Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις επιλύσει κάπως το πρόβλημα; Εκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; Με το κινητό γενικά από το θέμα της μπαταρίας είμαι πολύ ευχαριστημένος, σκέψου προχτές μου έβγαλε 3 μέρες κ 4μίση ώρες οθόνη.

Όχι δεν έκανα επαναφορά, γιατί δε θα κάνουμε σε κάθε αναβάθμιση reset το κινητό, ιδίως όταν αφορά η αναβάθμιση θέματα ασφάλειας. Πιθανών να μην έκατσε καλά. Θα περιμένω να δω πως κυλάει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έκανα επαναφορά, γιατί δε θα κάνουμε σε κάθε αναβάθμιση reset το κινητό, ιδίως όταν αφορά η αναβάθμιση θέματα ασφάλειας. Πιθανών να μην έκατσε καλά. Θα περιμένω να δω πως κυλάει.

 

Όχι δεν κατάφερα κάτι και βλέπω να έχει θέμα. Και μένα μάλλον δεν έκατσε καλά. Το έβγαλα 13.15 και ως τώρα 92% με πολύ μέτρια χρήση.Το βράδυ όμως με σόκαρε με τέτοια πτώση και ήταν και σε εξοικονόμηση ενέργειας. Αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω

 

Μέτα από τόσες ώρες δεν άλλαξε κάτι, έκανα καθαρισμό κτλ, μόνο επαναφορά δεν έκανα και η μπαταρία με σταθερό ρυθμό χάνει συνεχώς και δεν βλέπω να μπορώ να κάνω κάτι.

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κατάφερα κάτι και βλέπω να έχει θέμα. Και μένα μάλλον δεν έκατσε καλά. Το έβγαλα 13.15 και ως τώρα 92% με πολύ μέτρια χρήση.Το βράδυ όμως με σόκαρε με τέτοια πτώση και ήταν και σε εξοικονόμηση ενέργειας. Αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω

 

Μέτα από τόσες ώρες δεν άλλαξε κάτι, έκανα καθαρισμό κτλ, μόνο επαναφορά δεν έκανα και η μπαταρία με σταθερό ρυθμό χάνει συνεχώς και δεν βλέπω να μπορώ να κάνω κάτι.

 

εγω με μετρια χρηση και εχει πεσει στο 62% λογικα υπαρχει καποιο drain issue ...χανονται 5-10% σε περιπτωση αναμονης...

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

εγω με μετρια χρηση και εχει πεσει στο 62% λογικα υπαρχει καποιο drain issue ...χανονται 5-10% σε περιπτωση αναμονης...

 

Ναι κάτι τέτοιο παρατηρώ και γω, όταν βρίσκεται σε αναμονή χάνει αβέρτα. Τι να πω ελπίζω να βγάλουν γρήγορα την επόμενη αναβάθμιση αλλιώς τη βάψαμε. Εγώ το κρατάω πολλές φορές 3 με 4 μέρες χωρίς φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

εμενα 10 ωρες που το φορτισα πληρως και ειμαι στο 80% με χρηση gps κανα μισαωρο,δεδομενα ανοιχτα 3 ωρες και μετα wifi,χαζεμα στο διαδικτυο 3-4 κλησεις περιπου στα 20 λεπτα.....νομιζω ειναι πολυ καλα!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τόσα λεπτά εβγαζε μέχρι το 90% και τώρα είναι στο 66%, τραγικό. Μέσα σε μια μέρα χάλασε τις επιδόσεις του κινητού. Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοστασιακων μήπως και αλλάξει κάτι διότι βλέπω πως η μπαταρία μέχρι το πρωί θα έχει πεθάνει. Από την άλλη είναι μια βαρετή διαδικασία και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα αλλάξει κάτι. Λέτε άμα κάνω να στρώσει καλύτερα η ήδη εγκατεστημένη ενημέρωση; Επίσης εσείς κάνετε hard reset ή από τις ρυθμίσεις κάνετε επαναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοστασιακων μήπως και αλλάξει κάτι διότι βλέπω πως η μπαταρία μέχρι το πρωί θα έχει πεθάνει. Από την άλλη είναι μια βαρετή διαδικασία και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα αλλάξει κάτι. Λέτε άμα κάνω να στρώσει καλύτερα η ήδη εγκατεστημένη ενημέρωση; Επίσης εσείς κάνετε hard reset ή από τις ρυθμίσεις κάνετε επαναφορά;

 

Δεν υπάρχει διαφορά στην διαδικασία hard reset. Προσωπικά βαριέμαι να κανω επαναφορά... Αν τελικά κάνεις πες μας αν αλλάξει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση από το πρωί και δεν συμμετείχα νωρίτερα γιατί ήθελα να έχω κάνει πρώτα μια δοκιμή και να έχω κάποιο συμπέρασμα. Στις 10 το πρωί το είχα φορτίσει 100%. Δεδομένα, wifi, τοποθεσία ανοιχτά, λίγες κλήσεις, λίγο ίντερνετ και 12 ώρες μετά είναι 78%. Τρίτη μέρα με τη νέα έκδοση, δεύτερη φόρτιση η πρωινή και λογικά θα χρειαστεί φόρτιση αύριο βράδυ ή μεθαύριο πρωί. Μια χαρά μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση από το πρωί και δεν συμμετείχα νωρίτερα γιατί ήθελα να έχω κάνει πρώτα μια δοκιμή και να έχω κάποιο συμπέρασμα. Στις 10 το πρωί το είχα φορτίσει 100%. Δεδομένα, wifi, τοποθεσία ανοιχτά, λίγες κλήσεις, λίγο ίντερνετ και 12 ώρες μετά είναι 78%. Τρίτη μέρα με τη νέα έκδοση, δεύτερη φόρτιση η πρωινή και λογικά θα χρειαστεί φόρτιση αύριο βράδυ ή μεθαύριο πρωί. Μια χαρά μου φαίνεται.

 

Στις 11:30 ήταν 100% δεδομένα, wifi , κάποια ανοιγοκλεισηματα της τοποθεσίας, fb, Instagram k λιγο ίντερνετ.. Εχει πέσει στο 42% γενικά αυτα κανω κάθε μέρα το βραδυ εχω πάντα γυρω στα 60% άρα κατι χάθηκε

Link to comment
Share on other sites

Και μείον 5% στη μισή ώρα που είμαι εδώ. Μπορεί πράγματι να συμβαίνει κάτι. Ας το παρακολουθήσουμε. Να δω μέχρι που θα φτάσει αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ τη συζήτηση από το πρωί και δεν συμμετείχα νωρίτερα γιατί ήθελα να έχω κάνει πρώτα μια δοκιμή και να έχω κάποιο συμπέρασμα. Στις 10 το πρωί το είχα φορτίσει 100%. Δεδομένα, wifi, τοποθεσία ανοιχτά, λίγες κλήσεις, λίγο ίντερνετ και 12 ώρες μετά είναι 78%. Τρίτη μέρα με τη νέα έκδοση, δεύτερη φόρτιση η πρωινή και λογικά θα χρειαστεί φόρτιση αύριο βράδυ ή μεθαύριο πρωί. Μια χαρά μου φαίνεται.

 

Έχω το κινητό 5 μήνες και γενικά είμαι άνθρωπος που κοιτάει τα στατιστικά, αυτός είναι κ ο λόγος που πήρα το κινητό μου. Πριν την ενημέρωση το φορτισα Πέμπτη μεσημέρι και κάνω σταθερή χρήση γενικά ξέρω πότε κάνω εκτεταμένη και περιμένω τα ανάλογα αποτελέσματα. Το φορτισα ξανά Σάββατο μεσημέρι κ δεν έκανα την ενημέρωση γιατί είχα 27% μπαταρία. Χτες κάνω την ενημέρωση με 100% μπαταρία στις 18.00 το απόγευμα. Μέχρι τις 2 που έπεσα για ύπνο ειχε πάει 66% με 50 λεπτά οθόνη. Να σημειωθεί ότι χτες το μεσημέρι που το φορτισα είχε 4μιση ώρες οθόνη κ το έβαλα στο 24% να φορτίσει. Τέλος πάντων το πρωί σήμερα από 66% μέχρι τις 10 που ξύπνησα πήγε στο 28% με εξοικονόμηση ενέργειας.Αυτό δεν το έχει κάνει ποτέ το τηλεφωνο ειδικά σε κατάσταση αναμονής το βράδυ. Τώρα που μιλάμε το έβγαλα απο την πρίζα 13.15 είναι στο 54% κ δεν έχει ούτε 1μιση ώρα οθόνη. Όλα αυτά τα κάνω με ανοιχτό wifi όταν είμαι σπίτι, λίγο κλήσεις και καμια φορά Bluetooth στο αμάξι. Ελάχιστα δεδομένα και γενικά Light χρήση. Απλά δεν ξέρω τι να κάνω τώρα. Το πρωί θα είμαι χωρίς κινητό και πρέπει να φύγω

Link to comment
Share on other sites

Στη συνέχεια της συζήτησης μας, από το 73% που ήταν χθες στις 22:30 με κλειστά wifi και δεδομένα όλο το βράδυ σήμερα το πρωί ξεκινάμε με 68%. Πάλι καλά μου φαίνεται.

Στο διάγραμμα της μπαταρίας φαίνεται να γίνεται χρήση κυρίως από το Firefox και τη Συλλογή(?) ούτε καν το Viber όπως νόμιζα. Επίσης δεν ξέρω τι καταναλώνει το VoLTE που το έχω μονίμως ενεργοποιημένο εδώ και τρεις μέρες σχεδόν ταυτόχρονα με την αναβάθμιση. Για να δούμε μέχρι το βράδυ…

Link to comment
Share on other sites

Στη συνέχεια της συζήτησης μας, από το 73% που ήταν χθες στις 22:30 με κλειστά wifi και δεδομένα όλο το βράδυ σήμερα το πρωί ξεκινάμε με 68%. Πάλι καλά μου φαίνεται.

Στο διάγραμμα της μπαταρίας φαίνεται να γίνεται χρήση κυρίως από το Firefox και τη Συλλογή(?) ούτε καν το Viber όπως νόμιζα. Επίσης δεν ξέρω τι καταναλώνει το VoLTE που το έχω μονίμως ενεργοποιημένο εδώ και τρεις μέρες σχεδόν ταυτόχρονα με την αναβάθμιση. Για να δούμε μέχρι το βράδυ…

 

καλημερα εγω απλα προτεινω δυο εφαρμογες που αντικαθιστουν το broswer το kiwi Kiwi Browser - Fast & Quietκαι μολις απενεργοποιησετε το chrome που τρωει και πολυ χωρο και μπαταρια απενεργοποιηστε και το youtube k και κατεβαστε αυτο YouTube Vanced Edition: Ολα τα καλα του Youtube RED…τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Στη συνέχεια της συζήτησης μας, από το 73% που ήταν χθες στις 22:30 με κλειστά wifi και δεδομένα όλο το βράδυ σήμερα το πρωί ξεκινάμε με 68%. Πάλι καλά μου φαίνεται.

Στο διάγραμμα της μπαταρίας φαίνεται να γίνεται χρήση κυρίως από το Firefox και τη Συλλογή(?) ούτε καν το Viber όπως νόμιζα. Επίσης δεν ξέρω τι καταναλώνει το VoLTE που το έχω μονίμως ενεργοποιημένο εδώ και τρεις μέρες σχεδόν ταυτόχρονα με την αναβάθμιση. Για να δούμε μέχρι το βράδυ…

 

Αυτό είναι πολύ φυσιολογικό απο 73 στα 68. Εγώ αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με την μπαταρία τελειώνει στο λεπτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα εγω απλα προτεινω δυο εφαρμογες που αντικαθιστουν το broswer το kiwi Kiwi Browser - Fast & Quietκαι μολις απενεργοποιησετε το chrome που τρωει και πολυ χωρο και μπαταρια απενεργοποιηστε και το youtube k και κατεβαστε αυτο YouTube Vanced Edition: Ολα τα καλα του Youtube RED…τσάμπα.

 

Εσύ από μπαταρία πως πας; το άφησες ανοιχτό το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η επόμενη έκδοση υπάρχει ήδη (δεν βλέπω να είναι GPU Turbo), το πότε θα τη λάβουμε και τι διορθώνει είναι άλλο θέμα.

 

RNE-L21 8.0.0.337(C432)

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Οκτώβριο του 2018 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά την ασφάλεια ενημερωμένων εκδόσεων εφαρμογών της Huawei, επισκεφτείτε τον επίσημο ιστότοπο της Huawei και ανατρέξτε στην ιστοσελίδα https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2018/10/.

Edited by autofocus
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ φυσιολογικό απο 73 στα 68. Εγώ αντιμετωπίζω σοβαρό θέμα με την μπαταρία τελειώνει στο λεπτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσύ από μπαταρία πως πας; το άφησες ανοιχτό το βράδυ;

 

Εμένα φόρτιζε... Αλλά το κιν χανει 5-10% τωρα που το χειρίζομαι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μιάμιση ώρα το έχω διαλύσει

Και από 100% έχω 92

Δεν πήρα ακόμη αναβάθμιση

Είμαι στην παλιά

 

Στη παλιά και γω έτσι ήμουν

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά καρδιά έκανα επαναφορά σήμερα διοτι χτες αναγκάστηκα να κλείσω το κινητό το βράδυ. Αμέσως το έβαλα πρίζα να το φορτίσω. 12.40 τελείωσε. 18.40 το ειδα5κ ήταν 95% άρα μάλλον κάτι έγινε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα πέσαμε 47 είχαμε αρκετο quizdom και νετ τπτ άλλο

 

Θα ρωτήσω γιατί ακριβώς μιλάς

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά καρδιά έκανα επαναφορά σήμερα διοτι χτες αναγκάστηκα να κλείσω το κινητό το βράδυ. Αμέσως το έβαλα πρίζα να το φορτίσω. 12.40 τελείωσε. 18.40 το ειδα5κ ήταν 95% άρα μάλλον κάτι έγινε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα ρωτήσω γιατί ακριβώς μιλάς

 

47 % εφαγε πολυ γρήγορα την μπαταρία και με εκνεύρισε γιατί δεν εκανα και τρελη χρηση.Με την επαναφορά εγινε τπτ;

Link to comment
Share on other sites

47 % εφαγε πολυ γρήγορα την μπαταρία και με εκνεύρισε γιατί δεν εκανα και τρελη χρηση.Με την επαναφορά εγινε τπτ;

 

Όπως σου είπα έκανα αντίγραφο χτες κ σήμερα με βαριά καρδιά έκανα επαναφορά. 6 ώρες μετά με ελάχιστη χρήση 5% έχασε

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα έκανα αντίγραφο χτες κ σήμερα με βαριά καρδιά έκανα επαναφορά. 6 ώρες μετά με ελάχιστη χρήση 5% έχασε

Αρα θέλει επαναφορά....

Link to comment
Share on other sites

Αρα θέλει επαναφορά....

 

Επειδή είμαι δουλειά και τελειώνω 11 θα σου πω αργότερα τι έγινε. Δεν το χρησιμοποιώ είμαι με το 2ο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...