Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την τελευταία china stable για να δω μήπως λυθεί το θέμα με το modem αλλά έχω κολλήσει στο setup εκεί που ζητάει leeco account και δεν έχει skip για να προχωρησω.

Καμμία ιδέα πως μπορώ να το αποφύγω ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βάλε το καινούριο TWRP και πήγαινε στα Leeco tools disable Leeco apks..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αυτό αλλά θέλει twrp και το κινητό είναι με stock recovery.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πρόσθεσε στο τέλος του build.prop script που να το σβήσει και φλάσαρε με το μαμά..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

σε letv x620 ενος φιλου το εκανε μονο με ελληνικα απο καποιο ποσοστο μπαταριας και κατω..στα αγγλικα δεν ειχε θεμα..δεν ξερω βεβαια αν εχετε το ιδιο προβλημα.

 

Ναι ξέρω ακριβώς τι φταίει..:lol: Το έπαθα στην 1η μετάφραση με Ελληνική γλώσσα στην 19s.. Πας strings values-el και τσεκαρεις όλα τα dots Kai ta symbols $

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το καινούριο TWRP και πήγαινε στα Leeco tools disable Leeco apks..

 

 

 

Αν κάνω unlock την συσκευή και βάλω twrp θα χάσω την εγγύηση ;;

Είναι 2 ημερών κινητό και σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω.

Όταν το γυρνάω σε 2g δεν έχω προβλήματα όπως χαμένες κλήσεις.

Θεωρείς ότι είναι θέμα software που αξίζει να το παλέψω ή hardware όποτε και να το στείλω πίσω ;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω ακριβώς τι φταίει..:lol: Το έπαθα στην 1η μετάφραση με Ελληνική γλώσσα στην 19s.. Πας strings values-el και τσεκαρεις όλα τα dots Kai ta symbols $

 

Αυτό παίζει και για την PIXEL EXPERIENCE;

Εάν ναι που τα βρίσκουμε αυτά τα Strings κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω unlock την συσκευή και βάλω twrp θα χάσω την εγγύηση ;;

Είναι 2 ημερών κινητό και σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω.

Όταν το γυρνάω σε 2g δεν έχω προβλήματα όπως χαμένες κλήσεις.

Θεωρείς ότι είναι θέμα software που αξίζει να το παλέψω ή hardware όποτε και να το στείλω πίσω ;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βάζεις TWRP με το tool δοκιμάζεις και αν δεν ξαναβάλε με το tool το μαμά πισω

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια δημοσίευση είχα διαβάσει πώς ορίζεις ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος με τη βοήθεια του root manager. Αν κάποιος θυμάται να μου πει...
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

CN 28s latest V10 full rom

 

- Καθαρισμένη από LeEco Account Cloud σύνδεση δεν χρειάζεται μιας και οι Leeco servers έκλεισαν

- Περιλαμβάνει όλες τις έξτρα ρυθμίσεις και εφαρμογές για ολοκληρωτική διαχείριση του τηλεφώνου

- Έχει τον καθαρό Phone Manager χωρίς κινεζικές εφαρμογές

- Περιλαμβάνει και τις 2 κάμερες LeEco 26s and 28s καθώς και Google camera MotoG camera and Miui Camera

- Περιλαμβάνει Dolby Atmos latest and Viper 4 Android

- Τελευταία Gapps με Voice trust Face Recognition

- Pre rooted με Magisk και ποιστοποιημενη στο Playstore

- Έχει stock interface με κουρτίνα ειδοποιήσεων καθώς και άλλα 3 Interface έτοιμα για φλασαρισμα στον εσωτερικό χώρο στο φάκελο SysIterfaces. AOSP Full, AOSP recent apps, and Stock rom.

Εγκατάσταση από TWRP με wipe caches από PureEui ή με F.R. από άλλες.

 

Download Rom Link

https://drive.google.com/uc?id=1Zskiv5gQZjVFCHLi0SrnwdPBl6Isz9rf&export=download

V10a-UPDATE ..Χειροκίνητα από εδώ..γιατί μου έσβησε απο τους servers...

https://www.magentacloud.de/lnk/oHLPLZRx#file

 

EXTRAS

Για τυχόν προβλήματα λήψης SMS/MMS (X829-x) φλασάρουμε αυτό

https://mega.nz/#!AeIlHZyJ!GT-pWZXgMYn3oMaBb6RxcugPjRChqKAckuxYi-gCD1A

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN 28s latest V10 full rom

 

- Καθαρισμένη από LeEco Account Cloud σύνδεση δεν χρειάζεται μιας και οι Leeco servers έκλεισαν

- Περιλαμβάνει όλες τις έξτρα ρυθμίσεις και εφαρμογές για ολοκληρωτική διαχείριση του τηλεφώνου

- Έχει τον καθαρό Phone Manager χωρίς κινεζικές εφαρμογές

- Περιλαμβάνει και τις 2 κάμερες LeExo 26s and 28s καθώς και Google camera MotoG camera and Miui Camera

- Περιλαμβάνει Dolby Atmos latest and Viper 4 Android

- Τελευταία Gapps με Voice trust Face Recognition

- Pre rooted με Magisk και ποιστοποιημενη στο Playstore

- Έχει stock interface με κουρτίνα ειδοποιήσεων καθώς και άλλα 3 Interface έτοιμα για φλασαρισμα στον εσωτερικό χώρο στο φάκελο SysIterfaces. AOSP Full, AOSP recent apps, and Stock rom.

Εγκατάσταση από TWRP με wipe caches από PureEui ή με F.R. από άλλες.

 

Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1Zskiv5gQZjVFCHLi0SrnwdPBl6Isz9rf&export=download

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις ατέλειωτες ρομ.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το νέο twrp πρέπει να το βάλουμε όλοι; επίσης είμαι με την tele 28s 52 υπάρχει κάποια άλλη Ρομ καλύτερη,δεν έχω κανένα θέμα με την Ρομ αυτή αλλά τρωγομαι να βάλω 7 η 8 android.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το νέο twrp πρέπει να το βάλουμε όλοι; επίσης είμαι με την tele 28s 52 υπάρχει κάποια άλλη Ρομ καλύτερη,δεν έχω κανένα θέμα με την Ρομ αυτή αλλά τρωγομαι να βάλω 7 η 8 android.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε την oreo aicp 8.1. Σούπερ όλα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ClQRpUyS_o.jpg' alt='ClQRpUyS_o.jpg'>

 

 

για πειτε γνωμες...Eμενα μου αρεσε και εχει ωραια εφαρμογη....ηθελε πιστολακι να κατσει καλα βεβαια

 

https://www.aliexpress.com/item/New-3D-Carbon-Fiber-Skins-Protective-Film-Wrap-Skin-Cellphone-Full-Body-Protective-Film-Sticker-For/32814638200.html?spm=2114.13010708.0.0.v2vSqj

 

Ωραια φαινεται!!!!!θα παρω 2 κοκινες και 2 μαυρες!!!!κολλαει επανω σε tempered?Αν οχι γινεται να βαλω το καρμπον και απο πανω το tempered?Εγω παλευα να παρω αυτο https://www.aliexpress.com/item/UTOPER-Brand-Full-Protect-Case-For-Letv-LeEco-Le-2-Case-X620-X527-X626-Fashion-Hard/32827193265.html?

αλλα δυστυχως δεν εχει για x820!!!Πως ειναι η αισθηση?ειναι πολυ "ριγωτο" το χρωμα(εννοω ειναι πολυ εντονες του καρμπον)...!!!Ωραιος παντως με σωζεις απο τα Full Cover Tempered Glass !!!!!

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που του έχει φλιπάρει το κινητό; Το έχω στην άκρη εδώ και 1-2 μήνες. Μπαίνω TWRP, μεταφέρω ROMS αλλά στο ενδιάμεσο της αντιγραφής των αρχείων από (διαφορετικό κάθε φορά) ποσοστό πηγαίνει 100% και λέει πως ολοκληρώθηκε η αντιγραφή. Όταν ξεκινάω την εγκατάσταση της ROM (οποιασδήποτε, τις έχω δοκιμάσει όλες) μετά από full wipes στα πάντα μου βγάζει errors και οτι λείπουν αρχεία. Επίσημα δεν έχω ROM που δουλεύει τώρα. Δεν μπορώ να του περάσω τίποτα

Brickαρε hardware-ικά ή παίζει να είναι κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί;

Edited by Grimitris
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ακόμη και παλιότερες ROM που είχα και δουλεύανε πριν (κρατάω backlog μιας και είχα δοκιμάσε πολλές) κάνει το ίδιο. Κάποιες ολοκληρώνουν την εγκατάσταση αλλά δεν bootάρουν ποτέ (μένουν στην loading screen) άλλες πετάνε errors κατά την εγκατάσταση. Καμία δεν περνάει το verification στο TWRP. Έχω δοκιμάσει και με διαφορετικά καλώδια και από διαφορετικά PCs (μέχρι και copy apo OSX μηχάνημα) μήπως ήταν θέμα USB...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια φαινεται!!!!!θα παρω 2 κοκινες και 2 μαυρες!!!!κολλαει επανω σε tempered?Αν οχι γινεται να βαλω το καρμπον και απο πανω το tempered?Εγω παλευα να παρω αυτο https://www.aliexpress.com/item/UTOPER-Brand-Full-Protect-Case-For-Letv-LeEco-Le-2-Case-X620-X527-X626-Fashion-Hard/32827193265.html?

αλλα δυστυχως δεν εχει για x820!!!Πως ειναι η αισθηση?ειναι πολυ "ριγωτο" το χρωμα(εννοω ειναι πολυ εντονες του καρμπον)...!!!Ωραιος παντως με σωζεις απο τα Full Cover Tempered Glass !!!!!

 

Πάνω από το glass το έχω βάλει,όλα οκ...είναι αρκετά σαγρε το καρμπον.....θα πάρω και άλλο όταν βαρεθω το κόκκινο,δεν ξέρω ακόμα τι...

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε εδω μια ματια

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048821

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Είσαι ωραίος. Έψαξα αλλά μου διέφυγε. Δοκιμάζω και επανέρχομαι

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπισα ένα και εγω για την κοπέλα μου.

Από οτι βλέπω η στοκ εχει κινεζικα και οι servers της leeco ειναι off

Να πάω με αυτή τη ρομ; CAN 28s V10 latest build

Με ενδιαφέρει να ειναι σταθερη και με καλή κάμερα.

Πρίν η κοπέλα μου ειχε miui. Ειδα οτι υπαρχει και μια miui. Ειναι σταθερη και με καλή κάμερα;

 

Επίσης για κάποιον που ξεκινάει τώρα ποιόν οδηγό να ακολουθήσει;

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που του έχει φλιπάρει το κινητό; Το έχω στην άκρη εδώ και 1-2 μήνες. Μπαίνω TWRP, μεταφέρω ROMS αλλά στο ενδιάμεσο της αντιγραφής των αρχείων από (διαφορετικό κάθε φορά) ποσοστό πηγαίνει 100% και λέει πως ολοκληρώθηκε η αντιγραφή. Όταν ξεκινάω την εγκατάσταση της ROM (οποιασδήποτε, τις έχω δοκιμάσει όλες) μετά από full wipes στα πάντα μου βγάζει errors και οτι λείπουν αρχεία. Επίσημα δεν έχω ROM που δουλεύει τώρα. Δεν μπορώ να του περάσω τίποτα

Brickαρε hardware-ικά ή παίζει να είναι κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί;

 

δοκιμασε να περασεις μια ρομ (install ) και βγάλε φωτο - screenshots από αυτό που βλέπεις(πρόβλημα)

Να σου βγάζει ότι λείπουν αρχεία???? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από το glass το έχω βάλει,όλα οκ...είναι αρκετά σαγρε το καρμπον.....θα πάρω και άλλο όταν βαρεθω το κόκκινο,δεν ξέρω ακόμα τι...

 

Και η μαυρη φαινεται ομορφη!!!!θα παρω μια μαυρη και κοκκινη και βλεπουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος. Έψαξα αλλά μου διέφυγε. Δοκιμάζω και επανέρχομαι

Ναι, για τσεκαρε. Αν δεν ειναι hardware θεμα, τοτε θα στρωσει, ελπιζω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το καινούριοTWEP θα πας tools και θα Unroot τότε και δοκίμασε...Ίσως να έχεις και BusyBox και να το βλέπει ρουτ. Δοκίμασε η βάλε καμία pure V3-V4 unrooted..

 

Απο τα tools εννοεις το [unroot su]? γιατί κάτι μου λέει για boot.img που δεν γνωριζω και φοβαμαι μην κανο κατι κακο

είδα εφτιαξές και νεα 28v10 (Σγχαρητηρια!) και λογικά θα δοκιμασω.. ή pure V4 οπως μου προτεινεις..

θα ήθελα μονο μια διευκρίνηση καθως ειμαι νέος και ακόμη φοβαμαι, τώρα που έχω το τελευταιο σου twrp, μπορω αντιγραφοντας μεσα οποια rom θελω (miui, oreo, pure, 28v10, κλπ) κάνοντας factory reset και install..να δοκιμάζω ή υπάρχει κάποιος κίνδυνος να brick-αρει, να χάσει twrp, να κλειδωσει κλπ?

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,μολις παρελαβα απο lightinthebox το lemax2 (X820) και φοραει την 5.8.019S ... το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι με το δαχτυλικο...πειτε μου σας παρακαλω την καλυτερη ρομ και την περισσοτερο απροβληματιστη να φλασαρω αφου προοριζεται για εναν φιλο που δεν ασχολειται με φλασαρισματα κλπ και θελει το κινητο να δουλευει αψογα χωρις αλλαγες ρομ...σας ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Ok...is done....EUI6 Test_2 build...Flash Gapps before first boot.Micro arm64 7.1 i have on board...Some lags only at first time...USB direct installation apks not working and dolby not working from stock tab...

Magisk Dolby works greatly. Fingerprint works...no lags for 3 hrs now..

https://drive.google.com/uc?id=1zE7pZhq7KOdfcYJJ81_uPTmJcQv5yCuM&export=download

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...