Jump to content

Πως να μπλοκάρετε τις διαφημίσεις χωρίς Root.


saxon_747
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 941
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Δεν έχω ιδέα. Δεν έχω κάνει τίποτα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Και άλλο πρόβλημα! Με αυτό το πρόγραμμα ενεργό δεν μπορώ να ανοίξω το openvpn μου!!! Σοβαρό πρόβλημα! Πρέπει να το κλείσω πρώτα γιατί και αυτό είναι vpn! Κάτι καλό σε μορφή proxy έχουμε?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς το disconnect pro (αποκλειστικά για συσκευές Samsung) να πει εντυπώσεις;

 

http://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.disconnectandroidfirewall

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Έχει δουλέψει κανείς το disconnect pro (αποκλειστικά για συσκευές Samsung) να πει εντυπώσεις;

 

http://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.disconnectandroidfirewall

 

Το δουλεύω στο Α3 2017, χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο πρόβλημα! Με αυτό το πρόγραμμα ενεργό δεν μπορώ να ανοίξω το openvpn μου!!! Σοβαρό πρόβλημα! Πρέπει να το κλείσω πρώτα γιατί και αυτό είναι vpn! Κάτι καλό σε μορφή proxy έχουμε?

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημέρα, τελικα και με το adblock plus (ABP) που παιζει σαν proxy τα ιδια, πρόβλημα ΜΟΝΟ με το ινσταγκραμ όπως και στο blokada και αμα σβησω ότι τρεχει το πεταει και αυτό!

ότι και αν εχω κανει από δικαιώματα κτλ δεν αλλαξε κατι....

 

Εχει κανεις καμια ιδεα 1ον γιατι μου μπλοκαρουν το ινσταγκραμ και σερνεται λες και δεν εχω ιντερνετ και 2ον δεν μενουνε στην μνημη ακομα και όταν την καθαριζω? πχ το miui fit μενει.

Να τονισω ότι σε ένα ταμπλετ 8αρι που εχω αυτό που παιζει σαν proxy δεν εχει κανενα πρόβλημα και τρεχει μονιμα και δεν μπλοκαρει το ινσταγκραμ, αρα σιγουρα εχει να κανει με την miui ρομ το πρόβλημα.

 

Εχω Xiaomi mi max 2 με Miui 9.2 stable official rom.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τελικα και με το adblock plus (ABP) που παιζει σαν proxy τα ιδια, πρόβλημα ΜΟΝΟ με το ινσταγκραμ όπως και στο blokada και αμα σβησω ότι τρεχει το πεταει και αυτό!

ότι και αν εχω κανει από δικαιώματα κτλ δεν αλλαξε κατι....

 

Εχει κανεις καμια ιδεα 1ον γιατι μου μπλοκαρουν το ινσταγκραμ και σερνεται λες και δεν εχω ιντερνετ και 2ον δεν μενουνε στην μνημη ακομα και όταν την καθαριζω? πχ το miui fit μενει.

Να τονισω ότι σε ένα ταμπλετ 8αρι που εχω αυτό που παιζει σαν proxy δεν εχει κανενα πρόβλημα και τρεχει μονιμα και δεν μπλοκαρει το ινσταγκραμ, αρα σιγουρα εχει να κανει με την miui ρομ το πρόβλημα.

 

Εχω Xiaomi mi max 2 με Miui 9.2 stable official rom.

δοκιμασες να βάλεις στη whitelist σε κάποιο από τα adblocks τις διευθύνσεις που χρησιμοποιεί το instagram?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να βάλεις στη whitelist σε κάποιο από τα adblocks τις διευθύνσεις που χρησιμοποιεί το instagram?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ποιες διευθυνσεις δλδ? εφαρμογη ειναι, δεν βλεπω διεθυνσεις!

Link to comment
Share on other sites

ποιες διευθυνσεις δλδ? εφαρμογη ειναι, δεν βλεπω διεθυνσεις!
δεν χρησιμοποιώ instagram για να σε βοηθήσω περισσότερο, αλλά φαντάζομαι πως όπως όλα τα online apps θα χρησιμοποιεί κάποιους server για να λειτουργεί. Ίσως κάποιος από αυτούς να είναι σε λίστα των blocked διευθύνσεων κ αυτό να σου δημιουργεί πρόβλημα. Είχα πάθει κάτι αντίστοιχο παλιότερα με το app του steam. Έβαλα στην whitelist τους servers που χρησιμοποιεί το app και όλα καλά μέτα. Με ενα πρόχειρο search βρηκα αυτό, δεν ξέρω αν βοηθάει

https://support.opendns.com/hc/en-us/articles/227989067-How-to-allow-Instagram-when-blocking-social-networking

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ωραια θα το δω, αλλα δεν είναι μονο αυτό το πρόβλημα μου.

το blokada είναι vpn και πρεπει να το κλεινω για να ανοιξω openvpn που δουλευω εγω πραγμα εξαιρετικα ενοχλητικο.

Και επισης και αυτό και το adblock plus (δουλευει με proxy) αμα καθαριζω την μνημη με τους γνωστους τροπους σε Miui rom, τοτε κλεινουν.

Εχω κανει ένα καρο ρυθμισεις όλα τα εχω ψαξει και δεν εχω καταφερει να μην κλεινουν, απλά τα ανοιγω παλι, αλλα είναι ενοχλητικο.

Αλλα ποιο πολύ αυτό με το ινσταγκραμ γιατι το δουλευω κάθε μερα.

Δεν τα εχει καποιος με Miui rom να μου πει?

γιατι όπως ειπα αυτό με το proxy το εχω σε ταμπλετ και δεν εχω κανενα πρόβλημα και ΔΕΝ μπλοκαρει το ινσταγκραμ κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχεις δύο VPN συνδέσεις ταυτόχρονα. Δεν φταίει το blockada γι'αυτό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχεις δύο VPN συνδέσεις ταυτόχρονα. Δεν φταίει το blockada γι'αυτό.

 

δεν ειπα ουδεποτε οτι φταιει το προγραμμα για τον συγκεκριμενο λογο! εννοειτε οτι το ξερω αυτο!!

ειπα MONO οτι δεν μου κανει γιαυτο τον λογο και πρεπει να βρω καποιο αλλο, βρηκα το αλλο λοιπον που παιζει με proxy και κανει παλι μπλοκαρισμα στο ινσταγκραμ, οπως και οτι κλεινει οταν καθαριζω την RAM πραγμα που γινεται ΜΟΝΟ με miui rom, που επισης γινεται και στο blokada.

 

Δηλαδη και τα δυο προγραμματα εχουν δυο κοινα, οτι μου μπλοκαρουν το ινσταγκραμ λες και δεν εχω ιντερνετ!!! αλλα μονο αυτο και οτι και τα δυο κλεινουν αν καθαρισω με οποιοδηποτε τροπο την RAM.

Επειδη τα εχω δοκιμασει και αλλου τονιζω οτι και τα 2 αυτα συμβαινουν ΜΟΝΟ σε miui rom, οποτε θα ηθελα να απαντησει καποιος που να εχει ΜΙUI.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, από άλλο τόπικ, εντελώς τυχαία έπεσα και πάνω στο stopad, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

Για το πρόβλημα με το VPN δε γίνεται κάτι. για το κλείσιμο όμως είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα. Κανένα δεν ξεκινούσε αυτόματα μετά από επανεκκίνηση της συσκευής.

Adclear, blockthis, blockada nerguard... τίποτα ! Αγόρασα το Adguard και ησύχασα, Ακριβό μέν, αλλά επιτέλους δουλεύει πολύ σωστά μόνο του και δεν ξανασχολήθηκα μαζί του.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εσυ marras σε τι κινητο ειχες το θεμα να κλεινουν?

εμενα δεν κλεινουν μονα τους ομως, ουτε θελει επανεκκινηση!

απλά οταν καθαρισω την RAM με ολα τα γνωστα κολπα της MIUI ή το κλασικο απο κατω απο το κουμπι που βλεπεις τι τρεχει τοτε κλεινει και οχι και παντα.

Τελικα δεν ξερω τι εγινε παιζω με blokada και επιτελους ΔΕΝ μπλοκαρει το ινσταγκραμ!!! πειραξα κατι ρυθμισεις στα δικαιωματα των εφαρμογων στο μενου της Miui, καλα ελεγα οτι εχει κανει με αυτη.....ειναι πολυ αυστηρη με την ασφαλεια!

οσον αφορα το θεμα του vpn δεν δουλευω συνεχεια το openvpn, οποτε απλα απο το μενου κλεινω το blokada πρωτα. Το συνηθισα κιολας!

Οποτε μου μενει να βρω τροπο να μην κλεινει αν καθαριζω την ram αλλα οκ εχω και 4gb οποτε το αποφευγω, μικρο το κακο.

Παντως ο blokadas ειναι πολυ αποτελεσματικος στην δουλεια του και δουλευει ποιο καλα στο μπλοκαρισμα απο το adblock plus που παιζει με την μορφη proxy και ειναι open source app.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εσυ marras σε τι κινητο ειχες το θεμα να κλεινουν?

εμενα δεν κλεινουν μονα τους ομως, ουτε θελει επανεκκινηση!

 

Κλείνανε με καθαρισμό της ram όπως και σε εσένα, αλλά αυτό δεν ήταν το πρόβλημα. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν ανοίγανε όταν έκανα επανεκκίνηση το κινητό, δε χρειαζότανε κάτι τέτοιο, απλά εγώ το διαπίστωσα στις δοκιμές τους. Αυτό συνέβη σε asus zenfone 6, xiaomi redmi 4a, lenovo p1m, lenovo vibe c, doogee x5pro και oneplus 3t. Σε αυτά που δεν πολυασχολούμαι καθώς δεν είναι δικά μου και η επανεκκίνιση είναι κάτι σπάνιο, άφησα το blockthsi και απλά το θυμάμαι όποτε πετάγεται κάτι ενοχλητικό και το ανοίγω. Στο vibe c μπήκε το adaway, ενώ στα doogee και oneplus που με ενδιέφεραν, επειδή βαριέμαι αφάνταστα να μπω στη διαδικασία να τα ρουτάρω, αγόρασα το adguard (lifetime, μισή τιμή την black friday) και ησύχασα.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτο που λέτε το adguard πως παιζει? δλδ εννοω τι τυπου ειναι? proxy ή vpn ?
vpn αλλά υποστηρίζει και proxy mode
Link to comment
Share on other sites

α ωραια thanks!

που ειναι αυτο? δεν το βρισκω στο google play!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adguard.android.contentblocker
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι αυτο???? εκτος ολοι λενε οτι ειναι για αγορα λεει και τα παρακατω :

Δεν μας κανει οπως φαινεται.

 

Adguard Content Blocker is an app that will block all ads only in Yandex Browser and Samsung Internet browser without requiring you to root your device. Adguard Content Blocker doesn't block ads in any other apps.

 

αυτο πρεπει να ειναι αλλα στο google play δεν το εχει??? https://adguard.com/en/welcome.html

 

https://adguard.com/en/license.html#new/EUR/PREMIUM/36500/1

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

https://kb.adguard.com/en/android/installation

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραια ευχαριστω θα το δοκιμασω!

Ωραια, και αυτο παιζει VPN σαν το blokada, αλλα δεν μου μπλοκαρει το ινσταγκραμ οπως κανει συνηθως εκεινο.

Επισης και αυτο αμα καθαρισω την RAM το πεταει.

Κινητο Xiaomi mi max 2.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά γιατί καθαρίζεις την ram;
Τι θα πει γιατί? Πρέπει να τρέχουν από πίσω χίλια πράγματα Δλδ? Το Mi fit πχ γιατί δεν κλείνει? Τελικά το AD Guard τα σπάει τα Ξήλωσα τα άλλα αυτό δεν μου μπλοκάρει το ινσταγκραμ.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...