Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω το oneplus 5 από Κίνα η ερώτηση μου είναι θα πρέπει να κάνω κάτι στο λειτουργικό του ή θα είναι εντάξει όπως θα έρθει σαν το ευρωπαϊκό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ότι και να σου έρθει είναι πολύ εύκολο να βάλεις την global rom

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε το Midnight Black από το επίσημο κ στο chat που μίλησα μαζί τους δεν ξέρουν ποτέ θα είναι διαθέσιμο ξανά ωραία.....
Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν κατάλαβα πως γίνεται το gb να το δίνει 440€ αυτή τη στιγμή και το επίσημο site στα 559€...

 

Και μιας που είμαι σε αναζήτηση, 2 ερωτήσεις...

 

Αξίζει η αγορά απο GB; πρόβλημα τελωνείου δε παίζει έτσι και αλλιώς...

 

Γιατί να επιλέξω το ονε και οχι το mi6 ή το mi mix 2;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το τηλέφωνο. Ενώ από τις ρυθμίσεις έχω βάλει την επιλογή για εγκατάσταση εφαρμογών από άλλες πηγές (κατεβαίνουν κανονικά)αλλά πατώντας την ένδειξη για εγκατάσταση δεν ανταποκρίνεται. Για ρίξτε καμιά ιδέα οι κάτοχοι τι μπορεί να συμβαίνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω περάσει τέτοια εφαρμογή μέσα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν κατάλαβα πως γίνεται το gb να το δίνει 440€ αυτή τη στιγμή και το επίσημο site στα 559€...

Τι εννοείς; Δεν κατάλαβες γιατί η OnePlus στην Ευρώπη σε καπελώνει 120€;:p

 

Γιατί να επιλέξω το ονε και οχι το mi6 ή το mi mix 2;

Βασικά η απάντηση παίζει να βγει πιο εύκολα αν αντιστρέψεις την ερώτηση

Δηλαδή γιατί κάποιο από τα xiaomi και όχι το OP5

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω περάσει τέτοια εφαρμογή μέσα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου το έκανε σε πολλές συσκευές με κάποια εφαρμογή τύπου "darker".

Τσεκαρε λίγο τις εφαρμογές σου, κάποια απο αυτές το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση πριν από λίγο με το support της 1+

 

First of all, thank you so much for your interest in our product and for being one of our valued customers in OnePlus.

Our OnePlus 5 Midnight Black 128Gb Version is selling out very quick and it is sold out in some regions. If you don’t see the OnePlus 5 Midnight Black 128Gb Version under the variant option, then it will not be in stock again. 

We still have OnePlus 5 Sltae Gray and SoftGold available in your region in our website if you’re interested in purchasing. You may refer to this link: https://oneplus.net/gr

 

So you mean that the black version will NEVER be available again for Greece?

Or it will be some time in the future?

 

In that concern, I can't provide you an answer since we don't receive any feedback coming from our service center regarding on that matter.

 

So you don't know if and when you will have your product available? Wow, great job...

 

We really do apologize however, we are only depending on the updates we receive. OnePlus 5 Midnight Black 128Gb Version is no longer available for purchase in our website in all region supported by OnePlus.

Link to comment
Share on other sites

One plus 5T μου μυρίζει...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

One plus 5T μου μυρίζει...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως, κάπως έτσι έγινε και με το 3.

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

θέλω την βοήθειά σας για το θέμα των Profil ήχου.

για την δουλειά μου θέλω να έχω μόνο δόνηση και τίποτα άλλο.

είδα όμως ότι από τα do not disturb & silent να μην΄υπάρχει η δόνηση.

είναι όλα mute μόνο και η δόνηση σε κανένα Profil δεν υπάρχει:confused:

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή προσφορά...

found a very interesting good in Gearbest:OnePlus 5 4G Phablet https://gearbest.app.link/jgS8fw0LnG

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε σε πολλές συσκευές με κάποια εφαρμογή τύπου "darker".

Τσεκαρε λίγο τις εφαρμογές σου, κάποια απο αυτές το κάνει.

Ναι έχεις δίκιο,ήταν μια εφαρμογή τελικά που στρογγυλεύει τις γωνίες στην οθόνη. Όλα καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση πριν από λίγο με το support της 1+

 

First of all, thank you so much for your interest in our product and for being one of our valued customers in OnePlus.

Our OnePlus 5 Midnight Black 128Gb Version is selling out very quick and it is sold out in some regions. If you don’t see the OnePlus 5 Midnight Black 128Gb Version under the variant option, then it will not be in stock again. 

We still have OnePlus 5 Sltae Gray and SoftGold available in your region in our website if you’re interested in purchasing. You may refer to this link: https://oneplus.net/gr

 

So you mean that the black version will NEVER be available again for Greece?

Or it will be some time in the future?

 

In that concern, I can't provide you an answer since we don't receive any feedback coming from our service center regarding on that matter.

 

So you don't know if and when you will have your product available? Wow, great job...

 

We really do apologize however, we are only depending on the updates we receive. OnePlus 5 Midnight Black 128Gb Version is no longer available for purchase in our website in all region supported by OnePlus.

 

Σημερα παρελαβα Slate Gray και για μια στιγμη νομιζα οτι μου στειλανε το Midnight Black.Επειδη ειχα το Midnight Black δεν θα δεις μεγαλη διαφορα στο χρωμα.Και το Slate Gray ειναι σκουροχρωμο καμια σχεση με τις φωτο που ειδα στο site.Τους ειχα στηλει και εγω μηνυμα και μου ειχαν απαντησει οτι δεν ξερουν ποτε θα ξαναγινει διαθεσιμο οποτε πηρα το Slate Gray.Πλεον δεν το εμφανιζει καν το Midnight Black στο site τους

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Δεν κατάλαβες γιατί η OnePlus στην Ευρώπη σε καπελώνει 120€;:p

 

 

Βασικά η απάντηση παίζει να βγει πιο εύκολα αν αντιστρέψεις την ερώτηση

Δηλαδή γιατί κάποιο από τα xiaomi και όχι το OP5

 

Δεν βοήθησες και πολύ... :p

 

Τουλάχιστον η official rom μπαίνει εύκολα; με το twrp;

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βοήθησες και πολύ... :p

αν και βγαίνουμε offtopic, βασικά οι διαφορές είναι γνωστές

το προτιμάς

 

vs mix 2

Γιατί θες amoled οθόνη

Εμπειρία κοντά σε pure android

~150€ φθηνότερο από Κίνα

 

vs mi6

Γιατί θες amoled οθόνη

Εμπειρία κοντά σε pure android

οι 5,15" σου φαίνονται λίγες

 

αν οι παραπάνω λόγοι δε σου λένε κάτι, ναι πάρε κάποιο xiaomi, δεν έχεις λόγο να πας στο OP5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως διαβάζω κ στο xda προφανώς στις 19 θα παρουσιάσουν καινούριο μοντέλο μάλλον από έναν Γάλλο σχεδιαστή έτσι λένε.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως διαβάζω κ στο xda προφανώς στις 19 θα παρουσιάσουν καινούριο μοντέλο μάλλον από έναν Γάλλο σχεδιαστή έτσι λένε.....

Πιθανοτατα καποιο αλλο χρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπααα καινούριο τηλ μάλλον ολόκληρο even στην Γαλλία στις 19 για καινούριο χρώμα; Αποκλείεται...... Ουφ ευτυχώς κ θα έπαιρνα τώρα το 5 θα περιμένω μια εβδομάδα να δω τι θα δείξουν..... Άσχημο πάντως μέσα σε 3 μήνες άλλη συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν υπαρχει καινουριο cpu (πχ 836) και εγω δυσκολο το κοβω να δουμε φετος OnePlus 5T η κατι αντιστοιχο με αυτο που εγινε με το 3/3Τ. Εκτος αν χρησιμοποιησουν cpu αλλης εταιριας. Παντως και εγω πιστευω οτι δεν θα δουμε 5T φετος και θα παμε κατευθειαν απο του χρονου στο 6. Ισως να παρουσιασουν παλι κατι μικροτερο, οπως ειχε γινει με το OnePlus X και ισως κανενα bezel less αλλα με πιο αδυναμο cpu.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν υπαρχει καινουριο cpu (πχ 836) και εγω δυσκολο το κοβω να δουμε φετος OnePlus 5T η κατι αντιστοιχο με αυτο που εγινε με το 3/3Τ. Εκτος αν χρησιμοποιησουν cpu αλλης εταιριας. Παντως και εγω πιστευω οτι δεν θα δουμε 5T φετος και θα παμε κατευθειαν απο του χρονου στο 6. Ισως να παρουσιασουν παλι κατι μικροτερο, οπως ειχε γινει με το OnePlus X και ισως κανενα bezel less αλλα με πιο αδυναμο cpu.

Σωστός. Αργει ο 836 αρα αργει και το 5t η δεν ερχεται καθολου.

Να βγαλει το 5t με τι? Μονο με μεγαλυτερη μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Με διορθώσεις στα θέματα που είχε το 5, αδιάβροχο καλύτερη οθόνη καλύτερη κάμερα ίσως πάντως για να στέλνουν προσκλήσεις για τις 19 κάτι θα έχουν να δείξουν δεν νομίζω ολόκληρη παρουσίαση για πιο μικρό ή για άλλο χρώμα κ είναι μετά την Apple μια εβδομάδα τυχαίο;
Link to comment
Share on other sites

Με διορθώσεις στα θέματα που είχε το 5, αδιάβροχο καλύτερη οθόνη καλύτερη κάμερα ίσως πάντως για να στέλνουν προσκλήσεις για τις 19 κάτι θα έχουν να δείξουν δεν νομίζω ολόκληρη παρουσίαση για πιο μικρό ή για άλλο χρώμα κ είναι μετά την Apple μια εβδομάδα τυχαίο;
Σήμερα παρέλαβα το 5.Δεν αργώ να τους το στείλω πίσω αν παρουσιάσουν 5t...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...