Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς δεν σε ενδιαφέρει να ξέρεις που υπάρχουν ραντάρ, πιθανά μπλόκα, επικίνδυνες στροφές κλπ

Άρα δεν χρειάζεσαι GPS πρόγραμμα γενικά.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

τα ραντάρ όχι γιατί δεν είμαι γκαζοφονιάς, ούτε και τα μπλόκα, όσο για τις στροφές μια φορά κοίταξα το gps αντί τις πινακίδες και παραλίγο να αγοράσω οικόπεδο στο αεροδρόμιο δίπλα κιολας.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το magic earth pro αξιζει. Κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο για καθημερινη χρηση. Οι OSM χαρτες εκτος απο πολλα κενα στην επαρχια, δεν εχουν και αριθμησεις οδων, παρα τα 150+ ΜΒ μεγεθους, αρα ειναι σχεδον αχρηστοι. Για δωρεαν το google και το here ειναι απειρως καλυτερες λυσεις.
Αν και έχουν κάποια λίγα, ισχύει

 

Προσωπικά έχω κάτσει και έχω προσθέσει αρκετά νούμερα :p Αλλά αυτό θέλει συλλογική προσπάθεια γενικά και Ελλάδα λίγοι ασχολούνται με OSM σε σχέση με έξω

 

Θα σκεφτώ την αγορά του

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τα ραντάρ όχι γιατί δεν είμαι γκαζοφονιάς, ούτε και τα μπλόκα, όσο για τις στροφές μια φορά κοίταξα το gps αντί τις πινακίδες και παραλίγο να αγοράσω οικόπεδο στο αεροδρόμιο δίπλα κιολας.

 

Ωραίος. Για κάμερες και μπλόκα ενδιαφέρονται συνήθως όσοι γουστάρουν να παρανομούν χωρίς να γίνονται αντιληπτοί. Ποτέ δε με ενδιέφερε η συγκεκριμένη πτυχή των εφαρμογών GPS. Κυρίως με αφορά η ποιότητα και η λεπτομέρεια των χαρτών, καθώς και το έξυπνο σύστημα δρομολόγησης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παραλίγο να αγοράσω οικόπεδο στο αεροδρόμιο δίπλα κιολας.

 

καλή τιμή ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

καλή τιμή ;

Σκοτωμα λεμε...........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Για κάμερες και μπλόκα ενδιαφέρονται συνήθως όσοι γουστάρουν να παρανομούν χωρίς να γίνονται αντιληπτοί. Ποτέ δε με ενδιέφερε η συγκεκριμένη πτυχή των εφαρμογών GPS. Κυρίως με αφορά η ποιότητα και η λεπτομέρεια των χαρτών, καθώς και το έξυπνο σύστημα δρομολόγησης.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Στο εξωτερικό κυρίως υπάρχουν σημεία που τα όρια ταχύτητας είναι τραγικά χαμηλά σε συνδιασμό με μπλόκα καθαρά για εισπρακτικούς λόγους. Καμιά σχέση με την προστασία ή την ασφάλεια του πολίτη. Δεν μπορεί ας πούμε σε δρόμο ευθεία μέχρι εκεί που φτάνει το μάτι, εκτός κατοικημένης περιοχής να σου έχει όριο ταχύτητας 40-60 χιλιόμετρα/ώρα καθ' όλο το μήκος, σχεδόν της χώρας. Χαρακτηριστικά ταξίδευα και διέσχιζα τη Βουλγαρία και αν πήγαινες με τα όρια των πινακίδων θα έκανες μια μέρα για να διασχίσεις τη χώρα και κάθε μερικά χιλιόμετρα μπλόκο. Ας είναι καλά τα GPS και τα 5€υρα. Εδώ καλά είναι και όλα αυτά τα "κόλπα" είναι ψηλοάχρηστα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σκοτωμα λεμε...........:lol:
χαχαχαχαχαχαχα

 

 

στην Βουλγαρία γίνεται επίτηδες για να σου πάρουν το ταλιρο η το δεκαευρο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Στο εξωτερικό κυρίως υπάρχουν σημεία που τα όρια ταχύτητας είναι τραγικά χαμηλά σε συνδιασμό με μπλόκα καθαρά για εισπρακτικούς λόγους. Καμιά σχέση με την προστασία ή την ασφάλεια του πολίτη. Δεν μπορεί ας πούμε σε δρόμο ευθεία μέχρι εκεί που φτάνει το μάτι, εκτός κατοικημένης περιοχής να σου έχει όριο ταχύτητας 40-60 χιλιόμετρα/ώρα καθ' όλο το μήκος, σχεδόν της χώρας. Χαρακτηριστικά ταξίδευα και διέσχιζα τη Βουλγαρία και αν πήγαινες με τα όρια των πινακίδων θα έκανες μια μέρα για να διασχίσεις τη χώρα και κάθε μερικά χιλιόμετρα μπλόκο. Ας είναι καλά τα GPS και τα 5€υρα. Εδώ καλά είναι και όλα αυτά τα "κόλπα" είναι ψηλοάχρηστα.

Νόμιζα μιλούσαμε για Ελλάδα. Δεν γνωρίζω τι γίνεται στη Βουλγαρία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην Ελλάδα όλα τα όρια ταχύτητας είναι σωστά.

Που έχουν αλλάξει οι δρόμοι, είναι για 120 και έχουν μείνει τα όρια στα 70.

 

Εμ βέβαια, αν οδηγάς μόνο στην γειτονιά σου νομίζεις ότι παντού ισχύουν τα ίδια.

 

Άσε που κάποιοι νομίζουν ότι δουλεύουμε τα GPS μόνο στην Ελλαδίτσα..

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βολεύει το gps και πολύ μάλιστα, αλλά όχι πάντα γιατί με έχει στείλει στο γάμο του καραγκιόζη αρκετές φορές, ειδικά σε χωριά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Είναι ΒΟΗΘΗΤΙΚΌ εργαλείο, όχι ευαγγέλιο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν μεγάλη πλάκα μερικοί. Νομίζουν ότι με ειρωνείες και προσβολές θα πείσουν τους υπόλοιπους ότι έχουν δίκιο...

Γελάνε και τα σαλιγκάρια... :down:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν μεγάλη πλάκα μερικοί. Νομίζουν ότι με ειρωνείες και προσβολές θα πείσουν τους υπόλοιπους ότι έχουν δίκιο...

Γελάνε και τα σαλιγκάρια... :down:

 

είναι η κλασική λατρεία επειδη το πλήρωσα είναι το καλύτερο !

sygic - navigon και τα 2 γνήσια αλλά η μαμά google τα έκανε να μην έχω όρεξη ούτε να δω τη ενημέρωση έχουν !

πάντα με δεδομένα+gps και στα 3

σε αυτά που θέλω εγώ σε ένα πρόγραμμα για να μην παρεξηγηθώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κριμα παντως.πολλες φορες αναπολω τον χαρτη,που αναγκαζοσουν να μαθεις απο πριν την διαδρομή ωστε να ξερεις πανω-κατω πως να κινηθεις.μαθαιναμε και κατι στην τελικη.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

κριμα παντως.πολλες φορες αναπολω τον χαρτη,που αναγκαζοσουν να μαθεις απο πριν την διαδρομή ωστε να ξερεις πανω-κατω πως να κινηθεις.μαθαιναμε και κατι στην τελικη.

Και τώρα τι σε εμποδίζει να το κάνεις έτσι αφού τόσο το θέλεις; Πραγματικά δεν ειρωνεύομαι αλλά απορώ πώς γίνεται να αναπολείς τόσο πολύ κάτι ενώ μπορείς να το κάνεις ανά πάσα ώρα και στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

..................................... Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι σε εμποδίζει να το κάνεις έτσι αφού τόσο το θέλεις; Πραγματικά δεν ειρωνεύομαι αλλά απορώ πώς γίνεται να αναπολείς τόσο πολύ κάτι ενώ μπορείς να το κάνεις ανά πάσα ώρα και στιγμή.

 

Σωστός ο Σωζον.....!!! :lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα για δοκιμή το magic earth pro που έχει ένα μήνα δοκιμαστικό. αλλά είδα ότι οι χάρτες κλπ είναι μόνο για 2 χρόνια ! μετά ξανά πληρώνεις!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι σε εμποδίζει να το κάνεις έτσι αφού τόσο το θέλεις; Πραγματικά δεν ειρωνεύομαι αλλά απορώ πώς γίνεται να αναπολείς τόσο πολύ κάτι ενώ μπορείς να το κάνεις ανά πάσα ώρα και στιγμή.
περασαν οι εποχες που εκανα πεντε ταξιδια την εβδομαδα.τωρα ενα το τριμηνο και αν γινει και αυτο.

συνηθως τραβιέται αττικη περιοχες.

το αναπολω ομως ειναι μια εννοια,ισως να μην υπαρχουν και χαρτες και να ΗΘΕΛΑ να το κανω να μην μπορω να βρω.

Edited by vasilimertzani
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα για δοκιμή το magic earth pro που έχει ένα μήνα δοκιμαστικό. αλλά είδα ότι οι χάρτες κλπ είναι μόνο για 2 χρόνια ! μετά ξανά πληρώνεις!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Νομίζω οι χάρτες είναι για πάντα, τα υπόλοιπα που δίνει είναι με περιορισμό. Με επιφύλαξη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι χάρτες είναι για πάντα, τα υπόλοιπα που δίνει είναι με περιορισμό. Με επιφύλαξη

αυτό είδα και το λέω.... c382617345415af26916bd5e9b25c233.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αγορασμένο όταν ήταν ακόμα route 66 είναι για πάντα27e2180af6c170d90438b9373de49dd8.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Είναι αρκετά λεφτά για κάθε 2 χρόνια (1 για την κίνηση μάλιστα) όταν υπάρχουν δωρεάν που δουλεύουν καλά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παπαλα οι χάρτες τομτομ στο magic earth pro από Νοέμβριο 2017 δείτε την απάντηση τους. είχα ρωτήσει κάτι άσχετο και στην απάντηση έγραψαν και για τους χάρτες. θα μείνει με τους OpenStreetMap! χάλια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

59ba222cc1b1f1f9bdab3a4193e85843.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το βλεπετε που ειναι και δωρεαν ?

MAPS.ME – χάρτες, διαδρομεςκαι πλοηγηση GPS

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapswithme.maps.pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...