Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το ειδικό πακέτο με 1500 και 1500 της Κοσμοτέ σαν να εξαφανίστηκε. Πήρα την εταιρεία που το είχα πάρει και μου είπε πως τελείωσε. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν είχε κανείς κάποια διαφορετική πληροφόρηση.

 

 

Πραγματικά μετά από το Update η εφαρμογή δεν δείχνει πια τον χρόνο που λήγουν τα πακέτα παρά μόνο αόριστα την ημέρα. Πόσο χειρότερα μπορούν να το κάνουν τελικά;

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω με ανανέωση 10 € δεν μου δίνει δωρεάν χρόνο ομιλίας σε άλλο άτομο που έβαλε 10 € του έδωσε 450 δωρεάν προς όλους γιατί δεν δίνει σε όλους δωρεάν χρόνο ομιλίας ή κοσμοκάρτα αλλά μόνο επιλεκτικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω με ανανέωση 10 € δεν μου δίνει δωρεάν χρόνο ομιλίας σε άλλο άτομο που έβαλε 10 € του έδωσε 450 δωρεάν προς όλους γιατί δεν δίνει σε όλους δωρεάν χρόνο ομιλίας ή κοσμοκάρτα αλλά μόνο επιλεκτικά

 

ειναι παλια μη εμπορικα διαθεσιμη πλεον προσφορα που οσοι την ενεργοποιησαν τοτε μπορουν να συνεχισουν να την εχουν.

Link to comment
Share on other sites

OK σ' ευχαριστώ φίλε δεν παίζει καμία άλλη προσφορά με ανανέωση 10 €

Φίλε και γω εκείνη την προσφορά είχα με τα 10ευρώ και450 λεπτά προς όλους Αλλά αφαιρούσε 4ευρώ από το10άρικο και δν έδινε ίντερνετ καθόλου.Έχει ένα μήνα περίπου το γύρισα σε what up και με10ευρώ online ανανέωση πέρνεις και ίντερνετ συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο διαθέσιμος χρόνος ομιλίας πρός wu κ τρίτους με το πακέτο "Combo call them all" - 7€ αφορά κ βιντεοκλήσεις.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ο διαθέσιμος χρόνος ομιλίας πρός wu κ τρίτους με το πακέτο "Combo call them all" - 7€ αφορά κ βιντεοκλήσεις.

 

Ευχαριστώ.

 

Έχεις βρει πρόσφατη αγορά κινητό με δυνατότητα βιντεοκλήσεων μέσω GSM;

Μου λες ποιό;

Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung σίγουρα. Το περασμένο Σάββατο το δοκίμασα καλώντας ένα S5 από S7 και λειτούργησε κανονικά. Και θέλει 3G δίκτυο.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung σίγουρα. Το περασμένο Σάββατο το δοκίμασα καλώντας ένα S5 από S7 και λειτούργησε κανονικά. Και θέλει 3G δίκτυο.

 

Sent from my Moto X Play

 

Ευχαριστώ: Για S το ήξερα.

Κανά φθηνό με βιντεοκλήση ή link εδώ myphone που να συζητάνε ποιά (κατά προτίμηση φθηνά κινητά, δεν είναι δα και κάτι τόσο on the edge, είναι παλιά τεχνολογία) κινητά την έχουν;

 

Sorry για το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δεν έχει να κάνει με την κατηγορία τιμής. Είναι πιο πολύ απόφαση της εταιρίας να το ενσωματώσει, παρά του ότι το λειτουργικό δεν το υποστηρίζει επίσημα. Νομίζω πως και τα Sony το είχανε παλιότερα, δεν ξέρω για τώρα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δεν έχει να κάνει με την κατηγορία τιμής. Είναι πιο πολύ απόφαση της εταιρίας να το ενσωματώσει, παρά του ότι το λειτουργικό δεν το υποστηρίζει επίσημα. Νομίζω πως και τα Sony το είχανε παλιότερα, δεν ξέρω για τώρα.

 

Sent from my Moto X Play

 

Topic εδώ στο myphone που να έχει γραφτεί κάτι πρόσφατα για κινητές συσκευές (ή tablet) με δυνατότητα βιντεοκλήσης GSM υπάρχει;

Ήλπιζα το καλοκαίρι ένα MLS tablet που αγόρασα με 100€ να την έχει (τη διαφήμιζε αλλά όσοι τα γράφουν δεν κατέουν τι γράφουν) , αλλά τζίφος.

 

Σ'ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάτι σχετικό καθώς δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το θέμα.

Κατά τα άλλα, Google is your friend.

Π.χ. βρίσκεις το φθηνότερο Samsung που έχει 84€ στο skroutz (4G btw), και ψάχνοντας το manual έχεις αποτέλεσμα. Μου πήρε κάτω από 2 λεπτά.

299c89841b1f2708ac31980c1f9c1dba.jpg

 

Μιας και το ρώτησε ο φίλος, με μια ματιά στις σημειώσεις του πακέτου του wu που δίνει 400' προς όμοιά του και 200' προς όλους, αναφέρει πως ”Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και videoκλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο". Οπότε μετράει και για κλήσεις video όπως φαίνεται.

 

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πηρα αυτό ρωτάω ..

Ισχύει ακομα;

Αν ναι , μόνο στο live ?

Τέλος πως ενεργοποιείται;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

To 1 gb τελος οταν παίζει voice?

 

 

Στο x factor παιρναμε το δωρο

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Στο x factor παιρναμε το δωρο

 

Α καλα... Χεχε οκκκ thx

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει μια κάρτα What's up απο κατάστημα και να ενεργοποιήσει την προσφορά με τα 1500' και 1.5GB;
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειδα κοπελα στον ευοσμο να δινει νουμερα, ισως wu.

Μεγ Αλεξάνδρου στο υψος της εκκλησίας

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει μια κάρτα What's up απο κατάστημα και να ενεργοποιήσει την προσφορά με τα 1500' και 1.5GB;

 

Αν δεν εχει την σχετική ένδειξη "προνομιακό" η κάρτα,τζάμπα ο κόπος. Δεν πρόκειται να δώσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εντοπίσει ένα "θεματάκι" για το οποίο δεν μπορώ να βρω λύση.

Αφορά την προώθηση κλήσεων.

Έχοντας 2 αριθμούς, o ένας what's up και ο άλλο cu, είχα θέσει καιρό τώρα προώθηση στον κάθε έναν όταν βρίσκεται εκτός δικτύου να πηγαίνει η κλήση στον άλλον. Δοκίμασα χθες να το απενεργοποιήσω και στα 2 νούμερα.

Στο cosmote παρόλο που έγινε η απενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις κλήσεων, και τώρα στο πεδίο της συγκεκριμένης προώθησης δεν γράφει τίποτα, όταν είναι κλειστό εξακολουθεί να προωθεί την κλήση στο cu.

Δοκίμασα το ##62# αλλά μου βγάζει πρόβλημα σύνδεσης ή μη έγκυρος κώδικας MMI.

Το *#62# που κάνει έλεγχο, δεν μου βγάζει ενεργοποιημένη κάποια προώθηση.

Ωστόσο ακόμα προωθείται όταν είναι κλειστό.

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

Αφορά την προώθηση κλήσεων.

Έχοντας 2 αριθμούς, o ένας what's up και ο άλλο cu, είχα θέσει καιρό τώρα προώθηση στον κάθε έναν όταν βρίσκεται εκτός δικτύου να πηγαίνει η κλήση στον άλλον.

 

Πάντως εμένα δεν με αφήνει να αλληλοπροωθησω δύο αριθμούς και είναι αυτονόητο νομίζω γιατί η κλήση θα κάνει έναν αεναο κύκλο και δεν θα φτάνει κάπου..

Αντιθέτως έχω ορίσει δύο αριθμούς να προωθουνται στον κύριο μου αριθμό.

Συγγνώμη που απομονωνω το κείμενο σου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το φοβερό γεγονός για το οποίο ζητάς συγνώμη....:lol:

Σχετικά με αυτό που λες, εκτός του ότι μπορώ να το κάνω (δεν σε περιορίζει κανείς πιστεύω αφού δεν είναι δυνατόν το ένα δίκτυο να γνωρίζει ότι έχεις βάλει αντίστροφα και από το άλλο προώθηση σε αυτό), δεν προωθείται επ'άπειρον αλλά κάποια στιγμή είτε κλείνει, είτε βγάζει ένα μήνυμα πως ο αριθμός δεν είναι διαθέσιμος (δεν ξέρω από ποια κάρτα ωστόσο...).

Μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα γιατί δεν με αφήνει πλέον να ορίσω καποια προώθηση.

Και σίγουρα δεν φταίει το γεγονός πως έχω ορίσει προώθηση σε αυτό από το CU, μιας και με απενεργοποιημένη την προώθηση από το τελευταίο, εξακολουθεί να μην δέχεται καμία αλλαγή το What's Up.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...