Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλες την 7 την stable ή την beta? Ρώταω για να ξεκαθαρίσουμε ότι τα προβλήματα δεν προκύπτουν απο την μέθοδο εγκατάστασης αλλά από την έκδοση της Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έβαλες την 7 stable ή την beta?

Όλα εντάξει τελικά έκανα την ίδια διαδικασία με recovery και την ξαναπέρασα και αυτήν την φορά δεν έχω θέμα με μπαταρία το κινητό νομίζω είναι λιγο πιο ζεστό σε σχέση με την 6 αλλά κατά τα άλλα δεν έχω κανένα θεμα...!!!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα εντάξει τελικά έκανα την ίδια διαδικασία με recovery και την ξαναπέρασα και αυτήν την φορά δεν έχω θέμα με μπαταρία το κινητό νομίζω είναι λιγο πιο ζεστό σε σχέση με την 6 αλλά κατά τα άλλα δεν έχω κανένα θεμα...!!!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο πάντως να θέλει ακριβώς την ίδια διαδικασία δύο φορές. Κανονικά θα έπρεπε να είναι εντάξει εξ αρχής, αφού έκανες clear data.

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει τελικά έκανα την ίδια διαδικασία με recovery και την ξαναπέρασα και αυτήν την φορά δεν έχω θέμα με μπαταρία το κινητό νομίζω είναι λιγο πιο ζεστό σε σχέση με την 6 αλλά κατά τα άλλα δεν έχω κανένα θεμα...!!!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε ρωτήσω από περιέργεια, το κινητό το έχεις μέσα σε θήκη?

Link to comment
Share on other sites

ποια apps-services εχετε παγωσει;

θα ποσταρω λιστα αναλυτικα αφου τεσταρω το τηλεφωνο οτι δουλευει σωστα,εχω παγωσει 38

 

επισης εχετε βρει apps που σας κανουν force close χωρις λογο κ ενω τους εχετε δωσει φουλ δικαιωματα;

το dukto μου κλεινει 18/20 φορες κ το εχω δοκιμασει σε καθαρες εγκαταστασεις τοσο σε flyme global 6.3 τοσο κ σε 7

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.msec.dukto&hl=el

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι 38 που έχεις παγώσει, σε μέσες άκρες τι κάνουν?

 

Εγώ έχω το Meizu m1 metal (αλλά μάλλον δεν το έχει κανείς άλλος, εξ ου και γράφω εδώ) και έχει μονάχα 2 GB RAM, και ζεσταίνεται. Αν μπορούσα να παγώσω κάμποσες εφαρμογές, ενδεχομένως να έπαιρνε μια ανάσα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι 38 που έχεις παγώσει, σε μέσες άκρες τι κάνουν?

 

Εγώ έχω το Meizu m1 metal (αλλά μάλλον δεν το έχει κανείς άλλος, εξ ου και γράφω εδώ) και έχει μονάχα 2 GB RAM, και ζεσταίνεται. Αν μπορούσα να παγώσω κάμποσες εφαρμογές, ενδεχομένως να έπαιρνε μια ανάσα!

 

ειναι υπηρεσιες κ εφαρμογες τις οποιες ειτε δεν χρησιμοποιω οτι ειναι bloatware,εσυ με 2gb ραμ επειδη εχω κ εγω το mi4c θα πρεπει να παγωσεις οτι μπορεις,παγωνοντας τετοια apps k services γλιτωνεις μνημη ,επεξεργαστη ,μπαταρια

 

θα ποσταρω εν καιρο τα ονοματα αφου δω οτι παιζει σωστα το κινητο

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ειναι υπηρεσιες κ εφαρμογες τις οποιες ειτε δεν χρησιμοποιω οτι ειναι bloatware,εσυ με 2gb ραμ επειδη εχω κ εγω το mi4c θα πρεπει να παγωσεις οτι μπορεις,παγωνοντας τετοια apps k services γλιτωνεις μνημη ,επεξεργαστη ,μπαταρια

 

θα ποσταρω εν καιρο τα ονοματα αφου δω οτι παιζει σωστα το κινητο

 

Οκ ευχαριστώ! Ακριβώς όπως λες, θα βοηθήσει αρκετά. Για όσες σιγουρευτείς ότι είναι εντάξει το πάγωμα, πόσταρε το, αναμένω! Ως τώρα ξέρεις καμία που είναι σίγουρα οκ το να τις παγώσεις? Εμένα το μόνο που με νοιάζει σε περίπτωση που παγώσω κάποια εφαρμογή που δεν πρέπει, είναι να μη μπρικαρει το κινητό. Όλα τα άλλα διορθώνονται!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Ακριβώς όπως λες, θα βοηθήσει αρκετά. Για όσες σιγουρευτείς ότι είναι εντάξει το πάγωμα, πόσταρε το, αναμένω! Ως τώρα ξέρεις καμία που είναι σίγουρα οκ το να τις παγώσεις? Εμένα το μόνο που με νοιάζει σε περίπτωση που παγώσω κάποια εφαρμογή που δεν πρέπει, είναι να μη μπρικαρει το κινητό. Όλα τα άλλα διορθώνονται!

 

κανε λιγη υπομονη ,θα ποσταρω αναλυτικο οδηγο τις επομενες ημερες

 

αν δεν παγωσεις τον launcher πχ η κατι αλλο κρισιμο δεν υπαρχει κανενας κινδυνος παρα μονο να χασεις καποια λειτουργικοτητα

 

ακομα κ αν δεν μπορεις να μπεις στο android επειδη παγωσες κατι που δεν επρεπε μπορεις παντα να φλασαρεις rom απο το recovery

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

κανε λιγη υπομονη ,θα ποσταρω αναλυτικο οδηγο τις επομενες ημερες

 

αν δεν παγωσεις τον launcher πχ η κατι αλλο κρισιμο δεν υπαρχει κανενας κινδυνος παρα μονο να χασεις καποια λειτουργικοτητα

 

ακομα κ αν δεν μπορεις να μπεις στο android επειδη παγωσες κατι που δεν επρεπε μπορεις παντα να φλασαρεις rom απο το recovery

 

Οκ καλώς, να σαι καλά! Επίσης χρήσιμο το λινκ που έβαλες με τον Pixel Launcher. Έχει και την έκδοση του Android GΟ που νομίζω είναι πιο ελαφρύς του Flyme Launcher. Για κινητό με 2GB ram νομίζω είναι ο,τι πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Οκ καλώς, να σαι καλά! Επίσης χρήσιμο το λινκ που έβαλες με τον Pixel Launcher. Έχει και την έκδοση του Android GΟ που νομίζω είναι πιο ελαφρύς του Flyme Launcher. Για κινητό με 2GB ram νομίζω είναι ο,τι πρέπει!

 

o launcher του flyme νομιζω ειναι πιο ελαφρυς αλλα ο pixel ειναι πολυ καλος κ opensource

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσα σε θήκη το έχω αλλά είναι φλούδα εντελώς η θήκη είναι σαν και αυτές που βάζουν δώρο στα κινητά στα κουτια σιλικόνη απλή

Να σε ρωτήσω από περιέργεια, το κινητό το έχεις μέσα σε θήκη?

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

*τα περισσοτερα ισχυουν γενικα για ολες τις εκδοσεις flyme k ολα τα meizu τηλεφωνα

 

Eγκατασταση rom flyme 7 κ βασικο σεταρισμα

(προφανως τα παρακατω ειναι προσωπικες προτιμησεις κ δεν χρειαζεται να ακολουθηθουν ολα στην σειρα ,επισης δεν φερω καμια ευθυνη για οποιαδηποτε δυσλειτουργια προκυψει απο λαθος χειρισμους σας)

 

Κατεβαζουμε την rom που θελουμε απο το επισημο site της Meizu

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=46&type=1

 

την φλασαρουμε μεσω recovery με αυτον τον τροπο αφου τσεκαρουμε οπωσδηποτε και τις 2 επιλογες (φροντιζουμε πρωτα να εχουμε παρει απο το κινητο φωτογραφιες,βιντεο κ οτιδηποτε αλλο χρησιμο εχουμε αποθηκευσει)

 

αφου μπουταρει το τηλεφωνο κ κανουμε τις πρωτες εισαγωγικες ρυθμισεις (προσωπικα δεν ενεργοποιω καμια επιλογη για cloud backup κλπ στην meizu γιατι ετσι κ αλλιως κραταει backup η google που ειναι κ πιο universal)

--------------------------------------------------------------------------

ενεργοποιουμε το μενου developer options

--------------------------------------------------------------------------

το βρισκουμε στο settings -> accesibility -> τερμα κατω

--------------------------------------------------------------------------

εκει μπορουμε να ενεργοποιησουμε το usb debugging που χρειαζονται διαφορα root εργαλεια η για να χρησιμοποιησουμε adb εντολες,

επισης μπορουμε να μειωσουμε την διαρκεια των animations (3 επιλογες ειναι κ προσωπικα το κανω 0,5x),

τελος μπορουμε να δουμε ποιες διεργασιες κ εφαρμογες τρεχουν κλπ

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΕ ΕΚΕΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ

 

εγκαθιστουμε υπηρεσιες google k play store

http://forum.flymeos.com/thread-43469-1-1.html

 

κανουμε root το τηλεφωνο με αυτο τον τροπο

http://forum.flymeos.com/thread-46186-1-1.html

 

εγκαθιστουμε λογισμικο αποκρυψης διαφημισεων

αν ειμαστε root το adaway

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

αν δεν ειμαστε root με αυτο

https://android.gadgethacks.com/how-to/block-ads-all-your-android-apps-without-root-extra-battery-drain-0174614/

 

ρυθμιζουμε τις ειδοποιησεις , τις εφαρμογες που εκκινουν με το boot καθως κ ποιες παραμενουν στην μνημη με το κλεισιμο της οθονης (o οδηγος ειναι παλιος αλλα θα καταλαβετε πως δουλευει)

https://austinmarton.wordpress.com/2017/01/08/meizu-flyme-notifications-fix/

 

εναλλακτικος opensource k με περισσοτερες δυνατοτητες pixel launcher, υπαρχει δε κ ελαφρια εκδοση για android go

https://github.com/amirzaidi/launcher3/releases

 

προσεχως θα ακολουθησει οδηγος για παγωμα εφαρμογων κ services

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει CERTIFIED η συσκεύη στο Google Play?

Κάποιος που έχει τη συσκευή έχει δουλέψει το NFC με payment appps πχ Alpha Wallet;

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο μου ήρθε μήνυμα για αναβαθμιση. Ενώ η μπαταρία ήταν κάτω από 30% πάτησα αποδοχή και σε λιγότερο από 5λεπτο την έκανε. Από τη πρώτη ματιά δεν δείχνει να έχει αλλάξει πολλά.

Το μόνο που παρατήρησα και με εκνευρίζει ( τι περίεργο ε ; ) ότι δονείται όταν πληκτρολογώ , ενώ πριν δεν έκανε κάτι τέτοιο. Προφανώς ρυθμίζεται , θα το φτιάξω.

Επίσης εμφάνισε κάτι άχρηστα εικονίδια για τις 2 σιμ που έχω. τηλεφωνικούς καταλόγους κτλ.

 

Όλα τα άλλα ίδια δε ξέρω αν υπάρχει κάποια διαφορά. Δεν έκανα back up έτσι και αλλιώς κάνω συχνά πυκνά γιατί δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στη συσκευή αυτή.

edit

Φαίνεται να μη δουλεύει ένα από τα ελάχιστα προγράμματα που χρησιμοποιω... Το racechrono . Δοκίμασα εγκατάσταση μετά από σβήσιμο της εφαρμογής .Τζίφος Πως κάνουμε roll back στην έκδοση ; Μη το σπασω το ρημάδι...

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες τι λογισμικό είχες πριν και τι αναβάθμιση σου ήρθε.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι . 6.0.0.5 ήταν ; Δεν είχα κάνει ποτέ update ή κάποια αναβάθμιση πέρα από αυτά που μου έστελνε ειδοποιήσεις το κινητο. Νομίζω τη 1η φορά που το άνοιξα .

 

Έστειλα μήνυμα στο Racechrono μήπως είναι θέμα δικής τους ασυμβατότητας. Δε ξέρω τι θα μου απαντήσουν.

 

Edit για να μη γράφω δεύτερο ποστ. Σταμάτησε να λειτουργεί η αναγνώριση δαχτυλικου αποτυπωματος αμέσως μετά την αναβαθμιση. Για γέλια και για κλάματα.... Πιο άθλιο λειτουργικό δεν είχε ούτε το πρώτο smartphone που είχα το 2006 , ένα HTC με windows.

Edit no 2 σταμάτησε να δουλεύει το mback γενικώς ενώ είναι ενεργοποιημένο. Δηλαδή δεν επιστρεφει στη προηγούμενη σελίδα πχ όπως πριν.

Edit no 3 . Δε μπορώ να αλλάξω αυτό το σπαστικό που κάνει και δονείται στη πληκτρολόγηση. Είχε που είχε μέτρια προς χάλια μπαταρία, τώρα δε θα κρατάει ούτε μισή μέρα

 

Δε ξέρω αν είναι harware. Και αυτό είναι εκνευριστικό. Μέχρι πριν την αναβάθμιση δουλεύε κανονικα πάντως. Έβαλα το smart touch. Το αποτύπωμα δε με νοιάζει αλλά το mback ηταν σημαντικό .

Τη δόνηση τελικά την έφτιαξα και τη ξεφορτώθηκα. Δεν ήταν από το πληκτρολόγιο συστήματος αλλά από ένα άλλο που έχει εγκατεστημένο.

 

Μπας και θέλει κανείς τη κινηταρα σε καλή τιμή να το ξεφορτωθώ;

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι . 6.0.0.5 ήταν ; Δεν είχα κάνει ποτέ update ή κάποια αναβάθμιση πέρα από αυτά που μου έστελνε ειδοποιήσεις το κινητο. Νομίζω τη 1η φορά που το άνοιξα .

 

Έστειλα μήνυμα στο Racechrono μήπως είναι θέμα δικής τους ασυμβατότητας. Δε ξέρω τι θα μου απαντήσουν.

 

Edit για να μη γράφω δεύτερο ποστ. Σταμάτησε να λειτουργεί η αναγνώριση δαχτυλικου αποτυπωματος αμέσως μετά την αναβαθμιση. Για γέλια και για κλάματα.... Πιο άθλιο λειτουργικό δεν είχε ούτε το πρώτο smartphone που είχα το 2006 , ένα HTC με windows.

Edit no 2 σταμάτησε να δουλεύει το mback γενικώς ενώ είναι ενεργοποιημένο. Δηλαδή δεν επιστρεφει στη προηγούμενη σελίδα πχ όπως πριν.

Edit no 3 . Δε μπορώ να αλλάξω αυτό το σπαστικό που κάνει και δονείται στη πληκτρολόγηση. Είχε που είχε μέτρια προς χάλια μπαταρία, τώρα δε θα κρατάει ούτε μισή μέρα

 

Δε ξέρω αν είναι harware. Και αυτό είναι εκνευριστικό. Μέχρι πριν την αναβάθμιση δουλεύε κανονικα πάντως. Έβαλα το smart touch. Το αποτύπωμα δε με νοιάζει αλλά το mback ηταν σημαντικό .

Τη δόνηση τελικά την έφτιαξα και τη ξεφορτώθηκα. Δεν ήταν από το πληκτρολόγιο συστήματος αλλά από ένα άλλο που έχει εγκατεστημένο.

 

Μπας και θέλει κανείς τη κινηταρα σε καλή τιμή να το ξεφορτωθώ;

 

κανε εγκατασταση την flyme 7 μεσω recovery με ολες τις επιλογες τσεκαρισμενες

αν το τηλεφωνο συνεχιζει να εχει προβλημα τοτε ειναι προβληματικο

 

απο οτι εχω καταλαβει το περασμα rom με τρεξιμο μεσω του file manager ειναι πολυ προβληματικο

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

κανε εγκατασταση την flyme 7 μεσω recovery με ολες τις επιλογες τσεκαρισμενες

αν το τηλεφωνο συνεχιζει να εχει προβλημα τοτε ειναι προβληματικο

 

απο οτι εχω καταλαβει το περασμα rom με τρεξιμο μεσω του file manager ειναι πολυ προβληματικο

 

Πάντως συνίσταται και αυτή η μέθοδος στο tutorial που βρίσκεται στην σελίδα της meizu.

 

Εγώ στο meizu Μ1 metal, δοκίμασα πολλές rom και με όλους τους τρόπους, και δεν είδα σημαντικές διαφορές. Το θέμα της θερμοκρασίας το έχω ακόμα. Όχι σε βαθμό σαν του aplerix, αλλά ενώ κρύο ξεκινάει στους 36~ βαθμούς και η μπαταρία στους 30~, μέσα σε λίγα λεπτά χρήσης η μπαταρία φτάνει γρήγορα στους 35-36-37, και ο επεξεργαστής σε κάθε διεργασία που κάνει, ανεβαίνει αμέσως στους 55-60~ και όταν σταματάει τη διεργασία, πέφτει στα 42~. Εντάξει είναι και παλιός επεξεργαστής βέβαια, + τα λίγα GB RAM, αλλά δεν παύει να ζεσταίνεται. Είναι και από μέταλο η πλάτη που είναι καλός αγωγός και το νιώθεις ακόμα περισσότερο. Βλέπεις ένα βίντεο στο youtube για παράδειγμα και το νιώθεις αμέσως ζεστό.

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνίσταται και αυτή η μέθοδος στο tutorial που βρίσκεται στην σελίδα της meizu.

 

Εγώ στο meizu Μ1 metal, δοκίμασα πολλές rom και με όλους τους τρόπους, και δεν είδα σημαντικές διαφορές. Το θέμα της θερμοκρασίας το έχω ακόμα. Όχι σε βαθμό σαν του aplerix, αλλά ενώ κρύο ξεκινάει στους 36~ βαθμούς και η μπαταρία στους 30~, μέσα σε λίγα λεπτά χρήσης η μπαταρία φτάνει γρήγορα στους 35-36-37, και ο επεξεργαστής σε κάθε διεργασία που κάνει, ανεβαίνει αμέσως στους 55-60~ και όταν σταματάει τη διεργασία, πέφτει στα 42~. Εντάξει είναι και παλιός επεξεργαστής βέβαια, + τα λίγα GB RAM, αλλά δεν παύει να ζεσταίνεται. Είναι και από μέταλο η πλάτη που είναι καλός αγωγός και το νιώθεις ακόμα περισσότερο. Βλέπεις ένα βίντεο στο youtube για παράδειγμα και το νιώθεις αμέσως ζεστό.

 

λοιπον εγω αφου σεταρα το τηλεφωνο οπως περιγραφω παραπανω με flyme 7 κ αφου φριζαρισα πολυ πραγμα

 

εκατσα χθες με ανοιχτο bluetooth ,wifi κ ενω απο πισω τρεχει μονιμως viber , mifit k ενα βαρυ widget, επαιξα κανα τεταρτο αυτο εδω το παιχνιδι το οποιο ειναι καμποσο απαιτητικο,μια χαρα τρεχει το κινητακι κ ουτε ζεσταινεται ουτε τπτ

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.gameguru.racingfevermoto

 

στο meizu φοραω tempered glass k αυτη την θηκη οποτε το τηλ δεν ειναι γυμνο ωστε να απαγει καλυτερα θερμοκρασια

https://www.aliexpress.com/item/Ultrathin-Matte-Case-For-Meizu-Pro-6-6s-plus-MX6-M3-Max-M5-M3-Note-Candy/32797471157.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5ddf4c4dwt71Qr

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έκανα επανεκκίνηση μου έβγαζε ενημέρωση για αναβάθμιση σε flume 6.0.1 τις προάλλες έβαλα πρώτη φορά login τον λογαριασμό μου flume και έκτοτε σταμάτησε να βγάζει την ειδοποίηση για ενημέρωση και λέει ότι έχω την πρόσφατη ενημερωμένη έκδοση και φοράω 5αρα.Εκανα log out και πάλι τα ίδια. Πως εξηγείται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Κατήργησα το mback και έβαλα τα κλασσικά κουμπια πλοήγησης του android.

Η αναγνώριση προσώπου δουλεύει οπότε δε με νοιάζει.

Πρακτικά το μόνο που με απασχολεί ειναι πως δε δουλεύει το racechrono. Αναμένω απάντηση τους.

 

Μια παρατήρηση. Το πλήκτρο mback δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει τη πρώτη φορά μετά από ξεκλείδωμα. Αισθάνεσαι και τη χαρακτηριστική δόνηση όταν ακουμπάς το δάχτυλο. Μετά τέλος. Το αποτύπωμα δε παίζει πάντως. Αλλά αφού ξεκλειδώνει με αναγνώριση προσώπου μικρό το κακό. Βοηθούσε βέβαια σε εφαρμογες ebanking

 

Edit :δε μου απάντησαν αλλά ήρθε κάποια στιγμή μήνυμα για αναβάθμιση του racechrono και δουλεύει τώρα.

Με το δαχτυλικο αποτύπωμα και το πλήκτρο mback δε θα ασχοληθώ. Δε μπορώ να ξέρω αν είναι τυχαίο που έγινε χτες μετά την αναβάθμιση και έχει πρόβλημα hardware.

Edited by aplerix
Link to comment
Share on other sites

Στο security στην επιλογή Run in the Background, για κάθε εφαρμογή είναι επιλεγμένη η επιλογή Smart Background.

 

Θεωρείτε ότι επιλέγοντας τις περισσότερες σε Run in the background, ενδεχομένως να βελτιώσει τη θερμοκρασία του κινητού?

 

Το σκεπτικό είναι ότι συνήθως έχω παρατηρήσει ότι ο επεξεργαστής ζορίζεται όταν ανοίγει εκ νέου μια εφαρμογή, έτσι αν είναι ήδη ανοιχτές, ίσως να μη ζορίζεται τόσο. Επίσης, δεν ξέρω με ποιον τρόπο ακριβώς λειτουργούν τα google services, αλλά αν σε κάθε τι που κάνεις στο κινητό, αυτά τρέχουν ώστε να γίνεται ταυτόχρονα sync, και αυτά σβήνουν όποτε σβήνει και η οθόνη, τότε αν ήταν μονίμως ανοιχτά ίσως να ήταν καλύτερα. Δεν ξέρω, τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

file:///sys/class/power_supply/battery/uevent

 

Χτυπήστε αυτό στον μαμά browser και δείτε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

file:///sys/class/power_supply/battery/uevent

 

Χτυπήστε αυτό στον μαμά browser και δείτε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

 

Έβγαλε κάτι στοιχεία για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,

Έχει τα βολτ της μπαταρίας πόσο ρεύμα καταναλώνει το τηλέφωνο, θερμοκρασία. Και πόσους κύκλους φόρτισης έχεις κάνει, εγώ από τον Απρίλιο έχω κάνει 58 κύκλους π.χ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...