Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή spy14. Θα έχει ενδιαφέρον να ανεβάσεις και άλλα δείγματα όπως είπες!

 

Oneplus 5 Beast Unleashed

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή spy14. Θα έχει ενδιαφέρον να ανεβάσεις και άλλα δείγματα όπως είπες!

 

Oneplus 5 Beast Unleashed

θα ανεβασω,αν και για να ειμαι ειλικρινης αυτη πιστευω οτι ετυχε και βγηκε τοσο καλη.σε εξωτερικο χωρο σιγπυρα δεν θα υπαρχουν μεγαλες απαιτησεις.αλλωστε το συγκεκριμενο κινητο δεν αγοραστηκε για αυτη την χρηση.για να βγαζει καλες φωτο δηλαδη.σε αυτη την τιμη δεν θα μπορουσε και αλλωστε.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ μερικά δείγματα από το porche design που από οσο ξέρω έχει ίδια κάμερα με το p20 pro

Cámara trasera Porsche Design

 

Μου κανε εντύπωση που κάποιες φωτογραφίες είχαν 4 sec έκθεση. Επειδή τον παρακολουθώ, αυτός τραβάει μονο χεράτες.

Να κατάφερε όντως τέτοιους χρόνους;

 

Κάτι είχα διαβάσει ότι έχει ενα συστημα αλλά δεν ειμαι σίγουρος αν ισχύει.

Βέβαια βλέπω υπερβολικά υψηλό iso για τέτοιο shutter.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

οντως το s8 νικο υπερτερει στις ποιο πολλες.στο πορτοκαλι το v30 ποιο φυσικο χρωμα(πορτοκαλι) αλλα σε μια νυχτερινη το s9 κανει την νυχτα μερα.πολυ φοβερη!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ μερικά δείγματα από το porche design που από οσο ξέρω έχει ίδια κάμερα με το p20 pro

Cámara trasera Porsche Design

 

Μου κανε εντύπωση που κάποιες φωτογραφίες είχαν 4 sec έκθεση. Επειδή τον παρακολουθώ, αυτός τραβάει μονο χεράτες.

Να κατάφερε όντως τέτοιους χρόνους;

 

Κάτι είχα διαβάσει ότι έχει ενα συστημα αλλά δεν ειμαι σίγουρος αν ισχύει.

Βέβαια βλέπω υπερβολικά υψηλό iso για τέτοιο shutter.

Πάντως εξαιρετικες φενονται Αντρέα!! Πω... Οι νυχτερινες μαγεία...!

 

Oneplus 5 Beast Unleashed

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

LG G5 SE

google hdr+

 

39329220080_586cd39d44_c.jpgIMG_20180330_221920 by foxy4270, on Flickr

 

Φίλε μου βλέπω ότι έχεις βάλει το hdr+ στο LG G5 SE.. απο οτι καταλαβαινω έχεις ξεκλειδώσει bootloader έχεις κάνει root και Ενεργοποίησες και το apι2 σωστά; Βλέπεις κάποιο ουσιαστικό όφελος στις φωτογραφίες;;; Επίσης σε όλες τις φωτογραφίες από τα τελευταία LG που βάζεις στα exit φαίνεται ο κωδικός του G4. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ μερικά δείγματα από το porche design που από οσο ξέρω έχει ίδια κάμερα με το p20 pro

Cámara trasera Porsche Design

 

Μου κανε εντύπωση που κάποιες φωτογραφίες είχαν 4 sec έκθεση. Επειδή τον παρακολουθώ, αυτός τραβάει μονο χεράτες.

Να κατάφερε όντως τέτοιους χρόνους;

 

Κάτι είχα διαβάσει ότι έχει ενα συστημα αλλά δεν ειμαι σίγουρος αν ισχύει.

Βέβαια βλέπω υπερβολικά υψηλό iso για τέτοιο shutter.

 

Ανδρεα δεν με παρακολουθεις...τοχω γραψει κατι σελιδες πισω.

Μπορει να τραβηξει 4 sec χερατη...το P20 pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου βλέπω ότι έχεις βάλει το hdr+ στο LG G5 SE.. απο οτι καταλαβαινω έχεις ξεκλειδώσει bootloader έχεις κάνει root και Ενεργοποίησες και το apι2 σωστά; Βλέπεις κάποιο ουσιαστικό όφελος στις φωτογραφίες;;; Επίσης σε όλες τις φωτογραφίες από τα τελευταία LG που βάζεις στα exit φαίνεται ο κωδικός του G4. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

απο που τα συμπερανες ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ μερικά δείγματα από το porche design που από οσο ξέρω έχει ίδια κάμερα με το p20 pro

Cámara trasera Porsche Design

 

Μου κανε εντύπωση που κάποιες φωτογραφίες είχαν 4 sec έκθεση. Επειδή τον παρακολουθώ, αυτός τραβάει μονο χεράτες.

Να κατάφερε όντως τέτοιους χρόνους;

 

Κάτι είχα διαβάσει ότι έχει ενα συστημα αλλά δεν ειμαι σίγουρος αν ισχύει.

Βέβαια βλέπω υπερβολικά υψηλό iso για τέτοιο shutter.

 

Το ανεφεραν νομιζω και στην παρουσιαση οτι με την βοηθεια του AI μπορεις να τραβηξεις long exposure χωρις την βοηθεια τριποδου εως 4 sec αν δεν κανω λαθος . Παντως για να παραδεχεται και το κατα τα αλλα κολλημενο με , iphone kai pixel, TheVerge την ανωτεροτητα στις νυχτερινες κατι καλο εχει κανει η Huawei . Εδω σε συγκριση με pixel2

https://www.theverge.com/2018/3/30/17179642/huawei-p20-pro-vs-pixel-2-xl-camera-comparison-low-light

Link to comment
Share on other sites

meizu pro 6 plus

39335164680_8ac42fdfe7_c.jpgP80331-211623 by ssoklis, on Flickr

 

26272456927_016126e730_c.jpgP80331-212837 by ssoklis, on Flickr

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το Flickr έχει καταντήσει αηδία. Ενταξει εδώ έχουμε αργό ιντερνετ αλλά δεν δικαιολογείται να μην φορτώνεται κομπλέ η σελίδα. Δεν μπορώ να ανοίξω καμία φωτογραφία ούτε τις δικές μου. Δεν με βάζει καν στο photostream. Βγάζει μια μπλε γραμμή κάτω από την μπάρα των μενού δήθεν ότι φορτώνει και αυτό συνεχίζεται επ άπειρον.

Εχω χιλιάδες φωτογραφίες από τις κάμερες μου και δεν τις ανεβάζω γιατί μου σπάει τα νεύρα το πόσο αργά γινεται το upload. Είναι κι αυτό σαν την yahoo, για πέταμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει σιγά σιγά να βγω στους δρόμους και να ανεβάσω καμία φώτο και απτό s9 plus γιατί δεν βλέπω κινητοποίηση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το Flickr έχει καταντήσει αηδία. Ενταξει εδώ έχουμε αργό ιντερνετ αλλά δεν δικαιολογείται να μην φορτώνεται κομπλέ η σελίδα. Δεν μπορώ να ανοίξω καμία φωτογραφία ούτε τις δικές μου. Δεν με βάζει καν στο photostream. Βγάζει μια μπλε γραμμή κάτω από την μπάρα των μενού δήθεν ότι φορτώνει και αυτό συνεχίζεται επ άπειρον.

Εχω χιλιάδες φωτογραφίες από τις κάμερες μου και δεν τις ανεβάζω γιατί μου σπάει τα νεύρα το πόσο αργά γινεται το upload. Είναι κι αυτό σαν την yahoo, για πέταμα.

τις προαλλες παλευα μια ολοκληρη μερα να ανεβασω φωτο.νομιζα οτι ειχα προβλημα με το ιντερνετ.σημερα κατορθωσα να τις ανεβασω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ μερικά δείγματα από το porche design που από οσο ξέρω έχει ίδια κάμερα με το p20 pro

Cámara trasera Porsche Design

 

για τις νυχτερινες δεν ενδιαφερομαι ιδιαιτερα αλλα οι ημερησιες εχουν υπερβολικο sharpening δυστυχως...σε καμια περιπτωση καλυτερο απο πιξελ
Link to comment
Share on other sites

2018-03-31_08-56-54 μια φωτο απο κινητο των 69 ευρω.ειναι της γυναικας μου,ενα Asus zenfone go.εχει καμερα 8mpx.εβαλε ενα.φως κοντα στην γατα πραγμα που βοηθησε πολυ στο να βγει καλη η φωτο.ετσι για να δουμε και κανα πολυ φθηνο κινητο.θα ξανανεβασω καποιες φωτο απο αυτο το κινητο.

Αν δεν ελεγες οτι ηταν η φωτο απο συσκευη των 70€ δεν θα το επαιρνα χαμπάρι με τιποτα..Παρα πολυ καλη μπραβο κ ωραιο το γατι:):)!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ελεγες οτι ηταν η φωτο απο συσκευη των 70€ δεν θα το επαιρνα χαμπάρι με τιποτα..Παρα πολυ καλη μπραβο κ ωραιο το γατι:):)!!!
ευχαριστω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

 

Καλορίζικο Σωκρατη. :)

 

Νομίζω η δεύτερη σου ειναι κουνημμένη.

Η πρώτη ειναι πολυ καλή αλλά της λείπει sharpening. Δοκίμασε με κανένα άλλο app που να χει σχετική ρύθμιση. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανδρεα δεν με παρακολουθεις...τοχω γραψει κατι σελιδες πισω.

Μπορει να τραβηξει 4 sec χερατη...το P20 pro

 

Το ανεφεραν νομιζω και στην παρουσιαση οτι με την βοηθεια του AI μπορεις να τραβηξεις long exposure χωρις την βοηθεια τριποδου εως 4 sec αν δεν κανω λαθος . Παντως για να παραδεχεται και το κατα τα αλλα κολλημενο με , iphone kai pixel, TheVerge την ανωτεροτητα στις νυχτερινες κατι καλο εχει κανει η Huawei . Εδω σε συγκριση με pixel2

https://www.theverge.com/2018/3/30/17179642/huawei-p20-pro-vs-pixel-2-xl-camera-comparison-low-light

 

Το χα διαβάσει τοσο από εσένα όσο και απο review. Το θέμα ειναι κατά πόσο ειναι όντως 4 sec.

 

Δείτε λιγο τα δείγματα. Με 4 sec σε φωτισμένο δρόμο και έχει iso 800? Θα περίμενα να ήταν κοντά στο 100.

Επιπλέον δεν εχει καθόλου light trails. Δηλαδή μείναν τα αυτοκίνητα ακίνητα για 4 δευτερόλεπτα;

 

Μήπως δεν κάνει έκθεση 4 sec αλλά τραβάει πολλαπλά κάδρα για 4 δευτερόλεπτα για stacking?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Σωκρατη. :)

 

Νομίζω η δεύτερη σου ειναι κουνημμένη.

Η πρώτη ειναι πολυ καλή αλλά της λείπει sharpening. Δοκίμασε με κανένα άλλο app που να χει σχετική ρύθμιση. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το χα διαβάσει τοσο από εσένα όσο και απο review. Το θέμα ειναι κατά πόσο ειναι όντως 4 sec.

 

Δείτε λιγο τα δείγματα. Με 4 sec σε φωτισμένο δρόμο και έχει iso 800? Θα περίμενα να ήταν κοντά στο 100.

Επιπλέον δεν εχει καθόλου light trails. Δηλαδή μείναν τα αυτοκίνητα ακίνητα για 4 δευτερόλεπτα;

 

Μήπως δεν κάνει έκθεση 4 sec αλλά τραβάει πολλαπλά κάδρα για 4 δευτερόλεπτα για stacking?

Κι εμένα αυτό μου έκανε εντύπωση. Κάτι άλλο συμβαίνει.

Πολλά απ' όσα κάνει καλά ή κακά οφείλονται ξεκάθαρα σε software επεμβάσεις.

Αν δεν το πάρουν κάποια αξιόπιστα μέλη δεν πρόκειται να έχουμε σαφή συμπεράσματα.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

απο το ταπεινο lgv10 μου ...το οποιο θεωρω οτι ακομη και σημερα κανει παπαδες ...ολα στο αυτοματο και στο "δρομο" σε διαφορες στιγμες ..

27484407119_71642da81e.jpg2017-12-17 13.34.25 by φρεντυ dyfre, on Flickr

26472125889_9dd0224bfe.jpg2017-11-06 16.36.37 by φρεντυ dyfre, on Flickr

40951657632_e95e974aa9.jpgLGV10 by φρεντυ dyfre, on Flickr

 

27519341249_dc628396f8.jpg2017-12-13 16.40.07 by φρεντυ dyfre, on Flickr

 

και εδω σε απολυτο σκοταδι με φλας ..

38644506585_1728c06543.jpg2018-01-06_08-14-45 by φρεντυ dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Σωκρατη. :)

Σ' ευχαριστώ πολύ Ανδρέα

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλό το V10 αλλά πλέον παίζουμε σε επίπεδο μητροπολίτη :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

για τα χρονάκια του μια χαρα καμερα εχει ..βγαζει αξιοπρεπεστατες/κορυφαίες photos ..:)

Link to comment
Share on other sites

για τα χρονάκια του μια χαρα καμερα εχει ..βγαζει αξιοπρεπεστατες/κορυφαίες photos ..:)

 

Αλλά καιρός είναι να έρθεις στο v30

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αλλά καιρός είναι να έρθεις στο v30
Είναι ο επόμενος στόχος ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pixel xl tap στο κέντρο!!

Το p20 να τραβά 4sec στο χέρι δεν μου φαίνεται πιστευτό!! Μάλλον κάτι άλλο παίζει!!

39348570660_7e8319277c_c.jpgIMG_20180329_105044 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...