Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, δεν το βλέπω και εγώ. Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις μεταχειρισμένο. Είναι αξεσουάρ που λογικά δύσκολα θα έχει θέμα ως μεταχειρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το microsoft dock hd500 για το continuum το έχει δει κανένας σε ελληνικό μαγαζί;; Ψαχνω καιρό και δεν το βρίσκω κάπου. Μόνο ebay παίζει και amazon προς το παρόν.

Εδώ θήκες δεν βρίσκεις, το dock ψάχνεις! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το microsoft dock hd500 για το continuum το έχει δει κανένας σε ελληνικό μαγαζί;; Ψαχνω καιρό και δεν το βρίσκω κάπου. Μόνο ebay παίζει και amazon προς το παρόν.

 

Υπάρχει αγγελία στο διπλανό φόρουμ......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αγγελία στο διπλανό φόρουμ......;)

Μπορείς να στείλεις πμ με λινκ γιατί δεν το βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις πμ με λινκ γιατί δεν το βρίσκω...

 

Εστάλη.... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω στα χεριά μου εδώ και λίγες ημέρες ένα 640 και είναι το πρώτο wphpones που χρησιμοποιώ...

 

Δεν είναι κακό... αλλά η αδυναμία για την μη εγκατάσταση χρήσιμων εφαρμογών και αρκετά αλλά μικροπροβληματα προσαρμογής... είναι αρκετά σημαντικά για να μην είμαι ευχαριστημένος...

 

Ερωτήσεις: - Υπάρχει κάπου καινούργιο αυτό η και 640XLl? ψάχνω παντού αλλά τίποτα...

- Το 950XL επίσης μπορώ να το αγοράσω καινούργιο αν το αποφασίσω?

 

ευχαριστώ πολύ

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω στα χεριά μου εδώ και λίγες ημέρες ένα 640 και είναι το πρώτο wphpones που χρησιμοποιώ...

 

Δεν είναι κακό... αλλά η αδυναμία για την μη εγκατάσταση χρήσιμων εφαρμογών και αρκετά αλλά μικροπροβληματα προσαρμογής... είναι αρκετά σημαντικά για να μην είμαι ευχαριστημένος...

 

Ερωτήσεις: - Υπάρχει κάπου καινούργιο αυτό η και 640XLl? ψάχνω παντού αλλά τίποτα...

- Το 950XL επίσης μπορώ να το αγοράσω καινούργιο αν το αποφασίσω?

 

ευχαριστώ πολύ

 

Καινούργιο να το βρεις δύσκολο. Μπορείς να κοιτάξεις και σε διπλανά φόρουμ να το πάρεις μεταχειρισμένο και εννοείται θα σου βγει πιο φθηνά. Προσωπικά επειδή το ήθελα κι εγώ, προτίμησα αγγελία για αγορά, όπου μου βγήκε πολύ οικονομικότερα. Ούτως ή άλλως δεν έχω δώσει ποτέ πάνω από 200€ για αγορά κινητού. Για μένα είναι σπατάλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω στα χεριά μου εδώ και λίγες ημέρες ένα 640 και είναι το πρώτο wphpones που χρησιμοποιώ...

 

Δεν είναι κακό... αλλά η αδυναμία για την μη εγκατάσταση χρήσιμων εφαρμογών και αρκετά αλλά μικροπροβληματα προσαρμογής... είναι αρκετά σημαντικά για να μην είμαι ευχαριστημένος...

 

Ερωτήσεις: - Υπάρχει κάπου καινούργιο αυτό η και 640XLl? ψάχνω παντού αλλά τίποτα...

- Το 950XL επίσης μπορώ να το αγοράσω καινούργιο αν το αποφασίσω?

 

ευχαριστώ πολύ

Καλημερα Cocomat, αφου δεν εισαι ευχαριστημενος απο το 640 και αναφερεις ο ιδιος ελλειψη εφαρμογων και προβληματα προσαρμογης, για ποιο λογο θελεις να επενδύσεις στο 950?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Cocomat, αφου δεν εισαι ευχαριστημενος απο το 640 και αναφερεις ο ιδιος ελλειψη εφαρμογων και προβληματα προσαρμογης, για ποιο λογο θελεις να επενδύσεις στο 950?

 

Εσένα τι σε νοιάζει τρολάκι;;

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι σε νοιάζει τρολάκι;;

 

Πηγαινε γκρινιαξε στην γωνια σου εσυ και ασε τους αλλους να κανουν σοβαρες συζητησεις. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι σε νοιάζει τρολάκι;;

 

Στον πίνακα ελέγχου έχεις την δυνατότητα να βάλεις σε λίστα αγνοησης άτομα που τρέφονται με στείρα γκρίνια. Μετά θα δεις αλλο φόρουμ. Πεντακάθαρο......

Δοκίμασέ το να βρεις την υγειά σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στον πίνακα ελέγχου έχεις την δυνατότητα να βάλεις σε λίστα αγνοησης άτομα που τρέφονται με στείρα γκρίνια. Μετά θα δεις αλλο φόρουμ. Πεντακάθαρο......

Δοκίμασέ το να βρεις την υγειά σου.

 

Συμφωνώ απολύτως Κώστα. Προσωπικά έχει πάρα πολύ καιρό που το κάνω αυτό σε μάνατζερ ράγκμπυ, τρολ, προκλητικούς, ξερόλες, προφήτες, μελοντολόγους, άτομα με ειδική ενόραση και κληρονομικό χάρισμα απ'τα Λίντλ. Στον κάδο λοιπόν τα λεγόμενα τους και ποτέ μην τους απαντάτε, απλά αφήστε τους να χτυπιούνται σαν φραπές και να βράζουν στο ζουμί τους. ;)

 

Μπουρλότο και Forza Microsoft !!! :lol:

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως Κώστα. Προσωπικά έχει πάρα πολύ καιρό που το κάνω αυτό σε μάνατζερ ράγκμπυ, τρολ, προκλητικούς, ξερόλες, προφήτες, μελοντολόγους, άτομα με ειδική ενόραση και κληρονομικό χάρισμα απ'τα Λίντλ. Στον κάδο λοιπόν τα λεγόμενα τους και ποτέ μην τους απαντάτε, απλά αφήστε τους να χτυπιούνται σαν φραπές και να βράζουν στο ζουμί τους. ;)

 

Μπουρλότο και Forza Microsoft !!! :lol:

 

Είπα να το παλέψω αλλά.........

Τα λες ωραία βρε...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι ασχοληστε ακομα με το συγκεκριμενο ατομο. Δυο χρονια τωρα ολοι εχουμε καταλαβει τι ρολο παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τόσα χρόνια στο φόρουμ δεν το είχα σκεφτεί. Είστε ωραίοι. Ψεκάστε τα τρολ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω η κλασικη 3αδα ξαναχτυπα...Μολις δειτε το φιλαρακι σας να προσβάλλει τρεχετε να σφουγγαρισετε αμέσως.

Επισης απο επιχειρηματα στο ερωτημα που τεθηκε απο τον COCOMAT και οι 3ις μας βγαλατε τα ματια για ακομα μια φορα, Δεν ειπατε απολυτως ΤΙΠΟΤΑ.

Λοιπον, θα σας πω κατι ετσι για εγκυκλοπαιδικους λογους...

Σας διαβαζει κοσμος για αυτο κρατηστε τα προσχηματα τουλαχιστον διοτι εκτιθεστε ασχημα. Ευχαριστω και καληνυχτα σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι είναι άστοχο το ποστ μου στο συγκεκριμένο θέμα αλλά επειδή δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο για το HP Elite X3 είπα να το γράψω εδώ. Εδώ και πολύ καιρό το σκεφτόμουν να το αποκτήσω το συγκεκριμένο κινητό και παρά την συμβουλή του φίλου montoya_42 να μην προβώ σε τέτοια κίνηση :) , σήμερα το παρήγγειλα καθώς το βρήκα σε πολύ καλή προσφορά. Το κινητό στην έκδοση με το dock station και τα ακουστικά με δώρο το Lapdock. Απο αρχική τιμή στα 1500 ευρώ περίπου και τα 2 μαζί, τα απέκτησα κάτι λιγότερο απο 600 ευρώ όλα μαζί. Ξέρω οτι το μέλλον των WP10 είναι κάπως αβέβαιο αλλά ούτως ή άλλως είμαι αποφασισμένος να πάω μαζί τους μέχρι τέλους καθώς μου είναι παγερά αδιάφορα τα άλλα λειτουργικά. Με το 650 ήμουν και είμαι πολύ ευχαριστημένος οπότε με το Χ3 θα είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

 

Υ.Γ. Αν οι μοντ νομίζουν οτι κακώς πόσταρα εδώ, μπορούν φυσικά να το διαγράψουν το ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τόσα χρόνια στο φόρουμ δεν το είχα σκεφτεί. Είστε ωραίοι. Ψεκάστε τα τρολ!!!

 

Άλλο φόρουμ......;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορω γιατι ασχοληστε ακομα με το συγκεκριμενο ατομο. Δυο χρονια τωρα ολοι εχουμε καταλαβει τι ρολο παιζει.

 

Λες μπας και στρώσει το πράγμα αλλά ο Αϊνστάιν είχε δίκιο...... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρω οτι είναι άστοχο το ποστ μου στο συγκεκριμένο θέμα αλλά επειδή δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο για το HP Elite X3 είπα να το γράψω εδώ. Εδώ και πολύ καιρό το σκεφτόμουν να το αποκτήσω το συγκεκριμένο κινητό και παρά την συμβουλή του φίλου montoya_42 να μην προβώ σε τέτοια κίνηση :) , σήμερα το παρήγγειλα καθώς το βρήκα σε πολύ καλή προσφορά. Το κινητό στην έκδοση με το dock station και τα ακουστικά με δώρο το Lapdock. Απο αρχική τιμή στα 1500 ευρώ περίπου και τα 2 μαζί, τα απέκτησα κάτι λιγότερο απο 600 ευρώ όλα μαζί. Ξέρω οτι το μέλλον των WP10 είναι κάπως αβέβαιο αλλά ούτως ή άλλως είμαι αποφασισμένος να πάω μαζί τους μέχρι τέλους καθώς μου είναι παγερά αδιάφορα τα άλλα λειτουργικά. Με το 650 ήμουν και είμαι πολύ ευχαριστημένος οπότε με το Χ3 θα είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα.

 

Υ.Γ. Αν οι μοντ νομίζουν οτι κακώς πόσταρα εδώ, μπορούν φυσικά να το διαγράψουν το ποστ μου.

 

Μου τρέχουν τα σάλια......!!!!

Περιμένουμε ανατριχιαστικές εντυπώσεις.

Με υγεία να το χαρείς φίλε μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άλλο φόρουμ......;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λες μπας και στρώσει το πράγμα αλλά ο Αϊνστάιν είχε δίκιο...... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μου τρέχουν τα σάλια......!!!!

Περιμένουμε ανατριχιαστικές εντυπώσεις.

Με υγεία να το χαρείς φίλε μου.

 

Όντως ο Αϊνστάιν είχε δίκιο, και ο καληνυχτάκιας ξαναχτυπά. Χαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Cocomat, αφου δεν εισαι ευχαριστημενος απο το 640 και αναφερεις ο ιδιος ελλειψη εφαρμογων και προβληματα προσαρμογης, για ποιο λογο θελεις να επενδύσεις στο 950?

 

Δηλαδή θεωρείτε παράλογο το ερώτημα του; Εγώ πάλι το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό μετά την απόλυτη κατρακύλα των 10 και τις ελλείψεις των βασικότερων εφαρμογών στο store. Πλέον η κατάσταση είναι τραγική στο store και δεν νομίζω να έχετε αντίθετη γνώμη πάνω σε αυτό.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θεωρείτε παράλογο το ερώτημα του; Εγώ πάλι το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό μετά την απόλυτη κατρακύλα των 10 και τις ελλείψεις των βασικότερων εφαρμογών στο store. Πλέον η κατάσταση είναι τραγική στο store και δεν νομίζω να έχετε αντίθετη γνώμη πάνω σε αυτό.

 

Μισό γιατί τα μπερδεύεις. Δεν αμφισβητεί κάποιος την κατάσταση. Για να μιλήσω για τον εαυτό μου, όταν μου έσπασε το 950 πήγα σε Sammy μέχρι το επόμενο βήμα της ms. Επίσης όπως επιβεβαίωσε και ο φίλος ελάχιστα ποστ πριν, του είπα να μη πάρει το HP μιας και ισχύουν τα λεγόμενά σου. Όμως υπάρχουν κάποιοι που συνεχίζουν να βολεύονται, τους αρέσει το λειτουργικό έστω με το ελειπεστατο store, την βρίσκουν με την συσκευή και την καμεραρα της και θέλουν να το πάρουν. Γιατί να θέλω να βιάσω τα θέλω τους? Γιατί θα πρέπει να κάνουν ότι εγώ κι εσύ? Γιατί το δικό μου σωστό να είναι και δικό τους. Εκεί είναι η μόνιμη αντίδρασή μου. Και τώρα και όταν μου κουνουσαν το δάχτυλο κάποιοι για τα θελω/γούστα μου. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι, γιατί να είναι τα γούστα μας.

Και ο φίλος είπε πως γνωρίζει την κατάσταση εφαρμογών αλλά παρόλα αυτά το θέλει. Εμείς εκεί να τον φρενάρουμε? Να του πούμε να κάνει αυτό που κάνουμε εμείς?

Sorry για το σεντόνι

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου τρέχουν τα σάλια......!!!!

Περιμένουμε ανατριχιαστικές εντυπώσεις.

Με υγεία να το χαρείς φίλε μου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Απο εβδομάδα που θα το έχω στα χέρια μου θα γράψω για τις πρώτες εντυπώσεις!

Για το γενικό θέμα των WP10, όπως πολύ σωστά γράφεις, περί ορέξεως... Όλοι γνωρίζουμε την κατάσταση. Κανένας με WP10 δεν είναι τόσο χαζός όσο μας θεωρούν οι χρήστες των άλλων λειτουργικών. Το μίσος (?) τους και η χλεύη τους είναι που μας κάνει να τα παίρνουμε μαζί τους. Και εγώ δεν τα μπορώ με τίποτα τα Android και τα IOS αλλά δεν πήρα σβάρνα τα θέματα να λέω πόσο χάλια είναι. Ξέρουμε τα προβλήματα μας αλλά παρ' όλα αυτά εμείς τα γουστάρουμε. Πειράζει κανέναν? (μάλλον ναι...) Και σίγουρα όποιον να ρωτούσα θα μου έλεγε χαζή και πεταμένα λεφτά την αγορά που έκανα αλλά απο την στιγμή που για μένα η μόνη επιλογή είναι τα WP10 και αφού Lumia 950 xl dual sim δεν μπορούσα να βρώ καινούριο και σε λογική τιμή, η μόνη επιλογή ήταν το HP...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καποιοι προσβάλλετε χωρις καν να διαβαζετε τι εχω ρωτησει πιο πισω, απλα βλεπετε σχολιο μου και τρεχετε απο κατω να γραψετε την εξυπναδα σας..Παραθετω λοιπον αυτο το σημερινο...Ακομα και αυτη την υστατη ωρα..

https://www.digitallife.gr/i-hp-ta-vazei-me-ti-microsoft-gia-to-thanato-ton-windows-phone-20934

Η HP τα βάζει με τη Microsoft για το "θάνατο" των Windows Phone

Ειναι η τελευταία εταιρεια που επενδυσε στα wm10 και η Ms την προδωσε κανονικοτατα...

 

Και κατι ακομα αφιερωμενο για τον Montoya και την παρεα του.

Ο Nick Lazaridis τονιζει...πως η Microsoft αν και δεν το έχει επισημοποιήσει σχεδιάζει την συγκεκριμένη αποχώρηση εδώ και δύο χρόνια.

2 χρονια παρακαλω...πριν ακομα βγαλει στην αγορα τα wm10 επισημα καθως και τα lumia 950 κλπ...Ενταξει τωρα?? Γινεται πιο κατανοητο??Διαβαστε το και οι υπολοιποι ωστε να μην παίρνετε ατομα στον λαιμο σας ακομα και τωρα...

 

Υ.Γ.

Φυσικα και ο καθε ενας κανει τις επιλογες του και φυσικα ο φιλος Airness6 να χαρει οτι συσκευη παρει και να ειναι καλα το παλικαρι, Αλιμονο κιολας....

ΑΛΛΑ δεν θα επιτρεψω σε κανεναν με το που κανουμε μια απολυτως λογικη ερωτηση χωρις ιχνος προσβολης να ερχεται ο καθε ενας να με λεει τρολλ χωρις να βοηθα πουθενα και φυσικα καποιοι να επικροτείται απο κατω τετοιες συμπεριφορες..Αν ειναι δυνατον..Αλλα πιστευω ομως, πως μετα και απο την Αποστομοτικη απαντηση της HTC να καλμαρετε λιγακι ...:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Απο εβδομάδα που θα το έχω στα χέρια μου θα γράψω για τις πρώτες εντυπώσεις!

Για το γενικό θέμα των WP10, όπως πολύ σωστά γράφεις, περί ορέξεως... Όλοι γνωρίζουμε την κατάσταση. Κανένας με WP10 δεν είναι τόσο χαζός όσο μας θεωρούν οι χρήστες των άλλων λειτουργικών. Το μίσος (?) τους και η χλεύη τους είναι που μας κάνει να τα παίρνουμε μαζί τους. Και εγώ δεν τα μπορώ με τίποτα τα Android και τα IOS αλλά δεν πήρα σβάρνα τα θέματα να λέω πόσο χάλια είναι. Ξέρουμε τα προβλήματα μας αλλά παρ' όλα αυτά εμείς τα γουστάρουμε. Πειράζει κανέναν? (μάλλον ναι...) Και σίγουρα όποιον να ρωτούσα θα μου έλεγε χαζή και πεταμένα λεφτά την αγορά που έκανα αλλά απο την στιγμή που για μένα η μόνη επιλογή είναι τα WP10 και αφού Lumia 950 xl dual sim δεν μπορούσα να βρώ καινούριο και σε λογική τιμή, η μόνη επιλογή ήταν το HP...

Πειράζει κάποιον που δεν το έχει καν στην κατοχή του, και αγωνίζεται με μένος εναντίον των χρηστών που ενδιαφέρονται για την αγορά του. Ο λόγος; Κανένας δεν ξέρει, εγώ υποθέτω ότι έχει ψυχολογικά απωθημένα και τα βγάζει εδώ τρολάροντας ασύστολα. Του το έχουμε επισημάνει τόσοι και τόσοι, αλλά όπως φαίνεται δεν παίρνει τελικά από λόγια. Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, όση του έχει απομείνει..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Απο εβδομάδα που θα το έχω στα χέρια μου θα γράψω για τις πρώτες εντυπώσεις!

Για το γενικό θέμα των WP10, όπως πολύ σωστά γράφεις, περί ορέξεως... Όλοι γνωρίζουμε την κατάσταση. Κανένας με WP10 δεν είναι τόσο χαζός όσο μας θεωρούν οι χρήστες των άλλων λειτουργικών. Το μίσος (?) τους και η χλεύη τους είναι που μας κάνει να τα παίρνουμε μαζί τους. Και εγώ δεν τα μπορώ με τίποτα τα Android και τα IOS αλλά δεν πήρα σβάρνα τα θέματα να λέω πόσο χάλια είναι. Ξέρουμε τα προβλήματα μας αλλά παρ' όλα αυτά εμείς τα γουστάρουμε. Πειράζει κανέναν? (μάλλον ναι...) Και σίγουρα όποιον να ρωτούσα θα μου έλεγε χαζή και πεταμένα λεφτά την αγορά που έκανα αλλά απο την στιγμή που για μένα η μόνη επιλογή είναι τα WP10 και αφού Lumia 950 xl dual sim δεν μπορούσα να βρώ καινούριο και σε λογική τιμή, η μόνη επιλογή ήταν το HP...

Καλορίζικο και από εμένα. Κατανοώ απόλυτα την «τρελή» αγορά σου. Αν για τον οποιοδήποτε λόγο ξέμενα από το 950, πάλι για 950 θα κοίταζα μεταχειρισμένο (αφού δεν υπάρχει καινούριο) ή για το hp (πού και πού ρίχνω κλεφτές ματιές).

Αναμένω τις εντυπώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...