Jump to content

Huawei P8 Lite (2017)


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά παίδες :D

 

Και ελπίζω πως αυτή τη χρονιά θα πάρουμε και την μεγάλη αναβάθμιση σε Android Oreo. Μήπως είμαι υπεραισιόδοξος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 442
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλη χρονιά.Εγω εχω C432,ευρωπαϊκή έκδοση δηλαδη,και εχει την B172.Μηπως το δικο σου ειναι καποιο branded και αργει να παρει ενημερωσεις;Οσο για oreo πιστεύω οτι θα το παρουμε συντομα.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία, σε όλους!

 

 

Ναι, είναι branded από την Vodafone.

Σκέφτομαι σοβαρά να πάω στυο service στην Μιχαλακοπούλου να μου το κάνουν unbranded...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με τις αναβαθμισεις. Και εγω την Β172 σε unbranded εχω, αλλα στην εφαρμογη firmware finder φαινεται οτι εχουν βγει νεωτερες αναβαθμισεις οι οποιες για καποιο λογο δεν ερχονται. Δεν ειναι δυνατον το παλιο p9 να εχει νεωτερη εκδοση emui. Μαλλον πρεπει να στειλουμε κανενα μηνυμα στη Huawei στο Facebook να ρωτησουμε τι γινεται με τις αναβαθμισεις.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

Εχει η μανα μου αυτο το κινητο, σημερα το εστησα αλλα δεν μπορω με τιποτα να το κανω να συνδεθει στο ιντερνετ με τα δεδομενα! με wifi ολα κομπλε. F2g εχει και υπαρχουν και mb μεσα και λεφτα. Οι ρυθμισεις του ιντερνετ ειναι ακριβως ιδιες (δεν εχω πειραξει κατι εγω) με το mate 10 pro που εχω..

Εχει κανενας καμια ιδεα?!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

Εχει η μανα μου αυτο το κινητο, σημερα το εστησα αλλα δεν μπορω με τιποτα να το κανω να συνδεθει στο ιντερνετ με τα δεδομενα! με wifi ολα κομπλε. F2g εχει και υπαρχουν και mb μεσα και λεφτα. Οι ρυθμισεις του ιντερνετ ειναι ακριβως ιδιες (δεν εχω πειραξει κατι εγω) με το mate 10 pro που εχω..

Εχει κανενας καμια ιδεα?!

 

 

Καλή χρονιά και σε σένα :)

 

Απο που το πήρες; Μήπως είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο;

 

Έτσι όπως το περιγράφεις ακούγεται περίεργο, γιατί λες οτι στη συσκευή οι ρυθμίσεις είναι οκ. Αν δεν έχεις βρει λύση ακόμη, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με κάποια άλλη sim και αν δεν μπαίνει ούτε αυτή να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (υπόψιν οτι θα χαθεί ότι έχει προστεθεί μετά την πρώτη ενεργοποίηση) και να ξαναδοκιμάσεις.

Αν συνεχίζει να μην θέλει, καλό θα ήταν να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind περιγράφοντας το πρόβλημα. Μπορεί να είναι κάτι δικό τους. Και εάν ούτε και απο εκεί βρεθεί λύση, το έσχατο βήμα είναι η επίσκεψη στο service. Δεν νομίζω να είναι θέμα hardware πάντως.

 

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση αλλα μετα λιγες μερες ψαξίματος μου ειπαν στην wind οτι ηταν κλειδωμενα τα δεδομενα! Τωρα γιατι και πως δεν γνωριζω αλλα ολα καλα τωρα!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Από χθες και εγώ κάτοχος του Huawei P9 Lite 2017. Πολύ ωραίο κινητό, αλλά το μόνο που άγχωσε είναι ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος. Από τη πρώτη στιγμή είχε ελεύθερα περίπου 5,5 - 5,8 GB τα οποία μου φάνηκαν λίγα. Μέχρι τώρα είχε κανείς θέμα με τον εσωτερικό χώρο;

 

Εγώ γενικά δεν σκοπεύω να το φορτώσω με πολλές εφαρμογές και θα έχω φωτογραφίες μουσική κλπ αποθηκευμένα σε microSD, οπότε ελπίζω να είμαι οκ. Αν δηλαδή δεν πάθει τίποτα και αρχίζει να γεμίζει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Από χθες και εγώ κάτοχος του Huawei P9 Lite 2017. Πολύ ωραίο κινητό, αλλά το μόνο που άγχωσε είναι ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος. Από τη πρώτη στιγμή είχε ελεύθερα περίπου 5,5 - 5,8 GB τα οποία μου φάνηκαν λίγα. Μέχρι τώρα είχε κανείς θέμα με τον εσωτερικό χώρο;

 

Εγώ γενικά δεν σκοπεύω να το φορτώσω με πολλές εφαρμογές και θα έχω φωτογραφίες μουσική κλπ αποθηκευμένα σε microSD, οπότε ελπίζω να είμαι οκ. Αν δηλαδή δεν πάθει τίποτα και αρχίζει να γεμίζει μόνο του.

Μεγιες κ καλή χρονιά σε όλους,το μόνο μείον που έχει είναι τα 16gb χώρου θέλει SD που σου το κάνει μονοκαρτο αν έχεις το διπλό κ κάποια στιγμή θες να βάλεις 2η σιμ. Τα +, ελαφρύ καλό πιάσιμο στο χέρι ωραία χρώματα κ φωτεινή οθόνη ,κάμερα καλυτερη κατεμε σε σχέση με τους υπόλοιπους Κινέζους κ ειδικά με τα σιαομι που είναι πολύ δημοφιλής στα 200-ε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν έχω εμπειρία στα huawei.

Οι dual sim συσκευές παίρνουν τις ίδιες αναβαθμίσεις με τις κανονικές συσκευές; Ή τις ξεχνάει η huawei;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν έχω εμπειρία στα huawei.

Οι dual sim συσκευές παίρνουν τις ίδιες αναβαθμίσεις με τις κανονικές συσκευές; Ή τις ξεχνάει η huawei;

 

 

Μια χαρα παίρνουν τις αναβαθμίσεις και τα δυο.Αυτες που παιρνουν λιγο αργότερα αναβαθμισεις ειναι οι branded συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε σας ποια είναι η τρέχουσα version ρε παίδες; Εμένα τώρα τρέχει την PRA-LX1C432B161

 

Το δικό μου είναι P8 Lite 2017 μονόκαρτο και unbranded και στο κεντρικο service της Huawei μου πέρασαν του firmware του P9 Lite 2018 (γιατί είχε beta rom) . Απο τότε έχω πάρει μόνο μια ενημέρωση, αυτήν που γράφω. Ότι αναζήτηση έχω κάνει για άλλες δεν μου βγάζει κάτι.

Είναι κανείς που έχει κάνει την ίδια διαδικασία με εμένα;

Οι υπόλοιποι έχετε άλλη version ?

Link to comment
Share on other sites

Μεγιες κ καλή χρονιά σε όλους,το μόνο μείον που έχει είναι τα 16gb χώρου θέλει SD που σου το κάνει μονοκαρτο αν έχεις το διπλό κ κάποια στιγμή θες να βάλεις 2η σιμ. Τα +, ελαφρύ καλό πιάσιμο στο χέρι ωραία χρώματα κ φωτεινή οθόνη ,κάμερα καλυτερη κατεμε σε σχέση με τους υπόλοιπους Κινέζους κ ειδικά με τα σιαομι που είναι πολύ δημοφιλής στα 200-ε

 

Ευχαριστώ, καλή χρονιά! Συμφωνώ σε όλα όσα αναφέρεις!

 

Σε σας ποια είναι η τρέχουσα version ρε παίδες; Εμένα τώρα τρέχει την PRA-LX1C432B161

 

Σε εμένα τρέχει η PRA-LX1C432B172 και έχω το δίκαρτο unbranded. Το αγόρασα την Παρασκευή που πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τρέχει η PRA-LX1C432B172 και ειναι δίκαρτο unbranded.Το εχω περίπου 3 μηνες και με το που το άνοιξα πηρε αναβάθμιση απο 161 σε 172.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τρέχει η PRA-LX1C432B172 και ειναι δίκαρτο unbranded.Το εχω περίπου 3 μηνες και με το που το άνοιξα πηρε αναβάθμιση απο 161 σε 172.

 

Χμμμ.... φαίνεται λοιπόν πως στα δίκαρτα η τρέχουσα είναι η 172, ενώ τα μονόκαρτα είναι στην προηγούμενη 161.

 

Κανείς με μονόκαρτο παρακαλώ να επιβεβαιώσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... φαίνεται λοιπόν πως στα δίκαρτα η τρέχουσα είναι η 172, ενώ τα μονόκαρτα είναι στην προηγούμενη 161.

 

Κανείς με μονόκαρτο παρακαλώ να επιβεβαιώσουμε;

Κάποιος φίλος πιο πάνω αναφέρει ότι σε μονοκαρτο έχει την Β173 με emui 5.0.1, δηλαδή νεώτερη ρόμ από τα δικαρτα. Πολύ μπέρδεμα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εντυπωσιακή η διάρκεια της μπαταρίας. Από το 100% μέχρι το 10% έβγαλε 7 ώρες sot με νορμάλ χρήση (fb/viber/email/internet browsing κυρίως με wifi και περιστασιακά με δεδομένα). Βέβαια όταν έφτασε η στάθμη στο 10% ξαφνικά άρχισε να τρώει κάτι τρελά σκαλώματα με κάποιες εφαρμογές, αλλά με το που σύνδεσα το φορτιστή έστρωσε αμέσως (μάλλον όταν φτάνει >10% ρίχνει τις επιδόσεις για να μειώσει την κατανάλωση της μπαταρίας;;; ). Edited by godofwar161
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το μοντέλο PRA-LX1 είναι με 2 κάρτες σιμ ή με 1; Είναι συγκεκριμένα αυτό που δίνανε δώρο με το Huawei Mate 10 Pro στις γιορτές. Δεν το έχω ανοίξει για να το πουλήσω αλλά δε ξέρω αν είναι με 1 η με 2 κάρτες σιμ. Επίσης το κουτί απ'έξω λέει Huawei P9 Lite 2017. είναι το ίδιο με το P8; Έχει 2 ονομασίες;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... φαίνεται λοιπόν πως στα δίκαρτα η τρέχουσα είναι η 172, ενώ τα μονόκαρτα είναι στην προηγούμενη 161.

 

Κανείς με μονόκαρτο παρακαλώ να επιβεβαιώσουμε;

 

Έχω ένα δίκαρτο και είναι κολλημένο στην B170... και δεν βρίσκει ενημέρωση. wtf;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το μοντέλο PRA-LX1 είναι με 2 κάρτες σιμ ή με 1; Είναι συγκεκριμένα αυτό που δίνανε δώρο με το Huawei Mate 10 Pro στις γιορτές. Δεν το έχω ανοίξει για να το πουλήσω αλλά δε ξέρω αν είναι με 1 η με 2 κάρτες σιμ. Επίσης το κουτί απ'έξω λέει Huawei P9 Lite 2017. είναι το ίδιο με το P8; Έχει 2 ονομασίες;

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω οτι το μοντέλο PRA-LX1 μπορεί να υπάρχει και ως δίκαρτο και ως μονόκαρτο. Δεν καθορίζει τις sim δηλαδή. Θέλει ψάξιμο αυτό.

Ναι, έχει δυο ονομασίες (ανάλογα με τη χώρα που πωλείται) . Είναι η ίδια ακριβώς συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα huawei p8 lite.προσπαθησα λοιπον να συνδεσω το κινητο με τον ψηφιακο δεκτη της τηλεορασης για αναπαραγωγη αρχειων στην tv.Το θεμα ειναι οτι ο δεκτης δεν αναγνωριζει το κινητο μονο το φορτιζει.αν και το κινητο βγαζει επιλογη για μεταφορα αρχειων δεν γινεται τιποτα.ειναι θεμα κινητου η του δεκτη?με αλλα κινητα δουλευει μια χαρα.πχ με samsung. Τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το μοντέλο PRA-LX1 είναι με 2 κάρτες σιμ ή με 1; Είναι συγκεκριμένα αυτό που δίνανε δώρο με το Huawei Mate 10 Pro στις γιορτές. Δεν το έχω ανοίξει για να το πουλήσω αλλά δε ξέρω αν είναι με 1 η με 2 κάρτες σιμ. Επίσης το κουτί απ'έξω λέει Huawei P9 Lite 2017. είναι το ίδιο με το P8; Έχει 2 ονομασίες;

Δες την συσκευασία και αμα εχει 2 imei ειναι δίκαρτο.Αλλιως ειναι μονοκατρο.Επισης λεγεται p8 lite,p9 lite και honor 8 lite.Ειναι το ιδιο ακριβώς μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχει καποιος να προτεινει καποιο καλο τζαμακι να παταει καλα χωρις φρουσκαλες κτλ? Ξερω εχει λιγο κουρμπα το γυαλι και δεν θα την πιανει ολη την οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχει καποιος να προτεινει καποιο καλο τζαμακι να παταει καλα χωρις φρουσκαλες κτλ? Ξερω εχει λιγο κουρμπα το γυαλι και δεν θα την πιανει ολη την οθονη..

 

Διάβασε το μήνυμά μου (#241) στην 17 σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...