Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζοντας οτι πολλοί εχουν θεμα με τις κλησεις,υποθετω οτι καποια παρτιδα κινητων ειχε θεμα με τον αισθητήρα.Το λεω γιατι εγω ποτε δεν ειχα θεμα,οπως και αλλα προβλήματα που αναφέρονται εδω(το εχω αγορασμενο απο Ελλάδα απο γνωστη αλυσίδα).
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας οτι πολλοί εχουν θεμα με τις κλησεις,υποθετω οτι καποια παρτιδα κινητων ειχε θεμα με τον αισθητήρα.Το λεω γιατι εγω ποτε δεν ειχα θεμα,οπως και αλλα προβλήματα που αναφέρονται εδω(το εχω αγορασμενο απο Ελλάδα απο γνωστη αλυσίδα).
Και εγώ από γνώση αλυσίδα υ έχω πάρει...λέτε να καλύπτεται από την εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα κάποια θέματα με τον αισθητήρα εγγύτητας και το πρόβλημα λύθηκε 100% με το τελευταίο update στην 8.1 ... Κάτι άλλο δεν έχω να αναφέρω. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την συσκευή δουλεύει ασταμάτητα μέρα νύχτα και κάνει επανεκκίνηση μόνο στις αναβαθμίσεις ( δεν το έχω απενεργοποίηση ποτέ και δεν έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση μέχρι στιγμής δεν χρειάστηκε) το μοναδικό μειονεκτήματα είναι η καταγραφή βίντεο που δεν είναι καθαρή θολώνει στην προσπάθεια να εστιάσει και στο δευτερόλεπτο καθαρίζει και αυτό γίνεται συνεχώς όσο διαρκεί η καταγραφή βίντεο. Και στην αναπαραγωγή φαίνεται ακριβώς όπως τραβήχτηκε το βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα κάποια θέματα με τον αισθητήρα εγγύτητας και το πρόβλημα λύθηκε 100% με το τελευταίο update στην 8.1 ... Κάτι άλλο δεν έχω να αναφέρω. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την συσκευή δουλεύει ασταμάτητα μέρα νύχτα και κάνει επανεκκίνηση μόνο στις αναβαθμίσεις ( δεν το έχω απενεργοποίηση ποτέ και δεν έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση μέχρι στιγμής δεν χρειάστηκε) το μοναδικό μειονεκτήματα είναι η καταγραφή βίντεο που δεν είναι καθαρή θολώνει στην προσπάθεια να εστιάσει και στο δευτερόλεπτο καθαρίζει και αυτό γίνεται συνεχώς όσο διαρκεί η καταγραφή βίντεο. Και στην αναπαραγωγή φαίνεται ακριβώς όπως τραβήχτηκε το βίντεο.
Μακάρι να φτιάξει και εμένα γιατί είναι εκνευρίστηκο αρκετά...με αοογοητευει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να φτιάξει και εμένα γιατί είναι εκνευρίστηκο αρκετά...με αοογοητευει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λέτε να κάνω καμμία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε όσους έχουν βάλει gcam χωρις root και παίρνουν κανονικά ενημέρωση ασφαλείας.

1.Ενημερώσεις γίνονται κανονικά;

2. Ευχαριστημένοι από την gcam;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε όσους έχουν βάλει gcam χωρις root και παίρνουν κανονικά ενημέρωση ασφαλείας.

1.Ενημερώσεις γίνονται κανονικά;

2. Ευχαριστημένοι από την gcam;

Ενημερώσεις γίνονται κανονικα χωρίς θέμα. Έχει μεγάλη διαφορά με τη gcam ειδικά η σελφι κάμερα είναι σαν να έχεις άλλη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε όσους έχουν βάλει gcam χωρις root και παίρνουν κανονικά ενημέρωση ασφαλείας.

1.Ενημερώσεις γίνονται κανονικά;

2. Ευχαριστημένοι από την gcam;

Ναι και ναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώσεις γίνονται κανονικα χωρίς θέμα. Έχει μεγάλη διαφορά με τη gcam ειδικά η σελφι κάμερα είναι σαν να έχεις άλλη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή είναι της γυναίκας αύριο την περνάω μέσω αυτού του οδηγού.

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και που 20 Αυγούστου βγαίνει το android P κατά ποτέ θα το πάρουμε στο Mi A1

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Μιας και που 20 Αυγούστου βγαίνει το android P κατά ποτέ θα το πάρουμε στο Mi A1

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατά τις 99% στις 21 Αυγουστου αλλά δεν εξαρτάται από μένα!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Μιας και που 20 Αυγούστου βγαίνει το android P κατά ποτέ θα το πάρουμε στο Mi A1

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα, σίγουρα δεν περιμένουμε day one αναβάθμιση, κρίνοντας από το ιστορικό της συσκευής, και πιο συγκεκριμένα από την μετάβαση από Nougat σε Oreo, μας βλέπω στην αλλαγή του έτους να κατεβάζουμε update!! :lol: :lol: :lol:

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον δεν μπορει να κανει το κινητο του hotspot μετα το μεγαλο update εμενα λυθηκε με reset

Απλα σβηνονται ολοι οι αποθηκευμενοι κωδικοι απο wifι σπιτιων καφε κτλ.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατά τις 99% στις 21 Αυγουστου αλλά δεν εξαρτάται από μένα!
Δακρυσα!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς προβλήματα με το gps; Μερικές φορές σκαλωνει και δεν με εντοπίζει, και χρειάζεται restart για να στρώσει

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς προβλήματα με το gps; Μερικές φορές σκαλωνει και δεν με εντοπίζει, και χρειάζεται restart για να στρώσει

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ποτέ κ το δουλεύω πολύ.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς προβλήματα με το gps; Μερικές φορές σκαλωνει και δεν με εντοπίζει, και χρειάζεται restart για να στρώσει

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά εγκυκλοπαιδικά: Έπεσε στα χέρια μου ένα Pixel XL και το έστησα από το μηδέν. Αναβαθμίσεις κλπ δεν είχε τίποτα μέσα.

Τελικά πήρε την 8.1.0 και επίπεδο ασφαλείας Ιουλίου. Αυγούστου όχι ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Βρήκε η 9αρα.

Android 9.0 Pie will begin rolling out to all Pixel smartphones over-the-air starting today, August 6. All phones that*participated in the Android Beta program*and*Android One devices*will receive the*Android 9 update*by the end of this fall.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε η 9αρα.

Android 9.0 Pie will begin rolling out to all Pixel smartphones over-the-air starting today, August 6. All phones that*participated in the Android Beta program*and*Android One devices*will receive the*Android 9 update*by the end of this fall.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

BY END OF THIS FALL!!

Ωραία η xiaomi θα το βγάλει Δεκέμβριο σίγουρα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτήν την δήλωση την έκανε η xiaomi; Γιατί εγώ νομίζω είναι δήλωση της Google.

Η Google έλεγε και άλλα πράγματα που μέχρι τώρα δεν έγιναν. Όπως πχ το treble.

Μένει να δούμε το πότε. Στο κάτω κάτω, μόνο 230€ δώσαμε.

 

Αυτό θα το χρησιμοποιώ συχνά :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί, η συσκευή δε βγήκε στην αγορά με 8 αλλά με 7, οπότε η xiomi υποχρεώνεται να πάει σε treble στη δεύτερη major αναβάθμιση λόγω android one (αλλιώς δεν υπάρχει καμία υποχρέωση από τους κατασκευαστές ακόμα και αν αναβαθμίσουν τις συσκευές). Αυτό σημαίνει κάποια στιγμή στην 9 και όχι απαραίτητα με την πρώτη έκδοση της 9.

 

Επίσης θα μας είναι σχεδόν άχρηστο αν δεν βγει και ο κώδικας της αντίστοιχης Rom με treble.

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά η δήλωση είναι της Google από την παρουσίαση. Την αντέγραψα από το Android authority.

Ε τέλος του έτους αρχές του επόμενου θα την πάρουμε σιγά. Πάντως λένε ότι με την 9αρα έρχεται κ "δένει" κ ολοκληρώνεται το Android.

Οψομεθα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω ξαναπεί, η συσκευή δε βγήκε στην αγορά με 8 αλλά με 7, οπότε η xiomi υποχρεώνεται να πάει σε treble στη δεύτερη major αναβάθμιση λόγω android one (αλλιώς δεν υπάρχει καμία υποχρέωση από τους κατασκευαστές ακόμα και αν αναβαθμίσουν τις συσκευές). Αυτό σημαίνει κάποια στιγμή στην 9 και όχι απαραίτητα με την πρώτη έκδοση της 9.

 

Επίσης θα μας είναι σχεδόν άχρηστο αν δεν βγει και ο κώδικας της αντίστοιχης Rom με treble.

Εμένα το μόνο που με χαλάει στην Φαση treble, είναι ότι η Google αφήνει την κάθε xiaomi να μην τηρεί τους όρους του Android one. Εκτός και αν δεν έχω καταλάβει κάτι κ υπάρχει κάποιο"νομικό" κενό κ μπορεί να το τρεναρει η xiaomi

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν βγήκε το 9 και εχει αρχίσει το σπαμαρισμα από τώρα.

 

Κάπου εκεί στον Οκτώβρη θα γκαζωσετε, Νοέμβρη θα πιάσει τελική και Δεκέμβρη θα κατεβείτε στο Σύνταγμα με πανό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μένει να δούμε το πότε. Στο κάτω κάτω, μόνο 230€ δώσαμε.

 

Αυτό θα το χρησιμοποιώ συχνά :)

 

Εχει όριο το τρολαρισμα. Το έχεις ξεπεράσει εδώ και καιρό.

 

Εννοείται ότι παίζει ρόλο η τιμή, αυτονόητο και κατανοητό.

Link to comment
Share on other sites

Για σένα κουκλι μου, για άλλους η τιμή ήταν μια θετική προσθήκη.

Άλλοι το πήραν για την τιμή και εθελοτυφλούν, άλλοι το πήραν για τα υποσχόμενα και γκαζονουν...

 

Μην επαναλαμβάνεις τα ίδια, καταντας γραφικός...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...