Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ που τις 3μισή ώρες SOT τις έχω για πλάκα (αλλά μου κάνει το εξής: το βράδυ πριν κοιμηθώ το παίζω και ας πούμε το αφήνω στην άκρη με 10%, την επόμενη το πρωί είναι ~18-20) να χαρώ ή να λυπηθώ;

 

χααχαααχχ ετσι οπως το ειπες κλαιωωω!!!μην το παιζεις πριν κοιμηθεις!!!χαχααχαχα...στο διαταυτα εμενα τετοιο πραγμα ποτε δεν μου το εχει κανει με καμια εκδοση!!!αν το λεει ο φιλος κατω οκ αλλα εγω δεν το συνάντησα ποτε by the way τωρα με τη 6.0 εγκατάσταση καθαρη απο μενα οχι απο το σερβις sot 04:00+ ωρες 100%-5%!!!αλλο τηλεφωνο!!εχω sot στο 50% 02:14 !!!!νταξει καινουρια μπαταρια 1,5 μηνα λογικο, η δε 6.0 επίσης αλλο πραγμα ειχα να δω φβ τοσο smooth απο το 2016!!!!τωρα παιζει ρολο που εβαλα την 20D και πηρα 20g ΟΤΑ??δεν παιζει ρολο δεν ξερω...παντως με γυρισε πολυ πισω η φαση....και σαν καινουρια οθονη λιγο το ακουμπαω και πιανει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο @Pavlidisc το είδε κανείς??

Τόσο καιρό με την ΜΜ δεν το είχα δει ποτέ!!

 

@Kiris κάνε την παλικαριά ρε.. :) Είμαι ένα βήμα πριν γυρίσω στην ΜΜ.

Επίσης έκανα φορμάτ το pc. Κατεβάζω το link που έβαλες με το Lgup, και κάνω αντικατάσταση τον φάκελο 8994 από την 20p?

Αααα. Πατάω upgrate να βρει το αρχείο και μετά το κάνω refurbish?

Link to comment
Share on other sites

Ο KIRIS μου φαινεται μας εχει επηρεασει ολους εδω μεσα... :lol::lol::lol:

 

Είναι κακιά επιρροή.. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακιά επιρροή.. :lol::lol:

 

Χαχαχα αποψεις παραθέτω και εμπειρίες!!!

Ευκολο ειναι αδερφε ακολουθα τα λινκ ειμαι εξω τωρα δεν τα εχω διαθεσιμα δες ποιο πισω κατέβασε το ραρ αρχειο με το lgup εχει μεσα αρχειο txt και σου λεει πως να το κανεις εγκατασταση 2 λεπτα ειναι μετα απο το αλλο λινκ καταβασε την 20p εκδοση περασε την ανοιξε το μια χωρις να περάσεις τιποτα και στα καπακια περασε την 20d μετα αφπυ το ανοιξεις προχωρα κανονικα και πάνε κανε τσεκ για updates θα βρει την 20g 414megabytes ειναι αν θυμαμαι καλα κατεβασε το OTA καντο κανενα 15 λεπτο παιρνει ανοιξε το τηλ χτυπα και ενα hard reset να εχεις το κεφαλι σου σου ήσυχο και εισαι ετοιμος να περασεις τα πάντα απο την αρχη....εγω σαν Γιαννης καθε φορα που το στήνω αποφευγω να κατεβασω εφαρμογές τριτες με την μια πρωτα κανω εγκατασταση τις google που κανει μονο του το κανω επανεκκίνηση φτιχνω ρυθμίσεις ξανα κλεινω ανοιγω ασχολουμαι λιγο κανενα μισαωρο ωστε να κατσουν καλα οτι κατέβηκε και μετα ξεκιναω τις τριτες φβ ινστα και παει λεγοντας....για καποιους μπορει να φανει αστειο αλλα ολες οι ηλεκτρονικες συσκευες σε υπερφορτωση δεδομενων παθαινουν ντουγρουτζα.....αν το πας λαου λαου καθονται ολα σιγα και σωστα....και χωρις θερμοκρασιες.....

 

Αααα ξεχασα ναι αν δεν βλεπει το lgup το kdz αρχειο σου πατα πρωτα update ψατξο θα το βρει σιγουρα και μετα πατα την επιλογη refurbish θα υπαρχει ακομα σαν επιλογη το αρχειο κλεισε το lgup ξανάνοιξε το και θα το εχει επιλεγμένο ακομα και ξεκινα

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα (ΚIRIS) επειδή είσαι ζεστός και σε βλέπω γουστάρει τρελά τα σεντόνια... χεχεχε... κάνε ένα μαζεμένο ποστ (όταν μπορέσεις) και να το κρατήσουμε κάπου για το πως ακριβώς γύρισες σε MM.

Χρειάζεται και για αυτόν που δεν τα βρήκε με την Nougat αλλά και για αυτόν που θα θέλει για οποιαδήποτε λόγο να στείλει την συσκευή στο service.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα (ΚIRIS) επειδή είσαι ζεστός και σε βλέπω γουστάρει τρελά τα σεντόνια... χεχεχε... κάνε ένα μαζεμένο ποστ (όταν μπορέσεις) και να το κρατήσουμε κάπου για το πως ακριβώς γύρισες σε MM.

Χρειάζεται και για αυτόν που δεν τα βρήκε με την Nougat αλλά και για αυτόν που θα θέλει για οποιαδήποτε λόγο να στείλει την συσκευή στο service.

 

from my Mi5s

 

μολις βρω λιγο χρονο αν θελετε θα το κανω αδερφε και γω εφαγα μια ολοκληρη μερα να βγαλω ακρη...αν και στα 2 ποστ που εκανα ενα με τα λινκ και αυτο τωρα στον saxoman85 τα λεω πολυ αναλυτικα οπως θελετε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

χααχαααχχ ετσι οπως το ειπες κλαιωωω!!!μην το παιζεις πριν κοιμηθεις!!!χαχααχαχα...στο διαταυτα εμενα τετοιο πραγμα ποτε δεν μου το εχει κανει με καμια εκδοση!!!αν το λεει ο φιλος κατω οκ αλλα εγω δεν το συνάντησα ποτε by the way τωρα με τη 6.0 εγκατάσταση καθαρη απο μενα οχι απο το σερβις sot 04:00+ ωρες 100%-5%!!!αλλο τηλεφωνο!!εχω sot στο 50% 02:14 !!!!νταξει καινουρια μπαταρια 1,5 μηνα λογικο, η δε 6.0 επίσης αλλο πραγμα ειχα να δω φβ τοσο smooth απο το 2016!!!!τωρα παιζει ρολο που εβαλα την 20D και πηρα 20g ΟΤΑ??δεν παιζει ρολο δεν ξερω...παντως με γυρισε πολυ πισω η φαση....και σαν καινουρια οθονη λιγο το ακουμπαω και πιανει!!!

 

πολυ καλα..εγω πηρα την αποφαση να αφαιρεσω fb και messenger και να τα αντικαταστησω με fb lite και messengerlite αντιστοιχα...πεταξα και viber και πλεον το κινητο ειναι πραγματικα αγνωριστο και δε νιωθω κιολας οτι μου λειπει κατι (οι lite ειναι εξίσου πληρεις εφαρμογες...)

Link to comment
Share on other sites

χααχαααχχ ετσι οπως το ειπες κλαιωωω!!!μην το παιζεις πριν κοιμηθεις!!!χαχααχαχα...στο διαταυτα εμενα τετοιο πραγμα ποτε δεν μου το εχει κανει με καμια εκδοση!!!αν το λεει ο φιλος κατω οκ αλλα εγω δεν το συνάντησα ποτε by the way τωρα με τη 6.0 εγκατάσταση καθαρη απο μενα οχι απο το σερβις sot 04:00+ ωρες 100%-5%!!!αλλο τηλεφωνο!!εχω sot στο 50% 02:14 !!!!νταξει καινουρια μπαταρια 1,5 μηνα λογικο, η δε 6.0 επίσης αλλο πραγμα ειχα να δω φβ τοσο smooth απο το 2016!!!!τωρα παιζει ρολο που εβαλα την 20D και πηρα 20g ΟΤΑ??δεν παιζει ρολο δεν ξερω...παντως με γυρισε πολυ πισω η φαση....και σαν καινουρια οθονη λιγο το ακουμπαω και πιανει!!!

 

Την 20o την ξέρεις ; επιπεδο ασφαλειας 1-3-2017 γιατί βάζεις την 20g με ασφαλεια 1-7-2016;

Link to comment
Share on other sites

Την 20o την ξέρεις ; επιπεδο ασφαλειας 1-3-2017 γιατί βάζεις την 20g με ασφαλεια 1-7-2016;

 

η 20ο ειναι η αντίστοιχη της 20g αλλα για την Η811 συσκευη εμεις εχουμε την Η815

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

η 20ο ειναι η αντίστοιχη της 20g αλλα για την Η811 συσκευη εμεις εχουμε την Η815

 

H811 Δεν υπάρχει τέτοια συσκευή κάνεις λάθος ... επίσης διάβασα και κάπου 20p που αυτή είναι για το Η818...

 

Η 20ο είναι η καλύτερη και ποιό καινούργια

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

H811 Δεν υπάρχει τέτοια συσκευή κάνεις λάθος ... επίσης διάβασα και κάπου 20p που αυτή είναι για το Η818...

 

Η 20ο είναι η καλύτερη και ποιό καινούργια

 

ρεεε τρελε το g4 ειναι αλλα ειναι για αλλες χωρες ανα τον κοσμο...η H815 ειναι για ευρωπη και ναι η 20p δεν ειναι για την δικη μας χωρα αλλα μετα απο αυτη περνάς την επίσημη ευρωπαϊκή 20d θα μου πεις και τι διαφορες εχουν συντονιζονται σε αλλες μπαντες του παροχου που οι δικες μας δεν μπορουν και οταν περνουν Update τυπου 20p-20o ειναι αποκλειστικα για τις δικες τους συκευες θα σου πω ενα παραδειγμα χωρις βεβαια να θυμαμαι το ακριβες update σαν ονομασια η τουρκια τοσο καιρο δεν ειχε 4G Εεχει κανενα 8-9 μηνο που πλεον εχει επομενως οι συσκευες μας και οσοι τις εχουν επρερε να παρουν update για να υποστιριζουν το 4g σαν λογισμικο και ετσι και εγινε υπαρχει και αρθρο στο xda που το λεει....η δικη σου συσκευη δεν ξερω γιατι εχει 20ο ισως την εχεις παρει απο αλλη χωρα ισως ο προμηθευτής που την αγορασες αλλα η H815 δεν πηρε ποτε ουτε 20ο ουτε 20p.....αν εχεις εσυ τετοια ριξε μια ματια με αυτο το προγραμμα

https://apkpure.com/lg-phone-from/com.peamoon.phoneproductioninfo να δεις απο πια χωρα προερχεται......το Η811 λιγο που γκουγκλαρα ειναι για αμερικη....για να καταλαβεις τι εννοω μπες εδω http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2F και θα δεις πως η καθε ρομ ανα χωρα εχει το δικο της μοντελο Η811-Η812 και παει λεγοντας ωστε οτι αλλαζει για την εν λογω χωρα να εχει τις αναλογες δυνατοτητες το λογισμικο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ρεεε τρελε το g4 ειναι αλλα ειναι για αλλες χωρες ανα τον κοσμο...η H815 ειναι για ευρωπη και ναι η 20p δεν ειναι για την δικη μας χωρα αλλα μετα απο αυτη περνάς την επίσημη ευρωπαϊκή 20d θα μου πεις και τι διαφορες εχουν συντονιζονται σε αλλες μπαντες του παροχου που οι δικες μας δεν μπορουν και οταν περνουν Update τυπου 20p-20o ειναι αποκλειστικα για τις δικες τους συκευες θα σου πω ενα παραδειγμα χωρις βεβαια να θυμαμαι το ακριβες update σαν ονομασια η τουρκια τοσο καιρο δεν ειχε 4G Εεχει κανενα 8-9 μηνο που πλεον εχει επομενως οι συσκευες μας και οσοι τις εχουν επρερε να παρουν update για να υποστιριζουν το 4g σαν λογισμικο και ετσι και εγινε υπαρχει και αρθρο στο xda που το λεει....η δικη σου συσκευη δεν ξερω γιατι εχει 20ο ισως την εχεις παρει απο αλλη χωρα ισως ο προμηθευτής που την αγορασες αλλα η H815 δεν πηρε ποτε ουτε 20ο ουτε 20p.....αν εχεις εσυ τετοια ριξε μια ματια με αυτο το προγραμμα

https://apkpure.com/lg-phone-from/com.peamoon.phoneproductioninfo να δεις απο πια χωρα προερχεται......το Η811 λιγο που γκουγκλαρα ειναι για αμερικη....για να καταλαβεις τι εννοω μπες εδω http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2F και θα δεις πως η καθε ρομ ανα χωρα εχει το δικο της μοντελο Η811-Η812 και παει λεγοντας ωστε οτι αλλαζει για την εν λογω χωρα να εχει τις αναλογες δυνατοτητες το λογισμικο!!

 

Με την 20ο θα έχω πρόβλημα σε κάτι; Γιατι είναι πιο καινούργια ...

Link to comment
Share on other sites

Με την 20ο θα έχω πρόβλημα σε κάτι; Γιατι είναι πιο καινούργια ...

 

Εσυ την περασες η ηρθε σαν επίσημο update?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία κατ 'ιδίαν συζήτηση με το @saxoman85 σχετικά με το τρεμόπαιγμα της έχω να πω τα εξής.

 

Ο saxoman85 λέει ότι το με ΜΜ η οθόνη δεν έκαμνε "νερά". Εγώ νομίζω ότι έκαμνε...αλλά δεν επιμένω γιατί την συσκευή την είχα στα χέρια μου μόλις 3-4 μήνες (τώρα την έχει η γυναίκα μου). Δεν θυμάμαι λοιπόν 100% αλλά έχω την εντύπωση ότι το έκαμνε και με ΜΜ.

 

Πηγαίνοντας παρακάτω έχω να πω ότι:

Σήμερα τράβηξα ένα βίντεο με το G4 σε ένα πάρτυ σχολικό. Ξεκίνησα από εξωτερικό χώρο χωρίς κανένα τρεμόπαιγμα. Στην συνέχεια μπήκα σε αμφιθέατρο με λάμπες φθορίου. Εκεί...με το που μπήκε...έκανε ένα τρεμόπαιγμα η οθόνη για 2-3 sec και μετά σταθεροποιήθηκε. Προς μεγάλη μου έκπληξή είδα ότι αυτό το τρεμόπαιγμα φαίνεται και κατά την αναπαραγωγή του video!!! ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ μέχρι τώρα. Το τρεμόπαιγμα της οθόνης κατά την λήξη φωτογραφιών το έχω ξαναδεί. Αλλά αυτό με το τρεμόπαιγμα που μεταφέρεται και στην αναπαραγωγή δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ. Δεν λέω ότι δεν γινόταν. Λέω ότι δεν το είχα παρατηρήσει. Λογικά θα το έκαμνε (αφού το έκαμνε κατά την λήψη φωτό) αλλά δεν το πρόσεξα.

Φυσικά, όλα τα παραπάνω γίνονται μόνο κατά την μετάβαση από τον ένα χώρο στον άλλο. Εάν είσαι στον ίδιο χώρο, ρυθμίζεται ( ή συχνότητα;;;;; ) μια φορά και δεν ξαναβλέπεις "νερά".

 

Στο Mi5s υπάρχει μία ρύθμιση στην κάμερα που την ονομάζει "Ζωνοπερατό φίλτρο". Έχει επιλογές - Αυτόματο - Ανενεργό - 50hz - 60 hz. Αυτό έχει να κάνει με το τρεμόπαιγμα που λέμε. Ανάλογα που το έχεις, η οθόνη τρεμοπαίζει από καθόλου έως λίγο - ανάλογα με τον φωτισμό που έχει ο χώρος. Και δεν μιλάω για την ποσότητα φωτισμού αλλά για την ποιότητα (φθορίου, πυρακτώσεως, led κλπ). Φαντάζομαι ότι τα hz είναι αυτά που δουλεύει το δίκτυο της ΔΕΗ. Εϊναι δηλαδή η συχνότητα του εναλλασσόμενου ρεύματος (50 hz) με την οποία δουλεύουν και τα φώτα. Το 50 δεν είναι αυστηρό. Μπορεί να γίνει και 48 μπορεί να γίνει και 52 (οι συσκευές έχουν αυτήν την ανοχή...θα δείτε ότι οι περισσότερες αναγράφουν 50-60). Μπορεί να λέω και χαζαμάρες στο συγκεκριμένο. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. Εάν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω....ας μας πεί.

 

Στο G4 δεν βρήκα ρύθμιση για επιλογή μεταξύ 50 ή 60 hz.

 

Το τρεμόπαιγμα οφείλεται πράγματι στην αυξομείωση του φωτισμού, που με τη σειρά της οφείλεται στη συχνότητα του ρεύματος. Είναι πιο έντονο με λάμπες φθορισμού, και σε αυτή την περίπτωση προτιμάμε να τραβάμε βίντεο στην ίδια συχνότητα με το ρεύμα (50Hz) για να αποφύγουμε συντονισμούς. Και τα ψηφιακά φίλτρα που το ελαττώνουν είναι χρήσιμα, αλλά η επιλογή συχνότητας είναι πιο σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Το τρεμόπαιγμα οφείλεται πράγματι στην αυξομείωση του φωτισμού, που με τη σειρά της οφείλεται στη συχνότητα του ρεύματος. Είναι πιο έντονο με λάμπες φθορισμού, και σε αυτή την περίπτωση προτιμάμε να τραβάμε βίντεο στην ίδια συχνότητα με το ρεύμα (50Hz) για να αποφύγουμε συντονισμούς. Και τα ψηφιακά φίλτρα που το ελαττώνουν είναι χρήσιμα, αλλά η επιλογή συχνότητας είναι πιο σίγουρη.

Σωστός!

 

Απ'ότι φαίνεται έχει όντως να κάνει με λάμπες φθορισμού, led, οθόνες υπολογιστών κλπ...

 

What is anti banding in cameras and how is 50hz different from 60hz?

 

Φαίνεται ότι έχει να κάνει με το κατά πόσο η έκθεση (exposure) είναι πιο κάτω ή πάνω από την συχνότητα τρεμοπαίγματος (flickr). Αυτός είναι και ό λόγος που δεν το βλέπουμε σε εξωτερικό χώρο. Γιατί η έκθεση είναι πολύ μικρή και πιό γρήγορη από το τρεμόπαιγμα. ( ;;;;; )

 

Το θέμα είναι πώς αλλάξεις συχνότητα στο G4; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ναι εγώ την πέρασα

 

οπως σου ειπα το καθε update OTA ειναι συγκεκριμενο για καθε συσκευη γιατι δινει στο λογισμικο συγκεκριμενες δυνατοτητες ανα χωρα αν δεν εχεις παρατηρήσει καποιο θεμα τοτε οκ ειναι στην επιλογη σου και μενα το 20p το πηρε αλλα δεν το ριψοκινδυνεψα και εβαλα το επίσημο της συσκευής μου its up to you!!!!λογικα και συ εχεις το LG-H815 εμεις παντως επισημα 20ο δεν πηραμε ποτε!!

και χτυπα ξυλο αν το στειλεις για σερβις το σερβις μπορει να σου πει πως δεν καλύπτει την εγγύηση εφοσον εχεις λογισμικο που δεν ειναι για την συσκευη!!τα εχουμε δει και αυτα απο προκορντια!!εδω εχουμε δει με κλειδωμενο bootloader να το βγαζουν ρουταρισμενο και εκτος!!!αββυσος η ψυχη της προκορντια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

 

Απ'ότι φαίνεται έχει όντως να κάνει με λάμπες φθορισμού, led, οθόνες υπολογιστών κλπ...

 

What is anti banding in cameras and how is 50hz different from 60hz?

 

Φαίνεται ότι έχει να κάνει με το κατά πόσο η έκθεση (exposure) είναι πιο κάτω ή πάνω από την συχνότητα τρεμοπαίγματος (flickr). Αυτός είναι και ό λόγος που δεν το βλέπουμε σε εξωτερικό χώρο. Γιατί η έκθεση είναι πολύ μικρή και πιό γρήγορη από το τρεμόπαιγμα. ( ;;;;; )

 

Το θέμα είναι πώς αλλάξεις συχνότητα στο G4; :confused:

 

Τελικά και στην ΜΜ το κάνει το τρέμουλο.. Τι να πω. Τόσο στραβός είμαι που δεν το είχα δει... :lol::lol::lol: Τις ίδιες λάμπες έχω εκτός από μια. Την είχα οικονομίας και τώρα την έχω βάλει led. Για την συχνότητα δεν νομίζω να αλλάζει!!

Άβυσσος η ψυχή του G4!!

 

Θέλω να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ, στην κακιά επιρροή - αδερφό Γιάννη (ΚΙRIS) που με βοήθησε να γυρίσω στην ΜΜ. Yeah!!!

Link to comment
Share on other sites

**ο οδηγός λειτουργεί και σε brick συσκευές**

1. αρχικα κατεβαζουμε ολα τα αρχεια που θα χρειαστούμε

 

LG-UP- https://drive.google.com/file/d/0B_yWw6RLoA-gdTMtZFczMUhQOHM/view ΕΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΒΕΛΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΣΤΟ PC

 

2.*KDZ v20p MM - https://lg-firmwares.com/download-file/?fileId=9257

 

3.*KDZ v20D MM - http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2FMarshmallow+6.0%2F (αρχειο Europe H81520D_00_0115)

 

4.θα χρειαστούμε στον υπολογιστή το πρόγραμμα RAR - https://www.rarlab.com/download.htm ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ WINDOWS ΜΑΣ (32bit-64bit)

 

και ξεκιναμε

κάνουμε αποσυμπίεση το αρχειο του LGUP σε μορφή zip με το πρόγραμμα winrar,μεσα εχει 5 αρχεια

τρεχουμε οπως γραφει στο txt πρωτα το

1 LGUP_DLL.msi αμεσως μετα το

2. LGUP_INSTALL.msi

γινεται η εγκατασταση του προγραμματος και δημιουργειτε εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας του υπολογιστη μας.

3.μεσα στα 5 αρχεια εχει ενα που γραφει 8994 το επιλεγουμε και κανουμε με δεξι κλικ αντιγραφη

-πηγαινουμε στην επιφανεια εργασιας και στο εικονιδιο του προγραμματος του LGUP επανω κανουμε δεξι κλικ

 

-επιλεγουμε ανοιγμα θεσης αρχεια και μας ανοιγει το προορισμο που εγινε εγκατασταση το προγραμμα

 

-επιλεγουμε το φακελο ''model'' κανουμε επικολληση τον φακελο 8994 που καναμε πριν αντιγραφη

 

-μας ζηταει αντικατασταση η παράβλεψη εμεις επιλεγουμε αντικατασταση ολων στον προορισμό

 

-γυριζουμε παλι στο φακελο των αρχειων που ειχαμε κανει αποσυμπιεση και βρισκουμε τον φακελο που γραφει driver ανοιγουμε και κανουμε εγκατασταση ΤΕΛΟΣ με το LGUP

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΡΟΜ

-συνδεουμαι με usb την συσκευη στον υπολογιστη και τρεχουμε απο την επιφανεια εργασιας το LGUP

 

-ανοιγει το προγραμμα και βρισκει την συσκευη μας απο εκει ακολουθουμαι το βιντεο

 

-

 

-με τα γνωστα βηματα οπως το δειχνει και κανουμε εγκατασταση πρωτα το αρχειο KDZ 20p

 

-ανοιγουμε την συσκευη και κανουμε απευθειας την ιδια διαδικασια για την 20D που εχουμε κατεβασει

 

-ανοιγουμε την συσκευη και πηγαινουμε στις ρυθμίσεις για ενημέρωση λογισμικού

βρισκεις καινουριο update 20g-περίπου στα 420 mb αν θυμαμαι καλα το κανουμε θελει 15 λεπτα περίπου προχωράμε πλεον και ειμαστε ετοιμοι!!!ΕΓΩ συνιστώ αφου ανοιξουμε την συσκευη μια επαναφορα εργοστασιακων να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο!!!ελπιζω να βοήθησα!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η συσκευη ειναι οτι χειροτερο εχω πιασει στα χερια μου.

Στην αρχη που περασα την ΜΜ πηγαινε σφαιρα. Τωρα Κολλαει του θανατα. Αν πριν με την Nougat κολλουσε 10%, τωρα κολλαει 70%. Το instagram δεν χτυπαει στα μηνυματα, το ιδιο κ το viber. Γραφω κ το πληκτρολογιο κολλαει. Μετα εμφανιζονται ολα μαζι. Στο μενου το ιδιο. Ειλικρινα το κινητο ειναι για πεταμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα φίλε μου δηλαδή αυτοί που βαζουν την Nougat που είναι σαφώς καλύτερη ειδικά στην μπαταρία φορτίζει σφαίρα...αλλά και ποιο όμορφη γιατί ρισκάρουν...μήπως δεν ξερουν αυτην την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η συσκευη ειναι οτι χειροτερο εχω πιασει στα χερια μου.

Στην αρχη που περασα την ΜΜ πηγαινε σφαιρα. Τωρα Κολλαει του θανατα. Αν πριν με την Nougat κολλουσε 10%, τωρα κολλαει 70%. Το instagram δεν χτυπαει στα μηνυματα, το ιδιο κ το viber. Γραφω κ το πληκτρολογιο κολλαει. Μετα εμφανιζονται ολα μαζι. Στο μενου το ιδιο. Ειλικρινα το κινητο ειναι για πεταμα.

 

αδερφε 99% εχεις βαλει μια εφαρμογη που τα επηρεάζει ολα βαζω το χερι μου στην φωτια.....και πιθανοτατα καποια που εχεις βαλει να εχει γραφικο σε καποια απο τις αρχικες οθονες.!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...