Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πατησα γμτ

Καταλαθος έβαλα να κατεβει το update. Τωρα λέει πρεπει να γινει ριμπουτ για να το περασει.

 

Τι μπορω να κανω ώστε να το ακυρωσω?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Για ποια ρομ μιλάς;

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμιά ρύθμιση για τον αισθητήρα όταν μιλάω, το τηλέφωνο το βάζω στον ώμο και ανοίγει η οθόνη και πατιούνται όλα. με κανένα άλλο τηλέφωνο δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

 

κάποια βοήθεια για το πρόβλημα μου?

Link to comment
Share on other sites

Για ποια ρομ μιλάς;

Οφισιαλ σταβλε(android 6) 8.2. 10.0 έχω και το update ειναι η πξο πρόσφατη (android 7)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει και παλιοτερα.

Για τζαμι πηρα το Nillkin H+pro για το mediatek μοντελο και εχει κατσει μια χαρα γιατι ειναι πλατυ οσο το φωτεινο μερος της οθονης οποτε δεν υπαρχει σημειο που να μην εφάπτεται. Φαινεται ενα ελαφρυ περιγραμμα γυρω γυρω αλλα δεν ειναι επειδη δεν κολλησε αλλα απο το "τοιχακι" του τζαμιου.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια οποίος ξέρει.

Έχω ένα θέμα με το Hotspot. Δίνω ίντερνετ στο Ταμπλετ κι ενώ συνδέεται δεν έχει ίντερνετ. Το δοκίμασα και με άλλες συσκευές και σε όλες συμβαίνει το ίδιο. Βγάζει μήνυμα ότι είναι συνδεδεμένο κανονικά, αλλά χωρίς ίντερνετ.

Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση μου μπορεί να έχω ενεργοποιήσει κάποια φραγή ή κάτι τέτοιο;

 

Έχω και εγώ αυτό το θέμα , σύνδεση με το laptop αλλά όχι internet. Η λύση που έχω βρει είναι να κάνω απλά επανεκίνηση το κινητο , μετά συνδέεται κανονικά και χωρίς πρόβλημα . Γιατί μετά την επανεκίνηση φτιάχνει δεν έχω ιδέα ....

Link to comment
Share on other sites

Για ποια ρομ μιλάς;

 

Τι εννοεις ριμπουτ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οφισιαλ σταβλε(android 6) 8.2. 10.0 έχω και το update ειναι η πξο πρόσφατη (android 7)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Για σενα παει αυτο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Οτι για να περασει υο update πρέπει να κανει επανεκκίνηση η συσκευή. Απολυτως λογικο, ομως εγω ΔΕΝ θελω να περάσω το update

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οφισιαλ σταβλε(android 6) 8.2. 10.0 έχω και το update ειναι η πξο πρόσφατη (android 7)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε κατέβασε δηλ την 8.5.8.0;

Ε ωραία... Κάνε εγκατάσταση, όλοι μ'αυτην είμαστε

εντιτ. Γιατί δεν την θες; έχει τίποτα κακό;

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Και ολα αυτα γιατι καποιοι ηλιθιοι θελανε να βαλουν κυρτες πλευρες λες και μας βοηθαει καπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιο γυαλι φοραγες?

αυτο με το μαυρο/ασπρο πλαισιο η καποιο σκετο?

 

φοραγα αυτη με το μαυρο πλαισιο. Οταν το ειδα νομιζα οτι το γυαλακι παλι εσπασε, αλλα μου εκανε εντυπωση οτι δεν το αισθανομουν, οποτε οταν το εβγαλα ειδα οτι ειχε σπασει η οθονη ενω το γυαλακι ηταν αθικτο. :(

Link to comment
Share on other sites

φοραγα αυτη με το μαυρο πλαισιο. Οταν το ειδα νομιζα οτι το γυαλακι παλι εσπασε, αλλα μου εκανε εντυπωση οτι δεν το αισθανομουν, οποτε οταν το εβγαλα ειδα οτι ειχε σπασει η οθονη ενω το γυαλακι ηταν αθικτο. :(

θήκη είχες; εάν όχι πιστεύω εάν είχες θα απορροφουσε κάποιο μέρος του κραδασμου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=1437

Γνήσια και καλή οθόνη είναι αυτή εδώ που είναι για το global, αυτή που βλέπεις στο ebay είναι μαϊμού μην την πάρεις.

 

Στάλθηκε από το omega μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παιδια εχω πελαγωσει με το θεμα οθονης... 3 ερωτησεις καιριες που ειμαι ευγνωμων αν καποιος ξερει να απαντησει! :)

1. Το global 3/32 και 4/64 φορανε την ιδια οθονη? Γιατι βλεπω σε μερικους οτι λεει ειναι μονο για το 3/32 ενω σε αλλους δε βλεπω τετοιο σχολιο.

2. Η οριτζιναλ οθονη με τη μη οριτζιναλ εχει ουσιαστικες διαφορες στην ποιοτητα η ειναι απλα η μαρκα. Δεν πολυδιατιθεμαι να δωσω 50$ για ενα κινητο που καινουργιο κανει 120$ και το οποιο για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω λατρεψει. Σκεφτομαι σε αυτη την περιπτωση να δωσω 200$ και να παω σε LG G5... Καποιος που εχει καποια σκεψη επι αυτου??

3. Εχει καταφερει καποιος να αλλαξει την οθονη γιατι φαινεται οτι ολο το κινητο παταει στην οθονη, πρεπει στην ουσια να μεταφερεις ενα ενα τα components στο κινητο.

 

 

 

θήκη είχες; εάν όχι πιστεύω εάν είχες θα απορροφουσε κάποιο μέρος του κραδασμου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν ειχα θηκη, αλλα επειδη ειδα πως επεσε με τη μουρη μπροστα και βρηκε σε πλακακι που εξειχε, ημουν ατυχος και καταδικασμενος δε θα ειχε κανει τπτ.

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να μην δείχνει "έχετε ένα νέο μήνυμα/email" στα notifications αλλά να δείχνει το απόσπασμα του;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να μην δείχνει "έχετε ένα νέο μήνυμα/email" στα notifications αλλά να δείχνει το απόσπασμα του;
Νομίζω πως απαντήθηκε λίγο πιο πίσω. Δεν νομίζω πως γίνεται με την εφαρμογή Gmail. Μόνο με την native εφαρμογή που υπάρχει. Αλλά έτσι δεν βλέπω πως θα έχει push το Gmail!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κατέβασε δηλ την 8.5.8.0;

Ε ωραία... Κάνε εγκατάσταση, όλοι μ'αυτην είμαστε

εντιτ. Γιατί δεν την θες; έχει τίποτα κακό;

Ναι αυτην. Λες την κανω ε?

Φοβαμαι μη χρειαστεί factory reset, δ3ν εχω ορεξη να στεινω απ την αρχή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση για ένα θέμα που βλέπω στο κινητό και με ενοχλεί, το οποίο θα περιγράψω όσο πιο καλά μπορώ και το οποίο δεν θυμάμαι να το έκανε σε παλαιότερη έκδοση λειτουργικού (ή κάνω λάθος;)

 

Λοιπόν, έχουμε ανοιχτό τον browser (εργοστασιακό ή όχι, δεν παίζει ρόλο) και βλέπουμε κάτι σε μια σελίδα, προς τη μέση της σελίδας. Μετά, πατάμε το αριστερό "κουμπί" με τις 3 γραμμές, στο κάτω μέρος του κινητού, για να περάσουμε σε άλλη ανοιχτή εφαρμογή που τρέχει ήδη (δεν παίζει ρόλο, όποια νά'ναι), και ανοίγει αυτή πλέον. Όταν αποφασίσω να περάσω πάλι στον browser, πάλι πατώντας το αριστερό κουμπί κάτω με τις 3 γραμμές, που εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν ήδη, ανοίγει ο browser αλλά αυτόματα κάνει μόνος του refresh και εμφανίζονται νέα στοιχεία λόγω update και φυσικά στην αρχή της σελίδας πλέον και όχι εκεί που είχα μείνει.

 

Υποθέτω ότι είναι κάποιο θέμα cache αυτό που πρέπει να τρέχει συνέχεια κι εγώ δεν το έχω ρυθμίσει σωστά;;

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει και όταν περνάω με τον ίδιο τρόπο στην εφαρμογή του Facebook, μετά από άλλη εφαρμογή. Δηλαδή κάνει refresh με το που περνάει στο Facebook και αντί για το σημείο που είχα μείνει πριν, περνάει στην αρχή του τοίχου ενημερώσεων.

 

Διορθώνεται αυτό και πως;;

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτην. Λες την κανω ε?

Φοβαμαι μη χρειαστεί factory reset, δ3ν εχω ορεξη να στεινω απ την αρχή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τίποτα δεν στήνεις από την αρχή, στα αφήνει όλα όπως τα είχες, καντο άφοβα.

Μόνο να κοιτάξεις να έχεις μπαταρία, μην είναι στο τέλος..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Σε κατέβασε δηλ την 8.5.8.0;

Ε ωραία... Κάνε εγκατάσταση, όλοι μ'αυτην είμαστε

εντιτ. Γιατί δεν την θες; έχει τίποτα κακό;

 

Ελα μου ντε!!!!!!! :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση για ένα θέμα που βλέπω στο κινητό και με ενοχλεί, το οποίο θα περιγράψω όσο πιο καλά μπορώ και το οποίο δεν θυμάμαι να το έκανε σε παλαιότερη έκδοση λειτουργικού (ή κάνω λάθος;)

 

Λοιπόν, έχουμε ανοιχτό τον browser (εργοστασιακό ή όχι, δεν παίζει ρόλο) και βλέπουμε κάτι σε μια σελίδα, προς τη μέση της σελίδας. Μετά, πατάμε το αριστερό "κουμπί" με τις 3 γραμμές, στο κάτω μέρος του κινητού, για να περάσουμε σε άλλη ανοιχτή εφαρμογή που τρέχει ήδη (δεν παίζει ρόλο, όποια νά'ναι), και ανοίγει αυτή πλέον. Όταν αποφασίσω να περάσω πάλι στον browser, πάλι πατώντας το αριστερό κουμπί κάτω με τις 3 γραμμές, που εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν ήδη, ανοίγει ο browser αλλά αυτόματα κάνει μόνος του refresh και εμφανίζονται νέα στοιχεία λόγω update και φυσικά στην αρχή της σελίδας πλέον και όχι εκεί που είχα μείνει.

 

Υποθέτω ότι είναι κάποιο θέμα cache αυτό που πρέπει να τρέχει συνέχεια κι εγώ δεν το έχω ρυθμίσει σωστά;;

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει και όταν περνάω με τον ίδιο τρόπο στην εφαρμογή του Facebook, μετά από άλλη εφαρμογή. Δηλαδή κάνει refresh με το που περνάει στο Facebook και αντί για το σημείο που είχα μείνει πριν, περνάει στην αρχή του τοίχου ενημερώσεων.

 

Διορθώνεται αυτό και πως;;

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

τώρα αυτό μάλλον έχει να κάνει και με την ρομ (η 8.2.10.0 δεν έκλεινε τόσο εύκολα εφαρμογές όσο η 8.5.4.0 και η 8.5.8.0) αλλά και με τις ρυθμίσεις της miui δηλαδή αυτόματη έναρξη, battery optimizations.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα αυτό μάλλον έχει να κάνει και με την ρομ (η 8.2.10.0 δεν έκλεινε τόσο εύκολα εφαρμογές όσο η 8.5.4.0 και η 8.5.8.0) αλλά και με τις ρυθμίσεις της miui δηλαδή αυτόματη έναρξη, battery optimizations.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ στο νέο, ίδιο κινητό ΔΕΝ έκανα την αναβάθμιση έχω μείνει στην 8.2.10.0 και πάω από εφαρμογή σε εφαρμογή και δεν κάνει αυτό που αναφέρεις. (ενώ το έκανε την 8.5.8.0 .0 που είχα στο άλλο κινητό)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως απαντήθηκε λίγο πιο πίσω. Δεν νομίζω πως γίνεται με την εφαρμογή Gmail. Μόνο με την native εφαρμογή που υπάρχει. Αλλά έτσι δεν βλέπω πως θα έχει push το Gmail!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τι εννοείς πως θα έχει push το gmail?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζει ο ήχος στα email στην μαμά εφαρμογή;

 

Θα πας στους λογαριασμους απο τις ρυθμισεις και εκει θα μπεις σε αυτον του μειλ και θα αλλαξεις τον ηχο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση για ένα θέμα που βλέπω στο κινητό και με ενοχλεί, το οποίο θα περιγράψω όσο πιο καλά μπορώ και το οποίο δεν θυμάμαι να το έκανε σε παλαιότερη έκδοση λειτουργικού (ή κάνω λάθος;)

 

Λοιπόν, έχουμε ανοιχτό τον browser (εργοστασιακό ή όχι, δεν παίζει ρόλο) και βλέπουμε κάτι σε μια σελίδα, προς τη μέση της σελίδας. Μετά, πατάμε το αριστερό "κουμπί" με τις 3 γραμμές, στο κάτω μέρος του κινητού, για να περάσουμε σε άλλη ανοιχτή εφαρμογή που τρέχει ήδη (δεν παίζει ρόλο, όποια νά'ναι), και ανοίγει αυτή πλέον. Όταν αποφασίσω να περάσω πάλι στον browser, πάλι πατώντας το αριστερό κουμπί κάτω με τις 3 γραμμές, που εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν ήδη, ανοίγει ο browser αλλά αυτόματα κάνει μόνος του refresh και εμφανίζονται νέα στοιχεία λόγω update και φυσικά στην αρχή της σελίδας πλέον και όχι εκεί που είχα μείνει.

 

Υποθέτω ότι είναι κάποιο θέμα cache αυτό που πρέπει να τρέχει συνέχεια κι εγώ δεν το έχω ρυθμίσει σωστά;;

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει και όταν περνάω με τον ίδιο τρόπο στην εφαρμογή του Facebook, μετά από άλλη εφαρμογή. Δηλαδή κάνει refresh με το που περνάει στο Facebook και αντί για το σημείο που είχα μείνει πριν, περνάει στην αρχή του τοίχου ενημερώσεων.

 

Διορθώνεται αυτό και πως;;

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

 

Εάν επιβεβαιώσεις ότι έχεις αρκετή ελεύθερη μνήμη (άρα δεν υποχρεώνεται να "πετάξει" την εφαρμογή λόγω μνήμης), τότε μάλλον είναι θέμα ρυθμίσεων εξοικονόμησης ενέργειας, όπως είπε και ο ilka71.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω πελαγωσει με το θεμα οθονης... 3 ερωτησεις καιριες που ειμαι ευγνωμων αν καποιος ξερει να απαντησει! :)

1. Το global 3/32 και 4/64 φορανε την ιδια οθονη? Γιατι βλεπω σε μερικους οτι λεει ειναι μονο για το 3/32 ενω σε αλλους δε βλεπω τετοιο σχολιο.

2. Η οριτζιναλ οθονη με τη μη οριτζιναλ εχει ουσιαστικες διαφορες στην ποιοτητα η ειναι απλα η μαρκα. Δεν πολυδιατιθεμαι να δωσω 50$ για ενα κινητο που καινουργιο κανει 120$ και το οποιο για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω λατρεψει. Σκεφτομαι σε αυτη την περιπτωση να δωσω 200$ και να παω σε LG G5... Καποιος που εχει καποια σκεψη επι αυτου??

3. Εχει καταφερει καποιος να αλλαξει την οθονη γιατι φαινεται οτι ολο το κινητο παταει στην οθονη, πρεπει στην ουσια να μεταφερεις ενα ενα τα components στο κινητο.

 

 

 

 

δεν ειχα θηκη, αλλα επειδη ειδα πως επεσε με τη μουρη μπροστα και βρηκε σε πλακακι που εξειχε, ημουν ατυχος και καταδικασμενος δε θα ειχε κανει τπτ.

το 3/32 με το 4/64 εχουν διαφορετικη οθονη.

 

Αν αγορασεις πρεπει να παρεις μια που να ειναι οθονη+digitizer+frame αλλιως η εφαρμογη ειναι αρκετα δυσκολη. Το χω κανει βιδες γι αυτο σου λεω.

 

Η αυθεντικη με ολα αυτα που εγραψα κανει 35-50 ευρω,αυτες που κανουν κανα 20αρι 30αρι δεν εχουν καποιο απο τα παραπανω η ειναι μαιμου.

 

Αν παρεις αυτη που σου ειπα η αλλαγη δεν ειναι δυσκολη.

 

Προσοχη σ αυτες που πουλαν τα ελληνικα μαγαζια.Παρε απο αυτο το dragon t (καπως ετσι),αυτο εχει την original.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση για ένα θέμα που βλέπω στο κινητό και με ενοχλεί, το οποίο θα περιγράψω όσο πιο καλά μπορώ και το οποίο δεν θυμάμαι να το έκανε σε παλαιότερη έκδοση λειτουργικού (ή κάνω λάθος;)

 

Λοιπόν, έχουμε ανοιχτό τον browser (εργοστασιακό ή όχι, δεν παίζει ρόλο) και βλέπουμε κάτι σε μια σελίδα, προς τη μέση της σελίδας. Μετά, πατάμε το αριστερό "κουμπί" με τις 3 γραμμές, στο κάτω μέρος του κινητού, για να περάσουμε σε άλλη ανοιχτή εφαρμογή που τρέχει ήδη (δεν παίζει ρόλο, όποια νά'ναι), και ανοίγει αυτή πλέον. Όταν αποφασίσω να περάσω πάλι στον browser, πάλι πατώντας το αριστερό κουμπί κάτω με τις 3 γραμμές, που εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν ήδη, ανοίγει ο browser αλλά αυτόματα κάνει μόνος του refresh και εμφανίζονται νέα στοιχεία λόγω update και φυσικά στην αρχή της σελίδας πλέον και όχι εκεί που είχα μείνει.

 

Υποθέτω ότι είναι κάποιο θέμα cache αυτό που πρέπει να τρέχει συνέχεια κι εγώ δεν το έχω ρυθμίσει σωστά;;

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει και όταν περνάω με τον ίδιο τρόπο στην εφαρμογή του Facebook, μετά από άλλη εφαρμογή. Δηλαδή κάνει refresh με το που περνάει στο Facebook και αντί για το σημείο που είχα μείνει πριν, περνάει στην αρχή του τοίχου ενημερώσεων.

 

Διορθώνεται αυτό και πως;;

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

απο τις επιλογες της μπαταριας και τα autostarts ρυθμισε τα,η κλειδωσε τα. Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...