Jump to content

Δωρεάν SMS μέσω Internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε άμα είναι τέτοιοι και να θυμώνουν και να παρεξηγούνται δεν τους στέλνουμε και καθόλου μάλιστα. :mad: Γιατί πέστους το ότι μπαίνω στο ίντερνετ τζάμπα είναι;Κι εκεί δεν πληρώνω; Έχω συναντήσει κι εγώ τέτοια συμπεριφορά από μερικούς φίλους μου (περισσότερο φίλες βέβαια τα λένε αυτά) αλλά τους τα έχω ξεκόψει. Και μάλιστα έχουν και την απαίτηση "Στείλε ρε κανένα μήνυμα εσύ, τζάμπα είναι για σένα!!!" και αυτοί απλά να σου κάνουν μια αναπάντητη ως επιβράβευση για το μήνυμα που τους έστειλες... Να μονολογούμε δηλαδή επειδή είναι "τζάμπα". Αν έχουν τη μαγκιά ας το κάνουν κι αυτοί. Ας πάρουν κανά pc για αρχή πέστους βέβαια... :mad: :whistle:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ στέλνω αρκετά μηνύματα από το mycosmos. Υπάρχουν ορισμένοι όμως που το θεωρούν τσιγκουνιά και νομίζω ότι θυμώνουν όταν τους στέλνουν τέτοια.

Ξυδακι για οσους θυμωνουν φιλε..ετσι απλα

Link to comment
Share on other sites

Nαι οντως.

Ορισμενοι ειναι τοσο ζωα, που λες και αμα πληρωσεις τις εταιριες τους εκτιμας ποιο πολυ.

Αντι να σκεφτονται να μην χρεωθεις, κοιτανε πως θα σε χρεωσουν.

Εγω ακομα κ στο κινητο να με παρουν τους λεω μην χρεωνεσε, θα τα πουμε αργοτερα.

Αλλα εχουν κανει τετοια πλυση εγκεφαλου οι εταιριες, που νομιζουν οτι οταν ξοδεουν καταφερνουν κατι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στειλει στη κοπελα μου καμμια 2000 τετοια sms (της εστελνα και πριν τα φτιαξουμε απο κει :up: ) και ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν εκανε παραπονο,ουτε δε μου απαντησε γιατι αυτη θα χρεωνοταν ενω εγω το στειλα "τζαμπα".Οποτε προτεινω κι εγω ξυδι ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις για κάθε αριθμό 10 μηνύματα το 24ωρο (η μέρα ξεκινάει στις 00.00 ;) ) Just so simple! :whistle:

 

Μου στέλνει συχνά ένας φίλος sms με αυτόν τον τρόπο, αλλά κάθε φορά μου δείχνει ότι το μήνυμα είναι από το 5000 και στο τέλος του μηνύματος γράφει τον αριθμό του κινητού του έτσι: "697xxxxxxx".

Υπάρχει δυνατότητα να μην εμφανίζεται ο αριθμός του κινητού αλλά π.χ.κάποιο όνομα ή ένας άλλος αριθμός??? :!:

Link to comment
Share on other sites

Ε άμα είναι τέτοιοι και να θυμώνουν και να παρεξηγούνται δεν τους στέλνουμε και καθόλου μάλιστα. :mad: Γιατί πέστους το ότι μπαίνω στο ίντερνετ τζάμπα είναι;Κι εκεί δεν πληρώνω; Έχω συναντήσει κι εγώ τέτοια συμπεριφορά από μερικούς φίλους μου (περισσότερο φίλες βέβαια τα λένε αυτά) αλλά τους τα έχω ξεκόψει. Και μάλιστα έχουν και την απαίτηση "Στείλε ρε κανένα μήνυμα εσύ, τζάμπα είναι για σένα!!!" και αυτοί απλά να σου κάνουν μια αναπάντητη ως επιβράβευση για το μήνυμα που τους έστειλες... Να μονολογούμε δηλαδή επειδή είναι "τζάμπα". Αν έχουν τη μαγκιά ας το κάνουν κι αυτοί. Ας πάρουν κανά pc για αρχή πέστους βέβαια... :mad: :whistle:

 

Αυτό συμβαίνει πάντα με τους γνωστούς τζάπαμαν!!

Έχω συναντήσει μάλιστα άνθρωπο στο ΤΕΙ να ξοδεύει τα λιγοστά χρήματα που βγάζει όταν έχουμε διακοπές, σε άχρηστα/άσχετα πράγματα (π.χ. διακοσμητικά για τη μηχανή, "πήγα σε ένα μπαράκι με φίλους ανοίξαμε 5 μπουκάλια" κλπ) και όταν ξεκινάνε τα μαθήματα και λένε οι καθηγητές "οι εργασίες να είναι σε υπολογιστή", τρέχουν απο πίσω σου και σε γλύφουν (ναι, σε γλύφουν, με όλη τη σημασία της λέξης) για να έρθουν σπίτι σου να κάνουν την εργασία τους.

Και μόλις τους πείς να πάρουν δικό τους η/υ σου απαντάνε "σιγά μη δώσω λεφτά για να πάρω η/υ, προτιμώ να πάω ένα βράδυ στα μπουζούκια να τα σπάσω... Η/Υ έχετε εσείς, οι πλούσιοι..."

Το κόλπο είναι να τους το κόψεις απο την αρχή....;)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Akrivoi sta pitoura pou lene.....oli gnwrizoume analoges periptwseis,einai ti proteretothtes vazei kathenas sth zwh toy k pws megalwse.Egw pistevw opoios borei na glytwsei xrhmata as to kanei,xwris na ginetai gyftos.Nai mangia mou pou plirwnw B-online 10 eyrw to mhna,mangia mou pou mou dinei h TIM WAP CSD ,mangia mou pou xw k 2 noumera cosmote,ekmetalevomai ola afta gia na stelnw 600sms to mhna dwrean ap to kinhto mou,opoios ksinizetai apla zhlevei pou aftos xrewnetai sa keratas me tis times pou xoun ta diktuia sthn ellada....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κάντε τον κόπο και πείτε και σε μένα τι παίζει με το mycosmos. Έχω ένα what's up νούμερο αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα free μυνήματα απο το ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κάντε τον κόπο και πείτε και σε μένα τι παίζει με το mycosmos. Έχω ένα what's up νούμερο αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα free μυνήματα απο το ίντερνετ.

http://mail.mycosmos.gr/iwsroot/main_logoff_welcome.asp

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κάντε τον κόπο και πείτε και σε μένα τι παίζει με το mycosmos. Έχω ένα what's up νούμερο αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα free μυνήματα απο το ίντερνετ.

Το θέμα συζητήθηκε από μένα πολλές φορές μερικές σελίδες πριν. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου ( :p ) να λέω ότι πρόκειται για το καλύτερο και αμεσότερο free site για δωρεάν μηνύματα ανά τον κόσμο (στέλνει και εξωτερικό). Η ενεργοποίηση γίνεται μέσω ενός απλού μηνύματος από αριθμό cosmote με αποστολή στο 5000 και γράφοντας OPEN με λατινικούς χαρακτήρες και κεφαλαία γράμματα. Αμέσως μετά σου έρχεται ένας κωδικός στο κινητό και μετά επισκέπτεσαι την σελίδα http://www.mycosmos.gr και στην είσοδο πληκτρολογείς τον αριθμό του κινητού από όπου έστειλες το μήνυμα και ως κωδικό αυτόν που σου εστάλη. Μετά πηγαίνεις αποστολή sms κλπ και στέλνεις με αυτό τον τρόπο 10 δωρεάν μηνύματα την ημέρα. Η ημέρα ξεκινάει στις 00.00 κάθε βράδυ. Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα συζητήθηκε από μένα πολλές φορές μερικές σελίδες πριν. Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου ( :p ) να λέω ότι πρόκειται για το καλύτερο και αμεσότερο free site για δωρεάν μηνύματα ανά τον κόσμο (στέλνει και εξωτερικό). Η ενεργοποίηση γίνεται μέσω ενός απλού μηνύματος από αριθμό cosmote με αποστολή στο 5000 και γράφοντας OPEN με λατινικούς χαρακτήρες και κεφαλαία γράμματα. Αμέσως μετά σου έρχεται ένας κωδικός στο κινητό και μετά επισκέπτεσαι την σελίδα http://www.mycosmos.gr και στην είσοδο πληκτρολογείς τον αριθμό του κινητού από όπου έστειλες το μήνυμα και ως κωδικό αυτόν που σου εστάλη. Μετά πηγαίνεις αποστολή sms κλπ και στέλνεις με αυτό τον τρόπο 10 δωρεάν μηνύματα την ημέρα. Η ημέρα ξεκινάει στις 00.00 κάθε βράδυ. Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως. :cool:

 

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι στέλνει και στο εξωτερικό; Έχω την εντύπωση ότι αναφέρει ρητά πως το νούμερο στο οποίο θα σταλεί το μήνυμα πρέπει να είναι της μορφής 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ.

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι στέλνει και στο εξωτερικό; Έχω την εντύπωση ότι αναφέρει ρητά πως το νούμερο στο οποίο θα σταλεί το μήνυμα πρέπει να είναι της μορφής 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ.

 

Επιβεβαιωνω κι εγω,στελνει και στο εξωτερικο και ειναι το μονο δωρεαν και αξιοπιστο sms site πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω κι εγώ κάποια στιγμή τότε. Είχα την εντύπωση ότι δε γίνεται. Λάθος μου!

 

...Δε χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση, έτσι δεν είναι;

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Για μηνύματα προς το εξωτερικό ιδιαίτερες ρυθμίσεις; :blink: Όχι, όχι. Και όπως θες να είναι της μορφής +49χχχχ ή 0049. Και με τις δυο μορφές πάει το μήνυμα και μάλιστα αμεσότατα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Sorry που γίνομαι σπαστικός αλλά το topic έχει μετατραπει σε > mycosmos !Ψάχνω σχεδόν καθημερινά για δωρεάν sms και τίποτα το ιδιαίτερο από τα ήδη γνωστα (εξαιρούνται κάποια με 1 ως 5 sms/εγγραφή αλλά που είναι ιδιαιτέρως αργά).Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάποια πρόοδο(mycosmos αποκλείεται);;;
Link to comment
Share on other sites

Eγω που δεν ξερω κανεναν στην Ελλαδα με Κοσμοτε για να μου "δανεισει" την υπηρεσια αυτη τι θα κανω; Κανενας καλος Σαμαριτης;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το mycosmos σε μια φιλη με καρτοκινητο κοσμοτε που την εβαλα να στείλει το μήνυμα, για λογαριασμό μου, της ήρθε ενα μήνυμα το δικτυο σας δεν υποστηρίζει την υπηρεσία αυτή ή κάπως ετσι..

Σε ενα φιλο παλι με συνδεση κοσμοτε που τον εβαλα να στείλει 4 φορες ελεγε αποστολή απέτυχε!

Δεν γουστάρω να παρω κοσμοτε ουτε για πλάκα εχω βονταφον και ειμαι προκατειλημμενος εναντιον της κοτε!

Link to comment
Share on other sites

Sorry που γίνομαι σπαστικός αλλά το topic έχει μετατραπει σε > mycosmos !Ψάχνω σχεδόν καθημερινά για δωρεάν sms και τίποτα το ιδιαίτερο από τα ήδη γνωστα (εξαιρούνται κάποια με 1 ως 5 sms/εγγραφή αλλά που είναι ιδιαιτέρως αργά).Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάποια πρόοδο(mycosmos αποκλείεται);;;

me 3 sms th mera eisai ikanopoihmenos?kai xoris eggrafh..an nai,kane ena search stis porhgoumenes selodes gia to link pou edosa:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

me 3 sms th mera eisai ikanopoihmenos?kai xoris eggrafh..an nai,kane ena search stis porhgoumenes selodes gia to link pou edosa:p

 

 

Profanws les gia to http://www.doriots.gr to opoio edw kai 3 mhnes de stelnei se vodafone( to ma8ane to kolpo) enw se cosmote stelnei opote kai an tou kapnisei.Se tim exei ta ligotera provlhmata alla kai ekei den einai 100% sigouro.

 

Tipota alloooooo???(ektos mycosmos!!!!)

Link to comment
Share on other sites

katse kale..ta voda de ksekinane apo 694?h pali ta mperdeyo?giati sta thlefona pou ksekinane apo 694...stelnei kai parastelnei...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω πως δε στέλενει σε Vodafone!Ναί ναί τα 694...

ki ego epimeno!!prin ligo malista esteila sms apo th sygekrimenh selida se kinhto apo 694 kai phra kai apanthsh kanonikotata...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

re alania.diavasa kai tis 14 selides tou thread.piga se ola ta sites pou eipate.

epsaxna 2 ores!!! se mixanes anazitisis gia free sms pros ellada kai tpt!!!!

mpika se 328497 selides kai tpt,akoma kai elaxistes pou elegan oti stal8ike de pige tpt.ta doritos @@ esteila kai de to xo parei edo kai 10 lepta.

 

monadiki e3eresi de 3ero ti paizetai me e-bar giati de mou to anoigei o broser.

 

anyway,8a dokimaso me cosmote na eggrafo me to number enos filou mou kai ama do oti doulevei 8a paro ena cosmote noumero na to xo etsi gia sms.

 

DE 3EREI KANEIS SAS RE ALANIA KANENA SITE?

 

apo palia eixa sini8isei to web2sms.otenet.gr kai meta to cdmk.gr alla tooora?

afto me to marlboro itan TELEIO alla ta kala pragmata de kratane polu.krima.

 

AS VOI8ISEI KAPOIOS!!!!

 

c ya and good luck stin anazitisi.

Μαύρη Θύελλα
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...