Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τζαμακι απο το πλαίσιο καλυβει ολη την οθονη και στο τοποθετουν τελεια!!

Σε ποιο ΠΛΑΙΣΙΟ στο τοποθέτησαν τέλεια ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προβλημα με τα τζαμακια ειναι οτι δεν εχουν καλη αισθηση στην αφη και οτι γεμιζουν πολλες δαχτυλιες (τουλαχιστον οσα εχω δοκιμασει).Μονο η σκετη οθονη με ικανοποιει στην αισθηση και την καθαριοτητα.Γι'αυτο του φοραω μια θηκη σιλκονης που καλυπτει πισω και μπροστα το τηλεφωνο,μονο οταν ειμαι στην δουλεια (οικοδομη) και δεν πολυασχολουμαι με το κινητο.Τις υπολοιπες ωρες το εχω γυμνο!

Του εχω βαλει ομως τζαμακι στην πισω καμερα που εξεχει πολυ και κινδυνευει απο γρατζουνιες.

Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τα τζαμακια ειναι οτι δεν εχουν καλη αισθηση στην αφη και οτι γεμιζουν πολλες δαχτυλιες (τουλαχιστον οσα εχω δοκιμασει).Μονο η σκετη οθονη με ικανοποιει στην αισθηση και την καθαριοτητα.Γι'αυτο του φοραω μια θηκη σιλκονης που καλυπτει πισω και μπροστα το τηλεφωνο,μονο οταν ειμαι στην δουλεια (οικοδομη) και δεν πολυασχολουμαι με το κινητο.Τις υπολοιπες ωρες το εχω γυμνο!

Του εχω βαλει ομως τζαμακι στην πισω καμερα που εξεχει πολυ και κινδυνευει απο γρατζουνιες.

 

Από ebay πήρες τζαμάκι για τη κάμερα?Γιατί έψαχνα και γω.

Link to comment
Share on other sites

Από ebay πήρες τζαμάκι για τη κάμερα?Γιατί έψαχνα και γω.

απο aliexpress....περιπου ενα ευρω αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κι εγώ τζαμάκι για την κάμερα από ebay και περιμένω... Γιατί μου έχει γεμίσει η κάμερα στο κάτω μέρος γρατζουνιές, μάλλον απ' το νύχι μου, όταν βάζω το δάχτυλο στον αισθητήρα για να το ξεκλειδώσω. Ήταν η 1η μου παραγγελία από ebay, οπότε έχετε ιδέα πόσο καιρό περίπου μπορεί να χρειάζεται να έρθει από Κίνα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κι εγώ τζαμάκι για την κάμερα από ebay και περιμένω... Γιατί μου έχει γεμίσει η κάμερα στο κάτω μέρος γρατζουνιές, μάλλον απ' το νύχι μου, όταν βάζω το δάχτυλο στον αισθητήρα για να το ξεκλειδώσω. Ήταν η 1η μου παραγγελία από ebay, οπότε έχετε ιδέα πόσο καιρό περίπου μπορεί να χρειάζεται να έρθει από Κίνα;

Απο ebay δεν εχω παραγγειλει ποτε,μονο απο Aliexpress...Δεν υπαρχει κατι στανταρ στον χρονο παραδοσης απο Κινα.Εχει τυχει να περιμενω δυομιση μηνες εχει τυχει να παραλαβω και στο δεκαπενθημερο...Υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχουν αναφερει πολλοι θεματα με τηνοθονη,π.χ σαν να εχει πεπλο,ή να ναι σκοτεινη κ τετοια, κ επειδη με 3 λεπτα στις αλυσιδες δε μπορει να καταλαβει καποιος,μπορειτε να πειτε οι χρηστες τι δικια σας γνωμη? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχουν αναφερει πολλοι θεματα με τηνοθονη,π.χ σαν να εχει πεπλο,ή να ναι σκοτεινη κ τετοια, κ επειδη με 3 λεπτα στις αλυσιδες δε μπορει να καταλαβει καποιος,μπορειτε να πειτε οι χρηστες τι δικια σας γνωμη? ευχαριστω εκ των προτερων

 

φιλε αν διαβαζες ολο το θεμα οπως εκανα εγω θα καταλαβαινες οτι δεν υπαρχει η οθονη ειναι φωτεινη και ωραια σε μαγευει....:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν διαβαζες ολο το θεμα οπως εκανα εγω θα καταλαβαινες οτι δεν υπαρχει η οθονη ειναι φωτεινη και ωραια σε μαγευει....:D

 

Αυτό ακριβώς και για μένα 3 λεπτά ήταν αρκετά!

...και για την τιμή που το βρήκα τότε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχουν αναφερει πολλοι θεματα με τηνοθονη,π.χ σαν να εχει πεπλο,ή να ναι σκοτεινη κ τετοια, κ επειδη με 3 λεπτα στις αλυσιδες δε μπορει να καταλαβει καποιος,μπορειτε να πειτε οι χρηστες τι δικια σας γνωμη? ευχαριστω εκ των προτερων
αν ερχεσαι απο s8+ πχ οπως εγω,η καποια συσκευη με οθονη amoled η οθονη σου φαινεται <<καπως>> και εχει μεγαλη διαφορα και στην ευκρινεια και στην φωτεινοτητα και στα χρωματα,αν εισουν με κινητα μεσαιας κατηγοριας δεν θα καταλαβεις τιποτα,για αυτην την κατηγορια η συσκευη εχει πολυ καλη οθονη!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... την βοήθεια σας!!!!

 

Στο δικό μου, μετά από ένα πρόβλημα στην αναβάθμιση (της 133) μου βγάζει κάθε φορά μετά από restart ή όταν πάω να το ενεργοποιήσω το παρακάτω μήνυμα και με τις ακόλουθες επιλογές:

 

Your Device has Failed verification and may not work properly.

Press power key to continue

Press volume Up key up to 3 seconds to enter erecovery to restore your device.

Your device will stοp start, if there is no operation

 

Όταν πατήσω το power button, ανοίγει κανονικά και δουλεύει η συσκευή χωρίς κανένα πρόβλημα!

 

Προσπάθησα να κάνω erecovery (από διαφορετικά routers) χωρίς επιτυχία. Επίσης έκανα factory reset... χωρίς πάλι να φύγει το παραπάνω.

 

Τέλος, προσπάθησα να περάσω την αναβάθμιση μέσω ffinder, αλλά όταν κάνει επανεκκίνηση και την ώρα που πάει να περάσει την αναβάθμιση (εκεί που δείχνει την πρόοδο της αναβάθμισης με το γραφικό EMUI) βγάζει σφάλμα....

 

Να σημειώσω ότι μπαίνοντας σε fastboot & Recovery mode, η συσκευή δείχνει ξεκλειδωμένη καθώς και το frp...

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να φύγει το παραπάνω μήνυμα και επιτέλους να έρθει η αναβάθμιση ή εξαιτίας όλου αυτού, δεν μπορεί να περάσει κάποιο update...?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχουν αναφερει πολλοι θεματα με τηνοθονη,π.χ σαν να εχει πεπλο,ή να ναι σκοτεινη κ τετοια, κ επειδη με 3 λεπτα στις αλυσιδες δε μπορει να καταλαβει καποιος,μπορειτε να πειτε οι χρηστες τι δικια σας γνωμη? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Χωρίς να έχω αντιληφθεί κάτι από αυτά που μας αναφέρεις,

το αναζήτησα, στο θέμα εδώ και στις παρουσιάσεις ελληνικές και ξένες στο διαδίκτυο,

το γενικό συμπέρασμά είναι ότι το κινητό διαθέτει πολύ ικανοποιητική οθόνη για την κατηγορία του.

Link to comment
Share on other sites

αναθεμα αν καταλαβα τι κανει το τελευταιο...χαθηκα στην μεταφραση...εβαλα το send anywhere ,sweech και ειμαι οκ

 

Εκκρεμότητα,

...το πρώτο χρησιμοποιεί ενδιάμεση υπηρεσία και χρειάζεται internet...

...το δεύτερο φαίνεται πολύ πιο ενδιαφέρον αφού σου επιτρέπει να μοιράσεις απλά και εύκολα αρχεία σε τοπικό δίκτυο οπότε μπορείς π.χ. να κατεβάσεις τις φωτογραφίες σου, αλλά δεν κατάλαβα πως ανεβάζεις αρχεία.

 

Στη δική μου περίπτωση τo SSHelper ξεκινά μία υπηρεσία όπως το Sweech αλλά για τη πρόσβαση από το PC αντί για browser χρησιμοποιώ WinSCP και το πλεονέκτημα είναι ότι με ένα τέχνασμα μπορώ να γράψω και στην εξωτερική SD.

Το θέμα είναι ότι αυτά παλιά "γινόταν μόνα τους"!

Link to comment
Share on other sites

...μου βγάζει κάθε φορά μετά από restart ή όταν πάω να το ενεργοποιήσω το παρακάτω μήνυμα...

Your Device has Failed verification and may not work properly...

 

Απ' ότι κατάλαβα αν κάποια στιγμή το κινητό έχει γίνει root αλλά παρόλα αυτά ανοίγει το μήνυμα είναι φυσικό επόμενο και δεν είναι πρόβλημα. Ενοχλητικό είναι! Και μάλλον δεν παίρνει updates.

 

Διάβασα κι άλλα, αλλά αυτό μοιάζει το πιο σχετικό,

https://www.quora.com/How-do-I-fix-this-problem-on-my-phone-during-boot-Your-device-has-failed-verification-and-may-not-work-properly

 

Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις επαναφορά της πλήρους αρχικής έκδοσης με τον κλειδωμένο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα αν κάποια στιγμή το κινητό έχει γίνει root αλλά παρόλα αυτά ανοίγει το μήνυμα είναι φυσικό επόμενο και δεν είναι πρόβλημα. Ενοχλητικό είναι! Και μάλλον δεν παίρνει updates.

 

Διάβασα κι άλλα, αλλά αυτό μοιάζει το πιο σχετικό,

https://www.quora.com/How-do-I-fix-this-problem-on-my-phone-during-boot-Your-device-has-failed-verification-and-may-not-work-properly

 

Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις επαναφορά της πλήρους αρχικής έκδοσης με τον κλειδωμένο bootloader.

 

Το θέμα είναι ότι αυτό βγήκε μετά από εσφαλμένο update... δεν το έκανα rooted!

 

Η συσκευή, ήταν/είναι ξεκλείδωτη αλλά branded.....

 

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω/βρω πως να βγάλω αυτή την ειδοποίηση.... Είδα κάποιες αναφορές στο xda αλλά και πάλι δεν....

 

Αν υπάρχει κάπου, κάποιο link με οδηγίες... θα ήμουν ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κι εγώ τζαμάκι για την κάμερα από ebay και περιμένω... Γιατί μου έχει γεμίσει η κάμερα στο κάτω μέρος γρατζουνιές, μάλλον απ' το νύχι μου, όταν βάζω το δάχτυλο στον αισθητήρα για να το ξεκλειδώσω. Ήταν η 1η μου παραγγελία από ebay, οπότε έχετε ιδέα πόσο καιρό περίπου μπορεί να χρειάζεται να έρθει από Κίνα;

 

Face Unlock, για να μην χαλάνε και τα νύχια ;)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο έψαχνα και βρήκα αυτό, My notes After Oreo Beta update,

https://forum.xda-developers.com/mate-10/huawei-mate-10-lite--roms-kernels-recoveries--other-development/notes-oreo-beta-update-t3772406

Έχει screenshots της beta testing έκδοσης που σύμφωνα με άλλες πηγές θα διατεθεί αργότερα φέτος, ίσως τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο έψαχνα και βρήκα αυτό, My notes After Oreo Beta update,

https://forum.xda-developers.com/mate-10/huawei-mate-10-lite--roms-kernels-recoveries--other-development/notes-oreo-beta-update-t3772406

Έχει screenshots της beta testing έκδοσης που σύμφωνα με άλλες πηγές θα διατεθεί αργότερα φέτος, ίσως τον Αύγουστο.

απο το πρωτο τριμηνο του 18 πηγαμε μετα στο δευτερο και τωρα τον αυγουστο και ισως;η αναβαθμιση ειναι ετοιμη εδω και καιρο και απορω γιατι δεν την δινουν;;;
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αυτό βγήκε μετά από εσφαλμένο update... δεν το έκανα rooted!

 

Η συσκευή, ήταν/είναι ξεκλείδωτη αλλά branded.....

 

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω/βρω πως να βγάλω αυτή την ειδοποίηση.... Είδα κάποιες αναφορές στο xda αλλά και πάλι δεν....

 

Αν υπάρχει κάπου, κάποιο link με οδηγίες... θα ήμουν ευγνώμων!

 

Το xda βλέπω και 'γώ. Ψάχνω όμως και εδώ που είμαστε για γενικές οδηγίες. Για την ώρα δεν βρήκα κάτι... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο το πρωτο τριμηνο του 18 πηγαμε μετα στο δευτερο και τωρα τον αυγουστο και ισως;η αναβαθμιση ειναι ετοιμη εδω και καιρο και απορω γιατι δεν την δινουν;;;

 

Ή και ακόμα χειρότερα, (δες Attached Thumbnails) :lol:

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75985834&postcount=16

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που έβαλες, στο τέλος κάτω, ο άλλος κατεβάζει Oreo...2 Απριλίου...τι παίζει?

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι η εφαρμογη καιρου παιρνει μονο δεδομενα απο το gps...δεν θα μπορουσε να παιρνει μονο απο wifi,data ...για την ανανεωση της.Στο προηγουμενο κιν η διαδικασια της ανανεωσης γινονταν απο wifi,data....χωρις ενεργοποιηση του gps:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που έβαλες, στο τέλος κάτω, ο άλλος κατεβάζει Oreo...2 Απριλίου...τι παίζει?

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τότε άνοιξε το beta testing στο Πακιστάν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατι η εφαρμογη καιρου παιρνει μονο δεδομενα απο το gps...δεν θα μπορουσε να παιρνει μονο απο wifi,data ...για την ανανεωση της.Στο προηγουμενο κιν η διαδικασια της ανανεωσης γινονταν απο wifi,data....χωρις ενεργοποιηση του gps:wacko:

 

Προφανώς για την ανανέωση της τρέχουσας τοποθεσίας. Δοκίμασε να την απενεργοποιήσεις από την διαχείριση πόλεων στο widget καιρού.

Link to comment
Share on other sites

Τότε άνοιξε το beta testing στο Πακιστάν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προφανώς για την ανανέωση της τρέχουσας τοποθεσίας. Δοκίμασε να την απενεργοποιήσεις από την διαχείριση πόλεων στο widget καιρού.

 

Νομίζω το βρήκα έβαλα χειροκίνητα την πόλη και έσβησα την πόλη με το gps.τέλεια ελπίζω αυτό να εννοείς :p. Ξέρουμε πως μπορεί εικονίδιο του καιρού στην οθόνη κλειδώματος;

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...