Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε πάρα πολλούς. Εγώ έχω 2 πακέτα που έφυγαν από μέσα-τέλη Αυγούστου και που τα βλέπω στα ξένα tracking sites αφιχθέντα Ελλάδα από 2 και 5 Σεπτεμβρίου και ούτε έχω λάβει ακόμα τίποτα, ούτε το elta.gr ξέρει τίποτα πέρα από την αναχώρηση από την Ολλανδία. Τα ΕΛΤΑ κατέρρευσαν πλήρως πλέον...
Στα ΕΛΤΑ Αμπελοκήπων θα σας πω μόνον αυτό. Έχω σταματήσει να παραγγέλνω από πέρυσι πράγματα από eBay (όχι συστημένα) γιατί απλά δεν έρχονταν.

Η αλληλογραφία έρχεται σπάνια και οι περισσότεροι γείτονες πάνε στο κατάστημα της Μεσογείων όπου ψάχνουν σε καρότσια τα γράμματά τους.

Η αλληλογραφία κάποιων ΔΕΚΟ διακινείται από ιδιωτικές εταιρείες διανομής πλέον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς σε όποια δημόσια υπηρεσία και να πας, την ίδια σήψη βλέπεις πια. Αυτός πάντως είναι ο λόγος που δεν έχω παραγγείλει ποτέ κινητό από Κίνα. Και ούτε πρόκειται.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα https://www.aliexpress.com...311.0.0.KZHi0v αυτή. Ήρθε και είναι πάρα πολύ καλή.

Επίσης παρήγγειλα https://www.aliexpress.com...311.0.0.KZHi0v τη μεμβράνη. Πολύ καλή. Κανένα κενό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα https://www.aliexpress.com...311.0.0.KZHi0v αυτή. Ήρθε και είναι πάρα πολύ καλή.

Επίσης παρήγγειλα https://www.aliexpress.com...311.0.0.KZHi0v τη μεμβράνη. Πολύ καλή. Κανένα κενό.

Τα link δε δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Θα τα έχω υπόψην, αν φτιαχτούν τα λινκς και τα δω. Αν και δεν το κοβω να το κρατήσω τελικά. Πήγα να το παραλάβω σήμερα από το σερβις και μου το έδωσαν συναρμολογημένο λάθος! :blink: Ζήτησα αντικατάσταση συσκευής. Αν δεν μου την κάνουν, θα χορτάσει η μύγα κολατσιό.... Πάντως για μένα, μετα από αυτό το κάζο, έχουν τελειώσει οριστικά τα Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Θα τα έχω υπόψην, αν φτιαχτούν τα λινκς και τα δω. Αν και δεν το κοβω να το κρατήσω τελικά. Πήγα να το παραλάβω σήμερα από το σερβις και μου το έδωσαν συναρμολογημένο λάθος! :blink: Ζήτησα αντικατάσταση συσκευής. Αν δεν μου την κάνουν, θα χορτάσει η μύγα κολατσιό.... Πάντως για μένα, μετα από αυτό το κάζο, έχουν τελειώσει οριστικά τα Xiaomi.

Σωστή απόφαση, πήγαινε να δοκιμάσεις arvato και procordia.

Link to comment
Share on other sites

Ασε, έχω δοκιμάσει και αρβατο. Εκαναν 1 μήνα για να μου επισκευάσουν τη συσκευή. Αλλά τουλάχιστον μου την παρέδωσαν άψογη. Οχι χειρότερα από ό,τι ήταν πριν. Μέχρι να υπάρξει σοβαρή εξυπηρέτηση για τα xiaomi, δεν θα τα ξαναπροτιμήσω. Εχουν περάσει ουκ ολίγα κινητά από τα χέρια μου, αλλά ποτέ δεν μου έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο. Εκτός και αν είμαι από τις ελάχιστες εξαιρέσεις. Δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Redmi 4X. Θελω να ρωτησω επειδη εχει μεγαλη μπαταρια θα θελει και χρονο για να φορτιστει. Ενα φιλος που εχει το redmi 4 prime λεει οτι υποστηριζει φορτιση 2Α στα 5volt. Το redmi 4x?

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια τάση υποστηρίζει 5V/2A και τόσο ρεύμα δίνει και ο φορτιστής που περιλαμβάνεται στην συσκευασία.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανενας τζαμακι που να μην αφήνει κενα στις άκρες? αυτο που έχω σα να μην κολλαει καλα στις άκρες και φαίνεται αντιαισθητικό.
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανενας τζαμακι που να μην αφήνει κενα στις άκρες? αυτο που έχω σα να μην κολλαει καλα στις άκρες και φαίνεται αντιαισθητικό.

 

Δοκίμασε να βάλεις λαδακι με μπατονετα (ηλιέλαιο) γύρω γύρω. Δες και στο youtube videακια με το σχετικό. Εγώ το έκανα και στο δικό μου Redmi Note 4 και στης γυναίκας μου το Redmi 4x που ήταν πολύ έντονο το κενό που άφηνε και τώρα, εδώ και 2 μήνες δε φαίνεται ΤΙΠΟΤΑ. Κάντο και θα ξεγνοιάσεις για πάντα με το θέμα τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει κανενας τζαμακι που να μην αφήνει κενα στις άκρες? αυτο που έχω σα να μην κολλαει καλα στις άκρες και φαίνεται αντιαισθητικό.

 

Πάρε ένα full cover (τα Lenuo π.χ. είναι καλά και πάμφθηνα απέξω). Και τα Mofi και τα Nillkin επίσης από ό,τι λένε. Και ένα των 6€ που έχω πάρει από τo mymegastores καλούτσικο βγήκε αν και ταλαιπωρήθηκε στην παραλία με την άμμο το καλοκαίρι και εξαιτίας της άρχισε να ξεφτίζει στην πάνω ακμή. Οποιοδήποτε full cover θα είναι καλύτερο και αισθητικά και από θέμα αντοχής από οποιοδήποτε "μισό" τζαμάκι. Και άστα τα λαδάκια και τις μπατονέτες μην γίνει καμιά ζημιά. Ο Γιώργης δεν βάζει μυαλό κατά πως φαίνεται! Ήρθε και σε αυτό το τόπικ να προτείνει την "ανακάλυψη" του...

Link to comment
Share on other sites

Σβήστηκε μήνυμα. Παρακαλώ αν δεν μπορείτε το προφανές, δηλαδή να σέβεστε και να μιλάτε κόσμια με τους συμφορουμίτες σας, τουλάχιστον σεβαστείτε τους Ο.Π.Χ. που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας. :mad: Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα full cover (τα Lenuo π.χ. είναι καλά και πάμφθηνα απέξω). Και τα Mofi και τα Nillkin επίσης από ό,τι λένε. Και ένα των 6€ που έχω πάρει από τo mymegastores καλούτσικο βγήκε αν και ταλαιπωρήθηκε στην παραλία με την άμμο το καλοκαίρι και εξαιτίας της άρχισε να ξεφτίζει στην πάνω ακμή. Οποιοδήποτε full cover θα είναι καλύτερο και αισθητικά και από θέμα αντοχής από οποιοδήποτε "μισό" τζαμάκι. Και άστα τα λαδάκια και τις μπατονέτες μην γίνει καμιά ζημιά. Ο Γιώργης δεν βάζει μυαλό κατά πως φαίνεται! Ήρθε και σε αυτό το τόπικ να προτείνει την "ανακάλυψη" του...

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τις απαντήσεις σας, μάλλον θα πάρω ένα από αυτα που προτεινεις.

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα-καταγραφη βιντεο τι λεει? ισχυει οτι ειναι τοσο χαλια? διαβαζω πολλα αρνητικα....

Είναι το μοναδικό αδύνατο σημείο της συσκευής.

Βέβαια είναι λογικό, δε νομίζω ότι με αυτά τα λεφτά κυκλοφορεί καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μοναδικό αδύνατο σημείο της συσκευής.

Βέβαια είναι λογικό, δε νομίζω ότι με αυτά τα λεφτά κυκλοφορεί καλύτερη.

 

του note 4x που ειναι και λιγο πιο ακριβο ειναι καλυτερη ή μια απο τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

του note 4x που ειναι και λιγο πιο ακριβο ειναι καλυτερη ή μια απο τα ιδια?

Τα ίδια είναι, το αυξημένο κόστος δεν οφείλεται στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο miui 9 δεν, ετσι ?

 

βασικα μου ηρθε σημερα η συσκευη με 6.01 (global version) και διαβαζω σε διαφορα σαιτ οτι θα παρει γυρω στο δεκεμβρη και το nougat , συγκεκριμενα 7.01 ισχυει? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

βασικα μου ηρθε σημερα η συσκευη με 6.01 (global version) και διαβαζω σε διαφορα σαιτ οτι θα παρει γυρω στο δεκεμβρη και το nougat , συγκεκριμενα 7.01 ισχυει? :shifty:

 

Miui9 σίγουρα. Τωρα σε ποιο αντροιντ δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...