμοποιησει.Αν δεν τον χρησιμοποιησεις λεει οτι εχεις παρει τον κωδικο ταδε.Υποψην τα sms δεν χρεωνοναι.Σε αυτην την περιπτωση αν εχεις παρει κωδικο φαινεται ως ενεργος στο mycu app.

Και στα Mikel το ξαναλεω ειναι μονο για take away.

Για να δειτε κωδικο στο MyCu σε iOS συσκευες:1) Ανοιγουμε το app.Μολις ανοιξει μας βγαζει το status δηλαδη ποσα λεπτα/sms/mb εχουμε και απο κατω ποια πακετα μαζι με το υπολοιπο κλπ.

2) Παμε στο CU Around στην 4η επιλογη χαμηλα στο app,διπλα στο μενου.

3) Μετα πανω στο δεξια οι κωδικοι μου.Βγαζει κατευθειαν τους ενεργους και διπλα τους ληγμενους.Στους ληγμενους καταχωρει οσους κωδικους εχουμε παρει με το εικονιδιο της καθε επιχειρησης που συνεργαζεται και λεει ποτε εληξε.

Μετραει ακομα και αυτους που δεν χρησιμοποιηθηκαν,δεν γραφει αν χρησιμοποιηθηκαν.

Σε Android εχουν οι δικοι μου το MyCU,υποθετω με τα ιδια βηματα βρισκεις τους κωδικους που εχεις παρει.Αν το ψαξω,θα το ενημερωσω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Εν τω μεταξύ δεν με χρέωσε τίποτα, παρόλο που τον χρησιμοποίησα. Τι φάση; Έπρεπε να έχω χρεωθεί 0.20 λεπτά.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Εν τω μεταξύ δεν με χρέωσε τίποτα, παρόλο που τον χρησιμοποίησα. Τι φάση; Έπρεπε να έχω χρεωθεί 0.20 λεπτά.

 

Bugs της Vodafone,εγω καποτε επαιρνα καθε μερα κωδικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Bugs της Vodafone,εγω καποτε επαιρνα καθε μερα κωδικο.

 

Simply burger. Να ένας καλός λόγος να έχεις 3-4 cu για μια προσφορά κάθε εβδομάδα.

Να σημειώσω επίσης ότι delivery γίνεται μόνο σε κωδικό από cu.

Από καρτοκινητό ή συμβόλαιο δεν τα φέρνουν και πρέπει να πας να τα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Simply burger. Να ένας καλός λόγος να έχεις 3-4 cu για μια προσφορά κάθε εβδομάδα.

Να σημειώσω επίσης ότι delivery γίνεται μόνο σε κωδικό από cu.

Από καρτοκινητό ή συμβόλαιο δεν τα φέρνουν και πρέπει να πας να τα πάρεις.

 

Με εταιρικό συμβόλαιο μου εχουν κάνει κανονικά delivery

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά ;

 

Εννοείται κανονικά ισχύει και για delivery είτε από cu είτε από vodafone.

Η διαφορά είναι ότι από voda έιναι

1+1 burger meal ή Single στα SIMPLY BURGERS!

Η προσφορά ισχύει από Δευτέρα έως Πέμπτη και για DELIVERY!

Ενώ στο CU είναι Δευτερα ως Κυριακή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδιά αν υπάρχει κανένας κωδικός Blue Star 1+1 που δεν χρειάζεστε στείλτε ένα μήνυμα σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα έχω μια cu κάρτα στην οποία έχω μηδενικό υπόλοιπο-μηδέν χρήματα.

 

Έκανα ΜΈΣΩ ΠΣ WINDOWS login στο σαιτ με τους κωδικούς μου (φυσικά και και έλεγξα το μηδενικό υπόλοιπο) εν συνεχεία πήγα στο λινκ των δώρων 1+1 cu around και πάτησα τυχαία σε ένα μπεργκεραδικο μου άνοιξε τους όρους και το πάρε κωδικό όπου και το κλικαρα.

 

Άμεσα ήρθε κωδικός στο κινητό με SMS.Παρόλο που κοστίζει 0.20 ενώ έχω 0 χρήματα μέσα. Εντωμεταξυ το υπόλοιπο μου εξακολουθεί να είναι στο 0 και όχι στο μείον 0.20 (ώστε πιθανόν η χρέωση να μπει σε επόμενη ανανέωση). Μου φάνηκε πολύ παράξενο. Ρώτησα και στο live chat και μου είπαν ότι η θα μου βγαίνε μείον υπόλοιπο η δεν θα πρεπε να έρθει κωδικός και από την στιγμή που ήρθε ισχύει. Πως γινεται αυτό? Δεν ήξεραν και στην εξυπηρέτηση και μου είπαν για πιθανόν συστημικο σφάλμα.

Κλάιν μάγκες τα 0.20 και το κωδικό δεν θα τον χρησιμοποιήσω (είναι σε άλλη πόλη το μαγαζί) απλά να μου φύγει η απορία ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε Πέμπτη οι κωδικοί του CU Around είναι δωρεάν. Ωστόσο έχω διαπιστώσει, πως δεν υφίσταται χρέωση και σε άλλες ημέρες.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια cu κάρτα στην οποία έχω μηδενικό υπόλοιπο-μηδέν χρήματα.

 

Έκανα ΜΈΣΩ ΠΣ WINDOWS login στο σαιτ με τους κωδικούς μου (φυσικά και και έλεγξα το μηδενικό υπόλοιπο) εν συνεχεία πήγα στο λινκ των δώρων 1+1 cu around και πάτησα τυχαία σε ένα μπεργκεραδικο μου άνοιξε τους όρους και το πάρε κωδικό όπου και το κλικαρα.

 

Άμεσα ήρθε κωδικός στο κινητό με SMS.Παρόλο που κοστίζει 0.20 ενώ έχω 0 χρήματα μέσα. Εντωμεταξυ το υπόλοιπο μου εξακολουθεί να είναι στο 0 και όχι στο μείον 0.20 (ώστε πιθανόν η χρέωση να μπει σε επόμενη ανανέωση). Μου φάνηκε πολύ παράξενο. Ρώτησα και στο live chat και μου είπαν ότι η θα μου βγαίνε μείον υπόλοιπο η δεν θα πρεπε να έρθει κωδικός και από την στιγμή που ήρθε ισχύει. Πως γινεται αυτό? Δεν ήξεραν και στην εξυπηρέτηση και μου είπαν για πιθανόν συστημικο σφάλμα.

Κλάιν μάγκες τα 0.20 και το κωδικό δεν θα τον χρησιμοποιήσω (είναι σε άλλη πόλη το μαγαζί) απλά να μου φύγει η απορία ρωτάω.

 

Μήπως έχεις φοιτητικό cu? Γιατί εκεί εδώ και καιρό δε χρεώνει καθόλου για τους κωδικούς

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις φοιτητικό cu? Γιατί εκεί εδώ και καιρό δε χρεώνει καθόλου για τους κωδικούς

 

Και εγώ που έχω απλό CU, δεν έχω χρεωθεί. Πάντως το ότι δεν υφίσταται χρέωση τις Πέμπτες, είναι επίσημο από την εταιρεία.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω απλό CU, δεν έχω χρεωθεί. Πάντως το ότι δεν υφίσταται χρέωση τις Πέμπτες, είναι επίσημο από την εταιρεία.

 

Tη Πέμπτη η καμία μέρα; Γιατί σε μένα δε χρεώνει καμία μέρα εδώ και κανα χρόνο περίπου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Tη Πέμπτη η καμία μέρα; Γιατί σε μένα δε χρεώνει καμία μέρα εδώ και κανα χρόνο περίπου

 

Και εμένα καμία μέρα δε με χρεώνει. Απλά η Πέμπτη έγραφε η εταιρεία, πως είναι επίσημα δωρεάν οι κωδικοί.

 

Τώρα τι παίζει, δεν ξέρω... ίσως να χρεώνει τους νέους συνδρομητές (πλην τις Πέμπτες).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...