Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

91% μπαταρια 81% οθονη και απομενουν 11 περιπου ωρες?? εμενα αυτη τωρα ειναι μπαταρια στο 66% οθονη στο 61% και απομενουν περιπου 21 ωρες ... Μεγαλη διαφορα και γενικα ειμαι ευχριστιμενως απο μπανταρια βγαζω 2 μερες αν δεν παιξω κανενα βαρυ παιχνιδι. Απο θερμοκρασια οταν το αφηνεις ποσο εχει? γιατι ειδα το 29% .
Με ποια rom είσαι ;

Εγώ μέχρι τώρα βλέπω ότι ενώ τα πάει καλά στην χρήση στην αναμονή καίει.

Συνέχεια με ss από το πρωινή φορτηση.

b52e66655e3ab091906010d1bffd3d34.jpg4ad965a03fe779f0f9f2ca232e85acdf.jpg83457b178b4ea01218206c90c3253b59.jpg4bb4e9fee00153176cfb730d71b753d0.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Cris δυστυχώς ενώ όλα δούλευαν ρολόι όταν πήγα στη v11 έχει γίνει τόσο εκνευριστικό το θέμα. Εκεί με τ αθόρυβο και το μην ενοχλείτε που ακόμα να καταλάβω πως το. Κάνω αθόρυβο να χτυπάει το ξυπνητήρι να μην ακούγονται οι ειδοποιήσεις και γενικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη με το θέμα του ήχου σίγασης. Και παραμέτρων. Σκέφτομαι ν αλλάξω ρομ αν δεν γίνει κάτι. Δεν ξέρω αν έχω μόνο εγώ το πρόβλημα. Αν μπορούσες να φτιάξεις ένα fixaki για τον ήχο να πάει σε v10 δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αλλο

 

Δεν φταίει η Ρομ...κάτι έχεις κάνει ή δεν την θέλει το hardwareσου...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η Ρομ...κάτι έχεις κάνει ή δεν την θέλει το hardwareσου...:lol:

 

Την ξαναέβαλα dirty έκανα όλα τα update .... Λοιπόν με το τελευταίο update μου ενεργοποίει όταν βάζω σίγαση το μην ενοχλείτε....

mi8
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναέβαλα dirty έκανα όλα τα update .... Λοιπόν με το τελευταίο update μου ενεργοποίει όταν βάζω σίγαση το μην ενοχλείτε....

 

Βρε το καταλαβαίνω αλλά εμένα γιατί δεν το κάνει? Κι ξαναρωτάω...μήπως είχες βάλειαλλο interfaceπριν και άλλαξες πάλι? AOSP Toggles κλπ?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το θέμα και είμαι έτοιμος να παραγγείλω την έκδοση χ820 6/128

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα όποιος μπορεί να με διαφωτίσει

Τι περιέχει η συσκευασία. Υπάρχουν ακουστικά ή μόνο το ανταπτοράκι? Υπάρχει κάποια θήκη σιλικόνης και screen protector ή πρέπει να παραγγείλω ξεχωριστά?΄

Τι παίζει με την κάμερα? Διάβαζα ότι υπήρχε πρόβλημα με την σταθεροποίηση και το autofocus στο βίντεο. Είναι έτσι ή έχει διορθωθεί? Έχει σχέση με τη stock camera?

Με τον αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων υπάρχει πρόβλημα και πόσο σοβαρό είναι?

Σκέφτομαι ότι αν περάσω την τελευταία pure eui του CrisBal, θα έχω μiα ελαφριά rom χωρίς προβλήματα. Μια απλή rom χρειάζομαι χωρίς bugs, χωρίς bloaware και κινεζιές, χωρίς διπλότυπες εφαρμογές, με καλή απόδοση, διάρκεια μπαταρίας.

Έχω δίκιο ή πρέπει να δοκιμάσω κάτι άλλο? Δακτυλικό και κάμερα σε αυτή τη rom?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Βρε το καταλαβαίνω αλλά εμένα γιατί δεν το κάνει? Κι ξαναρωτάω...μήπως είχες βάλειαλλο interfaceπριν και άλλαξες πάλι? AOSP Toggles κλπ?

 

Όχι φίλε μου δεν πειράζει! θα δοκιμάσω καμία Oreo από περιέργεια και το πολύ πολύ να επιστρέψω στη v11 με clean..

mi8
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εχω καιρο ν αλλαξω rom με clean install πως μπορει μετα ο υπολογιστης σε recovery mode να δει το κινητο για να ριξω την rom που θελω??δεν ξεκιναω αν δεν το βρω μη τη πατησω
mi8
Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom είσαι ;

Εγώ μέχρι τώρα βλέπω ότι ενώ τα πάει καλά στην χρήση στην αναμονή καίει.

Συνέχεια με ss από το πρωινή φορτηση.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την 19s δηλαδη την ιδια ρομ με εχουμε, εμενα αναμονη δεν καιει σχεδον τιποτα 2% στο 7-8 ωρες αν το αφησω. Ισως εχεις καποια εφαρμογη που τρωει μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το θέμα και είμαι έτοιμος να παραγγείλω την έκδοση χ820 6/128

Έχω κάποιες απορίες και θα ήθελα όποιος μπορεί να με διαφωτίσει

Τι περιέχει η συσκευασία. Υπάρχουν ακουστικά ή μόνο το ανταπτοράκι? Υπάρχει κάποια θήκη σιλικόνης και screen protector ή πρέπει να παραγγείλω ξεχωριστά?΄

Τι παίζει με την κάμερα? Διάβαζα ότι υπήρχε πρόβλημα με την σταθεροποίηση και το autofocus στο βίντεο. Είναι έτσι ή έχει διορθωθεί? Έχει σχέση με τη stock camera?

Με τον αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων υπάρχει πρόβλημα και πόσο σοβαρό είναι?

Σκέφτομαι ότι αν περάσω την τελευταία pure eui του CrisBal, θα έχω μiα ελαφριά rom χωρίς προβλήματα. Μια απλή rom χρειάζομαι χωρίς bugs, χωρίς bloaware και κινεζιές, χωρίς διπλότυπες εφαρμογές, με καλή απόδοση, διάρκεια μπαταρίας.

Έχω δίκιο ή πρέπει να δοκιμάσω κάτι άλλο? Δακτυλικό και κάμερα σε αυτή τη rom?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Λοιπόν είναι λίγο γκρίζα ζώνη κάποια από αυτά.

1. Ρομ του crisbal και ηρεμήσες. (Όλα λειτουργούν άψογα.

2. Οι εκδόσεις του κινητού είναι πολλές με διαφορετικές οθόνες κάμερες κλπ. Εγώ έχω ένα x820 4/32 από τις πρώτες εκδώσεις δεν είχα θέμα με το δακτυλικό όσες Ρομ και πειράματα και αν έκανα ( και έχω κάνει πολλά)

3. Στις περισσότερες συσκευασίες έχει το ανταπτωρακι κυρίως κάτι x829 (γκρί χρώμα) είχαν ακουστικά αλλά με 9 € που είχα πάρει τα δικά μου τα άξιζαν με το παραπάνω.

4. θήκη σιλικόνης έχει άλλα της πλάκας καλύτερα πάρε άλλη με 2-3 € και screen protector για σιγουριά

5. Autofocus πάλι από προσωπική εμπειρία μηδέν προβλήματα, αλλά κάποιοι είχαν +έχουν , αλλά νομίζω τα θέματα είναι κυρίως με custom ROM όχι leeco eui based.

Για εμένα στην τιμή του 6/128 με τέτοια υποστήριξη που έχει από πίσω του το κινητό μας είναι vfm με το παραπάνω. Εάν δε ,δεν θα πεθάνεις κιόλας εάν μια μέρα δεν ανταποκρίνεται το δακτυλικό αποτύπωμα χτυπά το χωρίς να το σκεφτείς...

Αυτά..

Καλημέρα ελπίζω να βοήθησα..

 

 

Sent From my Awesome LeMax2 Deep in Space ..... using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

CN-28S PURE_EUI_V5 25.02.2018

 

Flash it through TWRP with wipe caches or with FR from another EUI version.

 

Changelog

 

- Unrooted

- Including all latest framework patches

- Includes all latest changes taken from V11

- Includes latest Gcamera fixed modded (cam2api enabled)

- Includes latest 25.02 Gapps

- All letv apps replaced with updated Google apps

- Latest Virtual buttons settings under display settings (GitHub N sources)

-Screen recorder settings

- Dolby latest and V4A

- Includes latest Leui Launcher with notifications and available themes,NovaLauncher and Google

- Does not include the advanced apps and settings from V11 for better battery

 

Rom Link

https://drive.google.com/uc?id=1NHmN8IeYXOFfPqgXRdIxbZeqyI1fA2R0&export=download

 

Latest root 5.6.1 and 16.0.

Flash it through TWRP without wipes after finishing Installation.

https://drive.google.com/file/d/1c3XsaT3G3LAEYWABJoVmH73H5KTR8maj/view

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταιες Aicp Oreo roms, οταν πατας το power on για να ξυπνησει το κινητο, σε βγαζει κατευθειαν στην οθονη για να κανεις κληση εκτακτης αναγκης. Ειναι πολυ σπαστικο μιας και δεν φευγει αν δε πατησεις το backspace δυο φορες, ωστε να σε βγαλει στη οθονη κλειδωματος. Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτη η σαχλαμαρα??? Ειναι φορες που δεν θελω να το ξεκλειδωσω με δαχτυλικο, απλα θελω να δω στην οθονη κλειδωματος για καποιο μυνημα που ηρθε πχ. Μιλαμε ειναι πονοκεφαλος αυτο το πραγμα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταιες Aicp Oreo roms, οταν πατας το power on για να ξυπνησει το κινητο, σε βγαζει κατευθειαν στην οθονη για να κανεις κληση εκτακτης αναγκης. Ειναι πολυ σπαστικο μιας και δεν φευγει αν δε πατησεις το backspace δυο φορες, ωστε να σε βγαλει στη οθονη κλειδωματος. Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτη η σαχλαμαρα??? Ειναι φορες που δεν θελω να το ξεκλειδωσω με δαχτυλικο, απλα θελω να δω στην οθονη κλειδωματος για καποιο μυνημα που ηρθε πχ. Μιλαμε ειναι πονοκεφαλος αυτο το πραγμα.

 

Eμένα δεν μου συμβαίνει αυτό και δεν έχω πειράξει και κάτι για να το αλλάξω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ να μην ποσταρετε τις εικόνες σε πλήρη ανάλυση αλλά σε μικρογραφίες να μην φορτώνουμε το thread. Ευχαριστώ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία oreo 22_2 αυτό που παρατήρησα είναι, εχω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.. μπορεί να μας πει κάποιος φίλος αν του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα, ή κάποια άλλα θετικά στοιχεία αυτής, από το μεσημέρι είμαι πάνω σε αυτήν και δοκιμάζω.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία oreo 22_2 αυτό που παρατήρησα είναι, εχω καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.. μπορεί να μας πει κάποιος φίλος αν του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα, ή κάποια άλλα θετικά στοιχεία αυτής, από το μεσημέρι είμαι πάνω σε αυτήν και δοκιμάζω.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για μπαταρία θα δούμε τις επόμενες μέρες γιατί και εγώ κανά 2-3 μέρες την έχω με dirty εγκατάσταση πάνω από την 20/1 έκδοση. Κανένα απολύτως πρόβλημα πάντως όλα καλά. Ήθελα να ξαναδοκιμάσω και την 28s V11 του Cris για να δω τι καινούρια πράγματα έφτιαξε αλλά δεν πρόλαβα μέσα στο ΣΚ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

για μπαταρία θα δούμε τις επόμενες μέρες γιατί και εγώ κανά 2-3 μέρες την έχω με dirty εγκατάσταση πάνω από την 20/1 έκδοση. Κανένα απολύτως πρόβλημα πάντως όλα καλά. Ήθελα να ξαναδοκιμάσω και την 28s V11 του Cris για να δω τι καινούρια πράγματα έφτιαξε αλλά δεν πρόλαβα μέσα στο ΣΚ.
Και εγώ dirty την πέρασα από πάνω στην 21_1 βλέπουμε και τσεκάρουμε με την χρήση της, κάτι άλλο να ρωτήσω η μετάδοση δουλεύει σε σένα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eμένα δεν μου συμβαίνει αυτό και δεν έχω πειράξει και κάτι για να το αλλάξω.

Περιεργο.. ουτε εγω εκανα κατι. Απ την εγκατασταση ειναι ετσι. AICP 22.02.2018

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ dirty την πέρασα από πάνω στην 21_1 βλέπουμε και τσεκάρουμε με την χρήση της, κάτι άλλο να ρωτήσω η μετάδοση δουλεύει σε σένα?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν εννοείς μετάδοση σε τηλεόραση με την 20/1 δεν δούλευε, με την 22/2 δεν δοκίμασα ακόμα γιατί δεν έχω smart TV. Όταν θα πάω σε ένα φίλο θα το δω.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς μετάδοση σε τηλεόραση με την 20/1 δεν δούλευε, με την 22/2 δεν δοκίμασα ακόμα γιατί δεν έχω smart TV. Όταν θα πάω σε ένα φίλο θα το δω.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ασύρματη μετάδοση εικόνας λειτουργεί με την.aicp 220118

Σε Samsung smart TV

Me X829 4/64

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη μετάδοση εικόνας λειτουργεί με την.aicp 220118

Σε Samsung smart TV

Me X829 4/64

Σε μένα πάλι δεν λειτούργησε ποτέ, πώς γίνεται δεν ξέρω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά είμαι με την 28 ν11c του Χρήστου. Γίνεται να βάλουμε κάπως την οθόνη να ανάβει όταν μας έρχεται ειδοποίηση όπως στην aicp Oreo που είχα πριν;; Επίσης στις 2 από τις 5 κάμερες που έχει μέσα ή οθόνη κάνει θόρυβο στην εικόνα, είναι φυσιολογικό αυτό; Στις υπόλοιπες κάνει λίγο στημ αρχή και μετά σταματάει
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη μετάδοση εικόνας λειτουργεί με την.aicp 220118

Σε Samsung smart TV

Me X829 4/64

 

Σε no smart tv αλλα με mirascreen δεν συνδεεται.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά είμαι με την 28 ν11c του Χρήστου. Γίνεται να βάλουμε κάπως την οθόνη να ανάβει όταν μας έρχεται ειδοποίηση όπως στην aicp Oreo που είχα πριν;; Επίσης στις 2 από τις 5 κάμερες που έχει μέσα ή οθόνη κάνει θόρυβο στην εικόνα, είναι φυσιολογικό αυτό; Στις υπόλοιπες κάνει λίγο στημ αρχή και μετά σταματάει

 

Δεν γίνεται γιατί το έχω απενεργοποίησει από τον framework για καλύτερη μπαταρία. Κάμερες σε μένα δεν κάνουν άρα είναι hardware ασυμβατότητα. Παίξε με τις άλλες...Θα κοιτάξω να ανεβάσω άλλο framework να ανάβει η οθόνη.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Viber προστασία εφαρμογής,αυτόματη έναρξη, απομακρυνση από καθαρισμό οθόνης,δικά μου settings ,δικαιώματα εφαρμογών, ενεργοποίηση να τρεχουν στο παρασκήνιο.

Multi-led εφαρμογές >ολες οι εφαρμογες> lightflow >ειδοποιήσεις ενεργοποιηση.Mπαίνεις μέσα στο multiled από τις ρυθμίσεις ενεργοποιείς δίνεις δικαίωματα υπερκάλυψης όταν ζητηθεί ρυθίζεις τί χρώμα θες για κάθε εφαρμογή.[

Πετυχε!!!!!

Φχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...