Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει η γκαντεμια μου δεν εχει ορια........

Μου επεσε το τηλεφωνο στον δρομο και το πατησε νταλικα........

ενταξει ποσο γκαντεμης ρε πο........

τωρα κανα μηνα υπομονη να παρω αλλο απο κινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει η γκαντεμια μου δεν εχει ορια........

Μου επεσε το τηλεφωνο στον δρομο και το πατησε νταλικα........

ενταξει ποσο γκαντεμης ρε πο........

τωρα κανα μηνα υπομονη να παρω αλλο απο κινα.

Πωωω όντως... Μην αλλάξεις μοντέλο όμως!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει η γκαντεμια μου δεν εχει ορια........

Μου επεσε το τηλεφωνο στον δρομο και το πατησε νταλικα........

ενταξει ποσο γκαντεμης ρε πο........

τωρα κανα μηνα υπομονη να παρω αλλο απο κινα.

 

Φίλε germak υπάρχουν 2 nubia m2 διαθέσιμα , σου έστειλα πμ

Link to comment
Share on other sites

ευχασριστω ρε παιδια ολους σας.εχω ξενερωσει αφανταστα.οχι τιποτα αλλο αλλα ηθελα μια δυο μερες

ακομα για να τελειωσω πληρως με την rom και θα την ανεβαζα.τωρα καλα κρασια......σε κανα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

ευχασριστω ρε παιδια ολους σας.εχω ξενερωσει αφανταστα.οχι τιποτα αλλο αλλα ηθελα μια δυο μερες

ακομα για να τελειωσω πληρως με την rom και θα την ανεβαζα.τωρα καλα κρασια......σε κανα μηνα.

 

Γιατί 2 μήνες αυτά που σου έστειλα είναι σφραγισμένα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

1) έχει notification led με χρώματα;

2) δαχτυλικο, touchscreen, γενικά αισθητήρες δουλεύουν σωστά;

3) GPS καλό;

4) sar values γτ δεν υπάρχουν online ούτε στη μαμά; Βρήκα του παιδιού στη σελίδα 10. Αυτά είναι Ευρώπης ή Αμερικής άραγε;

5) πως το φέρνω χωρίς τελωνείο; bangood και gearbest το έχει σε hk warehouse. Κατά τη διάρκεια της πληρωμής μου εμφανίζεται η επιλογή για direct? Διότι στο καλάθι όταν το βάζω λέει απλά free shipping χωρίς άλλη επιλογή.

6) τι ποικιλία έχουμε σε custom ROMs? Στο needrom δε βρίσκω κάτι

 

Συγγνώμη αν κουρασα. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

1) έχει notification led με χρώματα;

2) δαχτυλικο, touchscreen, γενικά αισθητήρες δουλεύουν σωστά;

3) GPS καλό;

4) sar values γτ δεν υπάρχουν online ούτε στη μαμά; Βρήκα του παιδιού στη σελίδα 10. Αυτά είναι Ευρώπης ή Αμερικής άραγε;

5) πως το φέρνω χωρίς τελωνείο; bangood και gearbest το έχει σε hk warehouse. Κατά τη διάρκεια της πληρωμής μου εμφανίζεται η επιλογή για direct? Διότι στο καλάθι όταν το βάζω λέει απλά free shipping χωρίς άλλη επιλογή.

6) τι ποικιλία έχουμε σε custom ROMs? Στο needrom δε βρίσκω κάτι

 

Συγγνώμη αν κουρασα. Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Notification led έχει, είναι τα δύο μικρά λεντάκια κόκκινου μόνο χρώματος τα οποία χρησιμοποιούνται και στα πλήκτρα αριστερά και δεξιά από το home .

Touchscreen, fingerprint, camera λειτουργούν άψογα. Το gps έχει εξαιρετική ακρίβεια.

Σε σχέση με redmi 3s έχω περισσότερες μπάρες ,τόσο σε κοσμοτέ όσο και σε βονταφον(σε σημείο που η επικοινωνία ήταν προβληματική έως αδύνατη με το xiaomi με το νούμπια μ2 μιλάω κανονικά. Επίσης έχει και πολύ καλή αυτονομία.

Ο συμφορουμίτης μας ο Germak έχει φτιάξει μια αρκετά καλή rom. Επίσης για μένα πολύ καλή είναι και η miui 9 από gizchina. Γενικά μιας και έχουν πουληθεί δεκάδες χιλιάδες συσκευές το τελευταίο τρίμηνο θα υπάρχει και περισσότερη υποστήριξη από την κοινότητα.

Η πλέον αξιόπιστη επιλογή για αγορά είναι το banggood. Στη μέθοδο αποστολής επιλέγεις priority direct mail, συνήθως έχει καμιά 10 ευρώ κόστος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το gearbest δεν έχει το m2 αλλά το m2 lite

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και στο insomnia πολλοί τα δίνουν σφραγισμένα σε καλές τιμές Edited by archiezulu
Link to comment
Share on other sites

Το εχω μια εβδομαδα στα χερια μου. Ο μονος λογος που θα το κρατησω ειναι για την amoled οθονη. Δεν βρισκω αλλο λογο. Κατ' αρχας εκανα μαλλον γκαφα, και το πηρα σε λευκοχρυσο χρωμα...ειναι λιγοτερο ομορφο απο οτι στις φωτογραφιες, το μαυρο με τις χρυσες λωριδες υποψιαζομαι θα δειχνει πιο ομορφο. Σχεδιαστικα αδιαφορο για τα γουστα μου. Κατα τα αλλα, γλυστραει τραγικα και ειναι τελειως απαραιτητη η θηκη. Το λογισμικο δεν το λες και ιδιαιτερα βολικο. Κατι samsung ακουστικα που συνδεσα δεν συνεργαζονται με την συσκευη και αρνειται να αναπαραγει οποιοδηποτε mp3. Ειλικρινα θα κρατησω την συσκευη για καποιο χρονικο διαστημα μονο για την amoled οθονη του. Να μη ξεχασω και κατι ακομα βασικο...ασθενες σημα! Με το LeEco Le S3 ενα κινητο πολυ χαμηλης αξιας (απο 90 εως 110 ευρω αναλογα το e-shop) ειχα 3-4 γραμμες μεσα στο σπιτι, και με το Nubia M2 εχω 1-2.

Ηχος στο βιντεο η στην ηχογραφηση: Κατι ενοχλητικοι ηχοι περιεργοι σαν μικρο σφυριγμα. Αν ειναι δυνατον.

Δεν συστήνω την συσκευη σε κανεναν, εκτος και αν καποιος εχει απολυτη προτεραιότητα την οθονη, οποτε πασο.

Αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου, δεν θα ηθελα να μπω σε αντιπαραθεσεις με κανεναν. Σεβαστη απο μενα η οπτικη του καθενος.

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα λυθηκε σας ευχαριστω ολους σας για το ενδιαφερον.

Συσκευη βρεθηκε και θα την εχω λογικα στα χερια μου σε κανα διημερο.

Οποτε stay tuned!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα λυθηκε σας ευχαριστω ολους σας για το ενδιαφερον.

Συσκευη βρεθηκε και θα την εχω λογικα στα χερια μου σε κανα διημερο.

Οποτε stay tuned!!!

 

Ωραίοςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες που βρήκα εδώ μέσα και πέρασα την miui ROM! Ήθελα να ρωτήσω πλέον εφόσον έχω γίνει ροοτ πια κάμερα μπορώ να περάσω για καλύτερο αποτέλεσμα? Η miui έχει την κάμερα της μαμα ρομ.. Μπορω να περάσω camera2api? Εσείς τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες που βρήκα εδώ μέσα και πέρασα την miui ROM! Ήθελα να ρωτήσω πλέον εφόσον έχω γίνει ροοτ πια κάμερα μπορώ να περάσω για καλύτερο αποτέλεσμα? Η miui έχει την κάμερα της μαμα ρομ.. Μπορω να περάσω camera2api? Εσείς τι προτείνετε?

Διάβασε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7500101#post7500101

Κατά τη γνώμη μου η μαμά κάμερα δίνει το καλύτερο αποτέλεσμα για γενική χρήση. Εγω αυτή χρησιμοποιώ. Έχει βέβαια το ενοχλητικό για μένα της φουλ φωτεινότητας και δε δουλεύει όπως γράφω με camera 2 api.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κόκκινο led έχει; Πολύ κρίμα, δε νομίζω να το προτιμήσω. Μου φαίνεται πλέον απαραίτητο το led με χρώματα. Δεν ξέρω

 

Και μόνο κόκκινα και αόρατα σε έντονο φωτισμό. Σώζεται λόγω της amoled με την εφαρμογή NoLed η οποία κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από led.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Germak, στην 1.11 μπορεί να μπει η εφαρμογή της δικιάς σου version call που εχει περισσότερες επιλογές και αν ναι πως? Επίσης έχει ραδιόφωνο η δική σου version?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Germak, στην 1.11 μπορεί να μπει η εφαρμογή της δικιάς σου version call που εχει περισσότερες επιλογές και αν ναι πως? Επίσης έχει ραδιόφωνο η δική σου version?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1.Οχι αδελφέ δεν γίνεται.

2.ραδιοφωνο δεν πρόκειται να υπάρξει γιατί δεν υπάρχουν

drivers μέσα στο kernel.

 

Το update της Germakrom v2.10 εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7534368#post7534368

Edited by Germak
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η nubia ακούγοντας τα παράπονα των χρηστών παγκοσμίως αποφάσισε να δώσει βελτιωμένη έκδοση σύντομα βασισμένη σε 8.1 oreo. Περισσότερες πληροφορίες εδω https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&gws_rd=cr&dcr=0&ei=zeDAWozRJMXRwQKGu6fAAw#gws_rd=cr&scso=uid_zeDAWsL3OMXMwAKst7rQDA_3:2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η nubia ακούγοντας τα παράπονα των χρηστών παγκοσμίως αποφάσισε να δώσει βελτιωμένη έκδοση σύντομα βασισμένη σε 8.1 oreo. Περισσότερες πληροφορίες εδω https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&gws_rd=cr&dcr=0&ei=zeDAWozRJMXRwQKGu6fAAw#gws_rd=cr&scso=uid_zeDAWsL3OMXMwAKst7rQDA_3:2

 

xa xa xa xa R E S P E C T :X:X:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...