Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και το κινητό πετάει με την ρομ των παιδιών έχω 2 προβλήματα που μπορεί να είναι και άσχετα με την ρομ.

1. Έχω 2 λάμπες της Xiaomi yeelight και ενώ σε tablet και άλλο κινητό η εφαρμογή από το play store (yeelight) τις αναγνωρίζει κανονικά, στο Χ722 oι λάμπες δεν εμφανίζονται με κανέναν τρόπο. Έχω βάλει και βγάλει την εφαρμογή 3 φορές, αλλά δεν τα κατάφερα. Δοκίμασα χθες σε άλλο κινητό και δούλεψε αμέσως. Τι μπορεί να φταίει?

2. Η κατανάλωση της μπαταρίας είναι σε υψηλά επίπεδα. Android system/kernel είναι σε ποσοστά γύρω στο 20% που μου φαίνονται ψηλά σε σχέση με άλλα κινητά που είχα. Στο Android system έχει το accelerometer LSM6DS3 να τρέχει για σχεδόν 2 ώρες την μέρα. Σε μια αναζήτηση που έκανα βρήκα ότι μπορεί να φταίει το whatsapp αλλά ακόμα και όταν το έβγαλα τα νούμερα βελτιώθηκαν ελάχιστα. Τι άλλο κρατάει το accelerometer ανοιχτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα μπορεί κάποιος να βοηθήσει μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ? όταν είμαι στο mail και προσπαθώ να κάνω από εκεί ανακατευθυνση στην σελίδα που διαβάζω και είμαι συνδεδεμένος από τα δεδομένα δεν με ανακατευθύνει πάρα μόνο όταν είμαι από σταθερό δίκτυο (wifi)
Link to comment
Share on other sites

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος να βοηθήσει μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση ? όταν είμαι στο mail και προσπαθώ να κάνω από εκεί ανακατευθυνση στην σελίδα που διαβάζω και είμαι συνδεδεμένος από τα δεδομένα δεν με ανακατευθύνει πάρα μόνο όταν είμαι από σταθερό δίκτυο (wifi)

Μπες λήψεις βάλτο απεριόριστα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις την ιστορία του ιδρυτή θα δεις οτι η φιλοδοξίες του ηταν να ενσωματωσει σε μια εταιρεία κινητα, τηλεοπτικά προγράμματα, και αυτοκίνητα. Apple, Netflix,Tesla....Να φτασει δλδ σε τέτοιο επίπεδο...και έφαγε τα μουτρα του, αλλά καπου διάβασα οτι τωρα βρίσκεται χαμένος στην Αμερική αναζητώντας αγοραστές και επενδυτές

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις την ιστορία του ιδρυτή θα δεις οτι η φιλοδοξίες του ηταν να ενσωματωσει σε μια εταιρεία κινητα, τηλεοπτικά προγράμματα, και αυτοκίνητα. Apple, Netflix,Tesla....Να φτασει δλδ σε τέτοιο επίπεδο...και έφαγε τα μουτρα του, αλλά καπου διάβασα οτι τωρα βρίσκεται χαμένος στην Αμερική αναζητώντας αγοραστές και επενδυτές

 

Μέχρι να βρει επενδυτές θα ξεπουλήσει......όσο οσο

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχει ετοιμάστει σχεδόν και η 26s.. Υπομονή...

 

Εχουμε κανένα νέο ? Βλέπω και το site κάτω και ανησύχησα .......:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Επειδή παρέλαβα σήμερα είναι σωτή η παρακάτω σειρά για την αναβαθμιση;

1/ Ελεγχος Bootloader, 2/ Εγκατάσταση TWRP, 3/ Root, 4/ Wipes και εγκατάσταση τη ROM των παιδιών.

 

Είναι σωστή η σειρά ή θα κάνω καμιά πατάτα;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι οι περισσότεροι αναφέρεστε σε κάποια custom ΡΟΜ. Επειδή ενδιαφέρεται για το κινητό φιλαράκι μου που δεν το πολυέχει με αλλαγές ROM, θα έχει κάποιο πρόβλημα αν κρατήσει τη μαμίσια ROM που θα του στείλουνε;
Link to comment
Share on other sites

Problem No1...

εκανα freeze την εφαρμογη ημερολογιο της leeco και την διεγραψα ωστε να εχω μονο της google...

οποτε παω να ανοιξω την εφαρμογη ημερολογιου μου βγαζει μηνυμα "calendar storage disabled ...μπλα,μπλα,μπλα... turn calendar storage back on in settings"στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι τετοιο...

παταω "enable in settings" και ανοιγει app details και σβηνει κατευθειαν...

καποια λυση???:(

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Είδα το bluboo s1, doogee mix, ulefone mix, xiaomi redmi note 4x....και δεν ξέρω πιο να πάρω ... και κατέληξα τελικά στο LeEco Le Pro 3 X722, δεν ξέρω αν έκανα καλή επιλογή..

Αν το αγοράσω απο Banggood, με μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail, θα πληρώσω τελωνείο η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Η νέα Ρομ 26ς θα είναι σύντομα έτοιμη;

Και αν έχει ήδη περαστεί ηδη η 20ς, περνάει από επάνω "dirty" η 26ς;?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδα το bluboo s1, doogee mix, ulefone mix, xiaomi redmi note 4x....και δεν ξέρω πιο να πάρω ... και κατέληξα τελικά στο LeEco Le Pro 3 X722, δεν ξέρω αν έκανα καλή επιλογή..

Αν το αγοράσω απο Banggood, με μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail, θα πληρώσω τελωνείο η όχι?

Όχι

 

........

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είδα το bluboo s1, doogee mix, ulefone mix, xiaomi redmi note 4x....και δεν ξέρω πιο να πάρω ... και κατέληξα τελικά στο LeEco Le Pro 3 X722, δεν ξέρω αν έκανα καλή επιλογή..

Αν το αγοράσω απο Banggood, με μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail, θα πληρώσω τελωνείο η όχι?

Και εγώ έψαχνα bezelless συσκευή αλλα διάβαζα όλο προβλήματα στα οικονομικά bezelless. Μονο για το maze alpha διαβασα καλα λογια. Τελικά κατέληξα και εγω στο leeco και απ ότι βλέπω σημερα αλλαξε το status της αποστολής σε shipping!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω το κινητο leeco le pro 3 ..στις 5 μερες χρησης ξαφνικα ενω το χα στο τραπεζι εκλεισε και δε ξανανοιξε..δε φορτιζει,δε μπαινει σε boot mode και γενικα ειναι νεκρο..το πηγα σε ενα καταστημα και μου ειπαν οτι δε το αναλαμβανουν και απο τη κινα που το πηρα μου κανουν μονο refund ενα μερος του ποσου αν το επισκευασω και τους δειξω αποδειξη..ψαχνω καποιον να γνωριζει τυχον να το επισκευασει..Aς επικοινωνησει μαζι μου..Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω το κινητο leeco le pro 3 ..στις 5 μερες χρησης ξαφνικα ενω το χα στο τραπεζι εκλεισε και δε ξανανοιξε..δε φορτιζει,δε μπαινει σε boot mode και γενικα ειναι νεκρο..το πηγα σε ενα καταστημα και μου ειπαν οτι δε το αναλαμβανουν και απο τη κινα που το πηρα μου κανουν μονο refund ενα μερος του ποσου αν το επισκευασω και τους δειξω αποδειξη..ψαχνω καποιον να γνωριζει τυχον να το επισκευασει..Aς επικοινωνησει μαζι μου..Ευχαριστω.

 

Το έχει πάθει και ένας φίλος μου και τελικά έφτιαξε από μόνο του, σαν να μην τρέχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γνώμη μου να κάνεις dispute στο paypal αν βέβαια δεν έχεις βάλει το χέρι σου και συ. 5 μέρες τηλέφωνο μάλλον το καλύπτει το doa. Ψάξτο λίγο…
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω το κινητο leeco le pro 3 ..στις 5 μερες χρησης ξαφνικα ενω το χα στο τραπεζι εκλεισε και δε ξανανοιξε..δε φορτιζει,δε μπαινει σε boot mode και γενικα ειναι νεκρο..το πηγα σε ενα καταστημα και μου ειπαν οτι δε το αναλαμβανουν και απο τη κινα που το πηρα μου κανουν μονο refund ενα μερος του ποσου αν το επισκευασω και τους δειξω αποδειξη..ψαχνω καποιον να γνωριζει τυχον να το επισκευασει..Aς επικοινωνησει μαζι μου..Ευχαριστω.

Μπορώ να σε βοηθήσω εγω, στείλε μου pm

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αρχή δοκίμασε αυτα http://dinapso.com/how-to-fix-leeco-le-pro3-wont-turn-on/

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια τα φώτα σας

Παιδευομαι εδώ και μέρες να περάσω titanium στο 722 και κάνει fail η εγκατάσταση περίπου στο 20%. Έχω δοκιμάσει 6-7 εκδόσεις ακόμη και από το Play Store. Τζιφος. Δοκίμασα ακόμα και μέσω ADB και μου βγάζει INVALID URI.

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο και δεν μπορώ να περάσω τα δεδομένα από κάποια προγράμματα και δεν θέλω να το κάνω μέσω Google

 

Στο μεταξύ είχα περάσει την πρώτη μέρα μια έκδοση του titanium αλλά από τα backup μου αναγνώριζε μόνο τα δεδομένα και αυτά όταν τα έκανε restore κολλούσε η εφαρμογή της οποίας τα δεδομένα έκανε restore οπότε το ξηλωσα και έκτοτε καμία έκδοση δεν περνιέται (δεν τη βρίσκω κιόλας την παλιά γιατί την έκανα update και στο παλιό κινητό)

 

Ξέρω: πιαστο αυγό και κουρευτο αλλά πριν κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές για 6η φορά έλεγα μήπως έχετε καμία ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρια τα φώτα σας

Παιδευομαι εδώ και μέρες να περάσω titanium στο 722 και κάνει fail η εγκατάσταση περίπου στο 20%. Έχω δοκιμάσει 6-7 εκδόσεις ακόμη και από το Play Store. Τζιφος. Δοκίμασα ακόμα και μέσω ADB και μου βγάζει INVALID URI.

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο και δεν μπορώ να περάσω τα δεδομένα από κάποια προγράμματα και δεν θέλω να το κάνω μέσω Google

 

Στο μεταξύ είχα περάσει την πρώτη μέρα μια έκδοση του titanium αλλά από τα backup μου αναγνώριζε μόνο τα δεδομένα και αυτά όταν τα έκανε restore κολλούσε η εφαρμογή της οποίας τα δεδομένα έκανε restore οπότε το ξηλωσα και έκτοτε καμία έκδοση δεν περνιέται (δεν τη βρίσκω κιόλας την παλιά γιατί την έκανα update και στο παλιό κινητό)

 

Ξέρω: πιαστο αυγό και κουρευτο αλλά πριν κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές για 6η φορά έλεγα μήπως έχετε καμία ιδέα.

 

Φιλε μου,δοκιμασε σε παρακαλω αυτη την εκδοση.. https://www.dropbox.com/s/wio5tm65tdtc65y/Titanium%20Backup-8.1.0.apk?dl=0

Αν δεν δουλεψει και παλι,μπες με root explorer στην διαδρομη /data/data και διεγραψε τον φακελο com.keramidas.TitaniumBackup γιατι ισως να υπαρχει καποιο καταλοιπο.Αφου το κανεις αυτο,δοκιμασε ξανα να εγκαταστησεις την εφαρμογη..

Edited by geo307cc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας κρασαρουν τα Google Appς??

Δε μου ανοιγουν καν

Καμια ιδεα?

Πειραματιζομαι με τη ΡΟΜ τωρα σε 6/64

Επαναφορά εργοστασιακές ή clean installation with internal storage

Edited by CrisBal
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,δοκιμασε σε παρακαλω αυτη την εκδοση.. https://www.dropbox.com/s/wio5tm65tdtc65y/Titanium%20Backup-8.1.0.apk?dl=0

Αν δεν δουλεψει και παλι,μπες με root explorer στην διαδρομη /data/data και διεγραψε τον φακελο com.keramidas.TitaniumBackup γιατι ισως να υπαρχει καποιο καταλοιπο.Αφου το κανεις αυτο,δοκιμασε ξανα να εγκαταστησεις την εφαρμογη..

 

Ναιιιιιιι ρε φίλε! Είχαν μείνει κατάλοιπα!

Να'σαι καλά με γλύτωσες από 1 μέρα παιδεμα και μια τρελή απορία γιατί συνέβαινε αυτό. Respect

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...