Jump to content

[S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ xetasa! Τελικά το έκανα παραγγελία εκείνη τη στιγμή και χθες το πρωί πήγα και το παρέλαβα από ΜΜ. Τουλάχιστον να έχω ένα μαγαζί δίπλα μου να μπορώ να τρέξω αν (ελπίζω όχι) χρειαστεί!

 

Μεγιά μου! :D

Μεγιά σου και καλομίλητο! Ευτυχώς το πρόλαβες!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 376
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα θελω να το αγορασω απο σκρουτζ ,μπορεί καποιος να μου πει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα; ποιά η διαφορά του g935f με το g935 ;μπορώ να καταλάβω αν το κινητό ειναι καινούργιο η μεταχειρισμένο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θελω να το αγορασω απο σκρουτζ ,μπορεί καποιος να μου πει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα; ποιά η διαφορά του g935f με το g935 ;μπορώ να καταλάβω αν το κινητό ειναι καινούργιο η μεταχειρισμένο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα.

Για να μη κάνουμε και διαφήμιση, τα καταστήματα στο σκρουτζ έχουν και βαθμολογία. Μπορείς να τσεκάρεις από εκεί. Το 95% των καταστημάτων μια χαρά είναι.

Ένα είναι το μοντέλο (935f) που επίσημα εισάγεται στη χώρα μας. Γι'αυτό το λόγο κάποιοι δε γράφουν το γράμμα "f". Το ίδιο είναι όμως.

Εκτός βέβαια αν είναι το δικαρτο, που όμως θα το αναφέρει, και είναι το 935fd.

 

Να σου στείλει μεταχειρισμένο ένα κατάστημα, θα είναι πρωτοτυπία...Μην ανησυχείς για αυτό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για να μη κάνουμε και διαφήμιση, τα καταστήματα στο σκρουτζ έχουν και βαθμολογία. Μπορείς να τσεκάρεις από εκεί. Το 95% των καταστημάτων μια χαρά είναι.

Ένα είναι το μοντέλο (935f) που επίσημα εισάγεται στη χώρα μας. Γι'αυτό το λόγο κάποιοι δε γράφουν το γράμμα "f". Το ίδιο είναι όμως.

Εκτός βέβαια αν είναι το δικαρτο, που όμως θα το αναφέρει, και είναι το 935fd.

 

Να σου στείλει μεταχειρισμένο ένα κατάστημα, θα είναι πρωτοτυπία...Μην ανησυχείς για αυτό.

οκ ευχαριστω πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι πιστευουν οτι τα σκρουτζ πουλανε ανακατασκευασμενα και μεταχειρισμενα...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι πιστευουν οτι τα σκρουτζ πουλανε ανακατασκευασμενα και μεταχειρισμενα...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το πήρα από skroutz, και είναι μια χαρά. Υπάρχει εφαρμογή που διαβάζει αν είναι refurbished και βλέπεις και ημερομηνία κατασκευής

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κουτάτο Πορτογαλίας αγορά πριν ένα χρόνο από "καλό " Σκρουτζομάγαζο πέρσι τέτοια εποχή...με μια λέξη εξαιρετικό! Με όλες του τις ταινίες σφραγισμένο, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω από έγκυρο μαγαζί με καλές κριτικές δεν έχεις να φοβηθείς κάτι... δίπλα δίπλα με το s7 edge σε white pearl και τα δύο αγορασμένο από Voda ,είναι καρμπόν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όλα τους...και μάλιστα πρώτα δούλεψα την 7 nougat στην συσκευή της γυναίκας και μετά την πέρασα κι εγώ στο δικό μου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δίκαρτο (fd) θα καλύπτεται από εγγύηση samsung στην Ελλάδα; Αν ναι ξέρετε που μπορούμε να το βρούμε;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung S7 από e-shop.Ποιο μου προτείνετε ως το καλύτερο;Οταν το αγοράσω πως μπορώ να το ελέγξω αν καλύπτεται από την Ελληνική αντιπροσωπεία; Θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο στην Smart Tech να τους πω τον σειριακό αριθμό;(οταν είχα πάρει ένα HTC έτσι είχα κάνει).Εχει αγοράσει κάποιος άλλος από e-shop το Samsung S7 τώρα πρόσφατα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung S7 από e-shop.Ποιο μου προτείνετε ως το καλύτερο;Οταν το αγοράσω πως μπορώ να το ελέγξω αν καλύπτεται από την Ελληνική αντιπροσωπεία; Θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο στην Smart Tech να τους πω τον σειριακό αριθμό;(οταν είχα πάρει ένα HTC έτσι είχα κάνει).Εχει αγοράσει κάποιος άλλος από e-shop το Samsung S7 τώρα πρόσφατα;

Ευχαριστώ

Καλησπέρα φίλε μου. Πριν 2 μήνες αγόρασα ένα S7. Καλύπτεται κανονικά από εγγύηση, τη στιγμή που είναι μοντέλο που επίσημα εισάγει και η Samsung στην Ελλάδα. Αυτό όμως δε ξέρω κατά πόσο ισχύει για τα duos μοντέλα.

 

Τέλος, από όπου κι αν αγοράσεις δεν έχεις θέμα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νομίζω ότι είναι καλή προσφορά στα 400 ευρώ το S7 https://www.germanos.gr/product/samsung-galaxy-s7/20322867/
Ναι μια χαρά, και αν το πάρεις με χρεωστική eurobank ένα επιπλέον 10% με την επιστροφή μέχρι 5/1.Παίζει δλδ στα 360.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο ενημερωση χρηστη στο "γειτονικο" φορουμ κι επειδη καποιοι το ψαχνουν σε προσφορα αυτες τις μερες:

 

Το απλο S7 στα 299€ σε καταστηματα Γερμανος (μονο σε καταστηματα με ό,τι απόθεμα εχουν και μεχρι Κυριακη απογευμα - οχι παραγγελια απο το site).

Λογικα και στο Edge θα υπαρχει αναλογη προσφορα...

 

Αν ενδιαφερεται καποιος δεν χανει τιποτα να παρει ενα τηλεφωνο αυριο πρωι για επιβεβαιωση.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Απο ενημερωση χρηστη στο "γειτονικο" φορουμ κι επειδη καποιοι το ψαχνουν σε προσφορα αυτες τις μερες:

 

Το απλο S7 στα 299€ σε καταστηματα Γερμανος (μονο σε καταστηματα με ό,τι απόθεμα εχουν και μεχρι Κυριακη απογευμα - οχι παραγγελια απο το site).

Λογικα και στο Edge θα υπαρχει αναλογη προσφορα...

 

Αν ενδιαφερεται καποιος δεν χανει τιποτα να παρει ενα τηλεφωνο αυριο πρωι για επιβεβαιωση.

 

Λοιπον, επιβεβαιωση μολις πριν λιγο και σε μενα, τηλεφωνικα απο το τηλεφωνικο κεντρο του Γερμανου ( 2108006000 ).

Μονο στα καταστηματα ισχυει η προσφορα (299 € για το S7 και 399 € για το Edge) και επιπλεον -10% αν εχεις και πιστωτικη καρτα Eurobank:

 

Διαθεσιμοτητα (ενδεικτικα σε κεντρο Αθηνας και Βορεια Προαστια - λογικα θα παιζει και σε αλλες περιοχες εντος και εκτος Αττικης):

 

S7 απλο

The Μall - Μαρουσι

Νεα Ιωνια

Νεα Φιλαδελφεια

Αχαρνων

Παγκρατι - Υμηττου 2107563243

 

S7 Edge

Νεα Φιλαδελφεια

Κυψελη

Golden Hall

Νεα Ιωνια

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω διαθεσιμότητα αφορά μόνο την Αττική ?

 

Ναι, ρωτησα μονο για Αττικη και ενδεικτικά, για να δω αν οντως υπαρχει διαθεσιμοτητα και δεν μας κοροιδευει παλι ο Γερμανος με τις γνωστες προσφορες του παρελθοντος που ειχαν 10 κομματια ξερω γω και εφευγαν αμεσως. Τονιζω το ενδεικτικα διοτι ρωτησα μονο για Βορεια Προάστια και κέντρο Αθήνας. Πολυ πιθανο να υπαρχει διαθεσιμοτητα και σε αλλες περιοχες της Αθηνας καθως και εκτος Αττικης.

Θα ηταν καλο να καλεσετε αυριο πρωι και να ρωτησετε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρωτησα μονο για Αττικη και ενδεικτικά, για να δω αν οντως υπαρχει διαθεσιμοτητα και δεν μας κοροιδευει παλι ο Γερμανος με τις γνωστες προσφορες του παρελθοντος που ειχαν 10 κομματια ξερω γω και εφευγαν αμεσως. Τονιζω το ενδεικτικα διοτι ρωτησα μονο για Βορεια Προάστια και κέντρο Αθήνας. Πολυ πιθανο να υπαρχει διαθεσιμοτητα και σε αλλες περιοχες της Αθηνας καθως και εκτος Αττικης.

Θα ηταν καλο να καλεσετε αυριο πρωι και να ρωτησετε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση !!! Αγόρασα στο Ναύπλιο ένα s7 σε μαύρο στη τιμή των 269 (299 - 30 επιστροφή) ευρώ με κάρτα Eurobank!

Τέτοια τιμή ούτε στη Black Friday...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λέτε να πέσω σε καμιά παρτίδα Βουλγαρίας. Ενα Α3 2017 που πήρα πρόσφατα ήταν απο Κροατία..

https://www.kaizershop.gr/samsung-galaxy-s7-32gb-g930f-black-eu

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από skroutz, και είναι μια χαρά. Υπάρχει εφαρμογή που διαβάζει αν είναι refurbished και βλέπεις και ημερομηνία κατασκευής

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Manuafacturing Date βλεπω την ημερομηνία κατασκευής οπως λες. Που λεει αν ειναι ανακατασκευασμενο δεν μπορεσα να βρω

Link to comment
Share on other sites

Στο Manuafacturing Date βλεπω την ημερομηνία κατασκευής οπως λες. Που λεει αν ειναι ανακατασκευασμενο δεν μπορεσα να βρω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

πανω αριστερα στο sandwich menu - refurbishment check

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...