Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζω ότι το περιστρεφόμενο bezel είναι ιδιαίτερα ευπαθές σε γρατσουνιές και χτυπήματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος προστασίας του;

 

Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα εγώ.

Το τι χτυπήματα και τριβές πάνω σε τοίχους του έχω κάνει κατά λάθος δε λέγεται. Εντάξει δεν ήταν και << με όλη μου τη δύναμη >> αλλά μερικά από αυτά μέχρι να το ελέγξω, μου είχε << φύγει η ψυχή >>. Λοιπόν είναι χωρίς το παραμικρό σημάδι!!!

Πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση η αντοχή του. Να ήταν μια δύο φορές, θα έλεγα ήμουν τυχερός, αλλά έχει γίνει πάνω από έξη επτά φορές μέσα σε ένα χρόνο και κάτι λιγότερο που το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα εγώ.

Το τι χτυπήματα και τριβές πάνω σε τοίχους του έχω κάνει κατά λάθος δε λέγεται. Εντάξει δεν ήταν και << με όλη μου τη δύναμη >> αλλά μερικά από αυτά μέχρι να το ελέγξω, μου είχε << φύγει η ψυχή >>. Λοιπόν είναι χωρίς το παραμικρό σημάδι!!!

Πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση η αντοχή του. Να ήταν μια δύο φορές, θα έλεγα ήμουν τυχερός, αλλά έχει γίνει πάνω από έξη επτά φορές μέσα σε ένα χρόνο και κάτι λιγότερο που το έχω.

 

Με καθησυχάζεις γιατί δε διαβάζω τα καλύτερα. Το διαδίκτυο βρίθει από αναφορές για τα ξεφλουδίσματα του bezel

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είχα περισσότερο στο μυαλό μου κάτι που να προστατεύει μόνο το bezel, καμιά ζελατίνα μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Να ρωτήσω θα ήθελα το floor σε τι χρησιμεύει ; Δηλαδή ποιος ανεβαίνει και κατεβαίνει ορόφους με τα πόδια; Και ακόμα κι αν το κάνει κάποιος είναι τόσο σημαντικό για να υπάρχει στη βασική οθόνη;

Έχω το Samsung Gear Fit 2 Pro και επειδή δεν βλέπω να γράφει κανείς σ εκείνο το θέμα γράφω εδώ την απορία μου. Και το default αλλά και τα περισσότερα watch faces εμφανίζουν στη βασική οθόνη μεταξύ άλλων και το floor. Ποια είναι ακριβώς η χρήση του floor;

Σας ευχαριστώ

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eσκασε και αλλο update ασφαλείας και βελιστοποίηση μπαταρίας.11.8Mb:)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Να ρωτήσω θα ήθελα το floor σε τι χρησιμεύει ; Δηλαδή ποιος ανεβαίνει και κατεβαίνει ορόφους με τα πόδια; Και ακόμα κι αν το κάνει κάποιος είναι τόσο σημαντικό για να υπάρχει στη βασική οθόνη;

Έχω το Samsung Gear Fit 2 Pro και επειδή δεν βλέπω να γράφει κανείς σ εκείνο το θέμα γράφω εδώ την απορία μου. Και το default αλλά και τα περισσότερα watch faces εμφανίζουν στη βασική οθόνη μεταξύ άλλων και το floor. Ποια είναι ακριβώς η χρήση του floor;

Σας ευχαριστώ

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Υπάρχει πράγματι κόσμος (κ ειναι αρκετος) που ανεβοκατεβαίνει σκαλια.

Ο λόγος ειναι οτι η συγκεκριμένη ασκηση , αυξάνει τη μυική δύναμη των κάτω άκρων, την αντοχή, την ευελιξία του σώματος και βοηθάει στο γρήγορο κάψιμο θερμίδων και λίπους.

Οπότε ενας μετρητής, εχει λόγο να ειναι pinned σ ένα fitness smartwatch.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε στο καινούργιο SmartWatch της Samsung, να φαίνεται καλύτερα η ώρα, κάτω από το φως του ήλιου στην aod? Εδώ και δύο εβδομάδες που το δουλεύω, το μόνο μου πρόβλημα είναι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το nokia 8 και ενώ συνδέθηκα κομπλέ,έρχονται ειδοποιήσεις και τα πάντα,όταν απομακρύνομαι από το ρολόι και αποσυνδέεται το bluetooth μετά δεν ξανασυνδέεται ποτέ μόνο του.Πρέπει να το κάνω εγώ manual.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eσκασε και αλλο update ασφαλείας και βελιστοποίηση μπαταρίας.11.8Mb:)

 

Το έκανα χειροκίνητα και μου φαίνεται πως πέφτει πολύ αργότερα η μπαταρία από τι πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα χειροκίνητα και μου φαίνεται πως πέφτει πολύ αργότερα η μπαταρία από τι πριν!!!

 

Βάλε απλό watchface. Εκεί θα δεις διαφορά μεγάλη. Πχ το στοκ Gear dashboard.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα χειροκίνητα και μου φαίνεται πως πέφτει πολύ αργότερα η μπαταρία από τι πριν!!!
Είναι εύκολο ένα link για κατέβασμα και διαδικασία?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο ένα link για κατέβασμα και διαδικασία?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.samsung.com/ca/support/mobile-devices/gear-s3-frontier-how-can-i-update-the-software-on-my-samsung-gear-s3-frontier/

(Από το κινητό, την εφαρμογή gear)

 

Update your software

 

1. From the Home screen of your mobile device, touch Apps.

 

2. Touch Samsung Gear.

 

Note: The Samsung Gear app may be located in the Samsung folder by default on some devices.

 

3. Touch the SETTINGS tab.

 

 

4. Scroll to and touch About Gear.

 

 

5. Touch Update Gear software.

 

 

6. Touch Download updates manually.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε στο καινούργιο SmartWatch της Samsung, να φαίνεται καλύτερα η ώρα, κάτω από το φως του ήλιου στην aod? Εδώ και δύο εβδομάδες που το δουλεύω, το μόνο μου πρόβλημα είναι αυτό.

 

...εγω που το δουλευω ετσι, θεμα δεν εχω με την οθονη βλεπω πολυ καθαρα την ωρα.Ενεργοποιησε την "χειρονομια ενεργοποιησης"

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Μηδενίζουν κάθε μεσάνυχτα...

 

Ναι οντως τωρα το παρατηρησα... Αλλα αν θελω π.χ να παω για περπατημα αυριο απόγευμα θα εχουν καταγραφει τα βηματα απο το πρωι π.χ που εχω κανει στο γραφείο; :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως τωρα το παρατηρησα... Αλλα αν θελω π.χ να παω για περπατημα αυριο απόγευμα θα εχουν καταγραφει τα βηματα απο το πρωι π.χ που εχω κανει στο γραφείο; :)

 

Δεν το γνωρίζω αλλά γιατί δεν κάνεις απλά αφαίρεση; π.χ. αν έχεις κάνει 1000 βήματα το πρωί, πριν ξεκινήσεις το περπάτημα ή το τρέξιμο, δες στο περίπου πόσα έχεις κάνει μέχρι τότε. έτσι και 10 πάνω ή κάτω δεν νομίζω να είναι κρίσιμης σημασίας.

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής βημάτων ξεκινάει από τις 12 το βράδυ και μετράει για ένα ολόκληρο 24ωρο.

Στην αλλαγή της μέρας μηδενίζει.

Επίσης κρατάει εβδομαδιαία από Κυριακή σε Κυριακή.

Μπορείς να δεις τα στατιστικά της εβδομάδας που επίσης μηδενίζει στην αλλαγή της εβδομάδας.

Αυτά φίλε μου και καλημέρα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως τωρα το παρατηρησα... Αλλα αν θελω π.χ να παω για περπατημα αυριο απόγευμα θα εχουν καταγραφει τα βηματα απο το πρωι π.χ που εχω κανει στο γραφείο; :)

Μπορεί να καταγράψει ξεχωριστά την άσκηση, υπάρχει εφαρμογή του λες τι κάνεις (περπάτημα, τρέξιμο κλπ). Το κάνει και αυτόματα, αν περπατάς 10 λεπτά το καταλαβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Gear S3 has software version R760XXU2CRH1 11.79MB

 

CHANGELOG:

Improved battery charging algorithm and stability

Security enhancement for features/apps in Gear S3

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πηγαίνω στην εφαρμογή του κινητού για το gear να κατεβασει το update,το κλικάρω αλλά δεν κάνει τίποτα.

Να υποθέσω ότι δεν έρχεται σε όλους αλλά σταδιακά?0311f10ec3b1723c628f045660f70f65.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πηγαίνω στην εφαρμογή του κινητού για το gear να κατεβασει το update,το κλικάρω αλλά δεν κάνει τίποτα.

Να υποθέσω ότι δεν έρχεται σε όλους αλλά σταδιακά?0311f10ec3b1723c628f045660f70f65.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

...ειναι συνδεμενο το ρολοι με το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά εγώ έχω το nokia 8 και ενώ συνδέθηκα κομπλέ,έρχονται ειδοποιήσεις και τα πάντα,όταν απομακρύνομαι από το ρολόι και αποσυνδέεται το bluetooth μετά δεν ξανασυνδέεται ποτέ μόνο του.Πρέπει να το κάνω εγώ manual.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Κάνε ένα clean στη cache του bluetooth στο κινητό σου και λογικά δεν θα έχεις το πρόβλημα που περιγράφεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...