Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι καλο που παρατηρησα μολις ειναι η μπαταρια..απο τις 5:45 που το εβγαλα με 100% εχει πεσει μολις στο 96% δουλευοντας Wi Fi και δεδομενα..με την MM ημουν στο 91-92%

 

Εγώ πάλι μέχρι τώρα δεν είδα μεγάλη διαφορά αλλά οι υπόλοιπες αλλαγές όλες καλοδεχούμενες. Το σημαντικότερο όμως έιναι ότι μετά το update στη Nougat βρέθηκα με 3GB αντί 1GB free space στο κινητό μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι μέχρι τώρα δεν είδα μεγάλη διαφορά αλλά οι υπόλοιπες αλλαγές όλες καλοδεχούμενες. Το σημαντικότερο όμως έιναι ότι μετά το update στη Nougat βρέθηκα με 3GB αντί 1GB free space στο κινητό μου!

φιλε μου μπορεις να ελεγξεις αν εβαλαν μια ρυθμιση του s8 οπου μπορεις να ρυθμισεις τι θα κανουν τα πληκτρα του ηχου?δηλαδη μπορεις να τα ρυθμισεις αντι για τον ηχο κλησης,να ρυθμιζεις το ηχο για mp3,βιντεο και τετοια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

TO root παιδια εχει τεραστια πλεονεκτηματα... δεν μπορει να μη το ξερετε, καταρχην διαγραφουμε ολη τη σαβουρα που εχει μεσα το κινητο αχρηστες εφαρμογες , που πιανουν χωρο και τρωνε τη ραμ ,και την μπαταρια, εφαρμογες επισης που απαιτουν δικαιωματα υπερχρηστη, στην 6.01 ειχα κανονικα root και διεγραφα εφαρμογες κανονικα
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις να ελεγξεις αν εβαλαν μια ρυθμιση του s8 οπου μπορεις να ρυθμισεις τι θα κανουν τα πληκτρα του ηχου?δηλαδη μπορεις να τα ρυθμισεις αντι για τον ηχο κλησης,να ρυθμιζεις το ηχο για mp3,βιντεο και τετοια

 

Ναι την έχουν βάλει, ελέγχει τα μέσα (media) γενικότερα και μπορεί όποιος τη χρειάζεται να την ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω,πιστευω οτι ειναι χρησιμο γιατι καμια φορα πατας τα πληκτρα κατα λαθος,χαμηλωνει ο ηχος κλησης και δεν το ακους οταν χτυπαει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω προβληματα με το Wi Fi με την Nougat..αργει να συνδεθει..αντιμετωπιζει κανεις κανα τετοιο θεμα?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω rollback σε ΜΜ και ο Θεος μαζι μου..απο Sammobile βεβαια η εκδοση..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω προβληματα με το Wi Fi με την Nougat..αργει να συνδεθει..αντιμετωπιζει κανεις κανα τετοιο θεμα?
Η γυναίκα μου το έχει και με την υπάρχουσα 6.0 το πρόβλημα. Κάποιες φορές χρειάζεται επανεκκίνηση για να συνδεθεί στο WiFi... Και ήλπιζα να λυθεί με το update.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω rollback σε ΜΜ και ο Θεος μαζι μου..απο Sammobile βεβαια η εκδοση..

 

υπαρχει μια πιθανοτητα αν δεν πεσει σε bootloop να γραψει ο knox.καλυτερα κανε πρωτα μια επαναφορα εργοστασιακων να δεις τι θα γινει.θα σβηστουν ολα βεβαια,αλλα ειναι η πιο σωστη λυση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μην πειραζεται τίποτα κάνε επαναφορά αν δεν διορθώσει για αυτό υπάρχει το service και η εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και επαναφορα..το επανεφερα στην ΜΜ και τελειωσε το παραμυθι

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οποιαδήποτε νέα εφαρμογή εγκαθιστώ στο κινητό την πρώτη φορά με ρωτάει αν του επιτρέπω να χρησιμοποιήσει την κάμερα, το μικρόφωνο κτλ?

 

Πως μπορώ να απενεργοποιήσω αυτού του είδους των ερωτήσεων για οποιοδήποτε πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

για πείτε με την νέα έκδοση τι προβλήματα αντιμετωπίζουν η κάτοχοι της εγώ ακόμα στο 6.0.1 είμαι και κατά 98% θα περιμένω την έκδοση 8
Link to comment
Share on other sites

για πείτε με την νέα έκδοση τι προβλήματα αντιμετωπίζουν η κάτοχοι της εγώ ακόμα στο 6.0.1 είμαι και κατά 98% θα περιμένω την έκδοση 8

 

Εγω συνονοματε τα ανεφερα εν μερη ποιο πανω σε μηνυματα μου..Αλλα εν τελη γυρισα και γω στην default(MM)..Με το WiFi αντιμετωπισα προβλημα και το κινητο δεν ηταν τοσο smooth οσο με την MM

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα την nougat ολα μια χαρα πολυκαλυτερα απο mm, οι εγκαταστασεις εφαργμογων γινονται σε χρονο 0 σε αντιθεση με mm. παει πολυ πιο smooth. και ειναι γρηγορη, για οσους λετε οτι παει αργα κατι δεν κανατε σωστα, σας προτεινω με odin περασμα ολα τα αρχεια απο την αρχη με καθαρη εγκατασταση απο την αρχη και το κινητο θα πεταει!!, για οτι πληροφορια θελετε να σας απαντησω!! αα επισης ξεχασα το εκανα και root! απο xda, και εδιωξα ολη τη σαβουρα εφαρμογες απο το κινητο πχ onedrive, excel, gallaxy apps upday, world, και αλλες πολλες εφαρμογες χαζες,και παει.....σφαιραααααααααααααααααααα!!! εχω παθει πλακα! (ουτε προβληματα με wifi,πολυ πιο γρηγορο αντιθετως, πιο ωραια εφε,πιο ελαφρυ λογισμικο) οτι θελετε σας βοηθαω βημα προς βημα ! Edited by nikoshawk
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το Odin..κατεβασα την εκδοση της Νουγκατ και την αποσυμπιεσα..μεσα εχει 5 tar.md5 αρχεια(AP-BL-CP-CSC-HOME_CSC).Εγω στο Odin εβαλα την AP οπου ειναι και η μεγαλυτερη σε χωρητικοτητα.Εκανα κατι λαθος?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με το Odin..κατεβασα την εκδοση της Νουγκατ και την αποσυμπιεσα..μεσα εχει 5 tar.md5 αρχεια(AP-BL-CP-CSC-HOME_CSC).Εγω στο Odin εβαλα την AP οπου ειναι και η μεγαλυτερη σε χωρητικοτητα.Εκανα κατι λαθος?

 

νομιζω οτι αφου τα εχει ολα,πρεπει να μπουν ολα το καθενα στην αναλογη θεση.υπαρχουν αλλες εκδοσεις οπου ειναι μονο ενα αρχειο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγιες λεει μονο το AP ομως..δεν ξερω εχω μπερδευτει

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγιες λεει μονο το AP ομως..δεν ξερω εχω μπερδευτει

 

Ακολούθησα τις οδηγίες (https://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=30800) για αναβάθμιση από ΜΜ (TIM ITALY) σε Nougat (VOD GREECE), όπου περιελάμβανε αλλάγή του CSC.

 

Ολα λειτούργησαν τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας την Oreo...

 

Περιμενοντας την Oreo οεο και με root φυσικα

 

μα τι πραγματα ειναι αυτα να μην σε αφηνει να βγαλεις της εφαρμογες που δεν θες και πρεπει να κανεις root

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα τα γραψω ολα αναλυτικα με ευχαριστειτε μετα! χαχαχ καταρχην μπαινουμε sammobile,συγκεκριμενα εδω https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a3/SM-A320FL/ κατεβαζουμε την ρομ συγκεκριμενα κατεβασα την Switzerland, αφου κατεβασουμε το αρχειο ειναι συμπιεσμενο αποσυμπιεζουμε τα αρχεια στην επιφανεια εργασιας, θα δουμε οτι εχει 5 αρχεια μεσα, ανοιγουμε το odin δεξι κλικ εκτελεση ως διαχειριστης, δεξια μας εχει στα κουτακια τα ονοματα BL AP CP CSC , καθενα απο αυτα απο το αρχειο που κατεβαζουμε πρεπει να μπει στο καθε κουτακι, προσοχη! μεσα στο αποσυμπιεσμενο αρχειο εχει δυο CSC ΤΟ ΗΟΜΕ EINAI OΤΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ το κινητο μας κατι σαν update, εγω ομως θελω το κινητο να το κανει πεντακαθαρο και να σβησει ολη τη σαβουρα σαν deep format ενα πραγμα, ετσι επιλεγουμε το σκετο csc, παταμε start και αρχισει η εγκατασταση...μολις τελιωσεις θα αρχισει το κινητο, θα ανοιξει και θα κανετε ολες τις ρυθμισεις κλπ, τωρα για το root οταν κανετε ολα αυτα θα σας πω στην πορεια τι ακριβως να κανετε, οσοι θελουν να κανουν ροοτ το κινητο,να απαντησουν σε αυτο το μηνυμα απο κατω και θα πω αναλυτικα και αυτο το βημα και θα ειστε ετοιμοι!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ nougat στο κινητο κατεβαζουμε το συγκεκριμενο flash αρχειο ειναι το ροοτ για το κινητο https://download.chainfire.eu/1090/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-a3y17lte-a3y17ltexx-sma320f.zip

 

βημα 1:κλεινουμε το κινητο μπαινουμε σε mode recovery stock του κινητου,κρατωντας πατημενα τα κουμπια poweroff+ανω ενταση+κουμπι home, θα ανοιξει το κινητο και θα δουμε να λεει ενα Update περιμενουμε και βγαινει το recovery! παμε wipe data +wipe cache και μετα power off! αυτο θα κανει reset ολο το κινητο και θα διαγραψει τα παντα! δεν πρεπει να το ανοιξουμε! μολις πει οκ παταμε power off!

βημα 2: αφου ειναι κλειστο το κινητο μπαινουμε σε odin mode πατωντας τα κουμπια power+home+κατω ενταση, μπαινουμε σε odin και φλασαρουμε το αρχειο που κατεβασαμε! ολα οκ, περιμενουμε να ανοιξει το κινητο θα αργησει λιγακι μια δυο φορες θα κανει επαννεκινηση και οταν ανοιξει θα κανουμε τις ρυθμισεις προσαρμογης! θα δουμε το εικοινιδιο root στο μενου!! τελιωσατε, διαγραφετε με root explorer οτι χαζοεφαρμογη θελετε μαζι με τους φακελους!!:lol::lol: nikos

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...