Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατσε δε καταλαβα δλδ απο ολες τις αλλες εφαρμογες δε θα μπορω να εχω. notifications?Τι κουλο ειναι αυτο παλι...

Αν το παρω τι πρεπει να κανω σχετικα με τη φορτιση για πρωτη φορα; Θα μπορω να το χρησιμοποιησω χωρις να το φορτισω και το βραδυ να το αφησω για πληρη φορτιση;

Κλεινω προς p20pro ...

 

 

 

 

 

 

Κανονικά στο 2% βγάζει μήνυμα ότι η συσκευή θα απενεργοποιηθει σε 30 δευτερόλεπτα...και πράγματι απενεργοποιητε... Αν ήταν η πρώτη φόρτιση δοκίμασε άλλες 2 με φόρτιση κλειστό ολόκληρο το βράδυ (6-7 ώρες) και μέρα ξανά μέχρι να κλείσει και αν στο ξανά κάνει πας για επιστροφή και αλλαγή συσκευης μέσα στο 7ημερο..

Εμένα προσωπικά δεν μου το έχει κάνει ποτέ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η always one display στο P20 pro δείχνει μόνο τις βασικές ειδοποιήσεις από στοκ εφαρμογές (κλήσεις, sms,) και κάνα 2 ακόμα...

Για τα υπόλοιπα αν έχεις σχηματίσει άποψη από εδώ και από εκεί τότε δεν χρειάζεται να σε βοηθήσουμε εμείς αποφάσισε μόνος σου....φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Κατσε δε καταλαβα δλδ απο ολες τις αλλες εφαρμογες δε θα μπορω να εχω. notifications?Τι κουλο ειναι αυτο παλι...

Αν το παρω τι πρεπει να κανω σχετικα με τη φορτιση για πρωτη φορα; Θα μπορω να το χρησιμοποιησω χωρις να το φορτισω και το βραδυ να το αφησω για πληρη φορτιση;

Κλεινω προς p20pro ...

 

Ειδοποιήσεις θα εχεις από οσες εφαρμογες εχεις επιλεξη εσυ να σου ερχονται....αλλα καποιπες δεν θα φαινονται στην ΑΟD με σηματακι παρολο που θα ακους τον ηχο αφιξης τους και θα τις βλέπεις στην οθονη κλειδώματος κανονικα όπως και όταν ξεκλειδώσεις την συσκευη

Φιλε μου εγω ΑΟD δεν χρησιμοποιω ποτε αντίθετα θελω όταν λαμβανω μια ειδοποιηση να αναβει αυτόματα η οθονη και να βλεπω τι ειδοποιηση ειναι...αυτό στη samsung δεν γινεται (θελει 3rd party app όπως glimpse notification) ενώ στην huawei υπαρχει η λειτουργια stock και γιαυτο στα samsung την ΑΟD την ειχα παντα κλειστη όπως και στην huawei...οποτε ότι αφορα aod στο p20 pro θα πρεπει να σου πουν τα υπολοιπα παιδια ποιες εφαρμογες υποστοιριζονται να δειχνουν ειδοποιησεις

Για την φορτιση θα κανεις ότι πρεπει να κανεις παντα δηλαδή 2 με 3 πληρης φορτισεις - αποφορτησεις και μετα λιωσιμο

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες εξαιρετικης ποιότητας tempered glass που να κάθονται στην οθόνη με full glue και τιμή κάτω από 10€(ebay). ποιο εννοεις? Επισης τι αλλο καλουδι εχεις να προτινεις ...το καλωδιο για να μπει στην τηλεοραση σαν υπολογιστης υπαρχει μεσα? Η θηκη απο σιλικονι που εχει μεσα αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω βγηκε παλι καινουρια εκδοση β110 09-6-18,ειναι πολλες οι ενημερωσεις

 

 

 

Και τι διορθωνει αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες εξαιρετικης ποιότητας tempered glass που να κάθονται στην οθόνη με full glue και τιμή κάτω από 10€(ebay). ποιο εννοεις? Επισης τι αλλο καλουδι εχεις να προτινεις ...το καλωδιο για να μπει στην τηλεοραση σαν υπολογιστης υπαρχει μεσα? Η θηκη απο σιλικονι που εχει μεσα αξιζει?

 

Καλό είναι να διαβάζετε έστω τις τελευταίες 5 σελίδες παιδιά... 5 θέματα παραπάνω περιγράφω αναλυτικά για το tempered της Nillkin.

Το καλωδιο με σύνδεση για pc δεν υπάρχει μέσα στην συσκευασία αλλά με 5-10 ευρώ παίρνεις από όπου θες και θα είσαι μια χαρά.

Η θήκη που έχει μέσα αξίζει είναι μια χαρά αλλά με ελάχιστη προστασία της κάμερας.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να διαβάζετε έστω τις τελευταίες 5 σελίδες παιδιά... 5 θέματα παραπάνω περιγράφω αναλυτικά για το tempered της Nillkin.

Το καλωδιο με σύνδεση για pc δεν υπάρχει μέσα στην συσκευασία αλλά με 5-10 ευρώ παίρνεις από όπου θες και θα είσαι μια χαρά.

Η θήκη που έχει μέσα αξίζει είναι μια χαρά αλλά με ελάχιστη προστασία της κάμερας.

Έχεις να προτείνεις κάποιο τόσο φτηνό καλώδιο φίλε μου?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω πάρει αυτό το οποίο λειτουργούσε και στο s9+ σαν προβολή της εικόνας του τηλεφώνου στην τηλεόραση mhl αλλά όχι σαν το dex

https://www.ebay.com/itm/USB-3-1-Type-C-USB-C-to-4K-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S8-Macbook-/382165252294?var=&hash=item0

Αλλά νομίζω ότι και σκτουτζ θα βρεις αρκετά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το κοιτάξω! Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω επειδη το αγορασα πρωτα πρεπει να ξοδεψω την μπαταρια που εχει ή να το φορτισω κατευθειαν;
Καλορίζικο φίλε μου. Μπορείς και τώρα να το βάλεις και όποτε θέλεις..

Καλο είναι να μην το αφήνεις να πηγαίνει κάτω από 20% και να το φορτίζεις μέχρι 80.

Εγω ακολουθώ μόνο το πρώτο δηλαδή το 20% και το φορτίζω κάθε βράδυ με πολύ αργό φορτιστή 500αρι.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μονκ μεχρι 80%?
Τις μπαταρίες δεν τις κάνει καλό να φορτιζουν τέρμα και να αδειάζουν τελείως.

 

Φαντάσου την σαν ένα μπαλόνι που το φουσκώνεις και το ξεφουσκώνεις κάθε μέρα.

Κάποια στιγμή θα χαλαρώσει και δεν θα είναι τόσο καλό όσο ήταν στην αρχή.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

O κατασκευαστής δίνει κάποιους κύκλους φόρτισης για την ζωή της μπαταρίας.

Εάν κάνεις αυτό που περιγράφει ο φίλος (μέχρι 20% και όχι πάνω από 80%) θα έχεις περίπου ένα 5-10% περισσότερη ζωή στην μπαταρία σου.

Έτσι αν ο κατασκευαστής δίνει 300 κύκλους φόρτισης και ανάλογα με το τι χρήση του κάνεις (πόσο συχνά το φορτίζεις) θα έχεις μια καλή ζωή στη μπαταρία σου για 1-3 χρόνια. Εάν έχεις σκοπό να το κρατήσεις για παραπάνω χρονικό διάστημα, τότε καλό θα είναι να ακολουθήσεις την παραπάνω συμβουλή. Εάν όχι τότε φόρτιζέ το κανονικά όπως σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να προκληθεί προβλημα(burn) στην οθόνη από μόνιμη χρήση a. o. d. είμαι fun της λειτουργίας ερχόμενος στο p20 pro από πάντα Samsung. μακάρι να την αναβαθμίσουν κιόλας.. έχετε ακούσει κανένα τέτοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να προκληθεί προβλημα(burn) στην οθόνη από μόνιμη χρήση a. o. d. είμαι fun της λειτουργίας ερχόμενος στο p20 pro από πάντα Samsung. μακάρι να την αναβαθμίσουν κιόλας.. έχετε ακούσει κανένα τέτοιο θέμα;

 

Fan είσαι, όχι 'fun', lol

 

Προφανώς και έχουν λάβει μέτρα για να μην υπάρχει burn in, δηλαδή θα κινείται συνέχεια αλλά καλύτερα θα μας πει κάποιος κάτοχος.

Link to comment
Share on other sites

Fan είσαι, όχι 'fun', lol

 

Προφανώς και έχουν λάβει μέτρα για να μην υπάρχει burn in, δηλαδή θα κινείται συνέχεια αλλά καλύτερα θα μας πει κάποιος κάτοχος.

 

συγνώμη για το ορθογραφικό.. ας μας πει καποιος αν έχει σχετικό θεμα

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη για το ορθογραφικό.. ας μας πει καποιος αν έχει σχετικό θεμα

 

Έχει ξανά αναφερθεί ότι μετακινείτε ελάχιστα χιλιοστά για να αποφευχθεί το burn....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για την βοηθεια...κατοχος πλεον.... κι εγω χρωματος μπλε... υπαρχει καμια εφαρμογη που να ενημερωνει οταν η φορτιση φθασει σε ενα συγκεκριμενο ποσοστο να κανει καποιο θορυβο η οτιδηποτε ωστε να εχω ελεφχο οταν φορτιζει και να κανω αυτο που λετε παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά με τις μπαταρίες είναι ανούσιοι ψυχαναγκασμοι... Απόλαυσε το κινητό και εάν μετά από 3 χρόνια δε σου κρατάει η μπαταρία το πας στην αντιπροσωπεία και σου βάζουν καινούργια... Σιγά μη ζεις με το άγχος πότε θα χτυπήσει το alarm κάποιας εφαρμογής για να μην ξεπεράσεις το 80% και μην ξεφορτισει κάτω από 20%.

Δε ζεις για να υπηρετείς το κινητό...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για την βοηθεια...κατοχος πλεον.... κι εγω χρωματος μπλε... υπαρχει καμια εφαρμογη που να ενημερωνει οταν η φορτιση φθασει σε ενα συγκεκριμενο ποσοστο να κανει καποιο θορυβο η οτιδηποτε ωστε να εχω ελεφχο οταν φορτιζει και να κανω αυτο που λετε παραπανω?

 

Accu Battery

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαγράψει τόσες άχρηστες εφαρμογές που είχε σκαιπ booking.com είχε πολλές εφαρμογές

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς την έξυπνη ανάλυση την έχετε ενεργοποιημενη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς την έξυπνη ανάλυση την έχετε ενεργοποιημενη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...