Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχής κάτοχος ενός Note 9 από προχθές πρόσεξα σήμερα ότι οι φακοί της φωτογραφικής δεν είναι κεντραρισμένοι 100% μέσα στο πλαίσιο του σκελετού. Η φωτογραφική λειτουργεί άψογα και δεν έχω προσέξει κάποια παραμόρφωση στις φωτογραφίες που βγάζω. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο στη συσκευή του?

Προσπαθώ να ανεβάσω και φωτογραφία για να δείξω τι ακριβός εννοώ αλλά κάτι δεν κάνω καλά μάλλον..

Έτσι είναι. Μην ανησυχείς. Και στο S9+ το ίδιο.

Καλορίζικο και κοίτα να το χαρείς.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Μην ανησυχείς. Και στο S9+ το ίδιο.

Καλορίζικο και κοίτα να το χαρείς.

Παίζει και να αλλάζει θέση λόγω stabilization ή είναι ιδέα μου? Αν το κουνήσεις πολύ αργά και το παρατηρείς..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και να αλλάζει θέση λόγω stabilization ή είναι ιδέα μου? Αν το κουνήσεις πολύ αργά και το παρατηρείς..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, αυτό είναι άλλωστε και το OIS.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ένα συγκριτικό βίντεο που βρήκα ενδιαφέρον σχετικά με το τελευταίο update που βελτιώνει την κάμερα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να πέρασε στο note από mate 10 pro να μου πει για τις μπαταρίες των κινητών?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να πέρασε στο note από mate 10 pro να μου πει για τις μπαταρίες των κινητών?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ. Αν και ακόμα δεν έχω κάνει ούτε 5 φορτίσεις, θα σου πω ορμα. Με τη δική μου χρήση, είμαι μαξ 10% κάτω από Mate. Δεν θα χεις θέμα και θα κερδίσεις και σε άλλους τομείς.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Αν και ακόμα δεν έχω κάνει ούτε 5 φορτίσεις, θα σου πω ορμα. Με τη δική μου χρήση, είμαι μαξ 10% κάτω από Mate. Δεν θα χεις θέμα και θα κερδίσεις και σε άλλους τομείς.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Θα συμφωνήσω κι εγω με τον Κώστα. Μπορεί το mate να ήταν λίγο καλύτερο σε μπαταρία αλλά και με το note βγάζεις ανετα την ημέρα και με πολύ χρήση. Οπότε προχωρα άφοβα.

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η ενημέρωση. 3bf40b87a18b2509bbc6717d01822736.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις την κάνεις θα σου ρθει και του Οκτωβρίου

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω το off, η Πειραιώς απάντησε για μία ακόμη φορά ότι δουλεύουν για να διορθώσουν το πρόβλημα (μάλλον το 2022 θα τα καταφέρουν) οπότε άνοιξα λογαριασμό στην ALPHA όπου η εφαρμογή τους δουλεύει άψογα και επιτέλους κάνω τις ανέπαφες συναλλαγές με το κινητό μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω το off, η Πειραιώς απάντησε για μία ακόμη φορά ότι δουλεύουν για να διορθώσουν το πρόβλημα (μάλλον το 2022 θα τα καταφέρουν) οπότε άνοιξα λογαριασμό στην ALPHA όπου η εφαρμογή τους δουλεύει άψογα και επιτέλους κάνω τις ανέπαφες συναλλαγές με το κινητό μου.
Ακριβώς το.ίδιο.έκανα.Και.Εγώ
Link to comment
Share on other sites

Στη παρεα κι εγω μετα απο ΝΟΤΕ 4 ,NOTE EDGE και NOTE 5 στο μεγαλο μοντελο της Samy με τα 512GB...η συσκευη εχει κορυφαια οθονη,καλο ηχο με ακουστικα (V30 δεν ειναι βεβαια που ειχα πριν.....) αριστη συμπεριφορα στο περιβαλλον χρησης....και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ (μετα το φιασκο της αυτονομιας του ΝΟΤΕ 8) μπαταρια που κραταει ολη μερα με γερη χρηση και σου αφηνει και υπολοιπο για ωρα αναγκης!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για κάποιο λόγο έφαγε ένα lag και δεν είχα internet αν και μου έδειχνε ότι έχει 4g.. Μια επανεκκίνηση και όλα έστρωσαν. Βέβαια το τηλεφωνο ειχε να κλεισει μια βδομαδα αλλα και παλι μου φανηκε παραξενο. Είχε κάνεις κάτι αντίστοιχο?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για κάποιο λόγο έφαγε ένα lag και δεν είχα internet αν και μου έδειχνε ότι έχει 4g.. Μια επανεκκίνηση και όλα έστρωσαν. Βέβαια το τηλεφωνο ειχε να κλεισει μια βδομαδα αλλα και παλι μου φανηκε παραξενο. Είχε κάνεις κάτι αντίστοιχο?

 

Πολλες φορές το έχει κάνει note 9, s9+, και μάλιστα πολλές διαφορετικές συσκευές που είχα.

Γίνεται όταν φύγεις από wifi και ουσιαστικά τα δεδομένα είναι ανενεργά (παρότι δείχνει κανονικά την αντίστοιχη ένδειξη) μέχρι να κάνεις επανεκκίνηση ή να ανοίξεις /κλείσεις το flight mode.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παρήγγειλες το mate 20 Pro η ακόμα; :D

 

Παραλαβη σημερα το πρωι 10.00 στην εργασια .Μεγαλη απογοητευση το notch δεν αντεχεται με τιποτα .Το notch σε συνδιασμο με τις edge πλευρες ειναι καρα-ασχημο .Λες και ξεχασες ενα κομματι σοκολατας επανω στην οθονη . Τελικα τεραστιο φαουλ :mad:. Με κρυα καρδια ειπα του συναδελφου καλοδουλευτο τον φιλησα και σταυρωτα:lol: .Η οθονη δεν ειναι πολυ φωτεινη ουτε καλη στα χρωματα οπως του Note9 Ακομα και το Α8 εχει πολυ καλυτερη . Εφαγε "Χ" απο μενα.

Εχω ξενερωσει πολυ ασχημα ηθελα πως και πως να το παρω αλλα αυτη η ασχημια ...δεν την μπορω....

Σορυ φορουμιτες για το ασχετο ποστ αλλα καπου επρεπει να ξεσπασω γιατι ειμαι πολυ νευριασμενος :shifty:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για κάποιο λόγο έφαγε ένα lag και δεν είχα internet αν και μου έδειχνε ότι έχει 4g.. Μια επανεκκίνηση και όλα έστρωσαν. Βέβαια το τηλεφωνο ειχε να κλεισει μια βδομαδα αλλα και παλι μου φανηκε παραξενο. Είχε κάνεις κάτι αντίστοιχο?

 

Συμβαίνει καμια φορά όταν συνδέεσαι στην κινητή τηλεφωνία.

Αποτυγχάνει αυτό που λέμε handshake μεταξύ της συσκευής και της κυψέλης κινητής.

Είναι πρόβλημα των παρόχων και θα το δεις σε πολλές συσκευές.

Θα έπρεπε να επαναλαμβάνεται αυτόματα, αλλά είναι λες και σε έχει απορρίψει η κυψέλη τους δια παντός.

Ανοιγοκλείνοντας τη συσκευή ή την λειτουργία πτήσης (αυτό δε δουλεύει πάντα, αλλά είναι το πιο γρήγορο να δοκιμάσεις), εξαναγκάζεις να επαναληφθεί το handshake.

Μόνο του λύνεται αν κινείσαι και συνδεθείς σε άλλη κυψέλη.

Αν μάλιστα μετάς πας πίσω στην αρχική κυψέλη θα δεις ότι θα συνδεθείς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βαγγέλη και Στράτο για τις απαντήσεις. Ναι το έχω παρατηρήσει και σε άλλες συσκευές αλλά ήλπιζα πως εδώ δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Το περίεργο Σήμερα ήταν ότι ήμουν κανονικά συνδεδεμένος με 4g Vodafone στο γυμναστήριο, γιατί άκουγα μουσική απ το YouTube στον διάδρομο και αφού έκλεισα τηβ εφαρμογη και πήγα να την ξανανοιξω μετα από λίγο ήμουν εκτός σύνδεσης.. Τι να πω μπορεί επειδή άλλαξα όροφο να πήγα να συνδεθώ σε άλλη κεραία..
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβη σημερα το πρωι 10.00 στην εργασια .Μεγαλη απογοητευση το notch δεν αντεχεται με τιποτα .Το notch σε συνδιασμο με τις edge πλευρες ειναι καρα-ασχημο .Λες και ξεχασες ενα κομματι σοκολατας επανω στην οθονη . Τελικα τεραστιο φαουλ :mad:. Με κρυα καρδια ειπα του συναδελφου καλοδουλευτο τον φιλησα και σταυρωτα:lol: .Η οθονη δεν ειναι πολυ φωτεινη ουτε καλη στα χρωματα οπως του Note9 Ακομα και το Α8 εχει πολυ καλυτερη . Εφαγε "Χ" απο μενα.

Εχω ξενερωσει πολυ ασχημα ηθελα πως και πως να το παρω αλλα αυτη η ασχημια ...δεν την μπορω....

Σορυ φορουμιτες για το ασχετο ποστ αλλα καπου επρεπει να ξεσπασω γιατι ειμαι πολυ νευριασμενος :shifty:

 

Αν απενεργοποιουσες το notch θα ήταν σαν το νοτε σε πάχος bezel πάνω, μήπως βιάστηκες να το δώσεις; ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιουσες το notch θα ήταν σαν το νοτε σε πάχος bezel πάνω, μήπως βιάστηκες να το δώσεις; ;)

Βαγγέλη εχει πιο κοφτές edge πλευρες απο Note 9 και η παραμόρφωση ειναι μεγαλύτερη και οπτικά σε θέαση περιεχόμενου χειρότερο.

Νομιζω ατυχως η Huawei επελεξε τοσο κοφτές πλευρες.

 

Και γενικά πιστεύω αν επέλεγε flat οθόνη οπως ο προκάτοχος του ουδεις θα εκανε παράπονο.

Ενω τώρα οι μισοί θα τους ενοχλεί οι άλλοι μισοί θα τους αρέσει.

Στη παρεα κι εγω μετα απο ΝΟΤΕ 4 ,NOTE EDGE και NOTE 5 στο μεγαλο μοντελο της Samy με τα 512GB...η συσκευη εχει κορυφαια οθονη,καλο ηχο με ακουστικα (V30 δεν ειναι βεβαια που ειχα πριν.....) αριστη συμπεριφορα στο περιβαλλον χρησης....και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ (μετα το φιασκο της αυτονομιας του ΝΟΤΕ 8) μπαταρια που κραταει ολη μερα με γερη χρηση και σου αφηνει και υπολοιπο για ωρα αναγκης!

Καλορίζικο Λάμπρο :up:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εχει πιο κοφτές edge πλευρες απο Note 9 και η παραμόρφωση ειναι μεγαλύτερη και οπτικά σε θέαση περιεχόμενου χειρότερο.

Νομιζω ατυχως η Huawei επελεξε τοσο κοφτές πλευρες.

 

Και γενικά πιστεύω αν επέλεγε flat οθόνη οπως ο προκάτοχος του ουδεις θα εκανε παράπονο.

Ενω τώρα οι μισοί θα τους ενοχλεί οι άλλοι μισοί θα τους αρέσει.

 

Γούστα είναι αυτά αλεξ. Εμένα αυτό το infinity effect που δίνει η απότομη edge μου αρέσει πολύ - δίνει πολλούς πόντους στην εμφάνιση

Βασικά ένα s9+ είναι σχεδόν σχεδιαστικά. Σε όποιον άρεσε εκείνο, θα αρέσει και το mate.

Αλλά το notch κρύβεται πανεύκολα και πολύ αποτελεσματικά (ελέω amoled), ασε που έχεις και το χώρο για εικονίδια και status bar icons...

Ας μην κάνουμε όμως highjack το θέμα του νοτε...

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιουσες το notch θα ήταν σαν το νοτε σε πάχος bezel πάνω, μήπως βιάστηκες να το δώσεις; ;)

Οχι Βαγγελη ο συναδελφος το πηρε και πριν κανω προσωπικη παραγγελια θα το κραταγα ενα 3μερο.

Οκ βοηθαει η απενεργοποιηση του notch αλλα παλι δεν μου αρεσε η οθονη το Note 9 ακομα και το Α8 διπλα του λαμπει και φυσικα το Note 9 κακα τα ψεματα ειναι πανεμορφο μπροστα στο Mate 20 pro.Δεν μπορω να δωσω περαιτερω εμφαση στις λειτουργιες του pro γιατι δεν το δουλεψα ιδιαιτερα αλλωστε θα ειναι καθε μερα στο διπλανο γραφειο , δεν-δεν...Το Note 9 ειναι κομψοτεχνημα μπροστα του ....Ειναι τετοια για μενα η οπτικη διαφορα που αναγκαζομαι να απορριψω τις περαιτερω εκτιμησεις σε αλλους τομεις...Σορυ....

 

Edit: Βαγγελη τελικα η Edge οθονη τουλαχιστον σχεδιαστικα οπως του pro και στις Μεγαλες διαστασεις 6.4 δεν ειναι ομορφη κατι ηξερε η σαμμυ και το μειωσε δραστικα .Το Note9 ειναι πανεμορφο .Το Edge ειναι πιο ωραιο σε οθονες κατω απο 6'.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Για τις λειτουργίες στο μενού.

 

Επίσης πατώντας το κουμπί από το πενάκι και ταυτόχρονα ακουμπώντας 2 φορές το πενάκι στην οθόνη σου ανοίγει οπου και να βρίσκεστε την γρήγορη

 

Το είχα δει .Το είχα ξεχάσει. Και έφαγα τον τόπο σελίδα σελίδα να ξαναδιαβάσω το κόλπο. :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι Βαγγελη ο συναδελφος το πηρε και πριν κανω προσωπικη παραγγελια θα το κραταγα ενα 3μερο.

Οκ βοηθαει η απενεργοποιηση του notch αλλα παλι δεν μου αρεσε η οθονη το Note 9 ακομα και το Α8 διπλα του λαμπει και φυσικα το Note 9 κακα τα ψεματα ειναι πανεμορφο μπροστα στο Mate 20 pro.Δεν μπορω να δωσω περαιτερω εμφαση στις λειτουργιες του pro γιατι δεν το δουλεψα ιδιαιτερα αλλωστε θα ειναι καθε μερα στο διπλανο γραφειο , δεν-δεν...Το Note 9 ειναι κομψοτεχνημα μπροστα του ....Ειναι τετοια για μενα η οπτικη διαφορα που αναγκαζομαι να απορριψω τις περαιτερω εκτιμησεις σε αλλους τομεις...Σορυ....

 

Edit: Βαγγελη τελικα η Edge οθονη τουλαχιστον σχεδιαστικα οπως του pro και στις Μεγαλες διαστασεις 6.4 δεν ειναι ομορφη κατι ηξερε η σαμμυ και το μειωσε δραστικα .Το Note9 ειναι πανεμορφο .Το Edge ειναι πιο ωραιο σε οθονες κατω απο 6'.

Και φυσικά κρύβοντας το notch σε ταινίες, video δεν έχει πια 6,4", βέβαια και πριν πετσοκωμενες ήταν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά κρύβοντας το notch σε ταινίες, video δεν έχει πια 6,4", βέβαια και πριν πετσοκωμενες ήταν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ αξία δεν δίνετε στο notch? Σε όποιον δεν αρέσει το κάνει μαύρη μπάρα. Όπως αυτή που έχουμε τώρα :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...