Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω λυσσάξει για το πώς αλλάζουν τα εικονίδια κάτω στην μπάρα του Android...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !Προσπαθώ να μπω στο Huawei ID στις ρυθμισεις και ενω εχει γινει κανονικα η ενεργοποιηση του λογαριασμου μου βγαζει μνμ οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με το διακομιστη...Δοκιμαστε αργότερα!Είστε κανονικα εσεις μεσα αυτές τις μέρες?Δουλευει κανονικά ο σερβερ?Ευχαριστω!

 

Δοκιμασε με "καρφωτους" τους DNS της Google (8.8.8.8 - 8.8.4.4) εμενα μπαινει κανονικα αν και δεν το χρειαζεσαι καν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με "καρφωτους" τους DNS της Google (8.8.8.8 - 8.8.4.4) εμενα μπαινει κανονικα αν και δεν το χρειαζεσαι καν.

Μόνο και μόνο για τα θέματα το θέλω οχι για κατι αλλο!Αλλα δε μπαινει προς το παρόν!Που μπαινουν για τ DNS γιατι δε προλαβα να το ψ'αξω και πολυ ακομα?Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για τα θέματα το θέλω οχι για κατι αλλο!Αλλα δε μπαινει προς το παρόν!Που μπαινουν για τ DNS γιατι δε προλαβα να το ψ'αξω και πολυ ακομα?Ευχαριστω!

 

Εκει που περνας το WiFi σου πατας παρατεταμενα στο δικο σου και επιλεγεις τροποποιηση δικτυου και τικαρεις το Εμφανιση συνθετων επιλογων. Μετα στο Ρυθμισεις IP επιλεγεις στατικο. Εκει περνας καρφωτα τα παντα (IP, Gateway,DNS)

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

NIGHT MODE ΧΩΡΙΣ ΤΡΙΠΟΔΟ.

https://www.flickr.com/photos/90138848@N02/43626948002/in/dateposted-public/

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.flickr.com/photos/90138848@N02/42770477555/in/dateposted-public/

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.flickr.com/photos/90138848@N02/42770477555/in/dateposted-public/

Link to comment
Share on other sites

Εχω λυσσάξει για το πώς αλλάζουν τα εικονίδια κάτω στην μπάρα του Android...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με διαφορετικό θέμα φίλε.

 

c02aee5316a36bfda88689802b97921f.jpg

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην περιμένετε θαύματα από το καινούργιο night mode. Κάπου έχει γίνει κάποια παρεξήγηση.

Αυτό που έχουν καταφέρει, είναι αξιοσημείωτο βέβαια και πολύ σημαντικό, αλλά είναι απλά όταν οι συνθήκες φωτισμού είναι τέτοιες που με ISO 100 και κλείστρο max στα 4sec θα βγαίνουν σωστά οι φωτό, να μην χρειάζεται τρίποδο. Δεν είναι και λίγο βέβαια τα 4 sec, έτσι?

Μην φαντάζεστε εξωπραγματικά πράγματα.

Από εκεί και μετά, το software θα προσπαθήσει να κρατήσει τον χρόνο μέσα στο "χεράτο" περιθώριο, ανεβάζοντας το ISO και βέβαια εισάγοντας θόρυβο.

Αν θέλουμε να βγει καλή η φωτό θα πρέπει να πάμε χερουλάτα το ISO στο 100 και βέβαια να χρησιμοποιήσουμε τρίποδο, γιατί πλέον το κλείστρο θα έχει πάει σε χρόνους τσιγάρου!! :lol:

Αυτό ακριβώς συμφωνώ και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία Rom είναι η 145 σωστά;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελευταια ΟΤΑ ναι η 145 ειναι.

Καλοριζικο και σε σενα

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

NIGHT MODE ΧΩΡΙΣ ΤΡΙΠΟΔΟ.

https://www.flickr.com/photos/90138848@N02/43626948002/in/dateposted-public/

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IMG_20180724_220201

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

IMG_20180724_220201

Εξαιρετικές για 1600 & 2500 iso.

Έχουν βέβαια το θόρυβό τους αλλά τίποτα το προβληματικό.

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτον τον τροπο κατεβαζεις ολο το λειτουργικο οποτε εισαι σιγουρος οτι θα περαστουν ολα και ειναι ο πιο ασφαλες τροπος να αποφυγεις bugs. Το τηλεφωνο οχι δεν χρειαζεται στησιμο ξανα και καλο ειναι μετα απο τη αναβαθμιση να κανεις ενα Wipe Cache Partition.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ. Την επόμενη φορά έτσι θα το κάνω. Το wipe cache partition βρίσκεται κάπου μέσα στο menu του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ζαλίσω στις ερωτήσεις. Όταν είναι κλειδωμένο στις ειδοποιήσεις μου βγάζει κρυφό περιεχόμενο. Ε δεν μπορώ να το ξεφορτωθώ

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση.

Ήταν επιλεγμένο 4G/3G/2G auto. Αυτό δε σημαίνει ότι αν δεν πιάνει καλό σήμα 4G το γυρνάει αυτόματα σε 3G ή 2G?

Ναι..αλλα μαλλον δεν στο γυριζει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στις 12 το βράδυ την υπέρ εξοικονόμηση ενέργειας για πρώτη φορά να την δοκιμάσω. Η μπαταρία έδειχνε 15% και το πρωί στις 8 είχε πέσει στο 10%. Οι μόνες εφαρμογές που είχα αφήσει ενεργές ήταν οι κλήσεις και τα SMS. Τίποτα άλλο. Με δύο κάρτες sim βέβαια. Είναι φυσιολογικό;;;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στις 12 το βράδυ την υπέρ εξοικονόμηση ενέργειας για πρώτη φορά να την δοκιμάσω. Η μπαταρία έδειχνε 15% και το πρωί στις 8 είχε πέσει στο 10%. Οι μόνες εφαρμογές που είχα αφήσει ενεργές ήταν οι κλήσεις και τα SMS. Τίποτα άλλο. Με δύο κάρτες sim βέβαια. Είναι φυσιολογικό;;;

 

Αυτη ειναι η καταναλωση την νυχτα (3%-5%) και επιλεγοντας υπερεξοικονομηση δεν θα αλλαξει κατι γιατι ουτος η αλλος το κινητο πεφτει σε "deep sleep" και τα απενεργοποιει σχεδον ολα.

Συμβουλη: Κρατα τα επιπεδα της μπαταριας αναμεσα στο 40 με 80. Αν βαλεις το κινητο να φορτισει στο 40% θελει 30 λεπτα να παει 80% με τον μαμα φορτιστη

 

Θα σας ζαλίσω στις ερωτήσεις. Όταν είναι κλειδωμένο στις ειδοποιήσεις μου βγάζει κρυφό περιεχόμενο. Ε δεν μπορώ να το ξεφορτωθώ

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Διαχειριση ειδοποιησεων->Πανω δεξια στις 3 τελιτσες "Ειδοποιησεις κλειδωματος οθονης"->επιλεγεις "Προβολη ολων των ειδοποιησεων"

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ. Την επόμενη φορά έτσι θα το κάνω. Το wipe cache partition βρίσκεται κάπου μέσα στο menu του κινητού;

 

Edited by PapaDarxon

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλλά...... 5c1c01926390305f930e1fdb6412bddf.jpg

 

Sent from my Mate 10 pro

Πήγαινε όπως σου είπε ο φίλος παραπάνω, αλλά βρες τις συγκεκριμένες εφαρμογές και δες μήπως τις έχεις κλείσει και απο εκεί.

Με αυτον τρόπο μπορείς να κλειδωνεις τις ειδοποιησεις απο συγκεκριμένες εφαρμογές ενω αλλες να σου τις δείχνει κανονικά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το χω κσι εγώ και δεν μπορώ να τις διώξω με slide από την οθόνη κλειδωματος.

 

Mate 10 Pro & Tapatalk pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω αλλά......

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Ξεκλειδωμα μεσω προσωπου->Απενεργοποιεις το "Ειδοπ.εξ.κλειδ.οθ."

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Ασφαλεια και απορρητο->Ξεκλειδωμα μεσω προσωπου->Απενεργοποιεις το "Ειδοπ.εξ.κλειδ.οθ."

 

τώρα μάλιστα.... μου τα είχε κάνει τσουρέκια.

 

μήπως γνωρίζεις πως μπορώ ν αλλάξω ήχο ειδοποιήσεων στο viber.... δεν μου βγάζει την επιλογή.... στο g6 με oreo άλλαζα κανονικά

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

τώρα μάλιστα.... μου τα είχε κάνει τσουρέκια.

 

μήπως γνωρίζεις πως μπορώ ν αλλάξω ήχο ειδοποιήσεων στο viber.... δεν μου βγάζει την επιλογή.... στο g6 με oreo άλλαζα κανονικά

 

Να τον αλλαξεις απλα απο καπου δεν μπορεις αλλα μπορεις να κανεις το εξης που εκανα:

Αρχεια->Τοπικο->Εσωτερικος χωρος αποθηκευσης->Android->media->com.viber.voip->Notifications->εδω μεσα εχειε να αρχειο "viber_message.mp3"

Εσυ κατεβαζεις εναν ηχο που θες σε mp3 μορφη και τον κανεις μετονομασια σε "viber_message.mp3", μετα τον κανεις μετακινηση/αντικατασταση πανω απο το αλλο viber_message.mp3

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να τον αλλαξεις απλα απο καπου δεν μπορεις αλλα μπορεις να κανεις το εξης που εκανα:

Αρχεια->Τοπικο->Εσωτερικος χωρος αποθηκευσης->Android->media->com.viber.voip->Notifications->εδω μεσα εχειε να αρχειο "viber_message.mp3"

Εσυ κατεβαζεις εναν ηχο που θες σε mp3 μορφη και τον κανεις μετονομασια σε "viber_message.mp3", μετα τον κανεις μετακινηση/αντικατασταση πανω απο το αλλο viber_message.mp3

ναι, σωστός

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν το ήξερα ότι γινόταν έτσι. Σε ένα τέτοιο αντίστοιχο μενού, με παρόμοιο τρόπο, έμπαινα σε ένα lenovo (K910) που είχα αγοράσει από Κίνα (etotalk), μετά από οδηγίες που μου είχαν δώσει αυτοί για να κάνω τις αναβαθμίσεις. Αλλά κάθε φορά μετά ήθελε στήσιμο το κινητό. Αφού στην δικιά μας περίπτωση δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο, έτσι θα το κάνω κάθε φορά.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

παίδες εχει βαλει κανεις το nillkin H+ pro mate 10 lite? ταιριάζει κομπλέ?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...