Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φταιει κάτι στην τελευταία ενημέρωση ασφάλειας. Πριν λιγο δεν την εκανες;

 

Δεν νομίζω να φταίει η αναβάθμιση μάλλον τυχαίο το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει η αναβάθμιση μάλλον τυχαίο το βρίσκω.
Για δοκιμασε στις ρυθμίσεις να γυρίσεις τον ηχο σε μονοφωνικό

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε στις ρυθμίσεις να γυρίσεις τον ηχο σε μονοφωνικό

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έκανα και αυτό τίποτα πρέπει να έχει καεί το ηχείο και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού δεν επεσε η κτυπησε κάπου

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό τίποτα πρέπει να έχει καεί το ηχείο και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού δεν επεσε η κτυπησε κάπου

Είσαι σίγουρος ότι δεν το έχεις στο.... αθόρυβο;...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή στο Android, αναβαθμίζεται δύο φορές μέσα στο μήνα;;;

Ρητορική η ερώτηση!

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή στο Android, αναβαθμίζεται δύο φορές μέσα στο μήνα;;;

Ρητορική η ερώτηση!

Τα Nokia 8 και Sony Xperia XZ1 που εχω.

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποια έκδοση της gcam χρησιμοποιείτε και από ποιον developer;

 

Η τελευταία του Arnova που δουλεύει σωστά στο Nokia 8 είναι η V7.7 ενώ ο developer την έχει εξελίξει μέχρι την V8.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση της gcam χρησιμοποιείτε και από ποιον developer;

 

Η τελευταία του Arnova που δουλεύει σωστά στο Nokia 8 είναι η V7.7 ενώ ο developer την έχει εξελίξει μέχρι την V8.

 

Έχουμε κανενα λινκ; Γιατί ανά ψάξω από μόνος μου φοβάμαι μην κατεβάσω ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουμε κανενα λινκ; Γιατί ανά ψάξω από μόνος μου φοβάμαι μην κατεβάσω ότι να ναι

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7.7.apk

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστούμε πολύ. Είχα την v6, έβαλα αυτή που παραθέτεις. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Κατόπιν επιβεβαίωσης από TS SOLUTIONS ότι το Nokia 8 πέθανε (ξαφνικά ενώ τα πάντα δούλευαν η οθόνη μαύρισε και δεν επανήλθε ποτέ), μου πιστώνουν τα χρήματα και μόλις τσίμπησα το 6gb/128gb. Από σκρουτζομάγαζο από αποθήκη Γερμανίας. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο? Από αναβαθμίσεις κτλ λέτε να έχω πρόβλημα? Edited by fantomXxXx

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Η Google κάμερα v7 που ποσταρίστηκε πρόσφατα ανοίγει, παίζει, αλλά δεν αποθηκεύει. Γύρισα στην v6.6. Φταίει κάποια ρύθμιση μήπως;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η Google κάμερα v7 που ποσταρίστηκε πρόσφατα ανοίγει, παίζει, αλλά δεν αποθηκεύει. Γύρισα στην v6.6. Φταίει κάποια ρύθμιση μήπως;

 

Εμένα πάλι δουλεύει αλλά όταν κουνάω το κινητό για να αλλάξω πλάνο η εικόνα αλλάζει σαν καρέ καρέ. Δλδ με καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Η Google κάμερα v7 που ποσταρίστηκε πρόσφατα ανοίγει, παίζει, αλλά δεν αποθηκεύει. Γύρισα στην v6.6. Φταίει κάποια ρύθμιση μήπως;
Κι εγώ την απεγκατέστησα διότι λάγκαρε. Είχε και frames. Γύρισα στην 6.6 που είναι εξαιρετική.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι δουλεύει αλλά όταν κουνάω το κινητό για να αλλάξω πλάνο η εικόνα αλλάζει σαν καρέ καρέ. Δλδ με καθυστέρηση.

Ναι όντως είχε πρόβλημα και στην προεπισκόπηση. Λάγκαρε αισθητά.

 

Κι εγώ την απεγκατέστησα διότι λάγκαρε. Είχε και frames. Γύρισα στην 6.6 που είναι εξαιρετική.

Όντως απροβλημάτιστη η 6.6. Κι εγώ γύρισα σ' αυτή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...πηρα σημερα το ΝΟΚΙΑ 8 και εγω, ημουν μεταξυ αυτου και του ΝΟΚΙΑ 6.1 οποτε ελπιζω να εκανα καλη επιλογη...

 

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα...

 

1. Χωρις να του εχω εγκαταστησει" τιποτα ακομα και με μονο την καμερα ανοιχτη για ενα πολυ συντομο "τσεκ", χωρις να εχω μεσα SIM, χωρις να ειναι ανοικτα ουτε τα δεδομενα ουτε το wifi ουτε το NFC, ζεσταινεται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ, οταν το βαλω σε stand by "κρυωνει", ομως ειναι φυσιολογικο? (νομιζω πως οχι αλλα σκεφτηκα καλυτερα πριν το παω πισω ας ρωτησω εσας που το εχετε ηδη...)

 

2. Μπορω να διαπιστωσω με καποιον τροπο εαν ειναι "επιστροφη" αυτο που μου εδωσαν? το ρωταω γιατι με το που το ανοιξα και ενω συμφωνα με το κουτι επρεπε να φοραει το 7.1 στο SYSTEM UPDATE μου "δειχνει" οτι εχει ενημερωθει σε Android 8.1 security patch Φεβ 2018

 

3. Επισης πριν απο λιγο "φριζαρε" μου εδωσε ενα μνμ λαθους, εκλεισε και χρειαστηκε να κρατησω πατημενο το ΟΝ για περιπου 20"....

 

"Κατεβαζω" τωρα το Android 8.1 OREO (V4.88B)

 

Πιστευετε οτι θα πρεπει να το παω πισω και να ζητησω αντικατασταση ή με το update θα λυθουν τα προβληματα?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...πηρα σημερα το ΝΟΚΙΑ 8 και εγω, ημουν μεταξυ αυτου και του ΝΟΚΙΑ 6.1 οποτε ελπιζω να εκανα καλη επιλογη...

 

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα...

 

1. Χωρις να του εχω εγκαταστησει" τιποτα ακομα και με μονο την καμερα ανοιχτη για ενα πολυ συντομο "τσεκ", χωρις να εχω μεσα SIM, χωρις να ειναι ανοικτα ουτε τα δεδομενα ουτε το wifi ουτε το NFC, ζεσταινεται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ, οταν το βαλω σε stand by "κρυωνει", ομως ειναι φυσιολογικο? (νομιζω πως οχι αλλα σκεφτηκα καλυτερα πριν το παω πισω ας ρωτησω εσας που το εχετε ηδη...)

 

2. Μπορω να διαπιστωσω με καποιον τροπο εαν ειναι "επιστροφη" αυτο που μου εδωσαν? το ρωταω γιατι με το που το ανοιξα και ενω συμφωνα με το κουτι επρεπε να φοραει το 7.1 στο SYSTEM UPDATE μου "δειχνει" οτι εχει ενημερωθει σε Android 8.1 security patch Φεβ 2018

 

3. Επισης πριν απο λιγο "φριζαρε" μου εδωσε ενα μνμ λαθους, εκλεισε και χρειαστηκε να κρατησω πατημενο το ΟΝ για περιπου 20"....

 

"Κατεβαζω" τωρα το Android 8.1 OREO (V4.88B)

 

Πιστευετε οτι θα πρεπει να το παω πισω και να ζητησω αντικατασταση ή με το update θα λυθουν τα προβληματα?

 

Καλορίζικο. Λίγο περίεργη η συμπεριφορά που περιγράφεις, σε σχέση με ό,τι έχω παρατηρήσει εγώ στον 1,5+ μήνα που το έχω.

1. Συνήθως δε ζεσταίνεται με φυσιολογική χρήση, αλλά ακόμα κι όταν το ζορίζω, π.χ. 4G με χρήση ίντερνετ, facebook κλπ, ή χρήση και φόρτιση, και πάλι ζεσταίνεται σχετικά λίγο.

2. Και μένα με Oreo 8.1 μου ήρθε.

3. Πολύ ύποπτο αν θες τη γνώμη μου. Πήγαινέ το στο κατάστημα απ' όπου το πήρες καλού κακού.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...πηρα σημερα το ΝΟΚΙΑ 8 και εγω, ημουν μεταξυ αυτου και του ΝΟΚΙΑ 6.1 οποτε ελπιζω να εκανα καλη επιλογη...

 

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα...

 

1. Χωρις να του εχω εγκαταστησει" τιποτα ακομα και με μονο την καμερα ανοιχτη για ενα πολυ συντομο "τσεκ", χωρις να εχω μεσα SIM, χωρις να ειναι ανοικτα ουτε τα δεδομενα ουτε το wifi ουτε το NFC, ζεσταινεται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ, οταν το βαλω σε stand by "κρυωνει", ομως ειναι φυσιολογικο? (νομιζω πως οχι αλλα σκεφτηκα καλυτερα πριν το παω πισω ας ρωτησω εσας που το εχετε ηδη...)

 

2. Μπορω να διαπιστωσω με καποιον τροπο εαν ειναι "επιστροφη" αυτο που μου εδωσαν? το ρωταω γιατι με το που το ανοιξα και ενω συμφωνα με το κουτι επρεπε να φοραει το 7.1 στο SYSTEM UPDATE μου "δειχνει" οτι εχει ενημερωθει σε Android 8.1 security patch Φεβ 2018

 

3. Επισης πριν απο λιγο "φριζαρε" μου εδωσε ενα μνμ λαθους, εκλεισε και χρειαστηκε να κρατησω πατημενο το ΟΝ για περιπου 20"....

 

"Κατεβαζω" τωρα το Android 8.1 OREO (V4.88B)

 

Πιστευετε οτι θα πρεπει να το παω πισω και να ζητησω αντικατασταση ή με το update θα λυθουν τα προβληματα?

 

Περίεργα πράματα... Αν το πήρες σήμερα, κατευθείαν DOA από τα αποδυτήρια.

Μάλλον ελαττωματική παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, ναι σημερα το πηρα...οποτε αυριο μεσημερι επιστροφη....ελπιζω μονο να μην μου αρχισουν τα "μα και τα μου"... :(

 

Επισης, τσεκαρα την φορτιση μπαταριας και ο μετρητης δειχνει οτι πληρης φορτιση εγινε πριν 176η 6ω 57λ.... panosz75 σε εσενα προσεξες εαν εδειχνε κατι αντιστοιχο... απο την αλλη πρεπει να μου δειχνει κατι τετοιο εφοσον εχει ερθει λογικα κατευθειαν απο το εργοστασιο?

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πρώτα την τελευταία έκδοση.

Μην το πας τζάμπα

 

Τροποποίηση : Android 8.1 security update Ιουνίου

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα, φαινεται να μην ζεσταινεται ομως ηδη μια επανεκκινηση την εκανε στο ασχετο... θα κοιταξω να το "φορτωσω" λιγο για να δω πως θα παει σημερα και εαν ολα πανε καλα δεν το επιστρεφω...διαφορετικα αυριο το μεσημερι πισω.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα, φαινεται να μην ζεσταινεται ομως ηδη μια επανεκκινηση την εκανε στο ασχετο... θα κοιταξω να το "φορτωσω" λιγο για να δω πως θα παει σημερα και εαν ολα πανε καλα δεν το επιστρεφω...διαφορετικα αυριο το μεσημερι πισω.

 

Από πού έγινε η αγορά;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Απο PUBLIC αν και ελπιζω τελικα να λυθηκαν τα προβληματα, τωρα με ανοιχτο wifi Να κατεβαζει και ταυτοχρονα να δοκιμαζω διαφορες εφαρμογες - παιχνιδια τη θερμοκρασια το app της ΝΟΚΙΑ την εμφανιζει στους 40 βαθμους ενω το τηλ ειναι ελαχιστα ζεστο.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...