Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Έχω το s8+ όταν πάω να γράψω με την φωνή με το google μου βγάζει αποτέλεσμα κάποιες πορτογαλικές λέξεις και μου ανοίγει πορτογαλικό site στον explorer.εψαξα της γλώσσες στις ρυθμίσεις βάζω αγγλικά τουλάχιστον αυτό.αλλα πάλι Πορτογαλικά απαντάει στην εκφώνηση.το έχω πάρει από Σκρουτζ μαγαζί .τι φταίει?τι μπορώ να κάνω για να περάσω ελληνική γλώσσα στο σύστημα?

 

Στην εφαρμογη google, πηγαινε ρυθμισεις, φωνη και βαλε προεπιλεγμενη τα ελληνικά. Αυτο για την φωνητική αναζήτηση.

 

Για την γραπτή," εφαρμογή google, ρυθμισεις, γλώσσα αναζήτησης" , ελληνικα.

 

Ή αλλιώς, στις ρυθμισεις της συσκευής , στην μπαρα αναζήτησης, γραψε "φωνητική" κ κατω κατω θα σου γραψει "φωνητικη πληκτρολογηση γοογλε"

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενώ έχω ενεργές τις ειδοποιήσεις Push στην εφαρμογή του Facebook, δεν έρχονται. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την Eur 8 μπορώ να πολύ ευχαριστημένος νιώθω λες και πήρα νεο τηλ χαχα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν ξέρετε πριν είχα Πορτογαλίας και στις ρυθμίσεις των κλήσεων είχε το smart call δηλαδή να εμφανίζει στοιχεία από άγνωστους αριθμούς τώρα δεν το βρίσκω όμως, ξέρετε αν υπάρχει η οχι στην eur?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω προσπάθησα να περάσω μέσω Odin για την ακρίβεια 3 διαφορετικές ρομ γερμανική ελληνική και ολλανδική και ενω αναγνωρίσει το Odin το κινητό και ενω ειναι download mode απλα μου κανει επανεκκίνηση το κινητό με αποτέλεσμα να το παρατήσω

 

Αν δεν το εχεις τσεκαρει ηδη, οι roms πλεον ειναι σε αλλο file type και χρειάζονται το odin 3.13.1+. Με αυτο επαιξε γιατι και μενα δεν περναγε με το 3.12

Link to comment
Share on other sites

Στο csc τι βάζουμε το απλό csc η το home ?
Εγώ το home βάζω ΑΛΛΑ έχω βάλει και το σκέτο. Λειτουργούν και τα δύο
Το απλό κάνει format ενώ το home όχι. Κατά τα άλλα είναι τα ίδια ακριβώς αρχεία.
Κι εγω προσπάθησα να περάσω μέσω Odin για την ακρίβεια 3 διαφορετικές ρομ γερμανική ελληνική και ολλανδική και ενω αναγνωρίσει το Odin το κινητό και ενω ειναι download mode απλα μου κανει επανεκκίνηση το κινητό με αποτέλεσμα να το παρατήσω
Επανεκκίνηση θα σου κάνει στο κινητό μόνο του μέσα στη διαδικασία. Στο λέει κιόλας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το εχεις τσεκαρει ηδη, οι roms πλεον ειναι σε αλλο file type και χρειάζονται το odin 3.13.1+. Με αυτο επαιξε γιατι και μενα δεν περναγε με το 3.12

 

Αυτή είναι η λύση στο πρόβλημα με το φλασαρισμα μέσω Odin.Θελει 3.13.1+

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το απλό κάνει format ενώ το home όχι. Κατά τα άλλα είναι τα ίδια ακριβώς αρχεία. Επανεκκίνηση θα σου κάνει στο κινητό μόνο του μέσα στη διαδικασία. Στο λέει κιόλας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Εγώ έβαλα το home csc και μου γύρισε το τηλ από ΜΕΟ σε EUR , θα έχω κάποιο πρόβλημα μου έβαλα το home;

Link to comment
Share on other sites

Του κολλητου μου το S8+ (τελευταια εκδοση) εχει το εξής πρόβλημα με την κάμερα.

Οταν την ανοίγει ειναι όλα θολά (δεν εστιάζει). Για να φύγει αυτό, πρεπει να φέρει κατι πολυ μπροστά, να εστιασει ο φακός, και μετα ειναι οκ τα δειχνει όλα κανονικα.. Απο τις 10 φορές που θα ανοιξει την κάμερα θα το κάνει τις 6.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Του κολλητου μου το S8+ (τελευταια εκδοση) εχει το εξής πρόβλημα με την κάμερα.

Οταν την ανοίγει ειναι όλα θολά (δεν εστιάζει). Για να φύγει αυτό, πρεπει να φέρει κατι πολυ μπροστά, να εστιασει ο φακός, και μετα ειναι οκ τα δειχνει όλα κανονικα.. Απο τις 10 φορές που θα ανοιξει την κάμερα θα το κάνει τις 6.

 

Service μα το πας θα αλλάξουν την κάμερα.. είναι γνωστό πρόβλημα αυτό με την εστίαση!

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 μέρες που παρατήρησα όταν στέλνω σε μια συγκεκριμένη επαφή sms την στέλνει με πρασηνό περιγραμα και έχει και αναφορά δίπλα στην ώρα ποτέ διαβάστηκε

πως το κάνουμε αυτό για όλες.

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα είμαι χρηστης του σ8 του μικρου midnight black 10 ημερων ειχα παρατηριση σαν να εχει γραμες το κινητο στο μπλε θεμα live wallpaper tou infity display αυτό που εχει το κινητο όταν το αγοράζεις από μονο του οπουδήποτε αλου παω καμερα η κατευαζω γωτο ασπρες η μαυρεσ μπλε είναι μια χαρα η εικονα μαλλον το θεμα θα φταει. και ρωτησα καπιον κ μου ειπε να κανω το τεστ για να δω αν δουλευη η οθονη στα χρωματα καλα η εχει θεμα το τεστ που πατας 0*#0*# εκανα όλα τα τεστ όλα τα χρωματα καμερα μικροφωνο σενσορα τα παντα στο τελος εκανα και αυτό που ελεγε touch που είναι σαν χ μετα όμως δεν μπορουσα να βγω και αναγκαστηκα να το απερνοποιησω εντελως το κινητο .και ενας φιλος μου ειπε αφου εκανεσ το τεστ toych και ησουν μεσα και το εκλεισες εντελως ότι το touch χαλαη χαλας την βαθμινομιση του touch και θα πατας 7 και θα πατιετε 3 πχ. και δεν θα σου δουλευη καλα....ισχυει κατι τετιο ???η δεν υπαρχη πρόβλημα που το εκλεισα κατευθείαν ενώ ημουν μεσα στο τεστ touch ? οπιος ξερει να μου πει ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με το ορεο αμα κλείσετε ολες τις εφαρμογές και ανοίξετε αμέσως το facebook δεν αργεί λίγο να το ανοίξει σαν να κολλάει?
Link to comment
Share on other sites

Με το ορεο αμα κλείσετε ολες τις εφαρμογές και ανοίξετε αμέσως το facebook δεν αργεί λίγο να το ανοίξει σαν να κολλάει?

Λογικά θέμα της εφαρμογής είναι... Ναι το κάνει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πολλές φορές μου καθυστερεί ώρα να αλλάξει σελίδα εδώ στο my phone κάτι που με το s7 edge δεν το έκανε κ άνοιγαν χωρίς να περιμένω 8 δευτερόλεπτα. Έχω βάλει κ δύο adblock μου το έκανε κ με ένα όταν είχα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πολλές φορές μου καθυστερεί ώρα να αλλάξει σελίδα εδώ στο my phone κάτι που με το s7 edge δεν το έκανε κ άνοιγαν χωρίς να περιμένω 8 δευτερόλεπτα. Έχω βάλει κ δύο adblock μου το έκανε κ με ένα όταν είχα

 

Και σε μένα το κάνει φιλαράκο, δεν ξέρω τι φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πολλές φορές μου καθυστερεί ώρα να αλλάξει σελίδα εδώ στο my phone κάτι που με το s7 edge δεν το έκανε κ άνοιγαν χωρίς να περιμένω 8 δευτερόλεπτα. Έχω βάλει κ δύο adblock μου το έκανε κ με ένα όταν είχα

 

Εχει θεμα το Site... μου το κανει και απο κινητο και απο PC... και καποιες στιγμες βγαζει error το SITE σαν SITE. Και οχι στο ιντερνετ το δικο μου πχ η κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Με το ορεο αμα κλείσετε ολες τις εφαρμογές και ανοίξετε αμέσως το facebook δεν αργεί λίγο να το ανοίξει σαν να κολλάει?
Μόνο το Facebook? Γενικά αργούν να ανοίξουν. Το Facebook ένα παραπάνω. Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν το oneplus one και έχω να πω πως δεν έχουν σημαντική διαφορά στον χρόνο ανοίγματος των εφαρμογών. Σε σύνολο, το oneplus one, τριετίας τηλέφωνο, είναι πιο γρήγορο από το s8+ μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο βοήθεια σήμερα κ πριν λίγες μέρες πάω να ξεκλειδωσω το κινητό και δεν με άφηνε ούτε με δάχτυλο ούτε με μάτια..

Μου ζητάει τον κωδικό όπως όταν κάνεις επανεκκίνηση( αλλά δεν μ κόλλησε όπως όταν το βάζω στην εξοικονόμηση και δεν μπορώ να το ξεκλειδωσω εκτός μονον με τα κουμπιά όταν τα πατάς ταυτόχρονα) μου ζητάει τον κωδικό τον εφεδρικό για ξεκλείδωμα αλλά δεν μ κάνει επανεκκίνηση γιατί η μπαταρία του μετράει κανονικά.. Κ με πήραν τηλέφωνο κ χτυπούσε κανονικά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λίγο βοήθεια σήμερα κ πριν λίγες μέρες πάω να ξεκλειδωσω το κινητό και δεν με άφηνε ούτε με δάχτυλο ούτε με μάτια..

Μου ζητάει τον κωδικό όπως όταν κάνεις επανεκκίνηση( αλλά δεν μ κόλλησε όπως όταν το βάζω στην εξοικονόμηση και δεν μπορώ να το ξεκλειδωσω εκτός μονον με τα κουμπιά όταν τα πατάς ταυτόχρονα) μου ζητάει τον κωδικό τον εφεδρικό για ξεκλείδωμα αλλά δεν μ κάνει επανεκκίνηση γιατί η μπαταρία του μετράει κανονικά.. Κ με πήραν τηλέφωνο κ χτυπούσε κανονικά

 

Μου φαίνεται η 8 έχει πολλά bugs ακόμα δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με την 8 δεν έχω κανένα πρόβλημα.... αντίθετα όλα είναι ένα click πιο γρήγορα και φτιάξανε τα notification στο messenger

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια πως κλεινει αυτος ο αισθητήρας που όταν περνασ το χερι σου επανω από την μπροστινη καμερα σβηνη η οθονη και μολις το βγαζεις ανοιγει δεν το βρισκο πουθενα αυτό δεν το κανει συνεχια το δοκιμασα πριν περναγα το χερι μου απο την μπροστινη καμερα και δεν εσβηνε η οθονη όταν ακουω καπιο ηχητικο από το messenger και περασω το χερι μου από την μπροστινη καμερα το κανει και όταν το αφηνο αναβη μετα και στ μενου ν παω το κανει συνεχια..και όταν δ το κανει μετα από λιγο αν ακουσω καπιο ηχητικο το κανει..ετσι είναι και σε εσασ η το κινητο τα επαιξε? είναι το κινητο μου 10 ημερων γιαυτο Edited by giannhss19
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται η 8 έχει πολλά bugs ακόμα δυστυχώς

 

Δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ίσως χρειαστεί να κάνω μήπως στρώσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ίσως χρειαστεί να κάνω μήπως στρώσει

 

Αν δεν βαριέσαι κάντο καλύτερο θα γίνει χειρότερο όχι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την 8 την πέρασα μέσω odin πάνω απο την 7, χωρίς να κάνω επαναφορά. Το τηλέφωνο μέχρι τώρα (καμιά βδομάδα) λειτουργεί όπως και πριν και ίσως λίγο πιο γρήγορα, οπότε δεν το πειράζω. Βέβαια πήρα και ένα back up πριν σε περίπτωση που μου χρειαζόταν, αλλά όπως είπα δεν θα μου χρειαστεί

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...