Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταχειρισμενο απο ιδιωτη σε αριστη κατασταση οπως ειπα
Μήπως η οθόνη είναι κούφια;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!είχα ένα θέμα με το wifi που ήταν κολλημένο και αναβοσβηνε συνέχεια!ο φίλος ο Μάριος με καθοδήγησε και πέρασα ξανά το λογισμικό μέσω flash tool! Λύθηκε προς το παρόν αλλά δεν δουλεύει το double tap στο άνοιγμα,ενώ στο κλείσιμο κανονικά!καθώς και όταν υπαρχει κλήση και απαντάω σβήνει η οθόνη και δεν μπορώ να κλείσω την κλήση εγώ! Γνωρίζει κάποιος? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!είχα ένα θέμα με το wifi που ήταν κολλημένο και αναβοσβηνε συνέχεια!ο φίλος ο Μάριος με καθοδήγησε και πέρασα ξανά το λογισμικό μέσω flash tool! Λύθηκε προς το παρόν αλλά δεν δουλεύει το double tap στο άνοιγμα,ενώ στο κλείσιμο κανονικά!καθώς και όταν υπαρχει κλήση και απαντάω σβήνει η οθόνη και δεν μπορώ να κλείσω την κλήση εγώ! Γνωρίζει κάποιος? ευχαριστώ
Μήπως έβαλες κάποια μεμβράνη;;;....

 

Νομίζω ότι υπάρχει επιλογή να τερματιζεις την κλήση από το power button, ψαχτο λίγο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. εχω το g2 ενος φιλου με android 5.0.2 και λεγαμε αν το αναβαθμισουμε σε νεοτερη εκδοση.. υπαρχει καποιος καλος οδηγος βημα-βημα? επισης ποια ρομ πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη σε θεμα μπαταριας? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες κάποια μεμβράνη;;;....

 

Νομίζω ότι υπάρχει επιλογή να τερματιζεις την κλήση από το power button, ψαχτο λίγο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν έχει κάποια μεμβράνη!την είδα αυτή την επιλογή με το power αλλά και πάλι Τζιφός! περίεργο είναι που δουλεύει το σβήσιμο και το άνοιγμα τπτ! Αφού σκέφτηκα μήπως δεν περάστηκε καλά το firmware,δεν έχω ιδέα!βλέπω δηλ μια περίεργη συμπεριφορά στο άναμμα της οθόνης,όταν πατάω το power μερικές φορές αναβη η οθόνη και δεν μαφηνει να σύρω για ξεκλείδωμα και ξανασβηνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!είχα ένα θέμα με το wifi που ήταν κολλημένο και αναβοσβηνε συνέχεια!ο φίλος ο Μάριος με καθοδήγησε και πέρασα ξανά το λογισμικό μέσω flash tool! Λύθηκε προς το παρόν αλλά δεν δουλεύει το double tap στο άνοιγμα,ενώ στο κλείσιμο κανονικά!καθώς και όταν υπαρχει κλήση και απαντάω σβήνει η οθόνη και δεν μπορώ να κλείσω την κλήση εγώ! Γνωρίζει κάποιος? ευχαριστώ

 

Λοιπόν.....μπες hidden menu πληκτρολογώντας 3845#*802# μετά Settings και μετά πάτα Update Touch Firmware περίμενε 5 δεύτερα και είσαι O.k. ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.....μπες hidden menu πληκτρολογώντας 3845#*802# μετά Settings και μετά πάτα Update Touch Firmware περίμενε 5 δεύτερα και είσαι O.k. ;)

 

Δυστυχώς δεν διορθώθηκε!μπορεί και να τα φτύνει η συσκευή σιγά σιγά! δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν διορθώθηκε!μπορεί και να τα φτύνει η συσκευή σιγά σιγά! δεν ξέρω!
Ξαναπροσπάθησε

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπάθησε

 

Το προσπάθησα 5φορες σερί!κάνει εκείνο το πάγωμα οθόνης 5δευτερολεπτων και μετά το δοκιμάσω το ταπ και τπτ! Μήπως φταίει που έχει γίνει εμφανή η γραμμη η πολυπόθητη στην οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα 5φορες σερί!κάνει εκείνο το πάγωμα οθόνης 5δευτερολεπτων και μετά το δοκιμάσω το ταπ και τπτ! Μήπως φταίει που έχει γίνει εμφανή η γραμμη η πολυπόθητη στην οθόνη?
Reboot έκανες; Φαντάζομαι ότι η επιλογή είναι ενεργοποιημένη από τις ρυθμίσεις, σωστά; Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To double tap για το σβήσιμο της οθόνης είναι θέμα laucher, ενώ το double tap to wake είναι θέμα hardware και kernel.

 

Το συγκεκριμένο φαινόμενο εμφανίζεται συνήθως σε μη γνήσιες οθόνες. Σίγουρα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης δεν την άλλαξε;;;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Reboot έκανες; Φαντάζομαι ότι η επιλογή είναι ενεργοποιημένη από τις ρυθμίσεις, σωστά;

 

Reboot εννοείς επανεκκίνηση?γιατί εδώ και μια εβδομάδα που του πέρασα την ελληνική το έκανα έπειτα ξανά και όχι μόνο μια φορα!ρυθμισεις-γενικες-χειρονομιες-οθονη ενεργοποιημένη/απενεργοποιημένα ναι το έχω τικαρισμενο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To double tap για το σβήσιμο της οθόνης είναι θέμα laucher, ενώ το double tap to wake είναι θέμα hardware και kernel.

 

Το συγκεκριμένο φαινόμενο εμφανίζεται συνήθως σε μη γνήσιες οθόνες. Σίγουρα ο προηγούμενος ιδιοκτήτης δεν την άλλαξε;;;

 

Του αδερφού μου ήταν η συσκευή , καινούρια την είχε πάρει και δεν είχε αλλαχτεί!το άνοιγμα δεν ανοίγει το κλείσιμο κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Μας χαιρέτισε το κινητό εμάς :(

Έκανα μία ύστατη προσπάθεια για factory reset. Τόσο απλά, πάτησα factory reset. Το αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας, είναι ένα τούβλο με bootloop με τα παρακάτω:

 

http://prntscr.com/hjylm3

http://prntscr.com/hjylvv

 

Needless to say ότι δεν μπαίνει σε dl mode (δεν έμπαινε ούτε πιο πριν εφόσον δεν το βλέπει το pc - κανένα pc).

Πραγματικά κρίμα :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί!!G2 είναι!!Πάντα σώζεται!!

Μας χαιρέτισε το κινητό εμάς :(

Έκανα μία ύστατη προσπάθεια για factory reset. Τόσο απλά, πάτησα factory reset. Το αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας, είναι ένα τούβλο με bootloop με τα παρακάτω:

 

http://prntscr.com/hjylm3

http://prntscr.com/hjylvv

 

Needless to say ότι δεν μπαίνει σε dl mode (δεν έμπαινε ούτε πιο πριν εφόσον δεν το βλέπει το pc - κανένα pc).

Πραγματικά κρίμα :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί!!G2 είναι!!Πάντα σώζεται!!

 

Δεν βλέπω σωτηρία... Μόνο αλλαγή πλακέτας βλέπω να το σώζει. Δεν αναγνωρίζεται με καμία κυβέρνηση από τα pc, δεν υπήρχε και στο μενού καν επιλογή για να συνδεθεί με ΜΤΡ σύνδεση, τίποτα. Περίεργα πράγματα :(

Όταν πατάω vol up+vol down+power λαμβάνω αυτό:

 

https://prnt.sc/hjze3k

 

Κάποιος που να ξέρει κορεάτικα please :lol:

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω σωτηρία... Μόνο αλλαγή πλακέτας βλέπω να το σώζει. Δεν αναγνωρίζεται με καμία κυβέρνηση από τα pc, δεν υπήρχε και στο μενού καν επιλογή για να συνδεθεί με ΜΤΡ σύνδεση, τίποτα. Περίεργα πράγματα :(

Όταν πατάω vol up+vol down+power λαμβάνω αυτό:

 

https://prnt.sc/hjze3k

 

Κάποιος που να ξέρει κορεάτικα please :lol:

Δεν έχω δει κανένα πεθαμένο G2. Που μένεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κανένα πεθαμένο G2. Που μένεις;

 

Στην περιοχή που μένεις και εσύ καθώς φαίνεται :P Καλλιθέα :)

Και όμως, το πρόβλημα υπήρχε από πιο πριν. Προσπαθούσα να μπω σε DL mode ή να κάνω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ με το USB , και αυτό ήταν μάταιο. Δοκίμασα όσα USB υπάρχουν σπίτι. Το μαμά έχει φθαρεί και το ξέρω, του παλαιού μου κινητού δουλεύει, καθώς και του νεότερου της κοπέλας μου. Δοκιμασμένα με άλλα κινητά (optimus G , G4, Xiaomi redmi note 4x). Το πρόβλημα ήταν από την στιγμή που έκανα factory reset. Εξαφανίστηκαν τα πάντα. Προσπάθησα να το ρουτάρω με king root με επιτυχία (έκδοση ανδροιδ 5.1 το κινητό). Αλλά δεν ξεκλειδώνει το κινητό χωρίς το 1click root & recovery στην lollipop, και μιας και δεν δεχόταν με τίποτα το usb, προσπάθησα μέσω εφαρμογών. Το Freegee δε δουλεύει. Προσπάθησα μήπως μπώ με οποιονδήποτε τρόπο σε dl mode...Νope.

Υπενθυμίζω είναι D802 με τα 32GB

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή που μένεις και εσύ καθώς φαίνεται :P Καλλιθέα :)

Και όμως, το πρόβλημα υπήρχε από πιο πριν. Προσπαθούσα να μπω σε DL mode ή να κάνω ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ με το USB , και αυτό ήταν μάταιο. Δοκίμασα όσα USB υπάρχουν σπίτι. Το μαμά έχει φθαρεί και το ξέρω, του παλαιού μου κινητού δουλεύει, καθώς και του νεότερου της κοπέλας μου. Δοκιμασμένα με άλλα κινητά (optimus G , G4, Xiaomi redmi note 4x). Το πρόβλημα ήταν από την στιγμή που έκανα factory reset. Εξαφανίστηκαν τα πάντα. Προσπάθησα να το ρουτάρω με king root με επιτυχία (έκδοση ανδροιδ 5.1 το κινητό). Αλλά δεν ξεκλειδώνει το κινητό χωρίς το 1click root & recovery στην lollipop, και μιας και δεν δεχόταν με τίποτα το usb, προσπάθησα μέσω εφαρμογών. Το Freegee δε δουλεύει. Προσπάθησα μήπως μπώ με οποιονδήποτε τρόπο σε dl mode...Νope.

Υπενθυμίζω είναι D802 με τα 32GB

Θες να περάσω καμιά μέρα να το δούμε μαζί;

Είναι πολύ κρίμα. Δεν πρέπει να το αφήσεις έτσι.

 

 

Αυτό μήπως εμφανίζεται στον υπολογιστή;2029237142ef0a7e66101d9afe19203a.jpg

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θες να περάσω καμιά μέρα να το δούμε μαζί;

Είναι πολύ κρίμα. Δεν πρέπει να το αφήσεις έτσι.

 

Ευχαρίστως :) Σου στέλνω πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως :) Σου στέλνω πμ :)
Οκ. Είδες τη φωτό που παράθεσα πιο πάνω;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Είδες τη φωτό που παράθεσα πιο πάνω;

 

Μόλις το είδα. Που να το κοιτάξω; Στο Device Manager?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα. Που να το κοιτάξω; Στο Device Manager?
Ναι . .

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου βγάζει. Τίποτα σαν το παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου βγάζει. Τίποτα σαν το παραπάνω

Βάλε το LGMobile Support Tool και κάντο upgrade θα φτιάξει. Το ίδιο έκανε και στο δικό μου με καινούργια οθόνη γιατί είχα custom rom (CM11).

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν ξέρω παιδιά πόσες φορές να το πω ακόμη :p :lost: Δεν αναγνωρίζεται από κανένα pc, δεν δουλεύει το usb

Το πρώτο που δοκίμασα (ξανά) είναι το support tool. Το πρόβλημα πιθανόν να οφείλεται στο Hardware. Το κινητό φορτίζει, όταν το βάζω στο usb στο PC ανοίγει (κάνοντας αυτά που έχω στις παραπάνω εικόνες), αλλά δεν αναγνωρίζεται ώστε να αναβαθμίσω. Θα είχα μπει σε download mode και θα είχα περάσει ήδη την ΚΚ αν αναγνωρίζονταν.

Το κινητό είχε πάει ΜΙΑ φορά στο SErvice (για κάτι χαζά που έκανε με τις κλήσεις όπου έμπαινε μόνο του σε hold), και απλά δεν βρήκαν τίποτα. Το κάνανε κλασικά επαναφορά. Έκτοτε δεν το είχαμε πολυπειράξει και δεν θυμάμαι αν είχαμε δοκιμάσει να το βάλουμε σε PC. Ε, με το που αποφάσισα να το κάνω μια απλή επαναφορά εγώ , δεν αναγνωρίζονταν από πουθενά, δεν υπήρχε η κλασική επιλογή για mtp κλπ ούτε καν στα μενού... NOTHING.

Λίγο πολύ τα περιγράφω στο thread περί βελτιστοποιήσεων.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...