Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουτε σε μενα (Vodafone Δικτυο) αγορασμενο απο you.gr ηρθε κατι ακομα..

d95eec0e4219ef3d7f479e12f2b0a810.jpg

Edited by emperor_gr
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε update κάνατε όλοι hard reset?? Γιατί δεν έχω όρεξη να ξαναστησω την συσκευή από την αρχή παλι, έχω ένα σωρό πράγματα μέσα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα Ελληνακια περιμένουμε..... :lol:

Φέρνει καμία σοβαρή αλλαγή η 8 ή άδικη όλη αυτή η αγωνία που βλέπω?

 

Μάλλον έχεις δικιο... Η μπαταρία εχει την ίδια κατανάλωση ή και χειρότερη... Εμφανισιακά καμιά αλλαγή ούτε νεα καλούδια. Κατά τα άλλα η συσκευή ήταν super και παραμένει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο το hard reset όταν βάζουμε νέα ρομ.

Το κάνουμε αν έχουμε πρόβλημα.

 

Όσο για το ΙΜΕΙ... ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη εταιρία αν είναι δυνατόν τόσο άχρηστοι ένα update θα δώσουν έξι μήνες καθυστερημένα και αυτό όχι σε όλους όχι ταυτόχρονα γι'αυτό και εγώ αποφάσισα να το δώσω το note θα πάω σε Huawei p20 pro ή σέ pixel 2 xl ή άκόμά κάθε σέ Xiaomi mini a1 stock android άρκέί βάλει μήν ξανά χώ σχέση μέ την Samsung Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκλείδωτο Note 8 εάν περάσω την 7.1.1 της cosmote και την φλασαρω υπάρχει μετά περίπτωση να λάβω με OTA την 8.0 που έχει έρθει στα τηλέφωνα της cosmote σήμερα ;
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαινει τωρα και εμενα.αγορασμενο απο γερμανο με vodafone. Πατησα ληψη ενημερωσεων και το εβγαλε.αλλιως δεν το εκανε μονο του αυτοματα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κοίταξα, δεν έχει ΟΤΑ.

Αγορασμενο από Κωτσόβολο.

 

το ιδιο και γω απο κωτσοβολο μολις εκανα ελεγχο αλλα τιποτα ακομα,λογικα 1-2 μερες το πολυ.για τετοιο τηλεφωνο τοσο ακριβο θα μπορουσαν να δωσουν την oreo πριν το νεο ετος.το ιδιο φυσικα και με το s7 που ειχα,μετα 6-7 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αργήσουν να την δώσουν πάρα να την δώσουν και να έχει θέματα. Και με την 7αρα το τηλέφωνο πέταγε οπότε χαλαρά και θα έρθει σε όλους

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αργήσουν να την δώσουν πάρα να την δώσουν και να έχει θέματα. Και με την 7αρα το τηλέφωνο πέταγε οπότε χαλαρά και θα έρθει σε όλους

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

 

ειπαμε να αργησει αλλα οχι και ετσι για τετοια εταιρεια.δεν ειναι ενας και δυο οι μηχανικοι λογισμικου ειναι 100νταδες

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε να αργησει αλλα οχι και ετσι για τετοια εταιρεια.δεν ειναι ενας και δυο οι μηχανικοι λογισμικου ειναι 100νταδες
Ανέκαθεν έτσι ήταν η sammy. Αν θες γρήγορα και τακτικά updates δεν παίρνεις Samsung. Μόνο oneplus για τέτοια

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα. Δηλαδή τι θα γίνει αν δε πάρω τώρα το update στο νεο android και το πάρω σε 2 μήνες? Κάτι τρέχει στα γυφτικα. Η να το πω κι αλλιώς, χε@@@κε η φοράδα στ' αλώνι.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και αυτό :lol:

Φυγή απ το note προς Huawei λόγω καθυστέρησης της αναβάθμισης...Μάλιστα...

Θα σας το πω για άλλη μια φορά παιδιά στο pixel xl 2 είχα την 8.1 πραγματικά πέρα από το παράθυρο βίντεο που σου βγάζει και στην κεντρική οθόνη που δε λέει και κάτι δεν εντόπισα κανένα πλεονέκτημα...

 

Πραγματικά γιατί τόσο θυμός δεν το καταλαβαίνω...Προσωπικά θα κάνω υπομονή για να αναβαθμισω και θα το κάνω μόνο όταν σιγουρευτώ ότι δεν παίζουν bug pαφού πραγματικά με την 7 δε μου λείπει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και αυτό :lol:

Φυγή απ το note προς Huawei λόγω καθυστέρησης της αναβάθμισης...Μάλιστα...

Θα σας το πω για άλλη μια φορά παιδιά στο pixel xl 2 είχα την 8.1 πραγματικά πέρα από το παράθυρο βίντεο που σου βγάζει και στην κεντρική οθόνη που δε λέει και κάτι δεν εντόπισα κανένα πλεονέκτημα...

 

Πραγματικά γιατί τόσο θυμός δεν το καταλαβαίνω...Προσωπικά θα κάνω υπομονή για να αναβαθμισω και θα το κάνω μόνο όταν σιγουρευτώ ότι δεν παίζουν bug pαφού πραγματικά με την 7 δε μου λείπει τίποτα...

Δεν πειράζει, ας πάει στη huawei για να ξαναγυρίζει στη samsung :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή τα ίδια.

Άμα καθυστερεί, λέμε γιατί καθυστερεί.

Κι άμα βγει κάτι γρήγορα και δεν είναι απολύτως έτοιμο, μετά λέμε γιατί έδωσε και ρομ με bugs.

Υπάρχουν περιπτώσεις που εταιρείες απέσυραν update που έδωσαν πρώτοι και μάλιστα συνέβηκε και με το Oreo.

Αντί να κοιτάμε να δουλεύει όπως πρέπει η συσκευή, νοιαζόμαστε μόνο να λέμε ότι έχουμε την τελευταία έκδοση γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό για το τίποτα. Δηλαδή τι θα γίνει αν δε πάρω τώρα το update στο νεο android και το πάρω σε 2 μήνες? Κάτι τρέχει στα γυφτικα. Η να το πω κι αλλιώς, χε@@@κε η φοράδα στ' αλώνι.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Αυτό ακριβώς... Εφόσον το τηλέφωνο δουλεύει απροβληματιστα δεν υπάρχει κανένας λόγος. Όταν έρθει ας είναι χώρις προβλήματα και η νέα έκδοση και όλα καα

 

Το διάβασα και αυτό :lol:

Φυγή απ το note προς Huawei λόγω καθυστέρησης της αναβάθμισης...Μάλιστα...

Θα σας το πω για άλλη μια φορά παιδιά στο pixel xl 2 είχα την 8.1 πραγματικά πέρα από το παράθυρο βίντεο που σου βγάζει και στην κεντρική οθόνη που δε λέει και κάτι δεν εντόπισα κανένα πλεονέκτημα...

 

Πραγματικά γιατί τόσο θυμός δεν το καταλαβαίνω...Προσωπικά θα κάνω υπομονή για να αναβαθμισω και θα το κάνω μόνο όταν σιγουρευτώ ότι δεν παίζουν bug pαφού πραγματικά με την 7 δε μου λείπει τίποτα...

 

Τραγικές διάφορες πλέον δεν υπάρχουν από αναβάθμιση σε αναβάθμιση, οκ προστίθενται κάποια πράγματα αλλά ως εκεί. Ψυχολογικό είναι το θέμα πιστεύω και τους πιάνει όλο αυτό. Έχω δει αναβαθμίσεις να καταστρέφουν τηλέφωνα από εκεί που πήγαιναν βούτυρο, οπότε χαλαρά και ωραία πλέον.

 

By the way έβαλα με ΟΤΑ την 8.0 δεν βλέπω όπως είπα κάποια σοβαρή διαφορά, όλα πάνε καλά προς το παρόν. Δεν έχω κάνει επαναφορά και θα κάνω μόνο αν δω τίποτα χαζά

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα και εγώ κάτοχος του note 8.

Είδα στο phoneinfo (CSC country SEGR/GR)

(Active CSC code EUR) Είναι Ελληνικό το τηλ?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα και εγώ κάτοχος του note 8.

Είδα στο phoneinfo (CSC country SEGR/GR)

(Active CSC code EUR) Είναι Ελληνικό το τηλ?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kαλός ήρθες και εμενα έτσι είναι. Eλληνικό είναι.

 

 

Ps: Παιδιά μην σπάζεστε για τις ενημέρωσης. Η εταιρίες πλέον κοιτάνε πως να δώσουν ενημέρωσης να μας επιβραδύνει το κινητό να πάμε για άλλο. Ας δωσει 2 το χρόνο αλλα να είναι όντως ενημέρωσης και όχι ένας αέρας κοπανιστός. Εγινε μετάβαση από android 7 σε android 8 και είναι λες και εχεις android 7 απλά με νούμερο 8. Ε update είναι αυτό? μην τους λέτε και ευχάριστο που δεν έγινε χειρότερο. Για 1000 euro κινητό είναι γελοιο να συμβαίνει αυτό. Γι αυτό μην σπάζεστε που δεν ήρθε update τίποτα δεν χάνεται. Σας έβγαλε και από κόπο να στήσετε ξανά ένα Note8 με version τίποτα με μπόλικο καθόλου.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος: το Galaxy note 8 από Public Είναι branded ή καθαρά Ελληνικό;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου (από public) είναι unbranded και νομίζω πως αυτό ισχύει για όλα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος: το Galaxy note 8 από Public Είναι branded ή καθαρά Ελληνικό;

 

Δεν υπαρχει Ελληνικη συσκευη .

Αυτες που ερχονται και ειναι branded (voda,cosmote) εχουν δεχθει μερικα επιπλεον αρχεια τιποτα το ιδιαιτερο στο software παντα και εχουν δικα τους csc πχ.ενα branded cosmote(cos - firmware) εχει μεσα στο ρομ(λειτουργικο) αρχεια δικτυου δικα του για να λειτουργει ασπουμε το Wifi calling.Oι unbranded (EUR - firmware) δεν περιεχουν τιποτα απο τα παραπανω αλλα ειναι ιδιο λειτουργικο .Το τι csc εχουν κανεις δεν μπορει να ξερει απο που κανει παραγγελια μια εταιρια.Απο την στιγμη που το παιρνεις απο ελληνικο καταστημα με αποδειξη στην ουσια δεν χρειαζεται να ασχοληθεις καθολου στο θεμα λειτουργικου(software) γιατι ανα πασα στιγμη φλασαρεις οποιο επισημο ρομ θες απο το site της Sammobile χωρις ποτε να χασεις την εγγυηση σου.

 

Εαν δεν φλασαρεις επισημα ρομ η δεν θες να ασχοληθεις θα ηταν καλυτερα να παρεις μια branded συσκευη πχ,εισαι cosmote παρε branded cosmote γιατι θα τα εχει ετοιμα και δεν θα ασχοληθεις καθολου με την εκμαθηση του φλας-ρομ.

 

Παραδειγμα εδω:

Galaxy note 8 .

Firmware , stock rom που προοριζονται για Ελλαδα.

1)Ελληνικο Firmware "Branded" Greece cosmote(cos) Πηρε την 8.0 εκδοση --->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/COS/

 

2)Ελληνικο Firmware "Branded" Greece vodafone(vgr) Παραμενει για την ωρα στην 7.1.1 εκδοση συντομα 8.0 --->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/VGR/

 

3)Ελληνικο Firmware "Unbranded" Greece(eur) παραμενει για την ωρα στην

7.1.1 εκδοση συντομα στην 8.0 --->>>https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...