Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες τα Huawei p smart και Huawei honor 9 lite (3/32GB). Είναι 5.65', αλλά με πολύ μικρά bezzel, οπότε θα είσαι ΟΚ με τις διαστάσεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τη καλύτερη κάμερα σ αυτά τα λεφτά την έχει τι redmi note 5. Και παρ όλο που είναι 5.99" η οθόνη του, σε μέγεθος είναι σαν 5.5" λόγω της αναλογίας. Αν δε θέλεις xiaomi λόγω miui, υπάρχει και το mi a2 που έχει στοκ Android

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα λεφτά το μοναδικό που υπάρχει και να είναι αξιόλογο είναι το meizu 15 lite από το επίσημο store στο aliexpress της meizu (έρχεται σε 5 6 μέρες με dhl) όλα αυτά αν είσαι διαθετιμενος να δώσεις αλλά 20 για μεταφορικά (δλδ 200 μαζί) αν όχι δεν υπάρχει άλλο κινιτο στα λεφτά που ζητάς
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος εχουν 2 χρονια απο την μερα κυκλοφορίας, αρα το mi a1 εχει ακομα ενα χρονο αναβαθμίσεων.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι τα δύο κορυφαία τηλέφωνα στην αγορά!!! Ποιο να προτιμήσω??? Μου αρέσουν και τα δύο... Απλά το ένα έχει κάρτα μνήμης και οθόνη το άλλο έχει μπαταρία και κάμερα νομίζω καλύτερη...μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας??? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι τα δύο κορυφαία τηλέφωνα στην αγορά!!! Ποιο να προτιμήσω??? Μου αρέσουν και τα δύο... Απλά το ένα έχει κάρτα μνήμης και οθόνη το άλλο έχει μπαταρία και κάμερα νομίζω καλύτερη...μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας??? Ευχαριστώ

 

Είναι και τα 2 κορυφαία κινητά αλλά είναι τι προτεραιότητες έχεις..πχ αν το πρώτο πράγμα που σε νοιάζει είναι η μπαταρία πας σε P20 Pro.Αν σε νοιάζει η οθόνη πας σε s9+.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα 2 κορυφαία κινητά αλλά είναι τι προτεραιότητες έχεις..πχ αν το πρώτο πράγμα που σε νοιάζει είναι η μπαταρία πας σε P20 Pro.Αν σε νοιάζει η οθόνη πας σε s9+.

 

Απλώς νομίζω είναι πολύ δύσκολη απόφαση...δίνεις πόσα χρήματα και δεν υπάρχει ένα τηλέφωνο να τα έχει όλα...

Link to comment
Share on other sites

μεχρι 350ε . selfie δεν με ενδιαφερει . εχω ψαξει για :

 

mi note 3

pocophone f1

honor 10

xiaomi mi a2

 

αν εχετε καμια αλλη προταση η συμβουλη ,δεκτη. παιχνιδια κτλ δεν με ενδιαφερουν .γενικοτερα θελω πολυ καλη καμερα ,σταθερη φωτογραφια,οσο το δυνατον πιο φυσικη απεικονιση. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πίσω camera και 350 ευρώ δεν πάνε μαζί (στα υπόλοιπα κάτι γίνεται αλλά camera θέλει μεγαλύτερη τσέπη.. Αν όντος θες καλή)

Ξεκινάς από ένα s8 στα 430 και μετά ανεβαίνεις

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Απλώς νομίζω είναι πολύ δύσκολη απόφαση...δίνεις πόσα χρήματα και δεν υπάρχει ένα τηλέφωνο να τα έχει όλα...

 

Για μένα το πληρέστερο κινητό μέχρι αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι το Note 9..Αλλα πρέπει να δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πίσω camera και 350 ευρώ δεν πάνε μαζί (στα υπόλοιπα κάτι γίνεται αλλά camera θέλει μεγαλύτερη τσέπη.. Αν όντος θες καλή)

Ξεκινάς από ένα s8 στα 430 και μετά ανεβαίνεις

Ρε παιδιά, ο φίλος εννοεί τη καλύτερη κάμερα στα χρήματα που διαθέτει. Και δεν είναι τόσο τεράστια η διαφορά ας πούμε του mi note 3 που έχει 270€ με το s8 που έχει 430. Ειδικά τη μέρα ίσως είναι καλύτερο το xiaomi

Εγω πάντως σ αυτά τα χρήματα θα κοιτούσα το mi8 ή το mi mix 2s

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωσε αλλα 20 ευρω και παρε ειτε U11 ειτε V30 (απο bestprice). Αν παλι ειναι αυστηρο το ταβανι, παρε mi8 απο Κινα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλή πίσω camera και 350 ευρώ δεν πάνε μαζί (στα υπόλοιπα κάτι γίνεται αλλά camera θέλει μεγαλύτερη τσέπη.. Αν όντος θες καλή)

Ξεκινάς από ένα s8 στα 430 και μετά ανεβαίνεις

 

Γιατι να ανεβει τοσο πολυ; Οι επιλογες που ανεφερα ειναι εξαιρετικες, πιο κοντα στα λεφτα του και για μενα προσωπικα ειναι και καλυτερες φωτογραφικα απο s8 ;). Ασε που ο φιλος ζητησε φυσικη απεικονιση...

Link to comment
Share on other sites

Δωσε αλλα 20 ευρω και παρε ειτε U11 ειτε V30 (απο bestprice). Αν παλι ειναι αυστηρο το ταβανι, παρε mi8 απο Κινα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατι να ανεβει τοσο πολυ; Οι επιλογες που ανεφερα ειναι εξαιρετικες, πιο κοντα στα λεφτα του και για μενα προσωπικα ειναι και καλυτερες φωτογραφικα απο s8 ;). Ασε που ο φιλος ζητησε φυσικη απεικονιση...

 

v30 ναι άλλα lg ούτε στον εχθρό πια (και δεν είναι εχθρός μου ο άνθρωπος) mi8 απο κινα (αν θέλει να μπλέξει με κάτι χωρίς εγγύηση κλπ)

 

το u11 μαζί σου έχει από της καλές cameres

 

γενικός από αυτά που έδωσε ο ιδιος cameres είναι mid range και γενικός στα λεφτά που θέλει δεν εχει κατι με πράγματι καλή camera

 

Samsung Galaxy S8 430+

Samsung Galaxy S8+ 440+

 

Huawei Mate 10 Pro 440+

Huawei P20 500+

 

HTC U11 490+

 

Sony Xperia XZ2 490+

 

αυτα ειναι κινιτακια που περίπου με 430-500 ευρώ εχουν αρκετά καλές φώτο τώρα αν θέλει κορυφαία ανεβαίνει εχει κάτι θηρία (αλλα προφανώς δεν θελει)

θα εβαζα και κάνα g6/v30 αλλά να του λείπει να κάνει κολιταρακια στο service

 

απο την άλλη αν όντως το ωριο που έβαλε ειναι τα 350 ευρω ας παει στο g6 και αν του φερετε πάρα πολύ προσεκτικά (ούτε πτώσεις ούτε ζέσταμα ουτε τπτ) δεν θα πάθει τίποτα και θα εχει καλη camera και θα του μινει για σουβλακια

 

άλλη μια καλή περίπτωση (πάρα πολύ καλή) είναι το Original Meizu 15 Plus απο το επίσημο store της meizu απο το aliexpress (τα στέλνει απο την ευρωπη με dhl σε 5 μέρες το έχεις (1 χρόνος εγγύηση με δικα τους μεταφορικά)

 

απο xiaomi κανένα δεν μου άρεσε όσα δούλεψα (στο κινητό φαίνονται οκ στο pc αρκετά ανακριβές) ακόμη και το Xiaomi Mi 8που εκθεσιαζουν αρκετοί θέλει δουλειά καθώς τσιγουνευτικαν να βάλουν καλο φακό

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Nokia 8 στα 299

 

καλο κινητό σε ολα του μάλιστα απροβλημάτιστο κιόλας και καλής κατασκευής αλλα camrea? εκει χανει παρα πολυ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις . με το πολυ καλη καμερα εννοω μια κλαση κατω απο τις ναυαρχιδες η οτι πιο κοντα σε αυτες (s8 ,p20 ,κτλ).

 

HTC U11 4GB 64GB Dual ? αυτο?

 

επισης ,εγω εννοουσα για αγορα απο Ελλαδα. απο Κινα ισως συμφερει και κατι καλυτερο να φερω αλλα δεν ειμαι εξοικειωμενος με τη διαδικασια (ασφαλεια,εγγυηση κτλ). αν αξιζει ,να το κανω,να ψαχτω απο Κινα.

 

ευχαριστω και παλι για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι να πας να τα δεις απο κοντα και τα 2 σε καποια μεγαλη αλυσιδα..

εγω αυτο εκανα και κατεληξα τελικα στο p20 pro.. εκατσε καλυτερα στα δικα μου χερια

ο βασικος λογος ηταν η οθονη του s9+.. ναι μεν φοβερη οκ αλλα με το edge που εχει και μονο που το κρατησα για λιγο πατουσα καταλαθος εφαρμογες...

ασε που δε το καλυπτει και σωστα καμια θηκη σε περιπτωση πεσιματος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις . με το πολυ καλη καμερα εννοω μια κλαση κατω απο τις ναυαρχιδες η οτι πιο κοντα σε αυτες (s8 ,p20 ,κτλ).

 

HTC U11 4GB 64GB Dual ? αυτο?

 

επισης ,εγω εννοουσα για αγορα απο Ελλαδα. απο Κινα ισως συμφερει και κατι καλυτερο να φερω αλλα δεν ειμαι εξοικειωμενος με τη διαδικασια (ασφαλεια,εγγυηση κτλ). αν αξιζει ,να το κανω,να ψαχτω απο Κινα.

 

ευχαριστω και παλι για το χρονο σας.

Ναι αυτό είναι το u12 και ναι έχει αρκετά καλή Camera
Link to comment
Share on other sites

οτι λεει ο τιτλος! σκεφτομαι να αντικαταστησω το s7 edge, και ψαχνομαι λιγο. μουσικη ακουω σπανια απο το κινητο, και αν ακουσω θα ειναι σε καμια παραλια απο το ηχειο. ακουστικα δεν χρησιμοποιω σχεδον ποτε!

παιχνιδια συνηθως δεν παιζω, αν παιξω θα ειναι κατι ελαφρυ τυπου candy crush να περασει η ωρα καπου που θα περιμενω..

κυριως με ενδιαφερει η καμερα και η αυτονομια.

συχνοτητα αλλαγης τηλεφωνου περιπου 1.5 χρονο. (το αναφερω λογω ram)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή περίπτωση το lg v30, διαχείριση μπαταρίας εξαιρετική, ευρυγωνιος φακός, 835 snapdragon, δυνατή οθόνη και αδιάβροχο. Μια ωραία έξυπνη μετάβαση.

Άλλη καλή επιλογή το Huawei p20 pro, Στο οποίο προσωπικά με μπέρδεψε αρχικά το EMUI, οθόνη υποδεέστερη και του 7edge και του LG που σε ενδιαφέρει, ΌΜΩΣ είναι αρκετά σβέλτο με καλύτερη μπαταρία και την καλύτερη κάμερα της αγοράς για νυχτερινές λήψεις και σε manual mode την ημέρα...στο αυτόματο και με ΑΙ ενεργοποιημένο απλά τραγικό για τα γούστα μου. Επίσης δεν θα αλλάξεις και δαχτυλικο αποτύπωμα μιας και βρίσκεται μπροστά όπως και στο 7edge ,είναι ακαριαίο σφαιρατο και φυσικά η χρήση των gestures το καθιστά πανεύκολο, συνηθίζεται πολύ γρήγορα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχουμε επιδοτηση απο cosmote,ψαχνω καποια συσκευη για τον πατερα μου κ εχουμε εστιασει στις συγκεκριμενες.Εχει στην κατοχη του ενα samsung j3 του 15 η 16,επομενως αναζητα κατι αξιοπιστο,απλο στη χρηση για τις καθημερινες λειτουργιες,με καλη αυτονομια,δεν θελει κατι εξεζητημενο,2 χρονια θα κρατησει τη συσκευη επομενως η σταθεροτητα του λογισμικου ειναι απαραιτητη.Το s8+ που εχω εγω του φαινεται παντοφλα,απο τα παραπανω ποιο θα προτεινατε; με βασικο κριτηριο την ομαλη λειτουργια του smartphone,λιγο youtube,μερικες φωτο,ανετη οθονη. Αντιλαμβανομαι οτι το Α6 δεν ειναι οτι καλυτερο σε specs,ομως εχει συνηθισει το samsung...ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντησεις!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...