Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι αφού είπαμε τη 3πλη κάμερα έχει πιάσει ταβάνι... Επειδή μιλάω με πολλά παιδιά από εξωτερικό απ ότι μου λένε παιδιά που έχουν βάλει το Update πάνω από 3 εβδομάδες μέσο funky huawei η κάμερα έχει βελτιωθεί μπρος και πίσω. Μπροστά σε ποιότητα, ξασπριλες, beautification και χρώματα ενώ μου τόνισαν ότι σηκώνει περαιτέρω βελτίωση ενώ η πίσω σε ταχύτητα focus μαζί με το 4D predicted focus (που μάλιστα φαίνεται να λειτουργεί καλύτερα από την 128). Στις βελτιώσεις είναι ότι στο αυτόματο με ΑΙ ανοιχτό πλέον μπαίνει και το night mode όταν κρίνει ότι χρειάζεται να τραβήξει με αυτό (δεν μπορώ να φανταστώ πως καταλαβαίνει κάτι τέτοιο) Σε ερώτηση μου μου είπαν με ανενεργό το ΑΙ στο αυτόματο εννοείται ότι δεν γυρίζει σε night mode από μόνο του. Γενικά όλοι μιλάνε για ένα πολύ σημαντικό Update.

Εγώ πάντως θα το περάσω οπουδήποτε

 

 

Αν είναι τόσο σημαντική ενημέρωση θα την περάσω και εγώ. Σας εμπιστεύομαι παιδιά . Απλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μιας και η huawei έχει την τάση σε κάθε ενημέρωση να βελτιώνει μια ρύθμιση και να χαλάει μια άλλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι είναι αφού είπαμε τη 3πλη κάμερα έχει πιάσει ταβάνι... Επειδή μιλάω με πολλά παιδιά από εξωτερικό απ ότι μου λένε παιδιά που έχουν βάλει το Update πάνω από 3 εβδομάδες μέσο funky huawei η κάμερα έχει βελτιωθεί μπρος και πίσω. Μπροστά σε ποιότητα, ξασπριλες, beautification και χρώματα ενώ μου τόνισαν ότι σηκώνει περαιτέρω βελτίωση ενώ η πίσω σε ταχύτητα focus μαζί με το 4D predicted focus (που μάλιστα φαίνεται να λειτουργεί καλύτερα από την 128). Στις βελτιώσεις είναι ότι στο αυτόματο με ΑΙ ανοιχτό πλέον μπαίνει και το night mode όταν κρίνει ότι χρειάζεται να τραβήξει με αυτό (δεν μπορώ να φανταστώ πως καταλαβαίνει κάτι τέτοιο) Σε ερώτηση μου μου είπαν με ανενεργό το ΑΙ στο αυτόματο εννοείται ότι δεν γυρίζει σε night mode από μόνο του. Γενικά όλοι μιλάνε για ένα πολύ σημαντικό Update.

Εγώ πάντως θα το περάσω οπουδήποτε

 

 

Αν είναι τόσο σημαντική ενημέρωση θα την περάσω και εγώ. Σας εμπιστεύομαι παιδιά . Απλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μιας και η huawei έχει την τάση σε κάθε ενημέρωση να βελτιώνει μια ρύθμιση και να χαλάει μια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Και 2 φωτο με ενεργοποιημένο το night mode (η πρώτη σούρουπο και η δεύτερη βράδυ)

 

Sorry λάθος νήμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει σε εσας lag στο google photos ???

 

δειτε εδω... και εμενα ετσι ακριβως και χειροτερα ειναι...

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει σε εσας lag στο google photos ???

 

δειτε εδω... και εμενα ετσι ακριβως και χειροτερα ειναι...

 

Εγώ με το Mate 10 pro έχω μηδενικό lag

Νερό πάει.. Δοκίμασες να κάνεις ένα delete cache από το google photos?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει σε εσας lag στο google photos ???

 

δειτε εδω... και εμενα ετσι ακριβως και χειροτερα ειναι...

 

Δυστυχώς υπάρχει αυτό το πρόβλημα.. απλά δεν έδωσα και πολλή σημασία εγώ

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο? Αξιζει? Υπαρχει κατι πιο φτηνο που να κανει καλη δουλεια? Υποτίθεται οτι αυτο ειναι το καλυτερο.

 

https://www.electroholic.gr/gr/tilefonia/axesouar/kalodia-kiniton/acssam01117/antaptoras-samsung-ee-hg950dbegww-usb-c-to-hdmi-black

Link to comment
Share on other sites

Ε... ε... έφτασε! (πολύ βαρύ δεν είναι το κουτί; :p)

 

IMEI check πριν σκισω ζελατίνα λέει:

 

Supported Country: Latvia, Lietuva, United Kingdom-Honor, Hrvatska, România, Norge, Magyarország, France, България, Belgique, Deutschland, Suomi, Danmark, Ireland, České, Österreich, Κύπρος, Sverige, Slovenia, Slovensko, Italia, Portugal, Polska, Suisse, Ελλάδα, España, Nederland, Estonia

 

End of warranty: 2020-09-19

 

Warranty status: Full Warranty

 

Το μαχαιρώνω;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπω μάλλον έφαγε μια καλή στην πάνω δεξιά γωνία κατά τη μεταφορά αλλά δε νομίζω ότι μπορώ να κάνω κάτι, το ανοίγω και βλέπω αν έχει κάτι περισσότερο υποθέτω...

 

CWOdfEt.jpg

 

wFY3u1l.jpg

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σίγουρος πώς δεν θα έχει τίποτα το κινητό μέσα..το κουτί στην γωνιτσα δεν μας πειράζει,τα έχει αυτά η μεταφορική τι να κανουμε.......... περιμένουμε εντυπώσεις Edited by Margelis
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, για να δούμε! Θα το ανοίξω το βράδυ μόλις η οικογένεια ηρεμήσει για να μπορώ να αφοσιοθώ πλήρως :p
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση..

στο βιντεο δουλευει το zoom 3x optical 5x hybrid ;;

 

Πολύ θα τό θέλαμε.... αλλά όχι.... μόνο ψηφιακό

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω την αναβάθμιση...

 

Στο βίντεο γίνεται να μην φέρνει την εικόνα κοντά? Δηλαδή να είναι όπως στη φωτογραφία εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο? Αξιζει? Υπαρχει κατι πιο φτηνο που να κανει καλη δουλεια? Υποτίθεται οτι αυτο ειναι το καλυτερο.

 

https://www.electroholic.gr/gr/tilefonia/axesouar/kalodia-kiniton/acssam01117/antaptoras-samsung-ee-hg950dbegww-usb-c-to-hdmi-black

Καλύτερα προτίμησε κάποιο hub που σου δίνει και υσβ θύρα για να συνδέσεις και πληκρολογιο

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά εννοείται ότι όποιος πάρει το update την ώρα που θα κατεβαίνει θα μπει να μας ενημερώσει...

Περιμένουμε όλοι πάνω από την "Ενημέρωση Συστήματος" χεχεχχε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω την αναβάθμιση...

 

Στο βίντεο γίνεται να μην φέρνει την εικόνα κοντά? Δηλαδή να είναι όπως στη φωτογραφία εννοώ

 

Επίσης θυμηστε μου που στέλνουμε στη huawei για παράπονα / απορίες /τροποποιήσεις του λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Σάκη για να καταλάβω εννοείς δεν βρίσκεις που είναι το zoom στο βίντεο??..εγώ είπα ότι υπάρχει αλλά μόνο ψηφιακό
Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ όταν μπαίνει στο βίντεο από τη φωτογραφία είναι πιο κοντά το αντικείμενο που τραβάς... Από επιλογή δηλαδή... Λόγω ανάλυσης ίσως δεν ξέρω... Πάντως θυμάμαι ότι στο s7 δεν υπήρχε διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ όταν μπαίνει στο βίντεο από τη φωτογραφία είναι πιο κοντά το αντικείμενο που τραβάς... Από επιλογή δηλαδή... Λόγω ανάλυσης ίσως δεν ξέρω... Πάντως θυμάμαι ότι στο s7 δεν υπήρχε διαφορά...

Και στο s7 edge, όπως και στο s8 plus & κανονικό, το ίδιο κάνει όταν τραβάς βίντεο.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ακολουθεί review σεντόνι! Διαβάζετε με δική σας ευθύνη: (δεν κρύβεται το κείμενο με sblock? δε μοιάζει να δουλεύει)

 

12 ώρες από την πρώτη επαφή και πραγματικά έχω μείνει έκπληκτος. Το τηλέφωνο δεν είναι απλά μια πάρα πολύ καλή κάμερα αλλά ένα συνολικά εξαιρετικό smartphone. Φοβερά ποιοτικό σε όλες του τις λεπτομέρειες, εκεί όπου ξεχωρίζει ένα πραγματικό flagship από ένα απλά πολύ δυνατό κινέζικο που φοράει τα δυνατότερα chip στο φτηνότερο σώμα (ποιότητα κατασκευής, οθόνη, ηχεία, αίσθηση στο χέρι - ήδη νιώθω πολύ καλύτερα που δεν πήγα σε Xiaomi), σφεράτο (είχα LG G6 πριν που παρόλο που δεν ήταν flagship δεν με είχε απασχολήσει ποτέ σε θέμα ταχύτητας αλλά αυτό εδώ είναι 2 κλάσεις επάνω, απίστευτο το πόσο γρήγορα εγκαθιστά, αλλάζει εφαρμογές και αποκρίνεται) και με πολλές μικρές ευκολίες που είναι σωστά υλοποιημένες.

 

Πολύ θετική εντύπωση (που επηρρεάζει και το πόσο άνετα θα "ζεις" με το τηλέφωνο το EMUI: Μου άρεσε πάντα το "γυμνό" android και έχω περάσει από 5 Nexus συσκευές, ξεκλειδωμένες πλήρως με custom rom, kernel κτλ. Δεν περίμενα να το πω αυτό αλλά το EMUI συγκεντρώνει πολλά από τα χαρακτηριστικά για τα οποία έψαχνες να ρουτάρεις ή να περάσεις custom-ιές, σε ένα καλογυαλισμένο πακέτο που δείχνει όμορφο και δουλεύει σωστά. Αν πρόκειται να γίνω λίγο υπερβολικός θα έλεγα ότι κρατάει τα θετικά του iOS, δηλαδή την αισθητική προσέγγιση και αυτή την ομαλότητα σε ό,τι κάνει (είναι τα μενού; είναι τα animations; πάντως μου το θυμίζει πολύ σε αίσθηση) χωρίς τους ενοχλητικούς περιορισμούς του :clap:

 

Για την κάμερα δεν έχω να πω πολλά, απλά όπως κάθε τι με μεγάλες δυνατότητες θέλει λίγο εξάσκηση. Τουλάχιστον είναι πολύ έυκολο να βγάλεις μια πολύ καλή φώτο αμέσως, αλλά για να βγάλεις την εξαιρετική θέλει λίγο ψάξιμο. Είναι τόσες οι επιλογές που αν δεν έχεις πειραματιστεί και ανακαλύψει τι δουλεύει καλύτερα σε κάθε περίπτωση ίσως να μην παίρνεις το μαξ (για όσους ψάχνονται για το απόλυτο αποτέλεσμα). Ήδη πάντως με μερικά πρώτα πρόχειρα δείγματα που σπαμάρω σε κόσμο που ασχολείται με φωτογραφία, έχουν εντυπωσιαστεί από την ποιότητα. Το βίντεο όσο ποιοτικό δείχνει, η απουσία OIS/AIS στο 4Κ είναι πλήγμα. Μάλλον πάω για Smooth 4 γιατί είναι κρίμα να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κορυφαία ανάλυση/ποιότητα λόγω σταθεροποίησης.

 

Μπαταρία; Εντάξει βρήκα το λιμάνι μου... Πρωτοάνοιξα το τηλ στο 100%, έκανα το αρχικό σετάρισμα με εγκατάσταση και επί τούτου ρύθμιση 50 περίπου εφαρμογών, 4 ώρες αργότερα με 3h45 SOT και συνεχόμενο σχεδόν κατέβασμα που με προηγούμενες συσκευές θα χα πέσει στο 20-40% στο P20 Pro έλεγε 67%... :lol::lol::lol: Ναι ξέρω ότι υπάρχουν και ακόμα πιο καλές αυτονομίες αλλά τέτοια αυτονομία σε ένα τέτοιο top πακέτο σαφώς εντυπωσιάζει.

 

Λεπτομέρεια που δείχνει την προσοχή της Huawei στη συσκευή: Τα ψηφιακά Type C ακουστικά πολύ ικανοποιητικής (για bundled εξάρτημα) απόδοσης. Όποιον ασχολείται με ήχο πιστεύω θα συμφωνήσει πως είναι από τα ελάχιστα εργοστασιακά ζευγάρια που έστω "ακούγονται" χωρίς μεγάλο θέμα. Άλλο ένα μπράβο. Επίσης μαζί με τα preset του Dolby Atmos μπορείς να φέρεις τον ήχο εκεί που θέλεις - ΠΡΟΣΟΧΗ: όταν δεν έχεις συνδέσει άλλα ποιοτικά ακουστικά προφανώς.

 

Συνολικά, ενώ το μεγάλο ατού του ειναι η κάμερα, στα reviews αλλά κυρίως σε συζητήσεις στα φόρουμ νομίζω άδικα παραβλέπονται πολλοί άλλοι παράγοντες στους οποίους είναι εξαιρετικό και προσφέρει ανώτερη εμπειρία από άλλους ανταγωνιστές του. Δε χρειάζεται δηλαδή να καίγεσαι για την τοπ φωτογραφία για να το προτιμήσεις.

 

Επίσης, είμαι ακόμα (Σουηδία) με την 131 :p

 

Και τώρα περνάω στα αναπόφευκτα "noob/1st day questions":

 

- Κάποιος τρόπος (εργοστασιακός) να κλείνουμε την οθόνη αμέσως α λα double tap to sleep χωρίς να πατάμε το power; Έχω φοβία από τότε που "κάηκε" το power σε μια παλιά μου συσκευή και ήθελε νέα πλακέτα και όσο μπορώ το αποφεύγω.

 

- Τι τρομερές φώτο εμφανίζονται στη lock-screen;;; Είναι κάπου διαθέσιμες ή τις τραβάει από το ιντερνετ; Σίγουρα κάπου υπάρχει ρύθμιση την οποία αγνοώ, πολύ ωραίες αλλά θα ήθελα να μην αλλάζει φώτο σχεδόν κάθε φορά που κλειδώνει!

 

- Ωραίο το eye comfort, το εχω μονιμα on γιατί την ακουνε πολύ τα ματια μου από δουλεια σε υπολογιστή αλλά υπάρχει τρόπος να μην εμφανιζεται το εικονίδιο πανω στη status bar; Αχρείαστο εντελώς και τρώει χώρο, μαλλον όχι... Επίσης στη status bar, μπορώ να βλέπω μονο το ποσοστό μπαταρίας χωρίς το εικονίδιο της; για τον ίδιο λόγο! (κατάλοιπα custom rom Nexus :p)

 

Διάφορα άλλα είτε τα βρήκα είτε τα ξεχνάω τώρα, αλλά εδώ θα είμαστε να τα λέμε, για την ώρα απόλυτα ικανοποιημένος με την επιλογή μου, ειδικά στα 630 δεν θα κοίταγα καν κάτι άλλο για αυτά που ψάχνω σε ένα τηλέφωνο :)

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ακολουθεί review σεντόνι! Διαβάζετε με δική σας ευθύνη: (δεν κρύβεται το κείμενο με sblock? δε μοιάζει να δουλεύει)

 

 

- Κάποιος τρόπος (εργοστασιακός) να κλείνουμε την οθόνη αμέσως α λα double tap to sleep χωρίς να πατάμε το power; Έχω φοβία από τότε που "κάηκε" το power σε μια παλιά μου συσκευή και ήθελε νέα πλακέτα και όσο μπορώ το αποφεύγω.

 

- Τι τρομερές φώτο εμφανίζονται στη lock-screen;;; Είναι κάπου διαθέσιμες ή τις τραβάει από το ιντερνετ; Σίγουρα κάπου υπάρχει ρύθμιση την οποία αγνοώ, πολύ ωραίες αλλά θα ήθελα να μην αλλάζει φώτο σχεδόν κάθε φορά που κλειδώνει!

 

- Ωραίο το eye comfort, το εχω μονιμα on γιατί την ακουνε πολύ τα ματια μου από δουλεια σε υπολογιστή αλλά υπάρχει τρόπος να μην εμφανιζεται το εικονίδιο πανω στη status bar; Αχρείαστο εντελώς και τρώει χώρο, μαλλον όχι... Επίσης στη status bar, μπορώ να βλέπω μονο το ποσοστό μπαταρίας χωρίς το εικονίδιο της; για τον ίδιο λόγο! (κατάλοιπα custom rom Nexus :p)

 

1. Υπαρχει widget ''κλειδωμα οθονης'' το βαζεις καπου στην αρχικη οθονη και με ένα κλικ κλεινει και κλειδωνη η οθονη

2.Κλειδωνεις την οθονη - πατας το power να την ενεργοποιησης και εκει βλέπεις το πρωτο φοντο.Κανεις με το δαχτυλο ένα gestur προς τα επανω και εμφανιζει καποιες επιλογες.Πατας το ''pause'' και σταματάνε να τρεχουν οι εικονες κάθε φορα που ενεργοποιείς την οθονη.Αν θες να βαλεις μονιμα καποιο δικο σου φοντο το επιλεγεις από συλογη το βαζεις σαν φοντο κλειδώματος και επιβεβαιωνης την προηγουμενη διαδικασια ότι δηλαδή δειχνει μονο το δικο σου και εχει πατηθεί το ''pause''

3.Νομιζω ότι χρειαζεσαι custom rom για τέτοιες αλλαγες (οποτε ξεκλείδωμα bootloader που δεν γνωριζω αν υφηστατε πλεον, custom recovery κτλ)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

1. Υπαρχει widget ''κλειδωμα οθονης'' το βαζεις καπου στην αρχικη οθονη και με ένα κλικ κλεινει και κλειδωνη η οθονη

2.Κλειδωνεις την οθονη - πατας το power να την ενεργοποιησης και εκει βλέπεις το πρωτο φοντο.Κανεις με το δαχτυλο ένα gestur προς τα επανω και εμφανιζει καποιες επιλογες.Πατας το ''pause'' και σταματάνε να τρεχουν οι εικονες κάθε φορα που ενεργοποιείς την οθονη.Αν θες να βαλεις μονιμα καποιο δικο σου φοντο το επιλεγεις από συλογη το βαζεις σαν φοντο κλειδώματος και επιβεβαιωνης την προηγουμενη διαδικασια ότι δηλαδή δειχνει μονο το δικο σου και εχει πατηθεί το ''pause''

3.Νομιζω ότι χρειαζεσαι custom rom για τέτοιες αλλαγες (οποτε ξεκλείδωμα bootloader που δεν γνωριζω αν υφηστατε πλεον, custom recovery κτλ)

 

1. thanks

2. thanks

3. Έτσι υπέθεσα και γω αλλά δε θέλω και να μπω σε διαδικασία πλέον για custom rom, βαριέμαι ελεεινά και δεν υπάρχει και λόγος να σκαλίσω. Ενα root βέβαια θα το ήθελα αλλά υποθέτω μας τελείωσε από τη στιγμή που δεν ξεκλειδώνει ο bootloader...)

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μονιμη λυση στο πρόβλημα του να μην εχουμε ξεχωριστω ηχο για τα sms από ολες τις υπολοιπες ειδοποιήσεις με την εφαρμογή messages της google όπως και σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα.Για να το λυσουμε εγκαθιστούμε 1 μονο εφαρμογή που μετα τις ρυθμισεις της μπορούμε και να την σβησουμε και απλα να μεινουν οι αλλαγες των ηχων μονιμα (τουλάχιστον από δοκιμη δικη μου μετα από διαγραφη και επανακινηση) Ισως όμως σε update της εκάστοτε εφαρμογης να πρεπει να ξανα γινει η διαδικασια οποτε καλο είναι να κρατήσουμε την αφαρμογη και το τελικο widget ώστε η διαδικασια να είναι 10 δευτερόλεπτα.

Περιγραφω οσο το δυνατον πιο αναλυτικα

-Κατεβάζουμε από playstore την δωρεαν εφαρμογή ''Activity Manager - hiden application launcher''

 

-Μπαινουμε στην αφαρμογη και παταμε τις 3 τελιτσες πανω δεξια παμε ''settings'' και ενεργοποιουμε το ''show system app indicator''

 

-Παμε πισω στην λιστα με τις εφαρμογες και βρίσκουμε (οι εφαρμογες εμφανίζονται αλφαβητικα με τις ελληνικες στο τελος οποτε παμε κατω κατω) την κλασσικη εφαρμογή ''Ρυθμισεις'' από κατω από την εφαρμογή θα γραφει ''com.android.settings'' παταμε να ανοιξει μας ανοιγει ένα παραθυρο που βγαζει 2 επιλογες ''ακυρο η' settings''

παταμε ''settings'' και μας παει στο ιδιο μενου με πριν όταν πατησαμε τις 3 τελιτσες πανω δεξια ''settings'' και ενεργοποιησαμε το ''show system app indicator'' - κανουμε ένα back και ετσι μας εμφανιζετε η λιστα με τα activities της εφαρμογης ''Ρυθμισεις''

 

-Παμε αρκετα κατω και βρίσκουμε το activity ''Ειδοποιήσεις εφαρμογων'' προσοχη εχει 2 εμεις θελουμε αυτό που από κατω θα γραφει ''Settings@NotificationAppListActivity'' μπαινουμε μεσα και μας βγαζει μια λιστα με ολες μας τις εφαρμογες, κανουμε μια φορα Back και στο activity που ειμαστε παταμε τις 3 τελιτσες και κανουμε ''create shortcut'' και αν θελουμε αφήνουμε την ονομασια του shortcut όπως εχει η' βαζουμε ότι θελουμε εμεις.Παταμε ''create'' & ''Προσθηκη''

(θα μπορούσαμε να μεινουμε και να συνεχισουμε από εκει την διαδικασια αλλα ας το δουμε πλεον πως ρυθμίζεται μεσο του widget που δημιουργήσαμε)

 

-Βγαινουμε τελειως από την εφαρμογή, Βρίσκουμε το widget που δημιουργήσαμε το ανοιγουμε και μας βγαζει την λιστα με ολες μας τις εφαρμογες...από εδώ θα μπορούμε να αλλαξουμε ηχο ειδοποίησης σε οποια εφαρμογή δεν μας αφηνει η Huawei. πχ για την εφαρμογή messages βρίσκουμε την εφαρμογή την ανοιγουμε και παταμε κατω από τα ''καναλια'' όχι τον διακοπτη αλλα πανω στην λεξη ''Προεπιλογη''

Ανοιγει ένα παραθυρο που 2η επολογη εχει τον ηχο μπαινουμε μεσα και διαλέγουμε οποιον ηχο θελουμε......ΤΕΛΟΣ

 

Αν θελουμε μπορούμε και να σβησουμε την εφαρμογή οποτε θα χαθει και το widget και απλα να μεινουν οι αλλαγες των ηχων μονιμα (τουλάχιστον από δοκιμη δικη μου μετα από διαγραφη και επανακινηση) Ισως όμως σε update της εκάστοτε εφαρμογης να πρεπει να ξανα γινει η διαδικασια οποτε καλο είναι να κρατήσουμε την αφαρμογη και το τελικο widget ώστε η διαδικασια να είναι 10 δευτερόλεπτα.

 

Παρακαλω πολύ αν εχουν και στο Mate 10 pro το ιδιο θεμα ας κανει καποιος κατοχος Copy paste το κειμενο και στο αντιστοιχο θεμα του Μate 10 pro

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...