Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.Νεο update για την aicp 13.1.http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180214.zip

 

καλημέρα !! κατεβαίνει αυτόματα (ενημέρωση) το νεο update η πρέπει να το κάνουμε εγκατάσταση χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του κινητου.Mου ηρθε απο Banggood και απο οτι βλεπω πρεπει να εχει περασμενη την 20c rom;

Εκδοση βασικου φασματος MPSS TH 20C 1.9.1.0032 γραφει.

Τα βηματα που πρεπει να κανω, αφου έχω εγκαταστήσει τους drivers στo pc και δω οτι το κινητο αναγνωριζεται, ειναι:

α)Κατεβαζω το tool και ελεγχω bootloader.(το εκανα και ειναι ξεκλείδωτος)

β) φλας TWRP

γ) back up την μαμα rom.

δ) εγκατασταση rom. Απο την στιγμη που μου ηρθε με 20c, μπορω να περασω σ αυτο το σταδιο την ρομ του crisbal ή την AICP OREO 8.1 Και ρωταω γιατι απο οτι καταλαβα ειναι διαφορετικες εκδοσεις android. Δεν θα εχω καποιο προβλημα;

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του κινητου.Mου ηρθε απο Banggood και απο οτι βλεπω πρεπει να εχει περασμενη την 20c rom;

Εκδοση βασικου φασματος MPSS TH 20C 1.9.1.0032 γραφει.

Τα βηματα που πρεπει να κανω, αφου έχω εγκαταστήσει τους drivers στo pc και δω οτι το κινητο αναγνωριζεται, ειναι:

α)Κατεβαζω το tool και ελεγχω bootloader.(το εκανα και ειναι ξεκλείδωτος)

β) φλας TWRP

γ) back up την μαμα rom.

δ) εγκατασταση rom. Απο την στιγμη που μου ηρθε με 20c, μπορω να περασω σ αυτο το σταδιο την ρομ του crisbal ή την AICP OREO 8.1 Και ρωταω γιατι απο οτι καταλαβα ειναι διαφορετικες εκδοσεις android. Δεν θα εχω καποιο προβλημα;

Τα βήματα που ακολουθείς είναι σωστά.

Θα σου πρότεινα μιας και δεν έχεις στήσει την συσκευή ακόμα να περάσεις της AICP μιας και ο Cris θα αργήσει από ότι φαίνεται να να δώσει την δικιά του ρομ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου. την AICP την περναω κανονικα πανω απο την μαμα ρομ αφου κανω ολα τα προηγουμενα( twrp-backup);

Αυτη ειναι η τελευταια aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180214.zip; Την περναω με το twrp που θα εχω βαλει απο τον οδηγο του crisbal η θελει το δικο της twrp;

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου. την AICP την περναω κανονικα πανω απο την μαμα ρομ αφου κανω ολα τα προηγουμενα( twrp-backup);

Αυτη ειναι η τελευταια aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180214.zip; Την περναω με το twrp που θα εχω βαλει απο τον οδηγο του crisbal η θελει το δικο της twrp;

 

δες εδώ 1η σελίδα https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-aicp-13-0-pro3-aka-zl1-x727-x720-t3698058 αναφέρει τα πάντα καθώς και την έκδοση twrp που προτείνει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους...Μπορεί κάποιος να δει αν στην 20s ήρθε ΟΤΑ? Ευχαριστώ!:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ό,τι κατάλαβα, μόλις πάρω την 20s έκδοση από το banggood, περνάω twrp και μία νέα ρομ που να είναι πιο λειτουργική από την αρχική.

Ποια προτείνετε; Mε ενδιαφέρει να είναι λειτουργική και να μπαίνει εύκολα προσφέροντας root. Δεν ψάχνω την τέλεια παραμετροποίηση. :)

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ό,τι κατάλαβα, μόλις πάρω την 20s έκδοση από το banggood, περνάω twrp και μία νέα ρομ που να είναι πιο λειτουργική από την αρχική.

Ποια προτείνετε; Mε ενδιαφέρει να είναι λειτουργική και να μπαίνει εύκολα προσφέροντας root. Δεν ψάχνω την τέλεια παραμετροποίηση. :)

 

Ρουτάρεις αυτή που έχεις και είσαι οκ δεν έχει κάποιο θέμα η συγκεκριμένη rom .

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους...Μπορεί κάποιος να δει αν στην 20s ήρθε ΟΤΑ? Ευχαριστώ!:)

Cris σε λιγο θα το κοιταξω γιατι τωρα κανω εγκατασταση twrp. πως κοιταω για αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Cris σε λιγο θα το κοιταξω γιατι τωρα κανω εγκατασταση twrp. πως κοιταω για αναβαθμιση;

Θα δεις ένα εικονίδιο ΟΤΑ updates το πατάς κι αν έχει έρθει θα το δεις. Πατας στο γρανάζι επάνω δεξιά. Κανεις μια φορα enable/disable και πάλι enable to open recovery script κλείνεις κατω το κουμπί να μην βγάζει διαφημίσεις και κάνεις το ΟΤΑ/λήψη/εγκατάσταση(να έχεις root εννοείτε).

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε εγκαταστήσει το Android 8.1, έχετε δει 4G+; Ρωτάω γιατί βλέπω ότι η μπάρα επάνω μοιάζει με stock Android, αντί για LeEco...
Link to comment
Share on other sites

Θα δεις ένα εικονίδιο ΟΤΑ updates το πατάς κι αν έχει έρθει θα το δεις. Πατας στο γρανάζι επάνω δεξιά. Κανεις μια φορα enable/disable και πάλι enable to open recovery script κλείνεις κατω το κουμπί να μην βγάζει διαφημίσεις και κάνεις το ΟΤΑ/λήψη/εγκατάσταση(να έχεις root εννοείτε).

Συγνωμη ειμαι με την 20c οπως μου ηρθε απο Banggood. Δεν βλεπω εικονιδιο ota. Θα γυρισω σε κανενα 30λεπτο, πρεπει να παρω τα παιδια απο το σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ειμαι με την 20c οπως μου ηρθε απο Banggood. Δεν βλεπω εικονιδιο ota. Θα γυρισω σε κανενα 30λεπτο, πρεπει να παρω τα παιδια απο το σχολειο.

όχι βρε την Bangood rom την δική μας...:lol::lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρουτάρεις αυτή που έχεις και είσαι οκ δεν έχει κάποιο θέμα η συγκεκριμένη rom .

 

Όλα αυτά που διαβάζω για αυτονομία - φόρτιση - ειδοποιήσεις προβληματικές και κρασαρίσματα, δεν ισχύουν; :p

We do not let our enemies to have guns, why should we let them have ideas? :shifty:
Link to comment
Share on other sites

όχι βρε την Bangood rom την δική μας...:lol::lol::p

Νεοπας!!! :lol:

Δηλαδη το οτα της δικης μας (δηλ. δική σου) τι θα εχει;:happy:

Ρωταω γιατι εχω παρει backup την μαμισια ρομ και στο επομενο βημα βαζω root και αλλη ρομ.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους...Μπορεί κάποιος να δει αν στην 20s ήρθε ΟΤΑ? Ευχαριστώ!:)

Καλησπέρα,

Κατέβασα την ενημέρωση, TWRP το δικό σου, Wipe Dalvic/Cache, Cache, Installation Failed Error 7 update is for Le-X2

Edited by ribo1
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που διαβάζω για αυτονομία - φόρτιση - ειδοποιήσεις προβληματικές και κρασαρίσματα, δεν ισχύουν; :p

Τι να σου πώ.Το έχω πάρει στην Κόρη μου 4 μήνες τώρα το έκανα ρουτ και το έχει λιώσει στην κυριολεξία.Με φόρτιση και μπαταρία κανένα πρόβλημα,ειδοποιήσεις σε email fb κλπ οκ,κρασαρίσματα όχι δεν έχει προβλήματα. :D

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ.Το έχω πάρει στην Κόρη μου 4 μήνες τώρα το έκανα ρουτ και το έχει λιώσει στην κυριολεξία.Με φόρτιση και μπαταρία κανένα πρόβλημα,ειδοποιήσεις σε email fb κλπ οκ,κρασαρίσματα όχι δεν έχει προβλήματα. :D

 

αναφέρεσαι στην 20s?

Link to comment
Share on other sites

Ναι της Κόρης μου ήρθε με την 20s,To το δικό

μου είχε την 26s.

 

απλά για να βγάλεις άκρη πρέπει να μας πούνε ποιά είναι καλύτερη ROM......η 20s, η rom του Χρήστου, η η AICP 13.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη ρομ απλά ανάλογα τι ζητά απο την συσκευή ο καθένας μας την προσαρμόζει με την κατάλληλη ρομ. Προσωπικά είμαι με καθαρισμένη απο κινεζιες 26s.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...