Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τους ενσωματωμένους εννοείς? Τίποτα δε γίνεται, απλά βρίσκεις άλλη πηγή.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη. Δεν το έγραψα καθαρά πιο πάνω. Όχι τους ενσωματωμένους. Αυτούς που κατεβάζεις και επιλέγεις εσύ . Είναι πολλές φορές εκεί που επιλέγω υπότιτλους να μου τους βγάζει μετά στην οθόνη με λάθος κωδικοποίηση χαρακτήρων. Σας έχει τύχει εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Διασύνδεση > Τοπικά > Κωδικοποίηση Χαρακτήρων (Windows)

 

Αν συνεχίζει το πρόβλημα πας

Ρυθμίσεις/Αναπαραγωγή > Γλώσσα > Κωδικοποίηση χαρακτήρων και τσεκάρεις αν είναι στην προεπιλογή!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Διασύνδεση > Τοπικά > Κωδικοποίηση Χαρακτήρων (Windows)

 

Αν συνεχίζει το πρόβλημα πας

Ρυθμίσεις/Αναπαραγωγή > Γλώσσα > Κωδικοποίηση χαρακτήρων και τσεκάρεις αν είναι στην προεπιλογή!

 

Ευχαριστώ. Έβαλα το Greek (Windows) και όλα κομπλέ. Άσχετο αλλά χρησιμοποιώ το Onealliance build και νομίζω είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει με συνεχείς ενημερώσεις και σου παρέχει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έφτιαξε το Exodus. Μια χαρά!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έφτιαξε το Exodus. Μια χαρά!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αντίθετο από το "Μια χαρά! " θα έλεγα εγώ!

https://youtu.be/Y13cXcq2QL0

Link to comment
Share on other sites

Για HD,1080p εμφάνιση αποτελεσμάτων στο covenant....

Για αυτούς που δεν θέλουν να πληρώσουν realdebrid κτλ (προσωπικά δεν μου αρέσει να πληρώνω...)

Φτιαξτε λογαριασμό στο http://accounts.alluc.com/login.html

Μόλις τελειώσετε θα σας δείξει ένα API-KEY (ένα μακρινάρι)

γράψε το κάπου ...

Ανοίξτε το covenant στο kodi ,μετά tools ,Settings Accounts ..στο τέλος στο Alluc εκεί που γράφει API πρεπει να γράψετε το API-KEY σας!

Έτοιμο ...Τώρα θα σας δείξει περισσότερα αποτελέσματα + 1080p

Καλές προβολες

Screenshot_20170918-005227.png

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δε φορτώνει real debrid λινκς. Προσπαθησα να ξανακανω reauthorize εγινε κανονικα αλλα παλι δδ βγαζει λινκς. Εκανα και clear cache και καθαρισμο παροχων αλλα παλι τιποτα. Συμβαινει κ σε σας; Μου μενουν αλλες 16 μέρες στην teal debrid.
Link to comment
Share on other sites

Δε φορτώνει real debrid λινκς. Προσπαθησα να ξανακανω reauthorize εγινε κανονικα αλλα παλι δδ βγαζει λινκς. Εκανα και clear cache και καθαρισμο παροχων αλλα παλι τιποτα. Συμβαινει κ σε σας; Μου μενουν αλλες 16 μέρες στην teal debrid.

 

 

 

Όχι κανονικά,δεν έχω θέμα d78a0e610589ce8c605e47cd1cc76ef1.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξτε το covenant στο kodi ,μετά tools ,Settings Accounts ..στο τέλος στο Alluc εκεί που γράφει API πρεπει να γράψετε το API-KEY σας

 

Που εχει το Alluc και δεν το βρισκω ????????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ανοίγοντας το firemc κάτω δεξιά βγάζει σφάλμα renegades. Είναι νορμάλ αυτο;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , ειμαι με tv box m8s ii , και έχω το kodi 17,4.

Εχω το exodus και βλέπω καμια ταινία. Υπότιτλοι απο subtitles ή open.

Αλλα δεν πολύ βλέπω πλέον ταινίες 1080 ανάλυση. Μιας και έχω καιρό να ψαχτώ στο τι υπάρχει ή όχι έχουμε καμια άλλη πηγή με καλύτερες αναλύσεις ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξτε το covenant στο kodi ,μετά tools ,Settings Accounts ..στο τέλος στο Alluc εκεί που γράφει API πρεπει να γράψετε το API-KEY σας

 

Που εχει το Alluc και δεν το βρισκω ????????

Κάνε scroll down. Είναι στο τέλος της λίστας των λογαριασμών.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ..

και σε εμενα τελευταιες μερες υπαρχει προβλημα με real debrid..πολλα λινκ δεν ανοιγουν,επίσης ενω εχω 50vdsl πραγματική,μετρημένη,συνδεση με ethernet ,με speedtest στο μηχανημα ,δειχνουν ολα οκ.προσπαθω να δω καποια ταινια και εχω τρελά κολλήματα ακομα και σε 720p.

εχω κανει ρυθμισεις του μπαφερ με ares wizard,εχω επίσης κανει απο gnk wizard,μεχρι και χειροκινητα με advance settigs..

μια απο τα ιδια..το μονο που σκεφτομαι μην βαζει κοφτη η forthnet.

εχει τοσο πολυ bitrate οι τανιες απο real,που δεν φτανει η 50vdsl?δεν μπορω να βρω τι φταιει..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ..

και σε εμενα τελευταιες μερες υπαρχει προβλημα με real debrid..πολλα λινκ δεν ανοιγουν,επίσης ενω εχω 50vdsl πραγματική,μετρημένη,συνδεση με ethernet ,με speedtest στο μηχανημα ,δειχνουν ολα οκ.προσπαθω να δω καποια ταινια και εχω τρελά κολλήματα ακομα και σε 720p.

εχω κανει ρυθμισεις του μπαφερ με ares wizard,εχω επίσης κανει απο gnk wizard,μεχρι και χειροκινητα με advance settigs..

μια απο τα ιδια..το μονο που σκεφτομαι μην βαζει κοφτη η forthnet.

εχει τοσο πολυ bitrate οι τανιες απο real,που δεν φτανει η 50vdsl?δεν μπορω να βρω τι φταιει..

 

χτες είδα μέσω diamond, fear the walking dead σε realderbid 1080 χωρίς κανένα κόλλημα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , ειμαι με tv box m8s ii , και έχω το kodi 17,4.

Εχω το exodus και βλέπω καμια ταινία. Υπότιτλοι απο subtitles ή open.

Αλλα δεν πολύ βλέπω πλέον ταινίες 1080 ανάλυση. Μιας και έχω καιρό να ψαχτώ στο τι υπάρχει ή όχι έχουμε καμια άλλη πηγή με καλύτερες αναλύσεις ?

Κάνε εγκατάσταση το covenant + τα βήματα από το Post #4963

Link to comment
Share on other sites

Για HD,1080p εμφάνιση αποτελεσμάτων στο covenant....

Για αυτούς που δεν θέλουν να πληρώσουν realdebrid κτλ (προσωπικά δεν μου αρέσει να πληρώνω...)

Φτιαξτε λογαριασμό στο http://accounts.alluc.com/login.html

Μόλις τελειώσετε θα σας δείξει ένα API-KEY (ένα μακρινάρι)

γράψε το κάπου ...

Ανοίξτε το covenant στο kodi ,μετά tools ,Settings Accounts ..στο τέλος στο Alluc εκεί που γράφει API πρεπει να γράψετε το API-KEY σας!

Έτοιμο ...Τώρα θα σας δείξει περισσότερα αποτελέσματα + 1080p

Καλές προβολες

 

πολυ ωραιος, ευχαριστουμε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ..

και σε εμενα τελευταιες μερες υπαρχει προβλημα με real debrid..πολλα λινκ δεν ανοιγουν,επίσης ενω εχω 50vdsl πραγματική,μετρημένη,συνδεση με ethernet ,με speedtest στο μηχανημα ,δειχνουν ολα οκ.προσπαθω να δω καποια ταινια και εχω τρελά κολλήματα ακομα και σε 720p.

εχω κανει ρυθμισεις του μπαφερ με ares wizard,εχω επίσης κανει απο gnk wizard,μεχρι και χειροκινητα με advance settigs..

μια απο τα ιδια..το μονο που σκεφτομαι μην βαζει κοφτη η forthnet.

εχει τοσο πολυ bitrate οι τανιες απο real,που δεν φτανει η 50vdsl?δεν μπορω να βρω τι φταιει..

Κατι σου συμβαινει διοτι εγω με 7-8 mbs, στριμαρω 1080p χωρις προβλημα.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δε φορτώνει real debrid λινκς. Προσπαθησα να ξανακανω reauthorize εγινε κανονικα αλλα παλι δδ βγαζει λινκς. Εκανα και clear cache και καθαρισμο παροχων αλλα παλι τιποτα. Συμβαινει κ σε σας; Μου μενουν αλλες 16 μέρες στην teal debrid.

 

Τελικά έφαγε κάποιο σκάλωμα στο update που έκανε. Ήθελε απο τις ρυθμίσεις του covenant να κανω εκκαθάριση παροχώνκαι clear cache. Τώρα δουλεύει μία χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα στο φορουμ..

και σε εμενα τελευταιες μερες υπαρχει προβλημα με real debrid..πολλα λινκ δεν ανοιγουν,επίσης ενω εχω 50vdsl πραγματική,μετρημένη,συνδεση με ethernet ,με speedtest στο μηχανημα ,δειχνουν ολα οκ.προσπαθω να δω καποια ταινια και εχω τρελά κολλήματα ακομα και σε 720p.

εχω κανει ρυθμισεις του μπαφερ με ares wizard,εχω επίσης κανει απο gnk wizard,μεχρι και χειροκινητα με advance settigs..

μια απο τα ιδια..το μονο που σκεφτομαι μην βαζει κοφτη η forthnet.

εχει τοσο πολυ bitrate οι τανιες απο real,που δεν φτανει η 50vdsl?δεν μπορω να βρω τι φταιει..

 

Το ίδιο πάθαινα και εγώ και αλλαξα το buffer size απο το ares και εδώ και κάνα χρόνο δεν ξανακολλησε ποτε ουτε ακομα στα 1080p! 24αρα γραμμή εχω με ενα mini m8s ii android tv box.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε scroll down. Είναι στο τέλος της λίστας των λογαριασμών.

 

 

 

Εμένα πάντως δεν κάνει scroll down 93c8ee996fb6d03d1a9a31003a029c60.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν κάνει scroll down 93c8ee996fb6d03d1a9a31003a029c60.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για κάνε κλικ στο βελάκι δίπλα στο εικονίδιο του ποντικιού... Δοκίμασε άλλο skin (αμφιβάλλω εάν φταίει αυτό )

Screenshot_20170918-164655.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν κάνει scroll down 93c8ee996fb6d03d1a9a31003a029c60.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

κανε το με το κατω βελακι το scroll οχι με το ποντικι. μου πηρε και μενα 1-2 λεπτα μεχρι να το βρω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν κάνει scroll down 93c8ee996fb6d03d1a9a31003a029c60.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ΕΊΣΑΙ ΣΕ ΛΆΘΟΣ MENU !! Τώρα το είδα !! Πρέπει να πας στο Settings Accounts!!

 

Screenshot_20170918-165742.jpg

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...