Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Λοιπόν είμαι βιβλιοφάγος, θέλω να διαβάζω συνέχεια βιβλία αλλά κάπου γίνεται κουραστικό. Έχε δει αρκετές εφαρμογές που σου διαβάζουν τα βιβλία (e-book audio), αλλά κατά βάση το audio είναι στην Αγγλική γλώσσα. Μήπως έχει κανείς υπόψη του κάποια εφαρμογή που να διαβάζει και Ελληνικά έτσι ώστε να μην χρειάζεται να διαβάζω το βιβλίο αλλά να το ακούω? Ευχαριστώ! Αυτό κάνω μέσω του Google TTS και της εφραμοργή Pocket στα περισσότερα άρθρα - αφιερώματα και είναι εξαιρετικά χρήσιμο! :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 συνολικα gmail στην συσκευη μου περασμενα και εχω βαλει τα 2 στο aqua mail

 

Μπορω να απενεργοποιησω μονο αυτους τους 2 λογαριασμους απο το gmail app ωστε να μου ερχονται ειδοποιησεις μονο απο το aqua mail για αυτους?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 συνολικα gmail στην συσκευη μου περασμενα και εχω βαλει τα 2 στο aqua mail

 

Μπορω να απενεργοποιησω μονο αυτους τους 2 λογαριασμους απο το gmail app ωστε να μου ερχονται ειδοποιησεις μονο απο το aqua mail για αυτους?

 

Γιατι δε πας απο στις εφαρμογες σου μεσα απο τις ρυθμισεις, βρες το gmail app και πατα να μη σου ερχονται ειδοποιησεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να κλεισω ολες τις ειδοποιησεις του gmail app

Θελω να μου ερχονται οι ειδοποιησεις για το βασικο μου mail απο το gmail app και τα αλλα απο to aqua mail

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να κλεισω ολες τις ειδοποιησεις του gmail app

Θελω να μου ερχονται οι ειδοποιησεις για το βασικο μου mail απο το gmail app και τα αλλα απο to aqua mail

 

Αν βγάλεις το συγχρονισμό gmail από τις ρυθμίσεις αυτών των δύο google λογαριασμών στη συσκευή ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις το συγχρονισμό gmail από τις ρυθμίσεις αυτών των δύο google λογαριασμών στη συσκευή ?

 

Thanks!! Σωστος ο παιχτης

Αυτο ηταν , απενεργοποιησα το συγχρονισμο gmail απο τα 2 gmail που ηθελα και ερχεται μονο push notification απο το AQUA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή mail που να βάζει σε κατηγορίες (κυρια, προσφορές, κοινωνικά) τα εισερχόμενα αυτόματα όπως κάνει το gmail?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω ένα πρόβλημα με τα gmail αλλά και το yahoo,μου έρχεται το ίδιο mail δύο και τρεις φορές στην οθόνη κλειδώματος αλλά μπαίνω στo mail είναι μόνο ενα.

Ξεκίνησε να μου το κάνει αυτό μόλις πήρα το redmi 5 plus, ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι συμβαίνει με τις ειδοποιήσεις του redmi (της συσκευης) αφού στο κάνει και στους δύο λογαριασμούς.

Εκεί κοίταξε στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι συμβαίνει με τις ειδοποιήσεις του redmi (της συσκευης) αφού στο κάνει και στους δύο λογαριασμούς.

Εκεί κοίταξε στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

 

Τα έχω ψάξει όλα,δεν μπορώ να καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή Xender προσπαθώντας να μεταφέρω οτιδήποτε από συσκευή με Android 8 σε συσκευή με Android 7 μου ζητάει να σκανάρω ένα barcode που μου βγάζει στην οθόνη. Δεν κατάφερα όμως κάτι πλησιάζοντάς τα μπας και καταφέρει να το διαβάσει. Ξέρει κανένας πως πρέπει να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε η γυναίκα μου ένα παιχνίδι από το play store,και τις έβγαλε μήνυμα ότι το παιχνίδι είναι ιος δούρειος ίππος.πηγα να κάνω απεγκατασταση αλλά δεν με αφήνει.βγαζει το λογότυπο του παιχνιδιού.ξερει κάποιος τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;edit.μετα από λίγο ψάξιμο και αρκετό κόπο τα κατάφερα.εβαλα και την επιλογή να μην λαμβάνονται εφαρμογές από άγνωστες πηγες,που ήταν απενεργοποιημενη. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με πει γιατί στην εφαρμογή του Gmail ενώ διαγράφω κάποια email αυτά μετά από 2-3 λεπτά ξανάρχονται;
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή Xender προσπαθώντας να μεταφέρω οτιδήποτε από συσκευή με Android 8 σε συσκευή με Android 7 μου ζητάει να σκανάρω ένα barcode που μου βγάζει στην οθόνη. Δεν κατάφερα όμως κάτι πλησιάζοντάς τα μπας και καταφέρει να το διαβάσει. Ξέρει κανένας πως πρέπει να το κάνω;
Μήπως δεν είναι συμβατή με κάποιο από τα 2?

Δοκίμαζε και με το send anywhere.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω ενεργοποιήσει στα settings τού youtube να λαμβάνω σε pc και mobile συσκευές ειδοποιήσεις για νέα videos από κανάλια subscribed. Λειτουργεί κανονικά, αλλά με ένα μικρό πρόβλημα. Όταν έχω ανοιχτό το youtube στο pc, και ανάβει στο κόκκινο καμπανάκι επάνω δεξιά ειδοποιητήριο για νέο video, δεν φέρνει ειδοποίηση στο κινητό. Η ειδοποίηση έρχεται στο κινητό μόνο όταν έχω κλειστό το pc ή δεν έχω ανοιχτό browser ή κάποιο browser tab με το youtube ανοιχτό.

 

Γιατί γίνεται αυτό; Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί;

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πιάνει και η κλασσική εντολή από την εποχή των GSM για απενεργοποίηση μόνιμης απόκρυψης: #32# (Call)
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να στέλνει καθυστερημενα ΣΜΣ και αν γινεται και σε viber , messenger ktl??

Σκεφτομαι καποια φορα κατι και για να μην το ξεχασω να το στελνω σε μυνημα αλλα οχι σε ωρα κοινης ησυχιας.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου ζητάει κωδικό pin καθε τρεις και λίγο...χωρίς να του κάνω τπτ ή ακόμα και όταν μιλάω...δεν κάνει επανεκκίνηση...με πετάει έξω κ ζητάει κωδικό....όταν τον βάλω ξεκινάει από κει που είχε μείνει(ας πούμε στην μέση ενός παιχνιδιού)...τι μπορεί να φταίει...oukitel u20 plus...το έχω το πολύ δύο μήνες...εγγύηση δεν υπάρχει το έχω παρει από κινα...η κάρτα sim είναι καινουργια.μια βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί το κάνει αυτό, αλλά για αρχή ψάξε μέσα από τις ρυθμίσεις να αφαιρέσεις το pin και αν συνεχίζει τα κουλά, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει το pin.. δείχνει απλά σαν να χάνει το σήμα κ επανέρχεται...με αποτέλεσμα πάλι να με πετάει έξω,αν μιλάω ας πούμε...έχω κάνει επαναφορά και hard reset...τίποτα..καμία άλλη ιδέα;ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει το pin.. δείχνει απλά σαν να χάνει το σήμα κ επανέρχεται...με αποτέλεσμα πάλι να με πετάει έξω,αν μιλάω ας πούμε...έχω κάνει επαναφορά και hard reset...τίποτα..καμία άλλη ιδέα;ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

 

Πριν ζητούσε το πιν και αφού το έβγαλες, τώρα χάνει το σήμα. Αυτό πολύ απλά σημαίνει ότι χάνει τη SIM. Δοκίμασε κάποια άλλη σιμ ενός φίλου η γνωστού σου για να δεις αν έχει πρόβλημα (η κάποια ασυμβατότητα) η σιμ σου. Αν παίζει καλά με την άλλη αλλάζεις σιμ και είσαι εντάξει, αλλιώς δυστυχώς έχει πρόβλημα το τηλέφωνο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοούσα είναι ότι επειδή είναι δικαρτο μπορεί να ήταν πρόβλημα μόνο της μιας υποδοχής, αλλά οκ, καλύφθηκα με την απάντηση σου.

Με άλλη sim δοκίμασες την συμπεριφορά του;

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχα άλλη sim αρχικά..σκέφτηκα ότι ίσως έφταιγε αυτή γιατι ήταν κομμένη..πήρα καινούργια αλλά το κάνει και με αυτήν...υπαρχει περίπτωση να φταίει ο πάροχος;όχι ε;σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...